2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Sizde de herkese söyleme isteği var mı kızlar? Herkese söylemek istiyorum ama erken biliyorum o yüzden susuyorum. Bi de nazar die bi şi var sonuçta

Valla kismet ama boyle heyecan yapmamaya calisiyorum elimden geldigince cunku 9 ay uzun bi surec her ani heyecan dorukta yasarsak nasi gecer zaman :KK66:)ama duymak icin de sabirsizlaniyorum nasil bir ironidir bu:KK66:)

Aynen canım aynen. Bazen heyecandan uyuyamıyorum:) Aklıma getirmeyim çok diyorum akışına bırakayım ama olmuyor içim pır pır:)) Hem herkese söylemek istiyorum hem de kimseye söylememek :) böyle saçma sapan şeyler işte :)

selam kızlar. bende de acayip uyku hali var. belli bir saat gelince nöbet şeklinde uyku bastırıyor, o an mutlaka uyumam gerekiyor, kafamı kaldıramıyorum. hatta daha hamiş olduğumu öğrenmeden önce bir avm de annemlere "siz gezin, ben yoruldum biraz oturacam" diyip yemek katında masada uyuya kalmışım, annemler gelip uyandırdılar:) bir de test yapmadan bir hafta kadar önce kasıklarıma batmalar başlamıştı ara ara girip çıkıyodu, hele regl olacağım günün akşamı fena bir sancı çektim 10dk olduğum yerde kaldım sancıdan. göğüslerim de 3-4 haftadan beri şiş ve sızlıyor... acı veriyor ama ben bunun bile tadını çıkarıyorum, hiç şikayet etmiyorum:) mide bulantısı falan henüz yok, inşallah da olmaz. iştah süper, iyi besleneyim diye sanırım abartıyorum, umarım fazla kilo almam:) bi de çok acayip susuyorum yaa sizde de böyle mi?

selam kızlarrr, ben de öğretmenim:) biz gecen sene haziran gibi çalışmaya başlamıştık doğum zamanı ii denk gelsin,2. dönemi kapatalım yaz tatiliyle birleştirelim diye. 3-4 ay denedik ama olmadı. sonra başka sağlık sorunlarımız çıktı, ilaç kullanmak zorunda kaldım, tomografi çektirdim falan, bebiş işi birkaç kez sekteye uğradı. en son 2 ay önce korunmayı bırakmıştık.. meleğimiz bu ay bize merhaba dedi. zamanını çok güzel ayarladı, çok garantici kendisi maşallah:) sizlerinki de hayırlı olsun bebişlerinizzzz:)

Sana da hayirli olsun buvtopic ogretmen+2014 mart anneleri topic ine donusecek galiba:KK66:)

Aynen canım aynen. Bazen heyecandan uyuyamıyorum:) Aklıma getirmeyim çok diyorum akışına bırakayım ama olmuyor içim pır pır:)) Hem herkese söylemek istiyorum hem de kimseye söylememek :) böyle saçma sapan şeyler işte :)

kızlaaarrr ben ctesi günü testte öğrendim hamiş olduğumu, pztesi doktora gittik keseyi de gördük çok şükür. ama hala inanamıyorum yaa neden böyle oldu anlayamıyorum. sanki her an Allah korusun bişeyler ters gidecekmiş gibi geliyor. o yüzden de ailelere henüz söylemedik. bir tek çokyakın bi arkadaşım var ona söyledim... çok erken sanki daha...

Sizde de herkese söyleme isteği var mı kızlar? Herkese söylemek istiyorum ama erken biliyorum o yüzden susuyorum. Bi de nazar die bi şi var sonuçta

Ben onume gelene soylemeye basladim keseyi gordukten sonra:KK66:)nazara fazlasiyla inaniyorum ama kadere de yani ben simdi soylemesem nazar deger diye soylediginde de degebilir ya da dogunca da ya Allah korusun ama kaderde olani yasayacagiz sonucta o yuzden dua edicez gerisi kismet

Doktorum deniz ve havuzu yasakladığı için tatil fikrine biraz soğudum. Ama sizler kendinize dikkat edin. Çok sıcağa maruz kalmayın.

neden yasakladı acaba? düşük tehdidin mi var? bana aksine yüz demişti:26:

Masalh mercimegine canim
Gozunaydin haftayada pit pitlari duyarsin insallh

Esimle tartistik sabah canim cok skkin hic keyfim kalmadi :KK43:

boşver, hamilelik depresyonundayız biz, idare ediversinler accık eşler de:KK53: ben de sebepsiz tarışma çıkarıyorum evde:KK53:
merhaba aybuke, ben seni daha onceden ovulasyon testleri topiginde gormustum sanirsam.
hamilesin:KK49: tebrik ederim :KK34:

evet canım, ben de seni hatırladım, ovulayon testini kullanmayı bıraktım hamile kaldım:KK53:

