2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
canım ınsallah duyarsın. benım gıbı ıdrar kesen bos ıcınde ne su ne yemek hıcbırsey yokken gıtme sakın doktora. ıcerı gırmeden once 1 ltre suyu devır doktoru beklerken. net gorursun ultrasonda keseyı yada bebegı

ay inşşş cnmm tamam cnm önerilerini dinlicem.zaten oruç tutamıorum :KK50: tutunca idrarda yanma oldu baya bi halsiz düşüorum bi de ondan tutamıorum bol bol su içerim inş.ayyy gel 29 temmuz gelll inşş herkess kesicikleri görsün pıtpıtları duysun hayırlısıylaaa:KK52:

Bugün doktora gideceğiz bebeğimizi tekrar ultrasyonda görmek için 2 gün önce doktor kan testinden sonra ultrasyonda baktı ama bebişimizi zor gördü.sanki susam yutmuş gibiydim.minacccık.bakalım bu gün nasıl olmuş büyümüş mü? annesi ona iyi bakmış mı?babası da gelecek ayyyy eşimin tepkisini merak ediyorum onu görünce ne hissedecek?
Kızlar nasıl besleniyorsunuz?Nelere dikkat ediyorsunuz bu benim ilk hamileliğim de :)

inşş hayırlısıylaa minnagı daha iyi görürsünz cnmmm.:emir_bebek: benim de ilk hamilelğim inş Rabbim hayırlısıyla tamamına erdirirse.doktorum badem fındık ceviz kuru üzüm kayısı süt yogurt yumurta haftada 2 kez balık ye dedi mutlaka et tüket dedi bol sebze meyve iyi yıkanmıs bir şekilde tabiii. bunları tavsiye etti böyle işte cnmm :KK49:

kızlaarrrrr,
geldim doktordan ve Rabbime binlerce şükürler olsun herşey yolunda. veeee pıt pıtlarımızı da duyduk. sabah deli gibi su içtim rahatca görebilelim diye. çok işe yaradı maşallah... ben bu kalp atışlarından sonra hamilelik sevincini yaşamaya başladım, eşim de aynı şekilde:) bugün akşama kadar ağzım kulaklarımda dolaşacam sanırım:))) ultrasonda pıt pıt diye sesleri duyunca bi ara gözlerimi kapattım ve o sesin tadını çıkardım... eşimi görmeliydiniz, gözleri cam gibi parlıyodu ekrana bakarken.. ohh dedik bi rahatladık çok şükür. ya kızlar, çok farklı bi duygu içimde atan bi kalp taşıyorum mucize bu işte:) Çok samimi yazıyorum, Allah bütün hamişlerimize önce keseleri, sonra pıt pıtları, sonra güüzel test sonuçlarını, sonra kolay doğumları nasip etsinnn... Amin...

canımmmm yemın edıyorum gozlerım dolu bişekilde yazıyorum:KK43: sankı o duyguyu ben yaşamışım gıbı mutlu oldum.yarın bizde kesemızı gormeye gıdıcez eşimle.rabbim o guzel duyguları bizede yaşamayı nasıp eder inşallah.saat 2,30 ve ben hala heyecandan uyuyamıyorum yarını beklıyorum delı gıbı.inşallah sağlıklı guzel bır gebelık donemı yaşarsın canım.:nazar:

canım benim çok sağol iyi dileklerin için. inşallah görürsün bugün yavrunu. güzel haberlerini bekliyoruz canım :)

canım gözün aydınnnnnnnnnn :KK52:
maşallah görmüşsünüz bebişinin pıt pıt kalp atışlarını :KK16:
çok sevindim canım allah sonuna kadar hayırlısıyla devam ettirsin inş :KK16:
biliyorsun seninle günlerimiz aynı benim kontrolümde salı günü inş bende duyarım pıt pıtları :KK16::KK16::KK16:

duyarsınız canım benim dün 6+4 tü dr duyulurdu ama makine bozuk dedi :KK43: o yüzden duyamadık biz. gerçekten insan anne olduğunu anlamaya başlıyomuş darısı en kısa zamanda başınıza canım. Allah mucizenizi size bağışlasın inşallah.

kızlarrr , bacak agrısı yasayanlar var aramızda , dün akşam iş çıkışı bana da oldu , sebebini bileniniz var mıdır acaba ? belki ilk gebeliklerden tecrübesi olanların fikri vardır ... :KK43:((
malesef ilk gebelikle farklı benim bu gebeliğim, bacak ağrısı çekmiyordum ilkinde.

