2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ahh kızlar asıl bombayı ben size hiççççç anlatamadım,başımdan geçenleriii şok olcaksınız duyunca,ben 2 gün sezeryanla hastanede yattım ama doğum esnasından taki eve gelene kdr hep acabalarla yaşadımm hiç mutlu olamadım bebeğ,me odaklanadamadım Allah belalarını versin bana bunu yaşattıkları için hakkım haram olsun o insanlara hemen başlıyorum yazmaya
Bn sali gunu 1 30 da amwliyata alindim dogumumu kendi dr um girdi,gzl geçti herşey taki doktorum dikisini dikip gitti,ardindan bir olaylar bir karisiklik fazla bir bez var camasir suyu kokan,normalde 10 tane bez olması gerekırken bir bakıyorlar 1 bez fazla toplam 11 bez yani,bunlarda sanıyorkı bir pakette 4 benz çıkıyorsa dr 3 paket bez açtı 3*4 =12 yapar ama toplamda 11 bezacaba 12.bez nerede hastanın içindemi ona göre tarayacaklar birşey çıkarsa yarılıp o bez alınacak, endiseliler dr hnm gormesin kendimiz halledelim diolar,baslarindaki en yetkılı kadın dioki kamerradan bakicam kimse suclu isten atucam dedi bnde narkoz etkisi zor konusuyrm dedim noldu napiosunuzzzz banaaa icimde dedim bezmi unuttunuz yoksa,yok mok diolar ama bi bok yendigi belli,karnimi kontrol icin makina getiriyolar tariyolar makinada meğerse ortopedi amelıyatlarında kullanılan içerde yok tel gibi birşeyler kalıp kalmadığına bakan çok güçlü bir alet,salak sürtük kadin ebe almis eline makasi gobegimn ustune koymus ekrana bakiyo o makas ekrana yansiyor,onunla asagi yukari yapip bolge bolge kontrol icin ahhh kızlar kafami ceviriyom o makasi saniyorumki içimde bir makas var,beddualar okuyorum Allah sizi kahretsin diye,icimde dedim makasmi unuttunuz yoksa ay ne biliyim kızlar kim olsa oyle sanmazmi delirityorumKadin kiziyoo sacmalama dio elime baska bi makas veriyo gobegime tutuyo bak dio sende kontrol et,ama anlamiyorumki o an aptal gibiyim makinada bakiolar bisi yokk beni yolluyolar ama doktorumun bu olaylardan haberi yok
  • Bn o iki gun o supheylee dogumundan bi bok anlamadimm hep kahroldum burcuya anlattim bn dedi hbrum yok bu konuyu arastircam

sonra dr um gidiyo

Bana bisi bahsetmio

Aradan 4 gun gecio hastaneye kontrole gidioz soruyorum
    Nornqlde 5 dk muayene surerken mahcuplugundan o gun benle tam 35 dk konusuyo bu konuyu icinde bisi kalsa dio bu bnm hatam cünku ben dikiyorum ben yapmis olurdum dio o hatayi bnm kizdigim bana dio deselerdi bu olaylar yasammaz di bn bezlerimi sayiyorum dedi bir pakette 5 tane vardı dedi 2 paket açtım 10 tane kullandım dedi,ama dedi icime sinmedi kaneradan dedi acip izledim meger dedi o bez salk temizlikci biyeri silmis almis o bezi dedi iceri atmis en ufak suphen olmasin dedi ben kefilimmm,oyle dedi birsey olsa duramazsin dedi acidan,iste dedi sen cok yiprandin cok uzgunum benden dedi sana ozur dilememi istediker dedi falan filan işte diye özür dilemeye yararki o kdr üzüldüm kızlar ya kaldıysa ya bişi varsa diye diye harap oldum üzündtüden şeyımde korkunç zonalar uçuıklar çıkmış,dikiş acımı unuttum uçukların şiddetinden şimdide üstüne süt sağması oldum:cry:
  • allahım belki böylece günahlarımı döküyoruzdur ne diyim ki
Gecmis olsun canım bendede benzer seyler oldu parca kalmis tam temuzlenmemis tekrara hast. Yattim iki defa temizlediler normal dogum mahfolduk ya islerini guzel yapmiyorlar

