2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
@Mrv5534 brek brek:)

şarkıyı zevkle kabul ediyorum

hihami hihami ne yapıyorum ki canım hepimizin derdi aynı:)

berndnz berndnz sütünde artar merak etme emdikçe

S ssule07 böbrek için iki radyolog baktı yok böbreği

biraz büyüsün ayrıntılı bakılacak

I imspecial maceranda başarılar:)

PINAR45 PINAR45 sağol canım dk başı emince yaradı hamdolsun

senin bebeğinde düşmüş sarılığı gözün aydın

LadyLeyla LadyLeyla canım 25. Gün tuttu

slikon uçla denedim önce

ağlamak ne ki uğunuyordu

bende sinirden ağlıyordum

her emzirme öncesi denedim

o zaman aç olduğu için hiç almıyordu

bende önce biberon veriyordum

tam doyurmuyordum

sonra mememi deniyordum

bazen aldı bazen yaladı oynadı

sürekli yaptım pes ettim dedim

yine yaptım

kısaca yılmıycaksın canım

birde denemeden önce konuştum

öptüm kokladım

inşaallah tutar yaşayan bilir anca anlıyorum seni

Ebrucum sen ne zaman dogum yaptin canim? Kac kilo dogdu bebisin? Senin de bebisin kucuktu benimki gibi yanilmiyosam. Biz bugun 24 gunluk olucaz. 2620 gr dogdu kizim. 2440 a dustu. 10.gun 2590 oldu. 30.gun asini yaptirmaya gittigimizde tartilcak bakalim ne kadar olmus.
canim evet bizim kizda minikti.39+0 da 2670 olarak doğduk.4.gun çocuk doktoruna kontrole gittigimizde 2800 cikti tartida doktor kıyafetleri dustu 2600 dedi.1 haftalikken yani 3 gun sonra saglik ocaginda 3035 cikti oda kiyafeti dustu 2800 dedi.bugunde 17.gunumuz 3435 cikti kiyafeti dusup 3300 baz aldi.benim sütüm yetmiyo Canım ama mama takviyesi aliyoruz tabi anne sutude alıyo ama çoğunluğu mamadan karşılıyoruz.Uçları yara oldu süt yetmedi gelmedi derken ilk hafta full mama aldi ama şimdi cok sukur sutum az olsa geliyo.Günün yarisi mama yarisi anne sutu ile geciyo gibi bişey.sirf mamayi cekemiyo yoruluyo diye pompa aldim simdi hem emdirip hem pompayla sagicam insallah artar.
seninkide insallah kilo alirda toplar bir an önce.sen emziriyomusun sutun yetiyomu ki.

Valla ben terör estiriyorum. Ama normal tavırlarımız bence, hele ilk çocuksa çevredekiler tecrübesisiz diye hiç birşey bilmiyormuşuz muamelesi yapıyorlar. Onların zamanımda öyleymiş büyüklerinden öğrenirlermiş bizim netten, kitaplardan, gebe okullarından öğrendiğimizi algılayamıyorlar. Kendini salıp ellerine bırakırsan yandın. Bırakmamak için birşeyler söylüyoruz o da kırıcı olabiliyor ama etrafındakiler anlayışlıysa sorun yok. Değillerse de kendileri bilirler çok takma boşver
aynen canim hep bu ilk cocuk tecrübesiz sin gibi dusunuyolar benim esim bile benim bakabilegime ihtimal vermiyodu.gorumcem kaldi benimle hem hastanede hem evde.eve gelince 4 gun kaldi yanımda evine gidip çocuklarını alip gelicekti.benim esim gidiyo diye odu koptu resmen git hemen geri gel bile dedi.benim bakabilme ihtimalim kendi basimin caresine bakabilme ihtimalimi düşünmedi bile.hhatta bugun lafimi bile dedim oda kabul etti beklemiyodu.benim çocuğuma bakmam icin illa birine ihtiyacım yok.Allah ima sukurler olsun kizim duruyo gece gerçi mama veriyorum 2 saatte 1 kalkiyo.benim annem bile benim iyi olduğumu görünce fazla kalmadi 1 hafta kaldi gitti.cunku Ben erken ayaklandim sanirim kaynanamin mutfagimi ve evimi ele gecirmesine dayanamadim :-) esim bakti kendi basima hallediyorum daha sesini cikaramadi lafini bile etmedi gorumceme.tabi ben lafını edicem bana guvenmedi bakamam diye düşündü.Simdide banyo konusunda sikinti yasiyoruz ben kaynanamla yikamak istemiyorum esimde kulağına su kaciririm diye korkuyo.ama ben inat ettim kizimin banyosunu da kendim yaptircam.

