2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kosturmaktan bahsetmiyorum. Sanciyla başlasa sancının siklasmasi saatler alıyor. Ama su geldiginde aksama kadar eşini bekleyemez oturup.. Bende 30 km yoldan eşimi cagirmaktan bahsettim zaten.. kostur kostur gitmekten değil.

Bende son 2 haftaya kadar kullandım baktım artık kaburgama bi anda agri giriyo dedim yok tehlikeye atmayaylim kendimi 1 2 kmlik yerlere tamam da annem bana 15 km senin gibi hastanede 25 km gidemem yani o riski goze alamam

Nego valla yapmadığım şey kalmadı sanırım bu kıskançlık mevzuu çocuğun kendi atlatması gerek birşey zamanla alısıp paylaşmayı anne babanın kendisini eskisi gibi sevdiğini anlayana kadar devam edecek.. Kızımla geçirmediğim zamanı geçiriyorum oyun oynuyoruz, makas kesiyoruz, hamur oynuyoruz, kurabiye kek yapıyoruz, hatta o kadar bulaşık çıkacağını bile bile ıcmeyecegı elma havuç suyunu sıktık katı meyve sıkacagında niye derse çizgi filmde can in annesi ona meyve suyu sıkmış diye ... Ama yine de kardesinin altını açınca başımda bitiyor çocuğun burnundan getiriyor bi gaz kaka zaten yapamıyor tek rahat ettiği pozisyonda ablası bi öpüyor bi sıkıyor güya sarılıyor ... Kah kiziyor yavaşça vuruyor karnına ... Ben önce yavaşça canı cır kızım diyorum.. Vazgecmezse sanayapilsa ne hıssedersın diyorum ... Olmadı istediği birşeyi elinden almaktan bahsedıyorum biraz tehdit vari ortamdan istediği şeyi çekmek gibi o zaman biraz geri adım atıyor,m çok canımı sikar çocuğa zarar verecek olursa sesimi yükseltiyorum.. Bazen kardeşi yokken başka isyankar tavırlarında poposuna vuruyorum ki annem bana kızabılır diye dusunsun kardesinin yanında yapmıyorum ondan dolayı olursa kardese kin guder ... Valla ben çözüm bulamadım ama bunlar geçici çözümler ışte ins zamanla alısırlar

Hayirlisi olsun canim artik
Normal.de olsa sezeryan da olsa o aciyi cekezegiz anlasilan

Bende bende yalnızım en kötü 112 var kızlar dert etmeyin. Kimsesizlerin kimsesi yardım eder
Bende yanlizim
Yarin.kaynanam geliyor cumartesi annem geliyor

Allah yardimcin olsun canim yaaa zor is valla idare etmek kuzenim de su an ayni mod da büyügu 4 yaşında cok kiskaniyor bebegi

Kızlar sabah altıda suyum geldi doğum yaptım OGLUM su yuttu kuvezde su an dua edin nolur

Canım rabbim acil şifalar versin inşallahh... Gönlünü ferah tut sen Allahımın izniyle hiçbişeycik olmaz..

Kızlar ctsi randvm vardı nst de sancım çıktı. 2.kez girdim ve sezeryana alındım spinal anestezi ile oğlumu kucağıma aldım ben şimdilik ağrılıyım karnım balon gibi oğlumda azcık sarılık oldu inşallah geçer.daha dün uyku uyudum yine yazarım kibakın

Kızlar dün konusulmustu bebegi emzirdikten sonra göğüs teki sütü pompayla sagip bosaltin diye benim merak ettigim bebegi her emzirdikten sonra mi pompayla kalan sütü bosalticaz
Canım bize gebelik eğitiminde tek seferde bebek memenin tamamını boşaltamazsa bir dahaki emzirmede yine aynı memeden devam edin o bitince diğerine geçin demişlerdi. Çünkü ilk gelen sütle arkasından gelen sütüm içeriği farklı oluyormuş. Eğer sağıp boşaltacaksan bir dahaki sefere sağdığını vermen gerekir bu mantığa göre.
Kızlar sabah altıda suyum geldi doğum yaptım OGLUM su yuttu kuvezde su an dua edin nolur
Gözün aydın canım, bir an önce sağlıklıca çıkar oğlun inşallah küvezden

canım ya o dr saçmalamış nerden anlamış bir bakışta lütfen üzülme takma sen kendini bilmiyormusun, bebeğinede geçmiş olsun
canım aşırı yaramazlık hırçınlık var birde ağlama nöbetleri kardeşini yalnız bulsa halleder hep takipteyim, sürekli sevicem diyor ondan yana sıkıntı yok ben izin veriyorum eşim aşırı tepki veriyor kızıyor uyardım yapma diye o da pişman oluyor ki oğluma çok düşkündür eşim, beni uyar sen bir daha kızarsam dedi o da farkında yanlış olduğunun, hırçınlığı falan tamam geçerde 3,5 yaşında ve bir seneden fazladır kaka tutma problemi var çocuk gelişimciye götürdük en son tam düzelmeye başlamıştı kardeşi gelince yine tutmaya başladı ve hem büyüğü hem küçüğü altına yapıyor hadi diyorum yapsın altına normal bir tepki ama inan kaka konusu canımıza tak dedirtti tutuyor bir haftadır yapmıyor ne vaatlerde bulunduk tehdit ettik ben ağladım artık yok nafile, eşimin izni bitince ben ne yapıcam bilmiyorum yarım saat tuvalette geçiyor çünkü sonuç yapmıyor birde