o emziği üretene o fikri bulanaa Allah razı olsun ondan:KK48:
hayat kurtarıcım herşeyım ıyıkı varsın emzik,ayrıca phılıps aventten çok memnunum kızlar,şu hanı içinde 2 tane olan az bıle bi kutu daha olmalı çünkü her odada olmalı
o kdr lazım yani düşünün
mesala bizim sorunumuzz doyduğunu anlamıyor bnm ay parçası oğlum,ağzında tutsun öpsün koklasın iyii güzelde bnmde bir cnm var,hmn usulca memeyı çıkarıp onu sokuyorum ve hmn uyuyoooo:KK70:
başka bir tekniğim sabah uyandı kımseyı rahatsız etmesin dıye hemn uyanır uyanmaz memeyı verıyıorum,susuyo,çünkü altını değiştirirken helekı ıslak mendılle silınıp pişik kremını surerken hıç sevmıyo çok ağlıyuo ama şuan hiççççç ağzında memesi keyfi yterinde kesinlikle alıştırın,yoksa bir daha kapamıyormuş
Aynen doysa da meme ağzında kalsın öyle uyuyayım diyor oğlum bende o yüzden emzik versem mi bilemedim. Cevabın yardimci oldu Sağol.

Emzigi bugun bnde verdim hemn kaptı cop diye emdi ama acaba yanlişmi yapıyrm diyede duşunmeden edemiyorum kimi verme diyor kimisi ver kimide ilk uç ay verme hangisini yapcmi şasırdım biraz erknmi verdim acaba bugun iki haftalık olduk. Birde çok kullanişli oldu uykuya dalmasına yardımcı oluyr ve sakinleştryr gerçektn.
Bende aynı durumdayım 15 günlük oğlum daha emzik vermedim kafam karışık en iyisi doktora sorcam cevabı buraya da yazayım

Emzigi bugun bnde verdim hemn kaptı cop diye emdi ama acaba yanlişmi yapıyrm diyede duşunmeden edemiyorum kimi verme diyor kimisi ver kimide ilk uç ay verme hangisini yapcmi şasırdım biraz erknmi verdim acaba bugun iki haftalık olduk. Birde çok kullanişli oldu uykuya dalmasına yardımcı oluyr ve sakinleştryr gerçektn.
Canim benimkide gece durmuyor memede gecrye kadar sut klmiyor ememedigi icinde sinirleniyor emzk ceriyom ama kiyamiyorum ac ac cekiyor memeyi sonra biraktiriyorum tekrar memeyi veriyorum cektigi kadar napim

minione minione canım ben kaynatmıyorum

önce muslukta kaynar suda yıkıyorum

sonra kaynatılmış suyum oluyor kenarda onunla tekrar yıkıyorum

her seferinde kaynatsam fenalık gelirdi bana:)

akşamlarıda kaynar suda beklet tamam

kaynatmak yıpratıyor ürünleri

......

Son düzenleme:
Ayyy ne çok yazacağım şey vaaarrr

Bebişlerini kucağına alan annelerim hayırlı uğurlu olsun geçmişler olsun gözünüz aydın olsun inşallah.

Küvözde yoğun bakımda olan bebeklerimize Allah acil şifalar versin tez zamanda hayırla sağlıkla evlatlarınıza kavuşun inşallah.

Hepimiz aşağı yukarı aynı problemleri yaşıyoruz sırayla maalesef...

minione minione canım çoook geçmiş olsun, büyük bir olay atlatmışsın, işte şüphesi bile yetmiş huzursuzluğa...

Biz geçen haftaya kadar Acıbademin çocuk doktorunun tavsiyesiyle gündüzleri 3 saatte bir emziriyordum, geceleride 4 saatte bir ama 5 saat bile uyuyabilir demişti. Tabi o memeden sonra mama takviyesiyle bunları söylemişti.
Biz mamayı kestik 2 hafta oldu.

Ama ne yazıkkiiii benim minik balım kilo almıyor. Geçen ptesi yine meraktan sağlık ocağına götürdüm.
Demez mi 3600 diye. E bir önceki hafta 3690 dıııı
Birde üstüne 90 gr kilo mu vermiişşş
Tabiki üzüntümü tahmin edersiniz.

