2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Hanimlar icinizde baston bebek arabasi kullanip memnun olan varmi ? Bizim buyuk bi arabamiz var ama artik yorulduk o kadar buyuk arabayi tasimaktan bide pek memnun kalmadim 800 lira para vermeme ragmen Simdi 200-250 liraya bi baston araba almak istiyorum hafif olur tek basima tasiyabilirim. Birazda konforlu bisey olsun yavrucagin bedeni yamulmasin icinde Onereceginiz model varmi???

canım ölçüsünü tam bilmiyorum ama ikeadan almıştık. ben bebeğimi doğduğundan beri yanımda yatırıyorum. 2-3 kez öğle uykusu için yatırdım beşiğine. onda da dönüp çarptı hep. aralardan itmeye çalıştı kendisini ayağı filan çıktı dışarı, epey rahatsız oldu. biz yakında aksilik olmazsa ev değiştirmeyi düşünüyoruz. o zaman planımız beşiği vermek, onu yerine büyük yatak alıp yere koyup kenarlarına çit gibi bişey yapalım diyoruz. çünkü gece yatarken hep dönüyo ve şimdi böyleyse bikaç ay sonra daha dar gelir yatak dedik. direkt büyük yatağa geçirebiliriz yani, ama şimdilik sadece bir fikir :)

ben hiç normal pusetli araba almadım. bizimkiler hediye baston puset aldılar. maclaren marka, tam yatıyor ve sanıyorum en hafif puset bu. tek elle açıp kapatıyorsun rahat rahat. ama ben almamış olsam da maclaren'in pahalı olduğunu biliyorum. çünkü biz hep öbür ağır arabalardan alıp değiştirmektense bi tane iyi baston pusetimiz olsun demiştik. tabii çok ufakken pek rahat değildi de şimdi çok rahat duruyor. ayrıca epeyce büyüyene dek kullanılabilir. yani iyi bişey alırsan 3-4 yaşına dek yanında gezdirirsin. bir de tecrübeli annelerin şöyle bir önerisi vardı, mutlaka tam yatan puset bakın. bir bak, bütçen elverirse öneririm canım.

Mononokez canim yaa sen minnosu yanindan ayirmayi dusunmedinmi hic alisirsa cok uzun zaman birakmaz seni hatta esinle aranizda yatmaya kadar gider bu durum ablamdan biliyom :/biz ayirmistik odasini hatirliyosam 4 aylikken alisti 1 haftada simdi uyaniyo besiginde oyun oynuyo korkmuyor gormesede sadece bi fikir cano

Haticecim bizimkide 130×70 aynen donup carpiyo ama daha buyugunu alamicam artik ev doldu arti alisir zamanla daginik yatmamaya...bu arada bende baston alicamm cevresinde kullanip memnun kalan varsa paylasabilirmi

canım haklısın, 2 hafta öncesine dek eşimle aramızda yattı zaten, sırf onun için yatağı büyüttük. ama eşimin kazasından beri o salonda yatıyor, ikimiz yataktayız ve dönmeye o kadar alıştı ki anlatamam. ayırmam gerektiğini biliyorum, ama işin kötü yanı eşimin de dediği gibi galiba ben de çok alıştım buna. yani her uyanıdığında suratını görüyorum ve o an vazgeçiyorum ayırmaktan
tabii eşimle yan yana uyumayı da çok özledim. ne yapcam emin değilim. sanıyorum bi şekilde ayırcam...

Canim yanlis anlama yazdigimi daha sonraso icin cok zor olur diye belirtmek istedim ben daha oncede yazmistim cok pipirikliyim ben heledr ilk dogdugu zaman 2 gun uyumadim baktim bole olmucak allahs emanet diyip dibime kadar sokup uyudum sonra donmeler baslayinca bide kurtamaya baslayinca kendini doktorunda soylemesiyle bi anda karar verop ayirdim odasini 1 hafta odasinda uyudum sonra gectim yatagima simdi rahatiz o odasinda biz salonda tv izliyoz uykumuz gelince odamiza geciyoz eve duzende geldi bolelikle daha oncesinde heryerde yatak vardi off

Chicco liteway plus bizimki memnunuz.

