2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
merhaba
evet iki kere alınıyor topuk kanı
hatta alınan ikinci topuk kanı asıl önemli olan
herhangi bi sağlık problemi varsa orda çıkıyor
Rabbim yavrunuza uzun bereketli bi ömür versin inşaallah
Teşekkür ederim yaaaa öyle olmasına çok üzüldüm şimdi Of ya yazık benim kuzuma

Mrb ben özel hastanede doğum yaptım sezeryan ile.dogumun ertesi sabahi hastanede aldılar. Bir hafta sonra sağlık ocağına gidin orda da alacak dediler.bir hafta sonrada sağlık ocağında aldılar.hatta sonra ki gitmelerimizde sarilik testi için topuklukan aalmadılar. Bir makine ile alnından bbaktılar.
Sizin bebekte sarilik ciktimi? Merak etme zaman çok çabuk geçiyor biz 20 günlük olduk çok şükür doymamasi haricinde bir sorunumuz yok. Inşallah sende de hersey yoluna girer sağlıcakla.
Teşekkür ederim. Bugün hastane de kontrol vardi sarılık suan yok ama karnınin doymasi önemli dedi birde rengine dikkat edin dedi şimdi burnu sarı gibi endişelendik mama da pek yemedi bu aksam sütüm geldi tek memeyi biraz çekti sadece şimdi çok halsiz bir şekilde uyuyor uyandıramiyoruz korkuyoruz sarılık olcak diye yaa offf sağlık ocağında makine ile sarılık testi mi hiç duymadım pazartesi gidicez sorayım Sağol

Canım her zaman en doğal olan en iyisi bazen epidural doğumu yavaşlatabiliyor. Ama bence hiç kafana takma doğum anında ağrı durumuna göre karar verirsin ağrıya tahammül edene kadar almazsın epidural. Epidural doğumu yavaşlatırsada zaten çekiyorlar epidurali o yüzden kafana takmana gerek yok.
çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgi için inşaallah dayanabilirim sancıya. yavaştan yavaştan sancılarım geliyor zaten galiba ben de ocak annesi olacağım benimki de annesi gibi sabırsız umarım anneannesi ve babaannesini bekler. Salı günü gelicekler, dualarını eksik etme cnm

Kızlar bebeğimin genellikle çok yorgun halsiz bir şekilde hep uyuyor doyurmak için bile uyandırmak ta zorlaniyorum. Sütüm bugün geldi tek memeyi biraz emdi mama da az yedi bir kere büyük abdesti yaptı önceki günler daha çok yapardı bugün çok halsiz bir şekilde uyuyor uyandıramiyoruz . Sizinde bebekleriniz ilk günler böyle uyuyor mu? Normal mi sarılık olmasın yaa ??

:KK17::KK17:Bebekleriniz ilk günler nasıldı ? Baygın gibi uyuyor ya normal mi ? ? :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

İlkimde spinal olmuştum canım sonra çok baş ağrılarım oldu o yüzden korkuyorum tekrar olur diye dikiş ağrılarım geçmişti birden baş ağrılarım başlamıştı. Şuanki doktorumda genel öneriyor spinalde sıkıntı olabiliyor dedi bakalım umarım hayırlısı budur...
Benim de ters olduğu için genel.yapiyor.
Bende migreni olan biriyim ve her adet kanama.döneminde şiddetli bas agriai yasarim. Sanirim epidiral de bana da bas agrisi yapardi
Hayirlisi saglucakla evlatlarimizi kucagimiza alalim da.

Kızlar bebeğimin genellikle çok yorgun halsiz bir şekilde hep uyuyor doyurmak için bile uyandırmak ta zorlaniyorum. Sütüm bugün geldi tek memeyi biraz emdi mama da az yedi bir kere büyük abdesti yaptı önceki günler daha çok yapardı bugün çok halsiz bir şekilde uyuyor uyandıramiyoruz . Sizinde bebekleriniz ilk günler böyle uyuyor mu? Normal mi sarılık olmasın yaa ??

:KK17::KK17:Bebekleriniz ilk günler nasıldı ? Baygın gibi uyuyor ya normal mi ? ? :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:
Anlamdan biliyorum uyuyor ilk 2 gün canim.
Firtina öncesi sessizlik :)
Ayagida felan dokun uyandırmaya calis ama sarilik olmaması için. Olmadinkasikla mama ver agzina yiyor onu

İyi akşamlar kızlar Allahın izniyle ben dogurdum . İkimizde iyiyiz. Darısı sizlern başina inşallah.

Hayırlı uğurlu olsun canım normal.mi yaptın darisi basima

Normal doğum sancılarına dayanamazsam epidural alırım diyorum ama o anda karar verince yaparlar mı? Yoksa baştan söylemek mi lazım tahlil falan yaptırmak gerekiyor mu?

Onu bende soracam normal yaparsam epidural alsam

bende ACİLLL CVP bekliyorum kızlarr ne yapıyım bende gideyim mi ? arabayla 5 dk hastane,şimdi yaşadıklarımı anlatayım,korkunç kasık ağrım var,10 dk bir çok şiddetli vuruyor geçiyor,ama çamaşırıma bakıyorum kanlı bir akıntı nişan belirtisi yok,bacaklarım yada karnımda ağrım yok çok hafif belimde var,oturunca daha iyiyim ama ayağa kalkınca yürüyemıyorum çok pis vuruyor,bebeğin hareketlerini hissediyorum bu arada,idrar yolları iltihabı olduğuım zamanki kasık ağrısı gibi ama bu daha farklı baskı hissede var,ay ne yapmalıyım sizce ?

Nasıl oldun canım iyi misin

prenses1805 prenses1805 umarım görürsün tatlım hemen ama hemen şerbet yapın ve bir kaç çay kaşığı verin sadece sarılık değil açlıktan kan şekeri düşüp havale geçirebilir Allah korusun ilk oğlum öyle oldu

devamı

sütünü mutlaka sağ ve ya kaşıkla ya şırıngayla ver mutlaka yap yavaş yavaş ver yoksa hızlı gitmesine alışır memeni tutmak istemez bilmedim o hatayı yaptım

lütfen şekerli suyu ver peygamber efendimizin bebeklere hurma vermesindek maksat şekerli bir besin olması şeker almaları çok önemli yani

umarım yazdıklarımı görürsün çok uyuması uyanamaması aç kaldığı için
topuk kanı içinde yazmıştım alıntı yapamadığım için görmedin sanırım

X