Malum bizim şehzade 3730 gr doğdu, günden güne kilo kaybetti, 5 günlükken kilo kaybı sınırı geçti ve 3180 e düştü.
19 günlükken 3600 oldu.
Ertesi gün başka bşr çocuk doktoruna gittik. Muayene etti çok sağlıklı buldu.
Kaka ve çişi sordu.
Günde 7-8 kakalı bez ve aynı oranda dolu dolu çişli bezi olduğunu söyledik.
bunlara rağmen kilo almamasına çok şaşırdı.
Ve saatte bir emzireceksin dedi, gecede en geç 2 saatte bir.
Ne Mustafanın ne benim uyumaya pek fırsatımız olmuyo böyle olunca ama yapacak bir şey yok.
Salı günü kontrolümüz var, eğer hala almıyorsa kilo tahliller yapılacak ve mama takviyesine başlanacak.
İnşallahhhhhh inşallah kilo alır oğlum inşallah..

Ben yemek yemekten hoşaf, helva vs den 1 kilo aldım bile. Sanki doğumda çok vermişim gibi.
Ama umrumda değil yeter ki süt olsun ve yarasın hayırlı sağlıklı kilolar olsun oğluma inşallah.

Bugün 24 günlüğüz inşallah kilo alıyordur oğlum.
Saatte bir emziriyorum, gece de 2 saatte bir. Bazen uyurken de emip devam ediyor uykuya elhamdülillah.
Bu arada 10 yada en fazla 15 dakika bir memeyi, yine 10 yada 15 dakika diğer memeyi emsin. Geri kalan zamanda hem sen dinlen, hem süt üretilsin hemde daha fazlasını emzik olarak kullanır dedi.
Bu kadar emzirdikten sonra hala emmek istiyorsa emzik ver oyalansın dedi.
Göğüs uçlarının yara olmaması benim dinlenmem vede malum süt üretimi için.

Benim yanımda hala annem ve ablam var.
İlk zamanlar aynı anda kalıyorlardı, şimdi 1 gece biri bir gece biri kalıyor.
Olmasalardı ne yapardım hiç bilemiyorum.
Hiç birşeye elimi sürmüyorum. Çamaşır bulaşık temizlik misafir, yemek her şey onlarda.
Hatta emzirdikten sonra gaz çıkarmak, alt değiştirmek üst değiştirmek hep onlarda.
40 bitinceye kadar yanımdalar inşallah. Ben dinleniyorum, yiyip içip uyuyorum :KK70::KK70:
Asıl benim maceram ondan sonra başlayacak herhalde :KK70: :KK70: :KK70:

Bu arada ablam çocuk sahibi olmaktan ciddi derecede tırsmış :KK70: :KK70: ne kadar zormuş diyor, ne kadar zormuş :KK70: :KK70:
Dün ablam ben ve bebek arabamız vede Mustafa bir çarşıya çıktık. aman Allahım ne zorduuuuu :KK70:
Keşke vaktim olsa anlatabilsem.
Yani iş yapmadığım halde vaktim yok. Şimdi banyo yapmam lazım acilen vede Mustafamı emzirmem.
Sonrada mahallemizdeki kuaföre saç kestirmeye uçarak gidip gelebilirim. 1 haftadır planlarımda :KK70:

Bir şey sormak istiyorum
Nego Nego okuyorum yazamıyorum Allah yar ve yardımcın olsun, hep dua ediyorum sana Rabbim işini kolaylaştırsın.
evladın sorunsuz zorluksuz hayırla sağlıkla göğsünden emsin sütünü inşallah.
2 çocukla nasıl başarıyorsunuz Allah yardımcınız olsun, ne zormuş gerçekten bir tane bile...

Şimdi diyeceğim ki bugün 24 günlüğüz.
iki mememi 15'er dakika sağıyorum ve 50 ml süt çıkıyor. Nasıl sizce? Az mı? Daha sık emzirmeye başladığımdan beri sütüm dahada arttı elhamdülillah. Mustafaya tek seferde 50 ml süt yetiyor ama ben emin olamıyorum az mı diye?

Yine geleceğim inşallah çok özledim sizleri çook...
İnanın dertlerinizle dertleniyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun.
Sarılık olmasın iyileşsin kuzular. Bol bol faydalı sütümüz olsun, evlatlarımız göğüslerimizden emip doysunlar yarasın inşallah...