Kizlar ben bugun sizden dua rica ediyorum tatil sebebiyle sehir degistirince keseyi falan gorebilmek icin kontrole bugun gidicem kac gundur kabus goruyorum umarim hersey yolundadir

hadi inaşşallah hayırlı haberlerle dönersin.

kızlarrr sanırım aşırı derecede armut aşeriyorum:26: kardeşim geitrmişti dün ama yeşil tatsızdı benim istediğim sarı içi yumuşak tatlımsı armut... burdan bulamamışlar....

amaaaannn benim de canım çekti şimdi nolcek:KK53::KK56:

kızlaarrrrr,
geldim doktordan ve Rabbime binlerce şükürler olsun herşey yolunda. veeee pıt pıtlarımızı da duyduk. sabah deli gibi su içtim rahatca görebilelim diye. çok işe yaradı maşallah... ben bu kalp atışlarından sonra hamilelik sevincini yaşamaya başladım, eşim de aynı şekilde:) bugün akşama kadar ağzım kulaklarımda dolaşacam sanırım:))) ultrasonda pıt pıt diye sesleri duyunca bi ara gözlerimi kapattım ve o sesin tadını çıkardım... eşimi görmeliydiniz, gözleri cam gibi parlıyodu ekrana bakarken.. ohh dedik bi rahatladık çok şükür. ya kızlar, çok farklı bi duygu içimde atan bi kalp taşıyorum mucize bu işte:) Çok samimi yazıyorum, Allah bütün hamişlerimize önce keseleri, sonra pıt pıtları, sonra güüzel test sonuçlarını, sonra kolay doğumları nasip etsinnn... Amin...

hadi gözün aydın, tebrikler:KK9:

kızlaarrrrr,

Nasıl bir mucize bu..Okurken bile gözlerim doldu , Allah hepimize yaşamayı nasip etsin :KK16::KK16:

26sına randevu aldım en son ayın9unda gitmiştim üzerinden 18gün geçmiş olcak ee malum ikizlerde daha sık gitmek geerkiyormuş bide öncekinden pek bişey anlamadım kendimi ruhsuz gibi hissediyorum bu sefer inş eşimede dinletebiliriz kalp atışlarını ve sorun çıkmaz inş

kızlaarrrrr,

cnmmmm inan gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarınııı :KK43: gözünüz aydın cnm Allah sag salim eli ayagı düzgün bir şekilde senin ve hepimizin kucagına almayı nasip etsin inş.ayyy nasıl güzel bir duyguuu okuyunca bile insan garip hissediyorr.darısıı daha keseyi görmemiş ve kalp atışlarını duymamıs olanlaraaaa (ben de dahil :) ).:KK52:

birde idrarınız altın sarısına benzer donuk renkteyse mide bulantınız yoksa eğer oğlan oluyormuş benim 2. hmileliğim ilk hamileliğimde erkek ti mide bulantısı baş dönmesi aşerme çok aşırı uyku hali yoktu ablamda tam tersidi onun kız olduhamile gibi değildim ama hamilelikten hamileliğe değişir

bence de her hamilelikte değişir. çünkü arkadaşımın mide bulantısıyla geçti 3 ayı. tiksiniyordu her şeyden. onun oğlan oldu. diğer arkadaşım da hiç bulantı yaşamadı, onunki kız...

