2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Merhaba kızlar, arada geçmişe bakabiliyorum ama tam okuyamadım doğum yapan arkadaşlara gözü aydın diyorum. Biz bugün 6 günlük olduk. Hala emzirme savaşı veriyorum. Sütüm 3. Gün geldi, o arada mamayla besledim, şimdi de memeyi almak istemiyor çok sinirleniyor .2 gün önce hastanede gösterdiler biraz daha alabiliyor en çok zorlayan konu bu beni. Annelik gerçekten zormuş bu mesajı yazmaya başladığımda sabahtı şimdi devam edebiliyorum Bu arada bugün tartıldım hamilelik öncesi kilom olan 65 e düşmüşüm İnşallah süt yapsın diye yediklerim kilo yapmaz

Sanirim kizin ayni durumdaki bebeklere gore durumu daha iyiymis,çok şükür.Rabbim bütün bebislere ve annelerine yardim etsin inşallah çocuk deyince akan sular duruyor..inşallah tez zamanda kavusursun bebeğine,mümkünse de 2 şubatta tabii güzel haberlerini Bekliyoruz tatlım inşallah geçer bu günler de.. Kendini hirpalamamaya çok uzmemeye çalış sütün etkilenmesin,bebisinin çok ihtiyacı olacak çünkü..
Demek sen de kova burcusun benim gibi,demek ondan yakin hissettim seni kendime.. Allah'a emanet olun canım.

Cnm
Artik alindi heo internetten aslinda alisveris yaparum ama beklemeye zaman yoktu ama sanirim acele etmisiz neyse kullanmasam uzulurdum 80 lira fazla vermisiz saglik olsun

0-3 ay olanı mi kullanıyorsun 0-6 ay olanı mi canım?

Çok teşekkür ederim desteğin için. Kızımın normalde oğlak burcu olması gerekiyordu, hep öyle bekledim ama bir türlü doğmak bilmeyince 22 Ocak'ta zorlayarak doğdu ve o da kova burcu olmuş oldu. Şimdi eşime yandın sen diyorum evde çok bilmiş iki kova kadını ile yaşayacaksın:)

Benim vbebismn ayak bas parmagi tirnaginda dolama olmus tirnaklari bi garip tirnagi cikarip kestikb ucunu batikon surup sari merhemledikgecmezse. Dr goturcem

Eklentiler

• CAM00402.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 93
minione senin ay parçanı yerim

sorucam bir türlü soramadım tuttu mu memeni senin minik

emzik konusunda katılıyorum iyi ki var:)
ahhh eflalım sorma tatlım yaa,neler çektim neler çektimm,benim meme olmuş bir füzee,beşgen ne işler geldi başımıza,eşim memenın kahverengi kısmını tutuyor annem alttan bastırıyor ben sokuyorum,gece saat 6 da oluyo bunlar yok almıyor almıyor,babam namaza kalkıyo bebek ağlıyo dıye odaya bakıo benm memeler meydanda,memelerimi görmeyen kalmadı,kv görümcem kaynanamın annesi,ar haya kalmadı anlucağın,yok memenın kocamanlığından memeyı kavrayamadım takiii salı günü memeyı kapmayı başardık ama zannetmeki halen adapte oldu,kahverengı ucun alt kısmı daha çok üst daha az kavrayıp ucunu damağına doğru götürerek alıştırdık,sigara gibi tutup ucu yukarı kaldırdık,birde aklında olsun eğerki sütün gelıyo memeyı kapmıyorsa philips aventin siliko meme ucu çıkarıcıda bazen kurtarıcım oldu,onu takıyorsun emıyo emıyo süt gelıyo onla içiyor ilk etapta ama bir bakıosun çektiğini memenın ucunun acıdığını anlıyorsun,hhee sanma sakın yine şuan çıkardımda şakk diye emıyo,ağlıyo morarıyo 5 -6 deneme bazen 10 da bazen 3. cü denemde bazende aslaaa
anlıyorumki ya gazı var ya sıçtı ya işedi,bu arada altını açarken çok çişlendim yahuuu ne zormuş erkek bebek

Bebekleri ne zmn yikadiniz kizlar? Gobek bagi dusunce mi?
hayırrrrrrrrr eve cumartesi geldik hergün yıkadık cnm dr hergün dedi,göbek düşsün düşmesin,ahh anacımm iyiki varsın,o olmasa ben nasıl yıkarım oğlumu,hatta cnm salı dr a gittik ya başka bir aile daha vardı odada aaaa dedi nolmuş bu çocuga kafa kan içinde ee dedi 5 gündür yıkamamdık ki ,dr delirdiii nasıl yanı dedi size hergun dedikk,neden dinlemezsiniz anlamıyorum dedi,bizimde göbekl bağımız düşmedi ama bugunden itibaren 2 günde 1 yıkama kararı aldık ve 40 ı çıkana kdr evde bu cmt den itibaren gece annmler kalmıycak artık evlerıne dönüyorlar sabah 9 gelıp akşam 5 de gitcekler o varken yıkamayı planlıyorumm çok ama çok zormuşş

