2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
ben dikkat ediyorum yediklerime
karbonhidratı, şekeri, tuzu, ıvır zıvırı kestim.
2,5-3 lt su tüketiyorum.
spor yapmıyorum vaktim yok çünkü sadece yediklerime dikkat ediyorum canım.
sağlıklı şeyler tüketirsen aksine azalma olmaz daha besleyici olur. bir de dinlenmek şart

Ben de senin gibi yapiyom 21 kilo almistim 4 u kaldi,54 um suan,benin de sorunu kilo degil de gobegin sekilsiz olmasi sarkik ve gevsek sekilde, o da sporla duzelir belki ama ne zamanim ne halim var

canım o zaman sadece yediklerine dikkat etsen yeter
göbek olayını da takma lütfen çünkü spor şart ona da zaman yoksa biraz daha kalsın yaza doğru çaresine bakarsın

Ben yediklerime dikkat etmedim 3 öğün yiyorum aksamlari tatlı falan da yiyorum ama 23 kilo verdim 55 im suan 57 le hamile kalmıştım sanırım sıkıntıdan kilo veriyorum.

O göbek mekikle falan gidiyor heralde ama yapan yok :)bende 64 ten 48.5 düştüm 46yla hamile kalmıştım ama aynen göbek var biraz eskisi gibi değil kesinlikle :KK12: Bende rejim sayılmaz aslında hamilelikten önce nasılsam öyle yiyorum öğlen bişey yemem pek ama kahvaltıyı severim iyi yaparım.bir de emziriyorum tabi emzirmek da yardımcı olur derler kilo vermeye ama yemeğe dikkat etmezsen yine vermek zordur bence.

valla ben yediklerimi biraz azalttım. Gidecek 2 kilo kaldı . Sütüm eskiye nazaran biraz azaldı gibi. Eskiden göğüslerim siserdi
. Simdi şişlik yok. diyetten olduğunu sanmıyorum
Bende göbek için kavitasyona gitmeyi düşünüyorum. Gerçi safram da taş var bişi olur diye de korkuyorum . Ama bu göbek te bi şekilde gitmeli yaw

yaklaşık 3 haftadır yediklerime dikkat ediyordum ara ara da kendi çapımda evde spor yapıyorum yaklaşık 3 kilo verdim ama sanki sütüm azaldı gibi geliyor çok su içemiyorum malesef belki de ondan tatlıyı azalttım su da azaldı, ama doğumdan sonra tipim değişti spr şart ya

meraba arkadaşlar..bende 2014mart annesiyim..dünyalar tatlısı bi kızım var..burayı önceden sıkı takip ederdim.çok güzel şeyler paylaşılırdı ama şimdi pek takılan yok heralde..inşallah yine eskigünlere döner diyorum.bütün bebetolara ve annişlere selam ve sevgiler:KK68::KK68::KK36::KK36:
Allah bağışlasın kızını evet artık günlerce aynı sayfa kalıyor malesef herkes bebişlerden pek fırsat bulamıyor gibi , bizimki hala emeklemediği için kucağıma oturtup yazabiliyorum:)

Selam kızlar. Benim kızımın süt tüketimi iyice azaldı sanki. Günde yarım litre İçmesi lazımmış en az ama ek gıdaları 3_4 öğün verince süte zaman kalmıyor zaten. Siz nasıl yapıyorsunuz?
ben 3 öğün yediriyorum ve emziriyorum, vermeyince süt yetmiyor ki belki de benim sütüm yetmiyor artık

Kizlaaaaaerrr nasilsinizzz :)

sezeryandan sonra gobek icin hangi sporlari yaptiniz yaa mekik olayina ben hala giremiyorum
bi de hala regl olmadim sinir oluyorum
bende sezeryanla doğum yaptım, 3 haftadır ara ara mekik çekiyorum çok zorlamadan 10 ile başladım ama fark ediyorda korkuyorum zarar verir diye de, ben bebiş 6 aylıkken olmuştum

