2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bisey sorcam. Taa ne zamandir kontrollerde bebek basi assada popo yukarda dio dr ama hic erken dogum riskin var fln demedi. Artik bel agrilarim basladi hatta oturdugum yerde. Bebegin dogum kanalina girdigi nasil anlasilir? Ilk dogumum olcak merak ediyorum.
döndüyse zaten kanala girmiş olmuyo mu?
Döndük bizde ama bacak arasında falaj hissetmiyorum kafasini

Kizlar en gec yarin bebegimi kucagimi almis olacagim Allah'in izniyle.. sabaha kadar kendi sancilaeim gelmemis olsa bile sabahtan hastaneye yatis yapicam ve suni sanci verilecek.. Dua edin ne olur kendi kendine gelsin hayirlisiyla bebisim..

Neden canim? Takviminde daha 11 gun var dio? Benim de 13 varda ondan sordum bebek mi buyuk

Kizlar en gec yarin bebegimi kucagimi almis olacagim Allah'in izniyle.. sabaha kadar kendi sancilaeim gelmemis olsa bile sabahtan hastaneye yatis yapicam ve suni sanci verilecek.. Dua edin ne olur kendi kendine gelsin hayirlisiyla bebisim..
Hakkında hayirlisi olsun canim bizi de haberdar et agrin var mi.su an

Canım senin düşüncen de doğru aslında ama bebeğinin ememediği sütleri biriktirebilmen sütün ziyan olmaması açısında bence imkanı olan erken almalı. İlle makina olmak zorunda değil manuel pompalar da kullanılabilir bence. Torbalarda sütün saklanma imkanı var ya. Bir yere gitmen gerekse bebeğe bakacak kişi idareten süt verebilir bebeğe yada ilerde sütün azalsa biriktirdiğin sütleri kullanma şansın oluyor.
Peki sağdınız sütü biberonla vermek durumundasınız değil mi? Böyle oluncaya ya bebek memeden soğur biberon daha kolay diye ona yönelirse emmeyi bırakırsa? Böyle bir risk de yok mı? Tabi eskiden böyle şeyler olmadığı için anneme pompa alsam mı şimdiden diye sorunca papayı yedim :) sık sık sürekli emzireceksin işin ne, bebek emdikçe artacak süt diye.

Neden canim? Takviminde daha 11 gun var dio? Benim de 13 varda ondan sordum bebek mi buyuk

Canim dun 2cm acikligim vardi. Sancilarim da vardi ama gecti. Suyum azalmis. O yuzden bekleyip riske atmak istemiyo doktorum.

Hakkında hayirlisi olsun canim bizi de haberdar et agrin var mi.su an

Malesef agrim sancim yok su an canim. Sabaha kadar hayirlisiyla ins olur da kendi sancimla dogururum insaallah..

Peki sağdınız sütü biberonla vermek durumundasınız değil mi? Böyle oluncaya ya bebek memeden soğur biberon daha kolay diye ona yönelirse emmeyi bırakırsa? Böyle bir risk de yok mı? Tabi eskiden böyle şeyler olmadığı için anneme pompa alsam mı şimdiden diye sorunca papayı yedim :) sık sık sürekli emzireceksin işin ne, bebek emdikçe artacak süt diye.

Biz kuzenimin bebeğine kaşıkla vermiştik canım. Ama şimdi anne memesini bıraktırmayan biberonlar var. Ucu çok az delik oluyor. Annenin cevabına bayıldım bu arada. Tıpkısının aynısı benim annem. Allah başımızdan eksik etmesin. Sen yine de bir pompa edin bence. Bebeğin ememediği sütü göğüsten çekmek faydalıymış. Vücudumuz o zaman daha çok süt üretiyormuş. Eee fazla sütünü ziyan edemeyeceğine göre acil durumlar için saklarsın:KK70:

Bilmiorum ki pozisyonuna gore haftalardir basi assada zaten. Doktorum da kanala girmis demio sadece basi assada dio. Acaba dedim anlar miyiz kanala girisini
anlaşılmıyormuş canım doktor bana eğer kanalda olsaydı kafası ultraonda net göremezdim dedi ce hala biraz yolu var dedi bana

kızlar bu gece de doğurmazsam yarın sabah başka dr a kontrole gideceğim hayırlısı olsun artık o ne diyecek bakalım ne kadar beklicez
suni sancı falan derse kabul edeceğim ,artık her anım endişe ile geçiyor hayırlısıyla alalım artık kucağımıza bebeğimzi
bu diğer dr u da çok övüyorlar hayırlısı artık beğenirsem bununla devam edeceğim diğer hastane çok büyük, ilgi az içime sinmiyor hastane değiştirmek buradakiler güzler yüzlü ilgili hayırlısı artık
eğer vaktin gelmediyse olmuyor benim diğer çocuklarımın biri 41+4 diğeri 41+6da doğdu bence sağlığı suyu iyiyse acele etme hatta 41+6da eğer bu günde doğmassa yarın sezeryana alalım seni demişti doktor o gece normal ve kendi sancımla doğursum canım normal doğum işte adı üzerinde sabır işi allah yardım etsin

Ayyy yarın Dr kontrolümüz var hala çatı muayenesi olmadık bakalım yarın ne haberlerle döneceğiz çok Heyecanlı bekliyorum babamızın gelmesine az kaldı oğluşum bu kadar bekledi bi kaç gün daha bekler inş

Bi melankoli, saatlerdir suren mide bulantisi gibi bi his, aglama nobeti, canimin bisey cekmemesi... Ama me sanci ne agri. Belimde varla yok arasi bi agri var. Dus aldim ii gelir diye ama sonra wc de kulotumda cok az bi islaklik. Nisan vs olmadi. Bebegim cok hareketli. Ne simdi bunlar?

