2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
sevdaveysel hayırlı kolay bir doğum olsun inşaallah sonrasıda çok güzel olur. Rabbim yardımcın olsun
Oğlun çok yakisikli maşallah eftalim

Super anne mesajinla ilgili bunla ilgili çok gazi okudum. Lohusa döneminde cevrenizden yardim.alabildiğiniz kadar yardim alin, yardim istemekten cekinmeyin. Herşeye yetişmeye calismayin diye.
Benim de yarin kaynanam c.tesi annem geliyor. Bende nazlanabildigim kadar nazlanmayi planliyorum :)

dün yazdım çıkmamış kızlar pompa mutlaka olmalı sütünüz gelmezse benim minik gibi bebeğiniz emmezse şart inşaallah bunlar olmasın tabi, sütünüz fazla olursa sağmak gerekiyor atarsınız buzluğa ek gıda yaparken lazım olur bir yere girmek istedinizde, az olursa yine sağarak artırırsıdün yazdım çıkmamış kızlar pompa mutlaka olmalı sütünüz gelmezse benim minik gibi bebeğiniz emmezse şart inşaallah bunlar olmasın tabi, sütünüz fazla olursa sağmak gerekiyor atarsınız buzluğa ek gıda yaparken lazım olur bir yere girmek istedinizde, az olursa yine sağarak artırırsıdün yazdım çıkmamış kızlar pompa mutlaka olmalı sütünüz gelmezse benim minik gibi bebeğiniz emmezse şart inşaallah bunlar olmasın tabi, sütünüz fazla olursa sağmak gerekiyor atarsınız buzluğa ek gıda yaparken lazım olur bir yere girmek istedinizde, az olursa yine sağarak artırırsıdün yazdım çıkmamış kızlar pompa mutlaka olmalı sütünüz gelmezse benim minik gibi bebeğiniz emmezse şart inşaallah bunlar olmasın tabi, sütünüz fazla olursa sağmak gerekiyor atarsınız buzluğa ek gıda yaparken lazım olur bir yere girmek istedinizde, az olursa yine sağarak artırırsınıx

safransari canım bence bilmişlik olmaz genel anestezide sadece uyanma anı sıkıntı değil bebeğine narkoz geçiyor iyi düşün bence, ben spinal isteyince görevli doğru bir karar genel anestezide böyle bir durum var dedi

bence bilmişlik olmaz bu senin bedenin ve doğum çok önemli içine sinmesi lazım

her şekilde spinali öneriri

diğer konuya gelince nazlan canım bolca hem de lohusa yatağım bile serilmedi sanki grip oldum da onu atlatıyorum gibi doğum yaptığımı kimse anlamaz:KK43:

şule canım hayırlı uğurlu olsun huzurla sağlıkla büyüt bebeğini

Anneler günaydın.. Biraz canm skkın yıne.. Dun Elifimin kontrolu vardı dr a gttık.. Sarılıgı var test yaptır getr sonucunu dedı.. Bunu dedıgınde korkmadım Allah bılıyor ya, Zehramda da vardı ona da aynı seylerı demıstı dr cok sukur sıkıntısız atlatmıstık bunu da atlatırım dedım.. Ama dr cıkmama yakın bısey soyledı benım o an sartellerım attı hepten. Bebekle senın aranda rh uyusmazlıgı var, yanı bebek agır sarılık gecırır zor atlatır dedı.. Sok oldum hıc boyle bısey beklemıyordum ve dun 3 bucuktan beri sinirlerim cok bozuk. Ne yapcagmı bılemedım. Cars gunu topuk kanı vercez dua edın nolur, hem lohusa hemde hamileler var hep burda..
:cry:

Selam guzel anneler, ben dun 14.30 da kizim Beril'i kucagima aldim Allah'in izniyle.. Dogum tecrubemi de en kisa zamanda firsat buldugumda yazacagim insaallah.. Hepinize guzel dulariniz ve desteginiz icin tesekkur ederim. Sanci sirasinda sizler icin de dua ettim.. Opuldunuz guzel anneler..
Gözün aydın canım, en kısa zamanda doğum hikayeni bekliyoruz, bebeğine sağlıklı uzun ömür diliyorum...

