2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canim dun 2cm acikligim vardi. Sancilarim da vardi ama gecti. Suyum azalmis. O yuzden bekleyip riske atmak istemiyo doktorum.

Malesef agrim sancim yok su an canim. Sabaha kadar hayirlisiyla ins olur da kendi sancimla dogururum insaallah..
İnşallah canım pek geleceğe durmuyo su an

Kızlar sezeryan olacak ilan var mı ? Hep normal doğum düşünerek hazırlık yapmıştım sezeryani düşünmemiştim ama 15 Ocak ta mecburen sezeryan olucam çatı darligindan dolayi

Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz kaldı

Kızlar sezeryan olacak ilan var mı ? Hep normal doğum düşünerek hazırlık yapmıştım sezeryani düşünmemiştim ama 15 Ocak ta mecburen sezeryan olucam çatı darligindan dolayi

Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz kaldı

prenses çıkmamış mesaj bir gecelik iki hatta üç pijama takımı üç dört atlet çok terliyorsun külota gerek yok bez oluyor sadece bebeğe iki takım iki penye battaniye beş altı bez yeter bir gün kalıyorsun zaten iki gün değil

Arkadaslar japonyadan selamlar bende dogum yaptim. Minik kizimiz dunyaya geldi hayirlisiyla. Allahim hepinize nasip etsin anne olmayi hayirlisiyla en kolay ve rahat sekilde insallah. Hepinizi opuyorum simdilik, kendinize cok dikkat edin guzel anneler.

Hadi gozunuz aydin. Allah anali babali buyutsun. Bol bol faydali sutun olsun insaallah..

canım inşaallah kendi sancın gelirm çok kolay bir doğum olur bebeğinde sende sağlıkla kavuşun
inşaallah messjım çıkar

Ah canim cok tesekkur ederim duan icin. Insaallah dedigin gibi olur. Rabb'im yardim etsin..

Daha dogum yapmayan arkdaslarima kucuk tavsiym normal dogum olursa iki pijama takimi ust olarak yetiyor ama alt 3 4tane koyun iccamasirini da bol koyun benim cok ihtiyacim oldu dudak nemlendiricisi koyun dudaklariniz catlayabilir patik koyun cok usudum ben titrememi durduramadim ayaklariniz isininca geciyor aklima baska bisi gelirse yazarim yine:KK51:rabbim kolay dogum nasip etsin hepinize:emir_bebek:

Daha dogum yapmayan arkdaslarima kucuk tavsiym normal dogum olursa iki pijama takimi ust olarak yetiyor ama alt 3 4tane koyun iccamasirini da bol koyun benim cok ihtiyacim oldu dudak nemlendiricisi koyun dudaklariniz catlayabilir patik koyun cok usudum ben titrememi durduramadim ayaklariniz isininca geciyor aklima baska bisi gelirse yazarim yine:KK51:rabbim kolay dogum nasip etsin hepinize:emir_bebek:
Teşekkürler faydalı tavsiyelerin için. Şu an menopozlu misali yandığımız için doğum sonrası üşüme ihtimali aklımıza gelmiyor tabi ki :) ben yatarken çorap bile giymem diye düşünüyordum. Meğer patik bile gerekiyor he. Tabi o kadar kan kaybı olacak. Şalı da bir yerde okumuştum giymem ama genede alayım diye attım valize. Pijama 1 tane almıştım yetmezse eşime tembihledim evde şurda onu istersem getirirsin diye.

hayırlısı olsun cnm hangisi içine siniyorsa oraya dvm et . Bende senin gbi beklemedeyim birde ikinci dogumum ama ne bir sancı ne bişey doguma dair hç bşy yok arada olan yalancı sancıları saymassam. Bende yarın gdecegim kontrole doktor gel bi bakalım bebegin durumuna dedi . Bebegin durumu iyiyse suyu eşi vs açilmam filanda yoksa ayon 15 ine kadar bekletecegini soyledi banada. Bak senin iki santim açikliginda varmiş yarına kadar dogumn baslamassa doktorun suni sancı ile dogumu baslatabilir bncede kabul et suni sanciyi doktorun ne diyorsa onu yapmalısın sonradan keske dememek için. Çunku haftanda dolmuş oluyor Allah korusun ani bir durum gelişebilir bebegin çişini yapması korfon dolanmadı yada daha iri bir bbk gbi norml doguma engel olabileck ani sezeryn kararı verdreck durumlar ortaya çıkabilir.