Kızlar Allah izin verirse perşembe günü 08:40ta oğlumuza kavuşuyoruz.
hadi canım az kaldı kavuşmana sağlıkla doğsun
Kızlar dün konusulmustu bebegi emzirdikten sonra göğüs teki sütü pompayla sagip bosaltin diye benim merak ettigim bebegi her emzirdikten sonra mi pompayla kalan sütü bosalticaz
canım eğer göğsün sert kalırda yani sütün kalırsa sağarsın yoksa sağmana gerek yok onu anlarsın zaten merak etme
ahhh canım ya beni iyi anlarsın yukarda yazdım bizim durumu kaka sorumuzda var, birde eymen emmiyor beni o kadar zorlanıyorum ki boyun ağrım kollarıma vurdu oturduğum yerde koltukta zıplıyorum emsin diye dikiş yerimde az açılma olmuş ayağa kalkıyorum uçla emziriyorum uçsuz veriyorum artık son çığlık ağlayana kadar direniyorum sonra ya sağdığım sütü ya da mama veriyorum kısaca emme sorunu olmasa büyükle daha rahat vakit geçiririm, sne yine vakit geçiriyorsun birde her zamankinden fazla vakit geçirmekten doğru değilmiş öncesinde düzenim neyse öyle devam etmeliymişsin, tam eymeni yatırıyorum süt sağmaya başlıyorum oğlumda haliyle kıskanıyor hep küçükle ilgi halindeyim istemeden
canım hayırlı olsun Rabbim şifa versin bebeğine

hayırlı uğurlu olsun sağlıkla huzurla büyüt bebeğini

Sagol canm.. İşte insan ister istemez korkuyor üzülüyor.. Allahım hayrlısıyla atlatmayı nasıp etsin.. Hepimizin bebişlerine saglıklı sıhhatli güzel ömürler versin insallah...

Hayırlı uğurlu olsun canım benim

ohhhh be pc başına geçtim ne güzelmiş burdan yazmak:) baba oğul berbere gittiler kahvemi yaptım hemen açtım sayfamızı:)

Kızlar ben hep negatif şeyler yazıp sıkıyorum canınızı sanırım kusura bakmayın

Yine danışıcam size :) dün kv gelmişti sabah işte kahvaltı hazırladı evi süpürüp siliyor eşim elinden süpürgeyi alıp annesine yardım etti çok zoruma gitti ben hamileyken yalvararak ev süpürtmüştüm o da son haftamda sonra annesi giderken eline sağlık ana dedi, ben sinir oldum yine belirteyim hep kv derim bende ama bu sefer demedim, o gidince eşime kızdım anneme bir kere dedin mi eline sağlık diye dedim çok ayıp dedim, o da annen ne yaptı ki dedi ne mi yaptı dedim ki normalde biliyorsunuz artık annem söylemeden iş yapmaz ablamlar konuşmuş o yzüden her işi söylemeden yaptı bu sefer, bende yazıklar olsun dedim çok zoruma gitti

Dünden beri kuruyorum hadi annemi geçtim ben hamile halimle her işimi yaptımda bir kere eline sağlık canım temizlik yaptın demedi sonra evli görümcem biliyorsunuz annesinde kalıyor bir kere yanıma çıkmadı kızı hastaydı kendi de hastaymış güya ki inanmıyorum kolay kolay hasta olmaz ki olsa bile kv de hastaydı ama çıktı yanıma, o görümcem doğum yapınca eşiyle boşanma eşiğine gelmişlerdi kv gilde kalmıştı ben her türlü destek oldum ona bebeğini ben yıkadım hep her gün konuşup moral verdim ona, o kadar zoruma gitti ki, bekar olanda hasta o gerçekten grip yani ama hastalığ geçti artık ve bir kere gelmedi yanıma yenge bir şey lazım mı diye ki hamileyken biliyorsunuz çok yardım ettiler bana, doğurdum bir halle oldu annemin kalmasını bekliyorlar biliyorum çünkü eltimin arkasından hep öyle söylediler, inanın çaresiz olmasam yardım beklemem ama büyük oğlumdan ve emzirme sıkıntısından dolayı perişanım, annemde iki gün önce gitti gelmedi daha aradı bugün eşim konuştu hastaymış güya şansa bakın ki herkes hasta, yine diyorum Allah2ım sen bana güç kuvvet ver kimseye muhtaç etme

Sorum şu eşime ve kv me içimde ki kırgınlığı söylüyüm mü çok zoruma gidiyor, eşime özellikle çok kırgınım bir kere nasılsın diye sormadı bana tek derdi bebeğimizin iyi olması ki bu benimde derdim ama ilgi istiyorum çok şey mi, eşime söylemek istiyorum ama bağırıp kalbimi kırar biliyorum üste çıkar

Ben neden mutlu olamıyorum, insan kaç kere doğum yapar ki doğumumda özel olmayacaksa hangi anım özel olacak

Bu arada kv gilde herkes hasta bir kp sağlammış, kv sabah aradı gelemiycem kızım sen iş yapma sakın ben yarın yaparım dedi, bende gerek yok anne ben her işimi yapıyorum dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…