Kaşıkla akitiliyor agzina

cnm merhaba bnde geçen sene ocakta kızımı kucağıma aldım
normal doğumla gittim sezeryan oldum çatım felan dar değildi normal denedik suni sancılar neler neler ama sonunda sezeryen neyse sezeryan olucaksan gecelik giydiriyolar ben lohusa takım koymuştum ama öylece geri getirdik iç çamaşırı felanda giydirmiyolar sürekli dikişlere baktıkları için sen yinede koy
birde ben 2 gün kalmadım 1 gün kalıp çıktım
Çok teşekkür ederim inşallah bende çok kalmam hastane

cnm bnm norml dogum ama yinede cvp veriyim. Ben bebege uç takım giysi koydum . Biri onlu hastane çikişi dogumdan snra giydrilmesi için. İkiside beşli takım. Ayrıyeten iki tane kollu body iki tane tek alt bebek kusarsa çişi filan çıkarsa vs diye. On tanede bebek bezi koydum. Birde sezeryn yapan arkadaslarım var onlar birer gun kaldılar hep hastanede.bir pjama bir gecelik birde sabahlık koysan iyi olur her ihtimale karşı . Bir pakette hasata bezi yada mesane pedide olabilir.
Çok teşekkür ederim :anneadayı: yarın hazırlarken çantayi söylediklerini dikkate alıcam

canım inşaallah kendi sancın gelirm çok kolay bir doğum olur bebeğinde sende sağlıkla kavuşun
inşaallah messjım çıkar

Arkadaslar japonyadan selamlar bende dogum yaptim. Minik kizimiz dunyaya geldi hayirlisiyla. Allahim hepinize nasip etsin anne olmayi hayirlisiyla en kolay ve rahat sekilde insallah. Hepinizi opuyorum simdilik, kendinize cok dikkat edin guzel anneler.
Normal mi doğurdun cnm. Japonyada bu işler nasıl yürüyor

kızlar bu gece de doğurmazsam yarın sabah başka dr a kontrole gideceğim hayırlısı olsun artık o ne diyecek bakalım ne kadar beklicez
suni sancı falan derse kabul edeceğim ,artık her anım endişe ile geçiyor hayırlısıyla alalım artık kucağımıza bebeğimzi
bu diğer dr u da çok övüyorlar hayırlısı artık beğenirsem bununla devam edeceğim diğer hastane çok büyük, ilgi az içime sinmiyor hastane değiştirmek buradakiler güzler yüzlü ilgili hayırlısı artık
canım sıkıntı mı var 42. Haftaya kadar normal biliyorsun kaçırdığım bir durum mu oldu

Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün Hanne bebeği. Başka isim de koydunuz mu?

Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın, büyük bir şey atlatmışsın canım. Ailen eşin nasıl korkmuşlardır kim bilir. Bebeğini sağ salim almışsın ya kucağına, her şeyi unutmuşsundur bile. Yavrunla sağlıklı mutlu bir ömür dilerim, Allah analı babalı büyütsün.

Canım tebrikler, kızını kucağına almışsın. Darısı başımıza. Ablacığı da bir an önce iyileşir inşallah.

Güle güle kullan, inşallah memnun kalırsın.
Ben medela swing aldım, çalıştırıp baktım öyle sesli gibi gelmedi ama diğer markaları bilmiyorum. İnternetteki yorumlarında da sesli olduğunu yazana rastlamadım. Acaba medelanın diğer modeli olmasın?
Fiyatı biraz yüksek diğerlerine göre, ben 325'e aldım ama içinden 50 tl değerinde medela calma biberonu da çıktı, ki onu ayrıca alacaktım zaten. Bana çok çok yüksek gelmedi o yüZden.
Avent çok tercih edilen bir marka, bence memnun kalırsın.
Pompa gerekli mi diye düşünenler için yazayım. Ben açıkçası süt gelmemesi gibi bir ihtimali hiç düşünmedim, gelmeyebilir ama gelmesi için elimden geleni yaparım.
Süt üretiminin sürekliliği için de göğüslerin boşaltılması gerekiyor, bebek emmese bile pompa bu durumda kurtarıcı olacak. Doğum izni bitiminde hemen işe başlamayı düşünüyorum o yüzden de pompayı aldım, işyerinde kullanacağım.
Erva koycaz canim bizim dogumla olum ayni gun geldi amcamizin esi oldu beni cok severdi herkes onun adini mi koysaniz dio ama bn pek istemiyorum zaten ayni gun oldu ondan dolayi ama ikna olursam hatice de olabilir işte

X