saol canm hayırlısı olsun artık
40+ 2 hafta -2 hafta normal doğum süresi cnm. 41 de normal zmn 38 de
saol canı da bekleyeemsanırım o kadar korkmaya başladım
bakaım dr ne dicek yarın
eğer vaktin gelmediyse olmuyor benim diğer çocuklarımın biri 41+4 diğeri 41+6da doğdu bence sağlığı suyu iyiyse acele etme hatta 41+6da eğer bu günde doğmassa yarın sezeryana alalım seni demişti doktor o gece normal ve kendi sancımla doğursum canım normal doğum işte adı üzerinde sabır işi allah yardım etsin

öyle cnım yaa baksana agelmiyor dediği gbi gelmemş güünü demekki
çok saol canm amiin

Arkadaslar japonyadan selamlar bende dogum yaptim. Minik kizimiz dunyaya geldi hayirlisiyla. Allahim hepinize nasip etsin anne olmayi hayirlisiyla en kolay ve rahat sekilde insallah. Hepinizi opuyorum simdilik, kendinize cok dikkat edin guzel anneler.

gözün aydın canm

canım sıkıntı mı var 42. Haftaya kadar normal biliyorsun kaçırdığım bir durum mu oldu

canım yok herşey yolunda görünüyor ama 40 hafta dluyo yarın korku başladı içimde artık çok zor geçiyor zamanlar
dr suni sancı derse kabul edeeğim yarın

iyi geceler herkese benimde bugun yani pazar gunu itibari ile tam 39+4 gunluk olduk . Ben ikinci bebek diye daha erken gelir sanıyodum ama buda beklicek galiba abisi gbi 40. haftada gelicek. Bende bekliyorum . Surekli takipteyim suyummu geldi nişanimmi sancimmi basladı diye. Gercekten son haftalar çk sıkıntılı ve zor geçiyor . Ne olacak nası olacak her seyi doguma yoruyrum ama daha bişey oldugu yok bakalım..
Aynen yaa her akşam bu gece gideriz hastaneye diyorum ama yok kızım 1 hafta gelmişti ama bu beklicek sanırım

Camasir koydum 5 6 tane ama pijama olarak 1 gecelik 1 pijama Takımı 1 esofman takimi koydum usursem diye patik de koyayim mi

Kizlar en gec yarin bebegimi kucagimi almis olacagim Allah'in izniyle.. sabaha kadar kendi sancilaeim gelmemis olsa bile sabahtan hastaneye yatis yapicam ve suni sanci verilecek.. Dua edin ne olur kendi kendine gelsin hayirlisiyla bebisim..

cnmm Allah a emanet olun,doğumun en kolayını yaşarsın inşallah,sağlıkla gelsin bebişin

Peki sağdınız sütü biberonla vermek durumundasınız değil mi? Böyle oluncaya ya bebek memeden soğur biberon daha kolay diye ona yönelirse emmeyi bırakırsa? Böyle bir risk de yok mı? Tabi eskiden böyle şeyler olmadığı için anneme pompa alsam mı şimdiden diye sorunca papayı yedim :) sık sık sürekli emzireceksin işin ne, bebek emdikçe artacak süt diye.
aynısını bnm annem söylüyor,pompa alıcam diyorum deliriyor,uyurken bile uyadırıp emzir diyo 10 dk bir emzir ne pompasıymış dio :KK48:

Kizlar ben suyum geldi gibi hissettiğim icin dr a gittim nst de sancm cikti catim cok darmis bu arada.aciklik yok ama bebek kanala inmis dedi ebe. Yarin drum muayene edecek.sali gunuydu dogumum belki yarinada alabilir
Hayırlı sağlıklı doğumun oldun inşallah canım...

X