Ayin 19 u canim. 39 haftalık oluyor. Sezeryan zaten 38-39 da alinirmis.
Benim son adet tarihim 14 nisan aslında
Bebek 2 hafta gelişimi geriden geldi hep
Normalde haftaya 40 oluyorum ona gore de.

Aldim canim anlamdan tecrübeliydim
Hatta simdi krem sürdükten sonra takmaya basladim ve nemli tutuyor iyi oluyor.
Bakin ürünü bende sebamed aldim. Memnun kalirsam devam ederim bende

Benimde ilk takildigim konular vajinusmustu
Sonra KPSS topigim vardi
En son da burdayim
Bundan sonrada diyet topiklerinde gezerim :)
Diyet topigine yine topluca geceriz gibi gözüküyor.. :)
günaydınlar kızlar akıl verin bana büyük oğlum kıskaçlığı en üst düzeyde yaşıyor bununla ilgili ne kadar yazı varsa okudum uyguluyorum kar etmiyor:KK43: çıldırmak üzereyim

size birde tavsiye lütfen süper anne olmaya çalışmayın ben yine aynı hatayı yaptım yatmadım sonuç şiddetli baş ağrısı o geçti emzirmek için çabalamaktan boynum tutuldu dikiş yerimde açılma var sanırısize birde tavsiye lütfen süper anne olmaya çalışmayın ben yine aynı hatayı yaptım yatmadım sonuç şiddetli baş ağrısı o geçti emzirmek için çabalamaktan boynum tutuldu dikiş yerimde açılma var sanırısize birde tavsiye lütfen süper anne olmaya çalışmayın ben yine aynı hatayı yaptım yatmadım sonuç şiddetli baş ağrısı o geçti emzirmek için çabalamaktan boynum tutuldu dikiş
Neler Yapıyor mesela? Bebeğe zarar mi veriyor? Veya içine mi kapandı? Yada tam tersi yaramazlık mi yapıyor?
Kafam çok.karisik ve canim sikkin kozlar
Dun sezeryan tarihi aldik.
Dr um genel.anestezi yapacagini çünkü.kafasinin ters olduğunu söyledi.
Cevremdekiler hepsi epidural yap diyordu arkadaşlar
Simdi de epidural de uyuşma daha geç geçtiği ve doğum sonrasi daha az aci hissettiğimi, genel anestezide çok acili uyanildigini söylüyorlar
Ama Dr uma bu saatten sonra da epidural olmak.istiyorum diyemem. Çünkü gerekli aciklamayi yaptı benim istemem çok bilmislik gibi olur ve Dr um hic hoslanmiyor bundan.

Genel anestezi sonrasi uyanis çok mu zor oluyor ?
Canim spinal yeni yeni yayılan bişey zaten. Öncesinde herkes genel oluyordu. Yeni bi arkadaşım genel oldu ve zorlanmadı.
Ama ben olsam her halukarda spinal isterim. Ben uyutulmaktan daha çok korkuyorum. Hem bebegimin sesini duymak o anı yaşamak isterim.. ne olursa olsun dr a söyle bence. Kız maya hakkı yok..
Anneler günaydın.. Biraz canm skkın yıne.. Dun Elifimin kontrolu vardı dr a gttık.. Sarılıgı var test yaptır getr sonucunu dedı.. Bunu dedıgınde korkmadım Allah bılıyor ya, Zehramda da vardı ona da aynı seylerı demıstı dr cok sukur sıkıntısız atlatmıstık bunu da atlatırım dedım.. Ama dr cıkmama yakın bısey soyledı benım o an sartellerım attı hepten. Bebekle senın aranda rh uyusmazlıgı var, yanı bebek agır sarılık gecırır zor atlatır dedı.. Sok oldum hıc boyle bısey beklemıyordum ve dun 3 bucuktan beri sinirlerim cok bozuk. Ne yapcagmı bılemedım. Cars gunu topuk kanı vercez dua edın nolur, hem lohusa hemde hamileler var hep burda..
Ins bi sıkıntı çıkmaz canim Allah yardimcin olsun..