kizlar, bugun doktor kontrolumuz var ve acaip stres oldum. cok korkuyorm kesenin icinin bos cikmasindan veya kalp atislarini duyamamaktan. nolur dualarinizi eksik etmeyin....

cnmmmm inan gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarınııı :KK43: gözünüz aydın cnm Allah sag salim eli ayagı düzgün bir şekilde senin ve hepimizin kucagına almayı nasip etsin inş.ayyy nasıl güzel bir duyguuu okuyunca bile insan garip hissediyorr.darısıı daha keseyi görmemiş ve kalp atışlarını duymamıs olanlaraaaa (ben de dahil :) ).:KK52:

amiiiinnnn canım amiinnn...

Merhaba arkadaşlar;
Benim mide bulantılarım hafif hafif ama çok şeyden tiksindim yiyemiyorum kahvaltı yapamıyorum mesela ama önüme sulu yemek konsun ne mide bulantısı kalıyor ne tiksinme bu kadar etkiler mi bilmiyorum. Süt içemiyorum ama yoğurt ve ayran istiyor canım acayip bir biçimde. Merak ediyorum bu kadar erken bir sürede bu kadar çok etkilenme olur mu?

canım günümüz aynı sayılır benim de 5 gün önce başladı bulantılarım ama gün günü tutmuyo benim. bi gün hiç bişey yiyemiyorum azcık yesem çıkarıyorum bi gün de az az da olsa yiyebiliyorum. 2 gündür yataktan kalkmadan çubuk kraker yiyorum iki tane, 15 dk kadar yatakta oyalanıyorum yavaş yavaş kalkıyorum. sonra bütün camı pencereyi açıp mutfakta kahvaltımı hazırlıyorum ama herşey yenmiyo tabi. peynir salatalık domates ya da haşlanmış patates yiyebiliyorum. doyana kadar yiyemiyorum malesef 2 saat sonra yine acıkıyorum. sütü ben de içemiyorum ama yoğurt ayran da onu telafi eder. dün doktor kendini zorlama dedi o beslenir zaten dedi. zorladıkça kusarsın dedi sen de rahat ol aslında herşey yolunda

kızlaarrrrr,

vallahi okurken aglattin :)
yarinda ben gidicem insallah banada kismet olur pit pitlar...
Rabbim saglikla bebisini kucagini almaya nasip etsin...
gercekten buyuk mucize icinde can tasidigini bilmek... Insan o pitpitlari duymadan rahatlayamiyorda... ne guzel artik hamisligin keyfini cikarmaya bak... :)

kizlar, bugun doktor kontrolumuz var ve acaip stres oldum. cok korkuyorm kesenin icinin bos cikmasindan veya kalp atislarini duyamamaktan. nolur dualarinizi eksik etmeyin....

cnm aynı stress bende de var amaa napıoruuuuz olumsuz düşünmüoruzz olumlu düşünüoruz güzel şeyler oluyor inş.hayırlısıylaa inş pıt pıtları duyarsın cnm hepimize dua ediorum sürekliii.

cnm aynı stress bende de var amaa napıoruuuuz olumsuz düşünmüoruzz olumlu düşünüoruz güzel şeyler oluyor inş.hayırlısıylaa inş pıt pıtları duyarsın cnm hepimize dua ediorum sürekliii.

selam kızlar,
ayen tosbaa nın yazdığı gibi olumsuz düşünceye yer yok, herşey güzel olacak... ben bugün kontrole gittiğimde doktor kızdı bana, neden bu kadar stes yaptın, bebeğin hisseder yapma dedi... zamanı gelince bütün güzellikleri sırasıyla yaşayacaz allah'ın izniyle...

keseyi görenler, pıtpıtları duyanlarrr ne güzel şey bu! Allahım tüm topiğe bu duyguları yaşatsın. İnşallah hepimiz sağlıklı hamilelikler geçiririz... Bizim de kontrol cumartesi. Az kaldıııı:KK52:

$2013-07-18 12.32.19.jpg

benim 7 mm lik bebeğim :KK70:

X