O titremeler dün beni mahwetti..aksam okadar sık oldu ki..en ufak bi harekette deli gibi bi titreme..sanki kış ayazi:)
oohh yalnız değilmişim, bir anormallik var bende diyordum

biz de kimseye söylemeyeceğiz diye kararlaştırdık, bir baktık bilmeyen yok:KK60: :KK60:

kızlaaarrr internete fazla girmiyorum, girmişken de ard arda yazıyorum:) kafama takılan bikaçsoru var, size danışayım dedim: 1. doktora gittiğimde üstten muayene etti, keseyi gördü (idrara sıkışık gitmiştim ) , alttan bakmaya gerek kalmadı neyse ki. sonra bana bir yığın tahlil verdi ama içlerinde beta hcg hormon testi yok, neden yazmamış olabilir? 2. sorum: gebelik takvimime göre bugün kese 1,5 mm olmsı gerekiyormuş ama ben pztesi gittiğimde 5 mm idi. acaba erken mi döllendim sizce? 3. bugün 5. haftam bitiyor, haftaya salı için kontrole gel kalp atışlarına bakalım dedi, 6. haftada kalp atışları duyulabilir mi, duyan var mı? 4. sorum: yaz mevsimi taze balık olmadığı için balık yağı kapsülü verdi, biraz araştırdım kimisi kullanmış, kimisi pek önermiyor, içindeki A vitaminin fazlası zararlı olabilir diye, siz ne düşünüyorsunuz? 5. ve son sorum: bilgisayar, internet kullanımı acaba çok etkiler mi bebişleri? ben meraktan giriyorum ama bir taraftan da vicdanım hiç rahat değil:KK43: neyse çok uzatmayım kızlaarrr cevaplarınızı merak ediyorum:)))...

kızlaaarrr internete fazla girmiyorum, girmişken de ard arda yazıyorum:) kafama takılan bikaçsoru var, size danışayım dedim: 1. doktora gittiğimde üstten muayene etti, keseyi gördü (idrara sıkışık gitmiştim ) , alttan bakmaya gerek kalmadı neyse ki. sonra bana bir yığın tahlil verdi ama içlerinde beta hcg hormon testi yok, neden yazmamış olabilir? 2. sorum: gebelik takvimime göre bugün kese 1,5 mm olmsı gerekiyormuş ama ben pztesi gittiğimde 5 mm idi. acaba erken mi döllendim sizce? 3. bugün 5. haftam bitiyor, haftaya salı için kontrole gel kalp atışlarına bakalım dedi, 6. haftada kalp atışları duyulabilir mi, duyan var mı? 4. sorum: yaz mevsimi taze balık olmadığı için balık yağı kapsülü verdi, biraz araştırdım kimisi kullanmış, kimisi pek önermiyor, içindeki A vitaminin fazlası zararlı olabilir diye, siz ne düşünüyorsunuz? 5. ve son sorum: bilgisayar, internet kullanımı acaba çok etkiler mi bebişleri? ben meraktan giriyorum ama bir taraftan da vicdanım hiç rahat değil:KK43: neyse çok uzatmayım kızlaarrr cevaplarınızı merak ediyorum:)))...

Benden de istedegi testlerde hcg yoktu cunku zaten kese gorunmustu:KK66:folic asit harici birsey vermedi simdi degil bebekte bisiler oluyor dedi tip terimiydi anlamadim ama vakti degil gibilerden konustu radyasyondan kacamsyiz evdeki disardaki hersey yayiyor

Benim kizim da cok istiyo kardeşi olmasini..henuz soylemedik ama hazirliyoruz..bi kardesin olur belki falan filan her muhabbete dahil ediyoruz bebişi..2 hafta sonra dr randewum war..kizimi da goturcez, hersey normalse orda soylriz..

benimki de çok istiyor, bütün kış ağladı benim neden kardeşim yok diye, o ağladıkça içim parçalanıyordu, hala söylemedik ama, sağlıklı gelişim gösterdiğinden emin olduktan sonra söyleyeceğiz, bir de hayal kırıklığı yaşatmayalım yavru kuşuma

selam kızlarrr, ben de öğretmenim:) biz gecen sene haziran gibi çalışmaya başlamıştık doğum zamanı ii denk gelsin,2. dönemi kapatalım yaz tatiliyle birleştirelim diye. 3-4 ay denedik ama olmadı. sonra başka sağlık sorunlarımız çıktı, ilaç kullanmak zorunda kaldım, tomografi çektirdim falan, bebiş işi birkaç kez sekteye uğradı. en son 2 ay önce korunmayı bırakmıştık.. meleğimiz bu ay bize merhaba dedi. zamanını çok güzel ayarladı, çok garantici kendisi maşallah:) sizlerinki de hayırlı olsun bebişlerinizzzz:)