Ayy market gezmesinden geldim bi mutluyum ki kizlar nasil iyi geldi anlatamam gezme ihtimali olan yakin komsusu falan annesifalan mutlaka gidin tek coxuklu olanlar daha kolay gezer alir kucagina sarae sarmalar gider ben bi elimde sarilmis burnu bile gorunmeen Ahmet bi elimden tutan ipek kizim :) karaiya gecmeye calisan ben marketci xocuk bile kasada yardim etti yinede insanlarmz iyi yabazen dunya ne kaar kotu desemde :) sonra ben dogurruken dunya gelismis bizim A101in karsina zuccaciye acilms bide ordan komsuma ne zamandr hediyebalmak istiyordum onu aldm hizimi almadm apartmana cikarken ayakustu kizima bakan komsuma kapidan gozunaydin kizin gelmis abla dedim :)haftasonu da esimle avm ye gidicem ne zamndr g9turuyum diyo gtmyrdumgtmek lazimmis

Merhaba hanimlar bebekleriniz hayirli olsun bende mayis annesi olucam kismetse.musluklu cam surahi -damacana alaniniz varmi nerden alabilirim uyguna

kv göz doktoruna götürün şaşı gibi deyince cok korktum inşallah normaldir canim dedigin gibio_O
bu kv ler hepmi boyle. Bizimkide dun diyo bu çocuga eldiven takıyosunya diyo korkuyorum agzına alırda yutarda soluk borusunu tıkar diye diyo : ))) tobe tobee yok daha neler dedim . Felaket tellalı mubarek.

Kızlar pazartesi günü annem memlekete dönüyor, 2 haftalık bebeğimle baş başa kalıcam, acayip bir korku var içimde, ağlayınca susturamam gibi geliyor, biliyorum Allah bize o gücü doğuştan veriyor ama çok endişeliyim. İnşallah her şey yolunda gider de alışırım bebeğimle yalnızlığa. Bu arada bebeğimde sarılık var diye saat başı uyandırıp emziriyordum şimdi daha iyi, kendi kendine uyanmasını beklemeliyim, yoksa yine uyandırmaya devam mı etmeliyim? Deneyimli anneler yardım edin bana, uyandırdığımda çok huzursuz oluyor...
Ben de susturamıyorum bazen. Babaannesi kucağına alınca susuyor. Diyorum ona acaba seni mi annesi sanıyor diye.

I imspecial kaldırmadım canım

takip ettiklerim görebiliyor şimdi

bakta tekrar ayarlıyım

maceranız güzel geçmiş

Emzigi bugun bnde verdim hemn kaptı cop diye emdi ama acaba yanlişmi yapıyrm diyede duşunmeden edemiyorum kimi verme diyor kimisi ver kimide ilk uç ay verme hangisini yapcmi şasırdım biraz erknmi verdim acaba bugun iki haftalık olduk. Birde çok kullanişli oldu uykuya dalmasına yardımcı oluyr ve sakinleştryr gerçektn.
Hastane bana verme emzik dedi ama uykuya geçmesinde çok yardımcı oluyo veriyorum.

Ayyy ne çok yazacağım şey vaaarrr

Bebişlerini kucağına alan annelerim hayırlı uğurlu olsun geçmişler olsun gözünüz aydın olsun inşallah.

Küvözde yoğun bakımda olan bebeklerimize Allah acil şifalar versin tez zamanda hayırla sağlıkla evlatlarınıza kavuşun inşallah.

Hepimiz aşağı yukarı aynı problemleri yaşıyoruz sırayla maalesef...

@minione canım çoook geçmiş olsun, büyük bir olay atlatmışsın, işte şüphesi bile yetmiş huzursuzluğa...

Biz geçen haftaya kadar Acıbademin çocuk doktorunun tavsiyesiyle gündüzleri 3 saatte bir emziriyordum, geceleride 4 saatte bir ama 5 saat bile uyuyabilir demişti. Tabi o memeden sonra mama takviyesiyle bunları söylemişti.
Biz mamayı kestik 2 hafta oldu.

Ama ne yazıkkiiii benim minik balım kilo almıyor. Geçen ptesi yine meraktan sağlık ocağına götürdüm.
Demez mi 3600 diye. E bir önceki hafta 3690 dıııı
Birde üstüne 90 gr kilo mu vermiişşş
Tabiki üzüntümü tahmin edersiniz.