Allah bağışlasın kızını evet artık günlerce aynı sayfa kalıyor malesef herkes bebişlerden pek fırsat bulamıyor gibi , bizimki hala emeklemediği için kucağıma oturtup yazabiliyorum:)
ne güzel valla emeklese iyi tutunup ayaklandı benimki
bir de kaldı ki ben çalışıyorum evde olduğumda zor oluyor
hepimize kolay gelsin

ne güzel valla emeklese iyi tutunup ayaklandı benimki
bir de kaldı ki ben çalışıyorum evde olduğumda zor oluyor
hepimize kolay gelsin
bende emeklesin istiyorum artık ya geç kaldı aslında ama biraz tombiş ondan galiba sağlıklı olsunlar da o da olur inş

bende emeklesin istiyorum artık ya geç kaldı aslında ama biraz tombiş ondan galiba sağlıklı olsunlar da o da olur inş
canım her çocuk farklı inan.
benim büyük ne emekledi ne sıraladı. direk yürüdü mesela 11 aylıkken
yalnız küçük fena her yere yetişiyor. gitmek istediği yere emekliyor sonra koltuklara tutunup dolaşıyor evin için inan böylesi daha zor sürekli gözünün üzerinde olması gerekiyor.

Kızlar herkesin bebişi diş cikardimi bizim oglanda tık yok:)
nasıl olsa çıkacak o dişler sen hiç takma kafana sağlıklı sıhhatli olsun yeter.

OTE="genic, post: 38103450, member: 208247"]canım her çocuk farklı inan.
yalnız küçük fena her yere yetişiyor. gitmek istediği yere emekliyor sonra koltuklara tutunup dolaşıyor evin için inan böylesi daha zor sürekli gözünün üzerinde olması gerekiyor.

nasıl olsa çıkacak o dişler sen hiç takma kafana sağlıklı sıhhatli olsun yeter.[/QUOTE]

Merhaba genic
sanırım sende benim gibi çalışıyorsun. 2 çocuğunun arasındaki yaş farkı nedir merak ettim.bende ikinciyi düşünüyorum ama ne zaman olmasi gerektiğine henüz karar veremedim

Kızlar herkesin bebişi diş cikardimi bizim oglanda tık yok:)
Bizim 2 tane altta var 6.5 aylıkken çıktı.üstten de 2 tane patlıcak baya şişti ama daha patlayamadı. Dişleri çok sıkıntı veriyo kuzuma uyku düzenimiz alt üst oldu yatağında yatınca ağlıyo kaç gündür yanımızda yatıyo. Gece bile artık zor uykuya dalıyo emzirdikten sonra.durup durup bağırıp uyanıyo uyuyo çok zor ya bunaldım iyice.Allah kolaylık versin hepimize...

Bizim 2 tane altta var 6.5 aylıkken çıktı.üstten de 2 tane patlıcak baya şişti ama daha patlayamadı. Dişleri çok sıkıntı veriyo kuzuma uyku düzenimiz alt üst oldu yatağında yatınca ağlıyo kaç gündür yanımızda yatıyo. Gece bile artık zor uykuya dalıyo emzirdikten sonra.durup durup bağırıp uyanıyo uyuyo çok zor ya bunaldım iyice.Allah kolaylık versin hepimize...

Ya bizde de durum aynı. Gece boyunca inliyor yavrum emzirip koyuyorum yine inlemeye başlıyor sürekli salliyorum. Beşiği yanımda hala odasını ayıramadim salladıgim için karyolasına koyamiyorum. Babası da horluyor belki ondan da rahatsız oluyor bilmiyorum bi düzene girseydi şu uykular perişan olduk 2 3 saatlik uykularla ayakta duruyoruz ya napalım canlari sağolsun. .

OTE="genic, post: 38103450, member: 208247"]canım her çocuk farklı inan.

nasıl olsa çıkacak o dişler sen hiç takma kafana sağlıklı sıhhatli olsun yeter.