ben dedim size bu sene öğretmenler iyi çalışmış :KK60: ben de öğretmenim, 3. ayda oldu bizim de, 2. bebeğimiz olacak ksımetse, kızımın doğumunu da şubat ayına planlamıştık, tuttu ama erken geldi, ocakta doğmuştu, şimdi bu da şubata denk geliyor, erken gelmezse eğer , sağlıcakla kucağımıza alırız inşallah

cnm ben de aynı durumdayım boğazımdan aşağı inmiyo yediklerim o derece doktoruna sorduktan sonra nedenini söylermisin burdan benim iki güne kadar iştahım yerindeydi

bende öyleydim 4haftalıkken midem kazınıyo tvde nevarsa isteyip yiyodum ama şimdi karnım tıkabasa dolu grip olmuşum gibi önume ne koyarsan koy istemiyorum birden p.tesi gitti haftaya bugun carsamba gidicem sorucam niye birden yemedigimi suyu bile zor içiyorum insallah gecer.

doğru doğru merak etme :KK70: ben de 2 gün önce öyleydim inanamadım 3 kez test yaptım. hepsi de çift çizgi çıktı. doktora gidene kadar insan inanamıyor gidip gidip bi daha bakıyodum testlere. dün de kan tahlili yaptırdım çok şükür kesinleşti. senin de büyük bi ihtimal var. hayırlı olsun gerçekten çok güzel bi heyecan :) tebrik ederim

Coook tesekkur ederim insallah oyledir yarin alicam sonucu bu forumu cok seviyorum insan kendisi gibi olanlari gorunce acayip moral buluyo :))

bende öyleydim 4haftalıkken midem kazınıyo tvde nevarsa isteyip yiyodum ama şimdi karnım tıkabasa dolu grip olmuşum gibi önume ne koyarsan koy istemiyorum birden p.tesi gitti haftaya bugun carsamba gidicem sorucam niye birden yemedigimi suyu bile zor içiyorum insallah gecer.

bugün kesemi görmeye gittik eşimle gördük çok şükür 5+5 günlük dedi doktor 17 mm miş boyu da:KK16::KK16::KK16: aynı şikayet bendede vardı doktor yeni hamile olduğunu öğrenen bayanlar hemen sütr yükleniyorlar elbette süt zararlı değil ama 12. haftaya yakın zamanda süte başlıcaz süt şişkinlik ve kabızlık yapar dedi sabahları ılık süt ve 5 tane kayısı ye şişkinliğini alır kabız olmamaya gayret et ki zaten kayısı bağırsakları yumuşatır vücudun bebeğe alışmaya çalışıyor her zamankinden farklı şeyler olması normal dedi 12 temmuzda kalp atışını duycaz inşallah:emir_bebek::emir_bebek:

bende ne uyku ne de mide bulantısı sıkıntısı var sadece çok sinriliyim yaaaaaa, herşeye sinir oluyorum ne olcak bu halim benim, kendime de sinir oluyorum:KK4::KK4::KK4:

bir de arada bir üşüme geliyor, saniyelik şööyle bir sırtım kollarım titreyiveriyor sonra geçyior, buna da bir anlam veremdim, şu sıcakta arada üşüme geliyor

Canim yaa ayni usume bende de var ayaklarimda resmen kislik corap ustumde uzu. Kollu badi var gerci arada cok fena hararet basiyo bazen de usume gelio :/

Bayanlar anadolu yakasinda doktor onerisi olabilecek var mi forumda aradim ama pek guncel bilgi goremedim ya da ben bulamadim bilemiyorum :/

selam kızlar. bende de acayip uyku hali var. belli bir saat gelince nöbet şeklinde uyku bastırıyor, o an mutlaka uyumam gerekiyor, kafamı kaldıramıyorum. hatta daha hamiş olduğumu öğrenmeden önce bir avm de annemlere "siz gezin, ben yoruldum biraz oturacam" diyip yemek katında masada uyuya kalmışım, annemler gelip uyandırdılar:) bir de test yapmadan bir hafta kadar önce kasıklarıma batmalar başlamıştı ara ara girip çıkıyodu, hele regl olacağım günün akşamı fena bir sancı çektim 10dk olduğum yerde kaldım sancıdan. göğüslerim de 3-4 haftadan beri şiş ve sızlıyor... acı veriyor ama ben bunun bile tadını çıkarıyorum, hiç şikayet etmiyorum:) mide bulantısı falan henüz yok, inşallah da olmaz. iştah süper, iyi besleneyim diye sanırım abartıyorum, umarım fazla kilo almam:) bi de çok acayip susuyorum yaa sizde de böyle mi?

Ben de çok susuyorum ve sürekli uykum var. Zaten tembeldim iyice tembel oldum😯

Gün içinde bende uyumak istiyorum ama çalışıorum, akşamada bacaklarım ağrıyor. Gece 9-10 saat uyuyorum yaklaşık olrak

X