Yalnızca bol sütün olsun demekte yeterli değilmiş işte... Mastit diyede bir bela var, bol sütle başa gelen :KK70:

ahh kızlar asıl bombayı ben size hiççççç anlatamadım,başımdan geçenleriii şok olcaksınız duyunca,ben 2 gün sezeryanla hastanede yattım ama doğum esnasından taki eve gelene kdr hep acabalarla yaşadımm hiç mutlu olamadım bebeğ,me odaklanadamadım Allah belalarını versin bana bunu yaşattıkları için hakkım haram olsun o insanlara hemen başlıyorum yazmaya
Bn sali gunu 1 30 da amwliyata alindim dogumumu kendi dr um girdi,gzl geçti herşey taki doktorum dikisini dikip gitti,ardindan bir olaylar bir karisiklik fazla bir bez var camasir suyu kokan,normalde 10 tane bez olması gerekırken bir bakıyorlar 1 bez fazla toplam 11 bez yani,bunlarda sanıyorkı bir pakette 4 benz çıkıyorsa dr 3 paket bez açtı 3*4 =12 yapar ama toplamda 11 bezacaba 12.bez nerede hastanın içindemi ona göre tarayacaklar birşey çıkarsa yarılıp o bez alınacak, endiseliler dr hnm gormesin kendimiz halledelim diolar,baslarindaki en yetkılı kadın dioki kamerradan bakicam kimse suclu isten atucam dedi bnde narkoz etkisi zor konusuyrm dedim noldu napiosunuzzzz banaaa icimde dedim bezmi unuttunuz yoksa,yok mok diolar ama bi bok yendigi belli,karnimi kontrol icin makina getiriyolar tariyolar makinada meğerse ortopedi amelıyatlarında kullanılan içerde yok tel gibi birşeyler kalıp kalmadığına bakan çok güçlü bir alet,salak sürtük kadin ebe almis eline makasi gobegimn ustune koymus ekrana bakiyo o makas ekrana yansiyor,onunla asagi yukari yapip bolge bolge kontrol icin ahhh kızlar kafami ceviriyom o makasi saniyorumki içimde bir makas var,beddualar okuyorum Allah sizi kahretsin diye,icimde dedim makasmi unuttunuz yoksa ay ne biliyim kızlar kim olsa oyle sanmazmi delirityorumKadin kiziyoo sacmalama dio elime baska bi makas veriyo gobegime tutuyo bak dio sende kontrol et,ama anlamiyorumki o an aptal gibiyim makinada bakiolar bisi yokk beni yolluyolar ama doktorumun bu olaylardan haberi yok
  • Bn o iki gun o supheylee dogumundan bi bok anlamadimm hep kahroldum burcuya anlattim bn dedi hbrum yok bu konuyu arastircam

sonra dr um gidiyo

Bana bisi bahsetmio

Aradan 4 gun gecio hastaneye kontrole gidioz soruyorum
    Nornqlde 5 dk muayene surerken mahcuplugundan o gun benle tam 35 dk konusuyo bu konuyu icinde bisi kalsa dio bu bnm hatam cünku ben dikiyorum ben yapmis olurdum dio o hatayi bnm kizdigim bana dio deselerdi bu olaylar yasammaz di bn bezlerimi sayiyorum dedi bir pakette 5 tane vardı dedi 2 paket açtım 10 tane kullandım dedi,ama dedi icime sinmedi kaneradan dedi acip izledim meger dedi o bez salk temizlikci biyeri silmis almis o bezi dedi iceri atmis en ufak suphen olmasin dedi ben kefilimmm,oyle dedi birsey olsa duramazsin dedi acidan,iste dedi sen cok yiprandin cok uzgunum benden dedi sana ozur dilememi istediker dedi falan filan işte diye özür dilemeye yararki o kdr üzüldüm kızlar ya kaldıysa ya bişi varsa diye diye harap oldum üzündtüden şeyımde korkunç zonalar uçuıklar çıkmış,dikiş acımı unuttum uçukların şiddetinden şimdide üstüne süt sağması oldum:cry:
  • allahım belki böylece günahlarımı döküyoruzdur ne diyim ki
ayyy canım okurken nasıl panik oldum şükür unutmamışlar, endişende haklısın tabi Allah korumuş
cnm çok daha iyiyim saolsun anneciğim yanımda bana bir bebek gibi bakıyor ama oda çok yoruldu heryeri ağrıyo kahroluyorum 63 yaşında dizlerinden amelıyat oldu 2 yıl önce protez takıldı her ikisinede o da sağlam değil yarım bir kadın yani,hep dua edıyorum onada,ama bende hastayım onlar olmasa ben duramazdım,mememde cnm süt var ama sorun şu,sol memeye göre sağ memem daha büyük belki 400 gr daha fazla,o kdr memelerim büyümüşki şoka giriyorum aynada görünce,terlıyorum emziririken hep peçete elimde solmemeyı 1-2 de hemen kapıyor ama gel gelelim sol memeyı 8-10 deneme bazen asla bazen emıyor işte bu sefer çocuk morarıyo kızarıyo bende dayıyorum sol memeyı bu sefer ne oluyo sol memeyı uzun süre emıyosol meme boşalıyo sağ meme ya hiç emılmıyo yada 10 dk anca,kıçımı kaşımaya vaktım yokki sağ memeyı sağayım oda aklıma gelmedimi bu sefer süt birikti birikti sıtma yaptı kıpkırmızı olmuş memem,ama sertlik yokisanırım süt kanalında dura dura ateş yaptı,ama dün bugun hep sağ memeyı sıkıyorum kırmızılık pembeye döndü ateşim düştü çok hafif elım ayağım kırık gibi,haplarımı içtim yine hafif bir antibiyotik aldım cnm inşallah ileşirim ama ben en çok oğlumun gözlerindeki aşırı çapaklanmaya üzülüyorum sütümü damalttım işe yaramadı çok beter oldu evde TOBRASED göz damlası var,doğdugunda kıpkırmızıydı gözleri dr verdi çapak oluncada damlat dıye dun dr unu aradım 6 saat ara ile her iki göze 2 şer damla damlat dedi,şuan hep akıntı gibi azcık gözlerinde akıyo,inşallah geçer eflalim ona bir şey olcak diye aklım gidiyor,Allah a emanet olsunlar inşallah
o annenin ellerinden öperim baş tacı böyle anneler, duyuyormusun acaba anne!!!!