Sünnet konusuna çözüm bulamıyorum. Bebegim 6 aylık oldu. Şimdi yaptırsam hastane de genel anestezi veriyolarmış. Fenni leri düşündüm, onlardan korkuyorum ya bişey olursa diye. Acaba 6 yaşındamı olsa dedim. Bi yardımcı olun.

Bugun doktora gittik rotanin ikinci dozu verildi. Ayin 19unda 6 ayi dolucak kilosu 8980 boy 70 cm cikti. Ek gidalara baslayin dedi doktor ben de baslamistim tattirmalara ama diliyle itiyor dedim zamanla alisir dedi. Demir ilaci icin tahlil istedi sonuca gore baslicaz. Oglumun dogustan bobrek kanallarinda genisleme vardi takip ediliyor bugun de ultrason yapildi hala sol bobrekte minimal genisleme varmis sagdaki gecmis. Tam idrar tahlili ve kultur de alindi sonuclari insallah temiz cikar. Kucuk dilindeki kist de kaybolmus. Bu disarda uyuyamamasi gercekten sıkıntı randevu saatinde doktor yoktu uykusu da gelmisti hastanede bos oda bulup esimle battaniyede salladik yine uyudu sonra doktor geldi bizim ufakligin uyanmasini bekledi mecbur:) hastaneden sonra minik yegenimi gormeye gittim altini degistirdim kiyafetlerini giydirdim gorseniz minicik 6 ay once benimki de boylemiydi yaw dedim insan ne cabuk unutuyor benim oglum meger ne kadar buyumus:)

Kızlar bebişlere uzun kollu bacaklı giydirmeye başladınız mı? Ev soğumaya başladı dışarısı iyi sanki ama.

yok canım yanlış anlamıyorum tabii, aksine yorum olması hoşuma gidiyor. böyle böyle besliyoruz birbirimizi :) biz unuttuk valla akşam birlikte oturmayı filan. ayrı takılıyoruz, ben kızımı uyutana kadar beraber o da işten geldikten sonra. 2 saat yapıyo evet biz de bişeyler yapmalıyız ne yazık ki...

Kizlar bu sabah oglumun gozunde capak vardi temizledim simdide kizarmis durumda bebeginde bole bisey olan varmi goz dr.gitmem lazim kendi doktorunami acaba

Bi kaç ay once bızımkınde de oldu kendı doktorumuza gıttık bi tane damla verdi 1 günde geçti
Sagolasin canim bakcam bende sabahki durumuna gore goturcem bu arada kizlar bebislerinizi nasil yikiyorsunuz ben kuvete yatiriyodum fir donuyo agzi burnu su oluyor cesmenin altina tutamiyom tel elle cunku 9 kilo ki zaten onunu cesmede nasil yikicam oturana kadar idaremi edicem acaba

Cano filede yıkıyoruz hala boyu uzadığı için tam oluyor.ama sebin bebiş bizimkinden 1 kilo fazla onun için yıkanır mı bilmem.ben sığmamaya başlayınca direkt küvetinin içinde yıkamayı düşünüyorum zaten tek başıma yıkamadım hiç tutmak zor oluyor

Ya cano ben kuvetinde filede tek basima yikiyomda yuzustuyken fileye ellerini koyup dikiyor kafayi su giriyor heryerine bide o kucucuk yerde dondurmeye calisiyo kendini zor olmaya basladi sirt ustu yatirinca ayaklari fileden sarkiyo zatenkuvetin icine sap sup vurup yikiyo beni:))banyomdaki kuvete soksam hepten zor olur gibi geliyor donecek alan cok bide kafayi vurup duşun hortumunu yakalamaya calisir falan off tepelenirizz

Direk kuvetinde yikayincada yikadigin suyun icinde kaliyo cocuk oda yatmadi kafama aklima simdi bi fikir geldi kuvetini banyo kuvetine koysam bide kizgin sisle delip gider yapsam cocugun kuvetine suyun icinde yatmamis olur su gider dusun icine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…