2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Selam kizlar bugun 40gunluk olduk kizima hatim yaptik hoca hanim bize bi kitap soyledi tam suan elinde olmasi lazim dedi sizlerle paylaşmak istedim (her anneye lazim) yazari e.muratoglu cok guzel bi kitap bende bugun aldim

Selam güzel anne :) şimdi bu kettledaki buhar sıcak buhar olduğu için tehlikeli yani bilmiyorum tabi doktoruna sorduysan daha doğru bilgi verirler ama sıcak buhar allah korusun akciğerlerde su toplanmasına neden oluyormuş o yüzden soğuk buhar makinaları öneriliyor, aman kaş yaparken göz çıkmasın da

Kizlar bebeginin gobegi hala iyilesmeyen var mi? Benimki hala sari akintili, batikonla pansuman fonle kurutma ise yaramadi, sirada rif ampul dokmek kaldi ins bu gecirir.

Bizim göbek 1 hafta sonra düştü, hafif kanaması da 1 hafta daha srdü bitti.. Doktora gittiniz mi allah korusun bişey olmasın bebişe biz babusol göbek bakım seti kullandık, gazlı bez veya içinden çıkan beze alkollü fısfısı sıkıp hafifçe sildik hep, kullanmadıysanız önerebilirim

Niye hala hasta bezi kullaniyoraun kac gunluk olldunuz benimde kanamam coktu baaya sikintili bi dogum sobrasi oldu dogumdan sonra iki defa kurtaj gibi temizleme olayi oldu ona ragmen ped kullandim olmaSa baska bi dr git
Normal dogum yapmistim. Hasta bezi kullanmamin sebebi kanama degil, idrarimi tutamiyordum ben. Epey duzeldi ama hala devam ediyor. Bu arada 13 ocakta dogum yaptim. 1 ayi gecti yani. Umarim biran once duzelir.

Sıcak su torbası suyu kaynamış olarak baya sıcak mı koyuyosun ayaklarının altına mi yoksa topuklarina mı dayiyosun ne kadar duruyor ve ne kadar sürede degistiriyosun

Eflalime senden Kadir Tuğcu yu duyup baktım. Cold mix i e de ikisi de süper çözüm oldu. Iki Yaşında Yeğenim sürekli küsüyordu cevize alerjisi varmış Meğerse onun sayesinde Anladık. Allah Razı olsun bilmeden bizi dertten kurtardın:)

Aslında yaptırmak lazım küçük şeylerden sakınıp sonra büyük şeylerin önlemini alamıyoruz ama ben de doktor nedir bilmeyen sağlıklı bir çocuk olsun istiyorum :)) ben hastanelerden çıkamıyorum da..

Ebru ya daha neler yazacağım ama vaktim olmuyor(

En kötüsü de arasa kalmak ben hepatit b aşısı da vurdurmamışım eşimin en yakın Arkadaşı hepatitmiş bebek görmeye gelicem diyince gidip durdurmak zorunda kaldım( havluyu nasıl koyduğunun resmini atar mısın zahmet olmazsa ve çok geçmiş olsun haftalara kalmadan düzelir inş.

Sıcak su torbası suyu kaynamış olarak baya sıcak mı koyuyosun ayaklarının altına mi yoksa topuklarina mı dayiyosun ne kadar duruyor ve ne kadar sürede degistiriyosun
Gamze cvp verir ama benim taktik sevdirmeden yakınına koymak ve yatırmasan evvel yatağında koyarak ısıtmak sonra ayaklarına doğru koyuyorum ama değdirmitorjm o bile ısıtıyor çünkü

Selam guzel anneler sizi takip edemiyorum diye cok uzuluyorum, kalca filimi hakkinda bi sey dicem benim digum yaptigim ozel hastanede ultrasonla bsktilar filim cekilmedi. Ayın 22 sinde aşımız var 2.aşımiz ve ben cok korkuyorum ates olursa diye, siz aşı oldunuz mu

Gittik canim antibiyotik kremle batikon verdi onlarla gecmedi, ebe de batikonla pansuman yap fonle kurut dedi, o da fayda etmedi yakilacak diye endiseliyim.

Kizlar bebeginin gobegi hala iyilesmeyen var mi? Benimki hala sari akintili, batikonla pansuman fonle kurutma ise yaramadi, sirada rif ampul dokmek kaldi ins bu gecirir.
Benimde akıntı ve kanama vardı doktorumuz yaktı geçti canım yakma dediğim krem sürüyor yani ona yakma diyorlar bence doktoruna götür baksın canım allah korusun göbek çok önemli

Ben kızıma yaptırmıştım 2 kere yapılıyor doktorumuz kanlı ishal demişti allah korusun olursa hastanede yatıyormuş bebek çokta tehlikeliymiş oğlumada yaptırırım ilk kontrolümüze gidelim söyler sanırım bu arada sarılık yokmuş çok geçmiş olsun cnm

Cuma günü oğlum sünnet olucak tam 1 aylık oluyoruz çok heyecanlıyım inşallah sorunsuz atlatırız yenidoğan sünnrti en iyisiymiş cabuk iyileşirmiş ve genel anestezi olmıcakmış ağrı eşikleride tam oluşmuyormuş inşallah dojtorun dediği gibi kolay atlatırız

Cnm benim dr.ozellikle 2. Ay yapalım dedi 1. Ay yapilan sonuçlarda tam net sonuc alınmıyor dedi..seninki de gec olur demiş kafam karisti..

kizlar biz 45 gundur uyumuyoruz sizin yeni basladi snrm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…