canım benimkide solu tutmak istemiyor en iyisi bende sağıyım yoksa bende de sıkıntı olacak

benim miniğin gözüde çapaklı canım, ıslak pamukla siliyorum birde sütümden damlatıyorum, eğer gözünden yaşda akıyorsa kanal tıkanıklığı vardır masajı var onun, benim büyük oğlanda vardı 4 aylıkken geçti

Murselat süresini 7 kere okut canım göze şifadır oğlumun ki ondan sonra geçti, eşimi diyeyimde okusun bizim paşayada

hiç korkma annesi sen varsın aslanlar gibi annesin Rabbim korusun onları

Kızlar pazartesi günü annem memlekete dönüyor, 2 haftalık bebeğimle baş başa kalıcam, acayip bir korku var içimde, ağlayınca susturamam gibi geliyor, biliyorum Allah bize o gücü doğuştan veriyor ama çok endişeliyim. İnşallah her şey yolunda gider de alışırım bebeğimle yalnızlığa. Bu arada bebeğimde sarılık var diye saat başı uyandırıp emziriyordum şimdi daha iyi, kendi kendine uyanmasını beklemeliyim, yoksa yine uyandırmaya devam mı etmeliyim? Deneyimli anneler yardım edin bana, uyandırdığımda çok huzursuz oluyor...

canım hiç korkma inan çok güzel üstesinden geleceksin ben altı ay tek baktım oğluma

iki saatde bir emzir yeterli canım, saat başına gerek yok artık, büyük oğlum malum hep yazdım açlıktan şekeri düşüp havale geçirmişti, onu hep iki saatde bir emzirdim yetti
bende bunu çok merak edıyorum çünkü 2 gündür gece 12 de uyuyo 6 ya kdr uyuyo benm bebeğimdede hafif sarılık var,6 da mecbur uyandıtıyorum hemen altını değiştiriyorum,ardından göbeğimiz düşmediği için göbek bakımı,hemen ardından burnu tıkalı kalkıo sabahalrı ve asla o hale emmediği için burun damlamızı sıkıyoruz ve hemn onun ardından gözleri çapaklandığı için göz damlası sonra başlıyorum emzirmeye,ama gün içindede 3 saat ara ile 3 er saat uyuyo o zmnlarda hiç uyandırmıyorum ama gece uykusu 6saat uyuması benı kokrutuyo açmı dıye ama bol bol işiyo o zmnda diorumkı dememkkı bu çocuk aç değil işiyor sıçıyor diyorum,bende bugun tam 10 günlük oldum normalde bu akşam annemle babam evlerine dönüyordu yalvardım Allah aşkına cumaya kdr kalın diye bakalım ikna oldular ama anacım çok yorgun heryeri ağrıyo:cry:
canım altı saat çok uzun 3 saat olsun gece en azından
Merhaba anneler,

