2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Reyyan87 allah raxı olsun iyi ki varsınız çok teşekkür ederim ... İnsan krndini bazen yanlız hissediyor işte ....

Kizlar kardesimin hamile oldugunu yazmistim bugun 37. Haftasi calisamaz raporu almaya gitti doktora muayene doktor suyun azalmis demis doguma alicam seni simdi suni sanci vermisler biraz bekleyip olmadi zorunlu sezeryana alacakmis dua edin nolur sag salim kucagimiza alalim bebegimizi

D3 canim kemik gelidimi icin oldugundan dr.kesrne kadar kullanicaz bu arada biz bugun 6 ayligizzzzxzz
Hayırlı olsun cnm. Bizde 6 aylık olduk. Büyüdüklerini görmek çok güzel bir duygu. 6. ay kontrolüne gittiniz mi. Biz gittigimizde drmuz demir ve ACD vitamini verdi D3 ü kesti. Bende merak ettim Sizinkiler de D3 ü kestim mi. Hangi vitaminleri verdi

Yok canim dr.tatildeymis haftaya bizim kontrol bakalim keserse yazarim mutlaka

Benimki uyandıktan 2-3 saat sonra uyuyor cano.suan uyuyor mesela 1 saat olmamıştır.uyursa akşam üstü bidaha uyur ama bunlar oyle uzun soluklu değil 1-1.5 saat en fazla.

Biz 17 sinde gidicez dr ama bize d3 verirken 1 yıl kullanıcaz demişti.bakalım kontrolde nolcak.kan alıncaktı stresi sardı beni zaten.inşallah çok ağlamaz.yavrucum sarılıktan yatarken delik deşikti ellerinin üstü hep tabi ben onları görmemiştim alırlarken.

bizde bugün 6 aylık olduk.aşıları normalde hastanede yaptırıyorduk.bu kez sağlık ocağına gittik.3 aşı bacaktan yapıldı.aşı yaptıran anneler 2 bacak 1 kol olarakmı yapıldı sizlerinki.hemşireye sorduğumda 3 bacak dedi.bide çocuk felci aşısı yapıldı ağızdan.

Bu ay aşı mı varmış haberim yok valla

Selamlar bayanlar nasilsiniz bebisler nasil ?? bizde tatildeydik yeni döndük. Hic iyi gecmedi cocukla tatil rezillik ! 1 hafta boyunca sadece 1 kere esimle ayni anda yemek yiyebildik. Onun haricinde ya ben tuttum yada o . Bide aile boyu hasta olduk klimalardan. Ben bi hastane bulup igne yaptirdim ilac kullaniyorum. Tam yola cikacagimiz gece de oglum ateslendi. Yarim saat icinde atesi 36 dan 39 a fırladı İlk defa ateslendi 6 aydir o da evimizden cook uzakta bi otel odasinda gecenin 3 unde basima geldi. Hemen ilac verdim ılık dusa soktuk ama 2 gun dusmedi ates 37 olana kadar neler cektim. 10 saat araba yolculugunda surekli atesini dusurmeye calistim ustelik sıfır uyku ve bende hastayken !!! Hala burnu tikali oglumun ve hafif oksuruyor.seneye tatilden falan vazgectik boyle olursa iskence gibi oluyo insana

kızlar bebeğinizi denize nasıl sokuyorsunuz yani bezli olmaz bezsiz de olmaz nasıl olacak bu iş
Canim mayobezler var huggies marka. Bebeginin kilosuna gore alabiliyorsun. Ben onunla soktum. Girmeden once bagliyodum cikinca da normal bezini. Bide ilk ciktiginda normal bi havluyla ıslakligini alip sonra panço seklinde olan havluya sarıp biraz beklet iyice kurusun bebis.kapşonuyla da sacini iyice kurulayabiliyosun.