Isallah allahim sifasini verir yavrun saglikli olur

Selam guzel anneler, ben dun 14.30 da kizim Beril'i kucagima aldim Allah'in izniyle.. Dogum tecrubemi de en kisa zamanda firsat buldugumda yazacagim insaallah.. Hepinize guzel dulariniz ve desteginiz icin tesekkur ederim. Sanci sirasinda sizler icin de dua ettim.. Opuldunuz guzel anneler..
canım benimde aklim sendeydı vay be aynı saatlerde doğum yapmısız iki buçuk demek.. arkadaşlarını da unutmamis dua etmiş iyi yürekli kız :) normal doğum ve ilk doğum olmasına rağmen masallah çabucak dogurmussun doğum hikayenin bekliyoruz.. Bebeğin minik diyorlardı kaç doğdu çok merak ettim canım eminim şirine gibidir cımcıme

Bugün 38+2 olduk. Gündüzleri evde yalnızım. Eşim çok endişe ediyor yalnız nasıl hastaneye gideceksin diye. Sizin yanınızda bekleyen var mı yoksa yalnız mısınız? Tek başıma gidemez miyim sancı başladığında sizce? O kadar fena mı olurum sinyal vermeden aniden doğum sancısı başlar mı?

Şule hastanede demek..Rabbim yardımcısı olsun inşallah...

Son zamanlar ne zor geçiyor değil mi kızlar.ben sizlere bakınca belki gerideyim ama benim 3. Doğumum olduğu için normalden daha erken agirlastim hele bu aralar iyice halsizlestim uyuyakaliyorum isleri dinlene dinlene yapıyorum çok da kilo aldım 70 kg olmuşum dun tartildim 20 kg almıştım..istahim da açık aksi gibi bebeğim de dönmedi eşim de yürüyüş yap deyip duruyor bu soğukta nereye yürüyüm yağmur da yağıyor zaten.. Azıcık yurusem ellerim ayaklarim sisiyor alyansim dar gelmeye basladi ..
Allah yardımcın olsun daha da çok var ya kiloyu verırsınde benim doğum yapmış halim senden on kilo fazla :)

Bugün 38+2 olduk. Gündüzleri evde yalnızım. Eşim çok endişe ediyor yalnız nasıl hastaneye gideceksin diye. Sizin yanınızda bekleyen var mı yoksa yalnız mısınız? Tek başıma gidemez miyim sancı başladığında sizce? O kadar fena mı olurum sinyal vermeden aniden doğum sancısı başlar mı?
Canim aniden basladigini hiç duymadim ama söyle bişey var. Suyun önce gelirse hemen hast gitmen gerekir. Ama o halde tek başına nasıl olucak zor yani. Benim de yanımda kimse yok. Ama eşimi aricam o gelene kadar beklicem. Is yerinin eve mesafesi 30 km. Tek gidemem sanırım. Cesaret edemem herseyden önce.

Hayırlı b uğurlu olsun canim benim yebrik5 ederim Allah anali babali büyütsün...
evet cok merak ediyorum nasıl olduğunu

Bende yalnızım su an ilk agrimda hemen arayacam eşimi babami beni alıp annrmin yanına götürecekler sancilarimi evde tek cekmek istemiyorum annem anlar neyin ne olduğunu ona göre hastaneye gideriz
zaten gun asiri hastaneye gidiyorum gittiğim günler çıkışta anneme. Gidiyorum gece eve geliyoruz

Zor olur yaninda biri muhakkak olmali canim ya ilk dogumun nasil gelecegi belli olmaz esin sehir disindami?

X