Okuyorum ama yazmaya fırsat bulamıyordum, araya dalıyorum bazen şimdi yazayım.hepimizin gözü aydın çok şükür.. Rabb'ime sonsuz Şükürler olsjn gerçekte de bir muciE bu.
Hepinizi tebrik editörüm benim güzel anne Arkadaşlarım :)

Ah canım doğum sonrası göbeğim yok olmuştu şimdi gene iki misli geri geldi karşı kıyamıyorum malesef:KK43:( 40'ım çıksın yürüyüş Yaparım diyorum ama ne kadar olur bilmem :KK43:( senin azmine hayranım maşallah :)

Canım ılık duş al kemiklerine tut sonra sütünü sağ güzelce dolu dolu sağ üşenme ondan sonra da göğüslerine buz torbası koy hemen sütle dolmasın diye sen bebeğe sardığın sütü verirken göğüslerin dinlensin bebek de ikinci kez açıklama kadar göğüslerin dolar yine.. Çok geçmiş olsun..

Canım ilk kullanmadan önce yıkayıp kaynattın herhalde. Bundan sonra kaynar suda bekletirsin ve y sıcak musluk suyu ile Yıkasan bile olur. Hiç deterjan kullanma.

Gözün aydın eflalim okudukça sana dua ettim çok sevindim ibş daim olur..

Hahaah ben de deli gibi bebek alışverişi yapmiştim kıyafetlerini tokadını botunu kombin yapmıştım kızımı Süslü giydireyim diye şimdi görseniz her şeyi ayrı Parça Çingeneler gibi :)) herkes foto bekliyor benden ailem vs ona bile fırsat bılamadım daha:)) hamileyken ne güzel heveslerimiz vardı da şimdi ancak su içme vaktim var..

Canım tek başına zor ama üstesinden gelirsin ben başından beri yalnızım:) aldığım lohusa nevresimlerine bakıp ağlıyorum arada hiç yatamadım ki:))) gün içinde bebek uyuduktan sen de uyu öyle üstesinden gelirsin.
Bebeğin sarılık tehlikesi olmasa 6/7 saat uyusun uyumak da bir gıda diyor doktorlar. Üç çocuk doktoruna da sordum giderek:)) ben biraz pimpirikliyim başak Burcu malum ama sarılık riski az değerse ise 4 saat bekleyebilirsin dediler. Uyandırmana gerek yok uyku da gıda ne zaman ve ne kadar emeceğini en iyi Bebeğin bilir.

Canım gözüne anne sütünü de damlatabilifain ya da temiz pamuğ damlat sil. En iyi anne sütü anbiyoic diyorlar.6 saat uyumak normal ne şanslısın gece uyutuyor oğlun seni öyle düşün uyku da bir gıda gündüz sık emzirirsin. Benim anneciğim de platinli iki dizinden hem de 63 Yaşında ama o haliyle bana hep bakmıştı Allah Razı olsun annelerimizden sen anlattıkça kendime benzetiyorum seni hehe:)) memişlerini sapmadan ılık masaj duş memeleri yumuşat
Sonra sağ sonra da soğuk buz masaj yap hemen dolmasın gece yatarken yapabilirsin madem 6 saatlik aran var.:
sağol canım benim özledim
hiç tereddüt etme emme refleksi var emzik vermesen ellerini emiyorlar cork cork
Ayyy ne çok yazacağım şey vaaarrr

Bebişlerini kucağına alan annelerim hayırlı uğurlu olsun geçmişler olsun gözünüz aydın olsun inşallah.

Küvözde yoğun bakımda olan bebeklerimize Allah acil şifalar versin tez zamanda hayırla sağlıkla evlatlarınıza kavuşun inşallah.

Hepimiz aşağı yukarı aynı problemleri yaşıyoruz sırayla maalesef...

minione minione canım çoook geçmiş olsun, büyük bir olay atlatmışsın, işte şüphesi bile yetmiş huzursuzluğa...

Biz geçen haftaya kadar Acıbademin çocuk doktorunun tavsiyesiyle gündüzleri 3 saatte bir emziriyordum, geceleride 4 saatte bir ama 5 saat bile uyuyabilir demişti. Tabi o memeden sonra mama takviyesiyle bunları söylemişti.
Biz mamayı kestik 2 hafta oldu.