Merhaba genic
sanırım sende benim gibi çalışıyorsun. 2 çocuğunun arasındaki yaş farkı nedir merak ettim.bende ikinciyi düşünüyorum ama ne zaman olmasi gerektiğine henüz karar veremedim

canım benim büyük 5,5 yaşında küçük 9 aylık ikisi de erkek
şimdi rahat zamanlarım diyorum büyük gayet sakin yapılı.
küçük sanırım biraz daha hareketli olacak .

eğer yardım eden birileri anne, kayınvalide, abla, kardeş varsa 4-5 yaş ideal bence diye düşünüyorum
çünkü bir sene sonra olsaydı bu defa büyük ilkokula başlayacaktı. onun okulu, ödevi daha sıkıntılı olacaktı.
kreş zamanları bu durum için gayet uygun zamanlarmış onu anladım.
benim ikisine de çoğunlukla anane, babane acil durumlarda baktılar. ikisi de iyi ki varlar iyi ki sağlıkları sıhhatleri yerinde ve baktılar allah razı olsun. büyük 3,5 yaşında kreşe başladı. benim doğum yaptığım gün bile gitti kreşe hiç ara vermedi ve oranında etkisi ile çok iyi kardeşi ile araları :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

canım 2 hafta önce bende yaşadım tam üstten birinci çıktı rahatladık derken 10 gün de ikinci patlasın diye bekledik çok zor çıktı bu üstler. bütün düzen değişti ama çok şükür 2 gündür çok daha iyiyiz.
allah sana da bebişe de kolaylık versin.

Ya bizde de durum aynı. Gece boyunca inliyor yavrum emzirip koyuyorum yine inlemeye başlıyor sürekli salliyorum. Beşiği yanımda hala odasını ayıramadim salladıgim için karyolasına koyamiyorum. Babası da horluyor belki ondan da rahatsız oluyor bilmiyorum bi düzene girseydi şu uykular perişan olduk 2 3 saatlik uykularla ayakta duruyoruz ya napalım canlari sağolsun. .
canım düşün ki o 2-3 saatlik uykularla ben bir de işe geliyorum..
allahım diyorum şu dişler böyle hissettirmeden çıksa çocukların düzeni bozulmasa
onlar da yorulmasa biz de üzülmesek zor çok zor ama büyüdükçe de dertleri başka oluyor.
sonra bakıyorum da varsın tek derdimiz diş olsun. rabbim bize onları verdi iyi ki verdi iyi ki varlar
olmayan, isteyen herkese nasip etsin

c, post: 38107, member: 208247"]canım benim büyük 5,5 yaşında küçük 9 aylık ikisi de erkek
şimdi rahat zamanlarım diyorum büyük gayet sakin yapılı.
küçük sanırım biraz daha hareketli olacak .

eğer yardım eden birileri anne, kayınvalide, abla, kardeş varsa 4-5 yaş ideal bence diye düşünüyorum
çünkü bir sene sonra olsaydı bu defa büyük ilkokula başlayacaktı. onun okulu, ödevi daha sıkıntılı olacaktı.
kreş zamanları bu durum için gayet uygun zamanlarmış onu anladım.
benim ikisine de çoğunlukla anane, babane acil durumlarda baktılar. ikisi de iyi ki varlar iyi ki sağlıkları sıhhatleri yerinde ve baktılar allah razı olsun. büyük 3,5 yaşında kreşe başladı. benim doğum yaptığım gün bile gitti kreşe hiç ara vermedi ve oranında etkisi ile çok iyi kardeşi ile araları :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

canım 2 hafta önce bende yaşadım tam üstten birinci çıktı rahatladık derken 10 gün de ikinci patlasın diye bekledik çok zor çıktı bu üstler. bütün düzen değişti ama çok şükür 2 gündür çok daha iyiyiz.
allah sana da bebişe de kolaylık versin.[/QUOTE]
Seninkilerin yas farki ideal olmus masallah.benim 4yil bekleyecek zamanim yok malesef.yasim biraz ileri.Allah hayirlilarini verir insallah.

[QUOTE="prospect, Seninkilerin yas farki ideal olmus masallah.benim 4yil bekleyecek zamanim yok malesef.yasim biraz ileri.Allah hayirlilarini verir insallah.[/QUOTE]
canım bizde de özellikle öyle olmadı aslında rabbim öyle nasip etti diyelimmm.
canım dilerim seninde hakkında hayırlısı olsun dilediğin gibi olsun

X