yani ne anlama gelıyor bu durum,hatalımısın tutmayımı beceremıyorsun ucumu kavrayamıyor yoksa kavrasa neden içmesin ki

ya mervecim sen tecrübelisin sana birşey danışmak sitiyorum
salı dr randevumuz vardı maşallah oğlumda çok hafif sarılık var,ama dedi ciddi birşey değil,çok sağlıklıymış bebeğim,kilosu 3640 doğdu o günden 3450 geldi aaa dedim neden böyle hayır dedi olması gerek bu hher bebek 200-400 gr arası kılo kaybeder dedi sakın üzülme korkulcak birşey yok dedi,her bebek gibi benmkıde gazı var,kusuyor,sıçıyor işiyor,ama maşallah bir osruyor koca adam gibi,benm eşimle aramdakı en buyuk sorunum osuruktur afedersiniz ama zart zurt evlendimden beri bıktım valla,tmm rahatlamak gzl birşey ama bu kdrda rahat olunmazkı kardeşim,dikkat ediceksin biri başımdayken 2.ci osurukluyu dünyaya getırmışım babası kılıklı,sen bugun bezini açıyorum masada açıyoruz bu arada salonumun masasıa yer yaptık ay napıyım yatakta belım ağrıyo dikişlerim acıyo en güzeli salon masası neyse bezi açtım tam götü burnumla arası q5 cm mesafemiz koca adam gibi zartttt diye bir osurdu hafif koktu bu koku normali ? yoksa bebeğm üşüttümü ?

tatlım aynı günmü doğum yaptık benm bebeğim 22 ocak doğdu aynımıyız ? bizle aynı gün doğan kim var şimdi ?
emzirirken mutlaka kucağında yastık olsun bızım yattımız boy,oğlunu koy,hep yanında mındereler olsun bıkaç tane duruma göre destek yap,bebeği meme ile aynı hiazaya getir ağzı ile burnu aynı hizada oldsun,kolumemenin altında kalsın,kulağına dikkat et katlanıp ezilirse çok canları yanıyor,bir kere bezinin temiz olmasına ve gazının olmamasına ayrıca kesinlikle özellikle sabah uyanır uyanmaz burnuna okyanus suyu burun açıcı sıkın kızlar bizim koca burunlarımız kalktımızda bile tıkalı oluyor ki onların neden olmasın,burnu tıukalı olunca asla emmezler,ben sabah öğlen akşam 3 defa sıkıyorum,sağ elinle 3 parmak memenın altında işaret üstte ikisinin araya memenın ucunu al tıpkı sigara tutat gibi ama ucu işte damağına doğru vereceksin 1-2-6 deneme derken inşalalh alaıcak belkı gzl anlatamadım ama ınternette resimli tarifler var mmutlaka dene,sorun meme ucunmu sütmu gelmıyor bilmıyorum ama inşalllah başarırsın,birde lansinoh kremı sürüyoruz tmm üzerinde yuzde 100 bitkisel silmeyın denıyor ama ben şunuda anladım yapışık olunca bir türlü memeyıde kapamıyorlar,yanında mutlaka koca bırpaket peçete olsun sureklı ben memeı kuruluyorum,terden ememıyor,sakın kalın giysilerle meme vermeyın,bebekte bizlerde ince olalım,
hehehe sankı 10 çocuk doğurmuşuım,verdiğim bilgilere bak
ama napıyımm çok çektm bende ,o yuzden senı çok ii anlıyrm belki, yardımın dokunur,başarırsan mutlaka yaz
birde rabbi yessir vela tu hassr rabbi temmim bin hayırı okuyun emzirirken ya rabbim zorlaştırma kolaylaştır demek,yemin ederim onu çeke çeke çeke bir baktım emdi,herşeyın vakti zamanı va rkızlar
rabbim ol demeden olmuyor,bol şanslarr

ayy özlemcmmmm bende çok istedim oğlak olsunnn,kovayı hiç istemıyordum çünkü,ama meğerse süper miş hep bilimadamları büyük insanlar kovaklardan çıkıyormuş,desene kızınla oğlumun d.günleri aynı

minione hosgeldin sefa getirdin memeyi kapmus oglusun gozunaydin hep botle emsin cop cop ins..eskilerin benzetmelerine bayildim uyurken gulerse falan :)
Bizim oglanda fiskiye gibi masallah alt degisirken vbazen full degisiyoruz :)
Memeler kamu mali oluyor bi sure sonrA kadinlar şak diye heryerde aciyorlar cop cop emziriyorlar insan bi arkasini doner degil mi :)
Cok opuyrm sixi kova burclari biz esim kizim ben uc akrep oglum oglak oldu aslinda akrep olsun istedim ama 3.denemede tuttu :)

Canim çok geçmiş olsun ya inşallah bi an önce kendine gelir bebis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…