2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Herkese günaydın.... Dogum yapan arkadaslarımıza gözün aydın olsun...
Biz îyiyiz şükürler olsun... Gaz sancılarmıız var oda artık olagan birsey.. Kacınılmaz her bebegin basına gelîcek .... O yüzden hamd olsun diyorum.. Burun akıntımız var bide içi hırlıyo ama bogazında balgam oldugunu düşünüyorum..dewam ederse dr görürcen...
Bnm dikişlerim acıyo arada gece yatktan kalkarken dengesiz bir hareket yapıyorum Galiba cok acıyo...
Ya bu dikiş acılmaz dimi... Böle korkuyorum acılcakta bagırsak mide ne varsa pıt asagı süşücekmiş gibi...((
Bu arada kızlar sezeryanda dogum kılosu verilmiyo demeyin yawas yawas gidicek... Bn 82 kılo ile gittim doguma 73 kıloyum ama ii günde bi gran gram gidiyo... İlk 4. Gün 4 kılo gitmişti üzülmüştüm:)
Korse kullanan rmı.. Bn kullanıyordum ama bnm korseler işe yaramıyo.. Dikişin üstüne göbwgim sarktı resmen nasıl kaşdırırm ben onu... Afff ya

EFLALİM canm güzel haberlerini bekliyorum.. Bebegın inş memeyi kabul eder yılma sen sabret herdefasında dene..
Annelik cok güzel oldugu kadarda cok zor...!!! Yürek dayanmıyo...

LARKİN canım kilolar gîdier ins .. Saglıklı beslenmek sart.. Bitanem vücüdunda daha ödem vardır.. Bolbol su iç... İnş bunlar dert degil..nolur üzülme... Ne güzel bebeklerimiz saglıklı birsekılde kıcagımıza geldi... Dertsiz basımıza dert aramayalım..... Su kızlarda bi dogursunda hepberaber zayıflıcaz inş...

Kızlar yaa ben bebeğimi ilk gördüğümde kesin ağlarım şimdiden ağlamaklı oldum zaten sesini filan duyunca koklayınca kesin ağlarım napıcam ben o kadar heyecanlıyım ki kimseye açılamıyorum eşime bile burda sizler iyi ki varsınız hepinizi çookkk çookkk seviyorum minicik bişiy mi gelicek şimdi kucağıma Allahın izniyle çok enteresan yaaaaa nasıl tutucam ben onu nasıl emziricrm hiçbişy bilmiyorum eşim ameliyata giremicek o yüzden de tedirginim doktor ne var canım biz bizeyiz ameliyathanede dedi ama eşimin desteği olmadan ben nasıl sakin kalıcam

Kızlar kusura bakmayın 3 haftadan beri yazmıyorum hep takip ettim doğum iznine çıktığımdan beri ama bugün yazılım ben de dedim 12 Ocak'ta günüm bitti bu hafta bekleyelim normal istiyorsun madem dedi doktorum ama bebek kilolu sezeryanda zor oluyor kilolu olunca falan dedi ama benden yüz bulamayınca bekleyelim dedi hı bu arada günüm 12 şinde bitti ama bir hafta önceden söyledi doktor 12 sine kadar doğurman lazım demişti ama ben hala doğuramadım her iki günde bir kontrole gidiyorum her defasında daha doğuramamışsın diye karşılıyor beni artık son günlerim yarın son demişti ama sezeryanı fazla herhalde ki Cumartesi alırız dedi suni sancı hiç bir belirti olmadan almak istemiyorum çünkü Babasının doğum günü Cumartesi benim oğlum sanırım ona hediye vermek istiyor zaten babası olacak deli oluyor onun sesini duyunca içimde ben kaldım anlayacağınız îki haftadır ha bugün ha yarın bakalım son iki gün hala gelmezse sezeryan aslında içimde en başından berisezeryan isteği vardı normalden korkuyordum ama gel gör ki çevre baskısı beni çok etkiledi normal en iyisi normal vb ben kendi isteğimi açığa vurmadım alttan muayenede bi umut dar çatı der diye düşündüm ama çok iyi deyince bile içten içe üzülmüştüm tam kendimi normale hazırladım olmuyor şimdide sezeryana hazırlıyorumyine birden bi suyum gelse panik olurum muhtemelen doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun geçmiş olsun dileklerimi iletiyorumgeride kalan tüm arkadaşlarda Allah yardımcımız olsun hayırlı doğumlar nasip etsin

gerck dogum sancısı ise baslar canım bekle biraz daha arası duzenleşir ve sıklaşir . Sen kaç haftalıksın ikinci dogumunmu ilk kaç haftalık dogmuştu ayy çk sordum
Ben şuan 38+4 teyim ilk kızım 39+2 de doğmuştu.ama anlamadığım sancı ne azalıyor ne artıyor devamlı 10 dk bir:KK43: ilk kızımda hurma yememiştim bunda çok hurma yedim o yüzden mi böyle çok sancı oldu acaba belkide bu acılar doğumu kolaylaştırıyodur. .