Ama ne yazıkkiiii benim minik balım kilo almıyor. Geçen ptesi yine meraktan sağlık ocağına götürdüm.
Demez mi 3600 diye. E bir önceki hafta 3690 dıııı
Birde üstüne 90 gr kilo mu vermiişşş
Tabiki üzüntümü tahmin edersiniz.

Malum bizim şehzade 3730 gr doğdu, günden güne kilo kaybetti, 5 günlükken kilo kaybı sınırı geçti ve 3180 e düştü.
19 günlükken 3600 oldu.
Ertesi gün başka bşr çocuk doktoruna gittik. Muayene etti çok sağlıklı buldu.
Kaka ve çişi sordu.
Günde 7-8 kakalı bez ve aynı oranda dolu dolu çişli bezi olduğunu söyledik.
bunlara rağmen kilo almamasına çok şaşırdı.
Ve saatte bir emzireceksin dedi, gecede en geç 2 saatte bir.
Ne Mustafanın ne benim uyumaya pek fırsatımız olmuyo böyle olunca ama yapacak bir şey yok.
Salı günü kontrolümüz var, eğer hala almıyorsa kilo tahliller yapılacak ve mama takviyesine başlanacak.
İnşallahhhhhh inşallah kilo alır oğlum inşallah..

Ben yemek yemekten hoşaf, helva vs den 1 kilo aldım bile. Sanki doğumda çok vermişim gibi.
Ama umrumda değil yeter ki süt olsun ve yarasın hayırlı sağlıklı kilolar olsun oğluma inşallah.

Bugün 24 günlüğüz inşallah kilo alıyordur oğlum.
Saatte bir emziriyorum, gece de 2 saatte bir. Bazen uyurken de emip devam ediyor uykuya elhamdülillah.
Bu arada 10 yada en fazla 15 dakika bir memeyi, yine 10 yada 15 dakika diğer memeyi emsin. Geri kalan zamanda hem sen dinlen, hem süt üretilsin hemde daha fazlasını emzik olarak kullanır dedi.
Bu kadar emzirdikten sonra hala emmek istiyorsa emzik ver oyalansın dedi.
Göğüs uçlarının yara olmaması benim dinlenmem vede malum süt üretimi için.

Benim yanımda hala annem ve ablam var.
İlk zamanlar aynı anda kalıyorlardı, şimdi 1 gece biri bir gece biri kalıyor.
Olmasalardı ne yapardım hiç bilemiyorum.
Hiç birşeye elimi sürmüyorum. Çamaşır bulaşık temizlik misafir, yemek her şey onlarda.
Hatta emzirdikten sonra gaz çıkarmak, alt değiştirmek üst değiştirmek hep onlarda.
40 bitinceye kadar yanımdalar inşallah. Ben dinleniyorum, yiyip içip uyuyorum :KK70::KK70:
Asıl benim maceram ondan sonra başlayacak herhalde :KK70: :KK70: :KK70:

Bu arada ablam çocuk sahibi olmaktan ciddi derecede tırsmış :KK70: :KK70: ne kadar zormuş diyor, ne kadar zormuş :KK70: :KK70:
Dün ablam ben ve bebek arabamız vede Mustafa bir çarşıya çıktık. aman Allahım ne zorduuuuu :KK70:
Keşke vaktim olsa anlatabilsem.
Yani iş yapmadığım halde vaktim yok. Şimdi banyo yapmam lazım acilen vede Mustafamı emzirmem.
Sonrada mahallemizdeki kuaföre saç kestirmeye uçarak gidip gelebilirim. 1 haftadır planlarımda :KK70:

Bir şey sormak istiyorum
Nego Nego okuyorum yazamıyorum Allah yar ve yardımcın olsun, hep dua ediyorum sana Rabbim işini kolaylaştırsın.
evladın sorunsuz zorluksuz hayırla sağlıkla göğsünden emsin sütünü inşallah.
2 çocukla nasıl başarıyorsunuz Allah yardımcınız olsun, ne zormuş gerçekten bir tane bile...

Şimdi diyeceğim ki bugün 24 günlüğüz.
iki mememi 15'er dakika sağıyorum ve 50 ml süt çıkıyor. Nasıl sizce? Az mı? Daha sık emzirmeye başladığımdan beri sütüm dahada arttı elhamdülillah. Mustafaya tek seferde 50 ml süt yetiyor ama ben emin olamıyorum az mı diye?