Malum bizim şehzade 3730 gr doğdu, günden güne kilo kaybetti, 5 günlükken kilo kaybı sınırı geçti ve 3180 e düştü.
19 günlükken 3600 oldu.
Ertesi gün başka bşr çocuk doktoruna gittik. Muayene etti çok sağlıklı buldu.
Kaka ve çişi sordu.
Günde 7-8 kakalı bez ve aynı oranda dolu dolu çişli bezi olduğunu söyledik.
bunlara rağmen kilo almamasına çok şaşırdı.
Ve saatte bir emzireceksin dedi, gecede en geç 2 saatte bir.
Ne Mustafanın ne benim uyumaya pek fırsatımız olmuyo böyle olunca ama yapacak bir şey yok.
Salı günü kontrolümüz var, eğer hala almıyorsa kilo tahliller yapılacak ve mama takviyesine başlanacak.
İnşallahhhhhh inşallah kilo alır oğlum inşallah..

Ben yemek yemekten hoşaf, helva vs den 1 kilo aldım bile. Sanki doğumda çok vermişim gibi.
Ama umrumda değil yeter ki süt olsun ve yarasın hayırlı sağlıklı kilolar olsun oğluma inşallah.

Bugün 24 günlüğüz inşallah kilo alıyordur oğlum.
Saatte bir emziriyorum, gece de 2 saatte bir. Bazen uyurken de emip devam ediyor uykuya elhamdülillah.
Bu arada 10 yada en fazla 15 dakika bir memeyi, yine 10 yada 15 dakika diğer memeyi emsin. Geri kalan zamanda hem sen dinlen, hem süt üretilsin hemde daha fazlasını emzik olarak kullanır dedi.
Bu kadar emzirdikten sonra hala emmek istiyorsa emzik ver oyalansın dedi.
Göğüs uçlarının yara olmaması benim dinlenmem vede malum süt üretimi için.

Benim yanımda hala annem ve ablam var.
İlk zamanlar aynı anda kalıyorlardı, şimdi 1 gece biri bir gece biri kalıyor.
Olmasalardı ne yapardım hiç bilemiyorum.
Hiç birşeye elimi sürmüyorum. Çamaşır bulaşık temizlik misafir, yemek her şey onlarda.
Hatta emzirdikten sonra gaz çıkarmak, alt değiştirmek üst değiştirmek hep onlarda.
40 bitinceye kadar yanımdalar inşallah. Ben dinleniyorum, yiyip içip uyuyorum :KK70::KK70:
Asıl benim maceram ondan sonra başlayacak herhalde :KK70: :KK70: :KK70:

Bu arada ablam çocuk sahibi olmaktan ciddi derecede tırsmış :KK70: :KK70: ne kadar zormuş diyor, ne kadar zormuş :KK70: :KK70:
Dün ablam ben ve bebek arabamız vede Mustafa bir çarşıya çıktık. aman Allahım ne zorduuuuu :KK70:
Keşke vaktim olsa anlatabilsem.
Yani iş yapmadığım halde vaktim yok. Şimdi banyo yapmam lazım acilen vede Mustafamı emzirmem.
Sonrada mahallemizdeki kuaföre saç kestirmeye uçarak gidip gelebilirim. 1 haftadır planlarımda :KK70:

Bir şey sormak istiyorum
Nego Nego okuyorum yazamıyorum Allah yar ve yardımcın olsun, hep dua ediyorum sana Rabbim işini kolaylaştırsın.
evladın sorunsuz zorluksuz hayırla sağlıkla göğsünden emsin sütünü inşallah.
2 çocukla nasıl başarıyorsunuz Allah yardımcınız olsun, ne zormuş gerçekten bir tane bile...

Şimdi diyeceğim ki bugün 24 günlüğüz.
iki mememi 15'er dakika sağıyorum ve 50 ml süt çıkıyor. Nasıl sizce? Az mı? Daha sık emzirmeye başladığımdan beri sütüm dahada arttı elhamdülillah. Mustafaya tek seferde 50 ml süt yetiyor ama ben emin olamıyorum az mı diye?

Yine geleceğim inşallah çok özledim sizleri çook...
İnanın dertlerinizle dertleniyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun.
Sarılık olmasın iyileşsin kuzular. Bol bol faydalı sütümüz olsun, evlatlarımız göğüslerimizden emip doysunlar yarasın inşallah...

Yalnızca bol sütün olsun demekte yeterli değilmiş işte... Mastit diyede bir bela var, bol sütle başa gelen :KK70:
Benim de 15 er dk sağınca 40-60 ml arası süt çıkıyor. Kızım bu miktarla bir süre uyuyabiliyor. Süt yetişmeyince de mama veriyorum.

X