Kızlar kusura bakmayın 3 haftadan beri yazmıyorum hep takip ettim doğum iznine çıktığımdan beri ama bugün yazılım ben de dedim 12 Ocak'ta günüm bitti bu hafta bekleyelim normal istiyorsun madem dedi doktorum ama bebek kilolu sezeryanda zor oluyor kilolu olunca falan dedi ama benden yüz bulamayınca bekleyelim dedi hı bu arada günüm 12 şinde bitti ama bir hafta önceden söyledi doktor 12 sine kadar doğurman lazım demişti ama ben hala doğuramadım her iki günde bir kontrole gidiyorum her defasında daha doğuramamışsın diye karşılıyor beni artık son günlerim yarın son demişti ama sezeryanı fazla herhalde ki Cumartesi alırız dedi suni sancı hiç bir belirti olmadan almak istemiyorum çünkü Babasının doğum günü Cumartesi benim oğlum sanırım ona hediye vermek istiyor zaten babası olacak deli oluyor onun sesini duyunca içimde ben kaldım anlayacağınız îki haftadır ha bugün ha yarın bakalım son iki gün hala gelmezse sezeryan aslında içimde en başından berisezeryan isteği vardı normalden korkuyordum ama gel gör ki çevre baskısı beni çok etkiledi normal en iyisi normal vb ben kendi isteğimi açığa vurmadım alttan muayenede bi umut dar çatı der diye düşündüm ama çok iyi deyince bile içten içe üzülmüştüm tam kendimi normale hazırladım olmuyor şimdide sezeryana hazırlıyorumyine birden bi suyum gelse panik olurum muhtemelen doğum yapan tüm arkadaşlara hayırlı olsun geçmiş olsun dileklerimi iletiyorumgeride kalan tüm arkadaşlarda Allah yardımcımız olsun hayırlı doğumlar nasip etsin
Aynen ben de en baştan sezaryene hazırladım kendimi çatı uygun dedi doktor, bebek de doğum pozisyonunda korkarak bekliyorum normal doğumu... Hakkımızda hayırlısı olsun...

desene aynı durumdayız cnm,sen pzt ben salı gidicem anlaşılan,yalnız bnm sıfır sancım çıkmasına rağmen,açılmam yok nişan yok,ama şuan bile kasık ağrım çok arttı ya,o kdr baskı hissi varki dr a gitmemiş olsam bu çocuk kanalda heralde çıktı çıkıcak derim ama çok hayret yani:confused:

Yaa sorma o kasık ağrısı bendede var oturduğum ve yattığım yerden zor kalkıyorum kalkarken çok canım yanıyor ama bunlar onla alakalı değilmiş bende senin Dediğin gibi sanıyordum. Bakalım pazartesi ne olacak senin son gün Salı mı o zaman bana 19 son dedi ondan sonra ne yapıcak ki seZeryana m

Yaa sorma o kasık ağrısı bendede var oturduğum ve yattığım yerden zor kalkıyorum kalkarken çok canım yanıyor ama bunlar onla alakalı değilmiş bende senin Dediğin gibi sanıyordum. Bakalım pazartesi ne olacak senin son gün Salı mı o zaman bana 19 son dedi ondan sonra ne yapıcak ki seZeryana m
yok cnm,1 hafta daha bekleyip 2-3 günde bir kontrole gidicem,28 ocağa kdr beklıcez geldi geldi gelmedi sezeryan:KK43: biz 3 kardeşiz annem hep son adet tarihim neyse hepiniz 9 ay sonra o tarihte doğdunuz derdi,14 ocakta geçti,o kdr istiyorumki pzt ye kdr doğsun o_O

yok cnm,1 hafta daha bekleyip 2-3 günde bir kontrole gidicem,28 ocağa kdr beklıcez geldi geldi gelmedi sezeryan:KK43: biz 3 kardeşiz annem hep son adet tarihim neyse hepiniz 9 ay sonra o tarihte doğdunuz derdi,14 ocakta geçti,o kdr istiyorumki pzt ye kdr doğsun o_O
Bende çok istiyorum artık ama pek bi rahat orda ama ne kadar durabilir ki bakalım ilk hangimiz olucak benim 12 nisandı sat

benim anlamadığım senin için 19 u son diyor ya o 40+0 oluyor
42 ye kadar beklemek normal ki neden hemen sezeryan diyolar bu doktorlar anlamadım
topiğin %80i sezeryan yaptı nerdeyse

X