Yine geleceğim inşallah çok özledim sizleri çook...
İnanın dertlerinizle dertleniyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun.
Sarılık olmasın iyileşsin kuzular. Bol bol faydalı sütümüz olsun, evlatlarımız göğüslerimizden emip doysunlar yarasın inşallah...

Yalnızca bol sütün olsun demekte yeterli değilmiş işte... Mastit diyede bir bela var, bol sütle başa gelen :KK70:

canım çok sağol özlendin

ben o dediklerini tek başıma yapıyorum iki de çocuk:rolleyes::rolleyes:

inşaallah kilo almıştır kuzun

Larkin Larkin canim benim bebegim tek seferde 80-100 ml iciyor, ama saatte bir emzirmiyorum 2bucuk 3 saati buluyor, kilo alimida iyi, dogudugundn beri masallah kilo kaybi olmadi hic, belki sende boyle versen kilo alir bebisin

Larkin Larkin canım birde 50 ml az geldi bana ondan kilo almıyordur

3 saatte bir emziriyordum geçen haftaya kadar ama ne yazık ki kilo almıyor o şekilde...
O yüzden saatte 1 emzirmeyi deniyoruz şimdi doktor tavsiyesiyle.

Mesajı gönderdikten sonra aklıma geldi sütün az geliyormuş yetmez bebeğe derlerse ne yapacaksın, hazır mısın böyle bir şeye duymaya dedim kendime.
Değilmişim...
Çok uğraşıyorum, aç karnına dere otu litrelerce su, hoşaflar, ayran, süt yapıcı rezeneli kimyonlu anasonlu çaylar. Düzenli kahvaltı, peynirinden yumurtasına, tahin pekmezine. Gün içinde sürüyle tahin helvası, kaç paket bitirdim belli değil...
Ne yapayım daha :KK42::KK42::KK42: Kahroluyorum.. Şimdi yine başladım ağlamaya çok etkileniyorum elimde değil...
Niye sorduysam.. Haftaya doktora giderdim o zaman belli olurdu zaten yetmediği...
Hep sütümün olacağına yürekten inandım...
Fazlası da olacaktı onu kaldıracaktım, o yüzden süt sağma makinesi bile aldım:KK42::KK42:

Sürekli dinleniyorum zaten, uyuyorum uzanıyorum..
Tomrisin emzirme kampı yazısındaki her şeyi yapıyorum...

Yok dayanamıyorum yetememezlik hissine:KK42::KK42:

3 saatte bir emziriyordum geçen haftaya kadar ama ne yazık ki kilo almıyor o şekilde...
O yüzden saatte 1 emzirmeyi deniyoruz şimdi doktor tavsiyesiyle.

Mesajı gönderdikten sonra aklıma geldi sütün az geliyormuş yetmez bebeğe derlerse ne yapacaksın, hazır mısın böyle bir şeye duymaya dedim kendime.
Değilmişim...
Çok uğraşıyorum, aç karnına dere otu litrelerce su, hoşaflar, ayran, süt yapıcı rezeneli kimyonlu anasonlu çaylar. Düzenli kahvaltı, peynirinden yumurtasına, tahin pekmezine. Gün içinde sürüyle tahin helvası, kaç paket bitirdim belli değil...
Ne yapayım daha :KK42::KK42::KK42: Kahroluyorum.. Şimdi yine başladım ağlamaya çok etkileniyorum elimde değil...
Niye sorduysam.. Haftaya doktora giderdim o zaman belli olurdu zaten yetmediği...
Hep sütümün olacağına yürekten inandım...
Fazlası da olacaktı onu kaldıracaktım, o yüzden süt sağma makinesi bile aldım:KK42::KK42:

Sürekli dinleniyorum zaten, uyuyorum uzanıyorum..
Tomrisin emzirme kampı yazısındaki her şeyi yapıyorum...

Yok dayanamıyorum yetememezlik hissine:KK42::KK42:
Canım üzme lütfen kendini, sen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışsın, inşallah saatte bir emzirerek artar sütün de hem bebeğin hem sen mutlu olursunuz...

Canim benimkide gece durmuyor memede gecrye kadar sut klmiyor ememedigi icinde sinirleniyor emzk ceriyom ama kiyamiyorum ac ac cekiyor memeyi sonra biraktiriyorum tekrar memeyi veriyorum cektigi kadar napim
sutunmu az cnm emdigi kdr emsn bebegn memeni . Ben emzigi doyduktan snra uykuya dalması için veriyrm yazık aç aç verme

X