Sizinki fena denk gelmiş geçmiş olsun.bizde 1 hafta gittik ama kötü geçmedi. Kızıma da babasından nezle geçmişti serum fizyolojiklerle tedavi ettim baya.dönünce de balgamı için şurup kullandık mecbur geceleri zorluyodu çünkü.burun tıkanıklığı için serum fizyolojik iyi gelmişti bize aspiratörünü de kullanmıştım.hiç bitirmediğim kadar bitirdim valla fizyolojikten ama napcan bebişler iyi olsun.artık dikkat etmek lazım havalar serinledi çünkü.Allah korusun hepimizi bebişleri

Benimki uyandıktan 2-3 saat sonra uyuyor cano.suan uyuyor mesela 1 saat olmamıştır.uyursa akşam üstü bidaha uyur ama bunlar oyle uzun soluklu değil 1-1.5 saat en fazla.
Ay benim oglusta oyle en kisa uykusu yarim saat en uzun 2 saat ama uyandiktan tam 2 saat sonra uykusu geliyor aslibda bi yandan iyi biliyoruz nezaman uyutacagimizi bide cok enteresan aksam ustu 5 te kalktiysa uyumuyo 2 saat sobra illa gece uykusu saatibi bekliyor en gec 9 da yatiyor sabah 6 da kalkip 1 saat bizim aramizda yatiyor bi bana bi babasina donuyor sobea gene uyku

Bu ayki asilar hanimlar : ★hepatit b 3.doz★dabt-ipa-hib 3.doz★opv 1.doz★pnomokok kpa 3.doz asi takvimine gore..opv cocuk felci asisi 1.doz yaziyor fakat 4.ayda yapilan karmanin icinde var

kızlar maşallah bebekleriniz iyi uyuyomuş sizin. benimki öğlen uykusunu hiç sevemedi. 2 saatte 1 filan yatırıyorum ben ama bir düzeni yok. yatıyoruz bazen 1 saat oynuyor. uyuduğu yarım saat zaten. bazen sadece öğlen 1 saat filan uyuyor. ben doktora son kontrolde sormuştum öğlen uykusunu da, günde toplam 11-14 saat uyuması yeterliymiş. dedi ki gece uyuyorsa gündüz 2-3 saat uyuması yeter. sabah 1-1,5 saat öğleden sonra yine 1-1,5 saat. belki de bu şekilde arayı açmak lazım.

Benim oglan da sabah 6da uyanir 1 saat sonra tekrar uyur. 45 dk-1 saat arasi sonra 2 saat gecince tekrar uyur oglen uykusu olarak 1-2 saat arasi sonraki uykusu 2 bucuk saat sonra falan 45 dk. Saat 4ten sonra uyumuyor aksam uykusunu bekliyor 3-4 saat kadar. En erken 6bucuk en gec 8de aksam uykusuna gecer.

kızlar bişey sorucam, babycenter sitesinde bebeklerin çoğunun bu haftasında heceleyebildiklerini yazmış. biliyorum ülkelere göre gelişimler farklı oluyor ama merak ettim, sizin bebekleriniz da-da ya da ba-ba gibi heceleri tekrar ediyor mu? benimki ses çkarıyor ama henüz bu tekrarları yapmıyor.

canım benimki 26 şubat doğumlu yapmıyor bende bir ara çok sordum şubat annelerine onlarınkinde yapan da var yapmayanda...seninki kaç doğumlu

Oglum 19 mart dogumlu ma-ma-ma-ma diyor dudaklarini uzata uzata:) baba dede yok bıbı bübü gibi bisey diyor arada tukuruk yaparak bi de ve-ve diyor dudaklarini yuvarlayip.

canım benimki 26 şubat doğumlu yapmıyor bende bir ara çok sordum şubat annelerine onlarınkinde yapan da var yapmayanda...seninki kaç doğumlu

Oglum 19 mart dogumlu ma-ma-ma-ma diyor dudaklarini uzata uzata:) baba dede yok bıbı bübü gibi bisey diyor arada tukuruk yaparak bi de ve-ve diyor dudaklarini yuvarlayip.

benimki de 18 mart doğumlu, ama henüz yapmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…