2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Ya cano ben kuvetinde filede tek basima yikiyomda yuzustuyken fileye ellerini koyup dikiyor kafayi su giriyor heryerine bide o kucucuk yerde dondurmeye calisiyo kendini zor olmaya basladi sirt ustu yatirinca ayaklari fileden sarkiyo zatenkuvetin icine sap sup vurup yikiyo beni:))banyomdaki kuvete soksam hepten zor olur gibi geliyor donecek alan cok bide kafayi vurup duşun hortumunu yakalamaya calisir falan off tepelenirizz
Bizde kociş banyoda kucağında tutuyor ben de yıkıyorum. En son kafasını yıkarken kova dan su döküyorum. Bu arada Sizlerin bebişlerinizin baş çevresi ne kadar.

Direk kuvetinde yikayincada yikadigin suyun icinde kaliyo cocuk oda yatmadi kafama aklima simdi bi fikir geldi kuvetini banyo kuvetine koysam bide kizgin sisle delip gider yapsam cocugun kuvetine suyun icinde yatmamis olur su gider dusun icine
Bizim küvet katlanandan onun deliği var iyi aklıma getirdin bende içinde yıkarken açayım bari:KK9:

Cano filede yıkıyoruz hala boyu uzadığı için tam oluyor.ama sebin bebiş bizimkinden 1 kilo fazla onun için yıkanır mı bilmem.ben sığmamaya başlayınca direkt küvetinin içinde yıkamayı düşünüyorum zaten tek başıma yıkamadım hiç tutmak zor oluyor

Filede yikamak zor oluyor artik yuzustu koyunca benimki kalkip adimliyor zaptedemiyorum ben de kuvetinin icine oturtuyorum butun vucudu kopukluyorum once sonra basini kopukluyorum sonra komple duruluyorum. Kaldirinca da esim bacaklarina tekrar su dokuyor. Zaten ne kiri var onlarin suyun icinde daha iyi şap şup vurup oynuyor iste:)

Filede yikamak zor oluyor artik yuzustu koyunca benimki kalkip adimliyor zaptedemiyorum ben de kuvetinin icine oturtuyorum butun vucudu kopukluyorum once sonra basini kopukluyorum sonra komple duruluyorum. Kaldirinca da esim bacaklarina tekrar su dokuyor. Zaten ne kiri var onlarin suyun icinde daha iyi şap şup vurup oynuyor iste:)
Kiz yikiliyo benim tombik acaba ikea mama sandalyesinin ayaklarini cikarip banyodaki kuvete onlami oturtsam ya aslinda esim gelincede yikarizda ben alustim tek yikamaya bide is bitmiyoki anacim yemek fasli ye ic kaldir uykusu gelmeden yikamak lazim o araya sikistirinca ben cok yoruluyom gunduz genis genis yikiyom

Aynen bizde bi kaç kez öyle yıkadık çok seviyo şap şup en son kaldırıp vücudunu duruluyoruz iyice.eşim tutuyo filede yıkarken zor oluyo ama yine idare ediliyor şimdilik. 1-2 aya yıkanmaz artık sanırım öyle baya uzadı boyu ve hareketli

Sagolasin canim bakcam bende sabahki durumuna gore goturcem bu arada kizlar bebislerinizi nasil yikiyorsunuz ben kuvete yatiriyodum fir donuyo agzi burnu su oluyor cesmenin altina tutamiyom tel elle cunku 9 kilo ki zaten onunu cesmede nasil yikicam oturana kadar idaremi edicem acaba

benim 2 hafta öncesine kadar eşim yıkıyordu, tutabildiğid için sorun olmuyordu. ama şimdi omzundaki kırıktan dolayı tutamıyor ve ben yıkıyorum. hergün yıkıyorduk, mecbur 2 günde bir yıkıyorum. çok zorlanıyorum. biz hiç file kullanmadık. küvetine suyu doldurup onda yüzdürür gibi tutuyorduk başlarda. sonradan doldurmadan direkt küvette köpürtüp su döktük en son bi durulama suyu yaptık. zaten temiz oldukları için sorun olmuyor. ama şimdi şöyle yapıyorum. ben ondan önce duşa girip yıkanıyorum. sonra eşim tek kolunda getiriyı kızımı alıp taburede kucağıma oturtuyorum. kucağımda çok rahat yıkıyorum o da gülüyor zaten hoşuna gidiyor. eşim de bize su tutuyor. böyle yapıyoruz canım. desteksiz oturmaya geçince küvete oturtup yıkarım sorun olmaz. ama o zamana dek mecbur tutarak.

banyoyu 3 aylıkken kayınvalidemin ısrarıyla küveti bıraktık ( küvetteki suları boşaltmaktan ikisine de gına gelmişti :)) eşim yada ben kucağımıza alıp öyle yıkıyoruz bi tabureye oturup ya ben tek başıma yada eşim kucağını alıp köpürtüp durulayıp yıkıyoruz iyi ki böyle yapıyoruz çok rahat oluyor az eşya mutlu yaşam :) kakasını kafan yaptığı zamanda tek koluma yatırıp popo sunu ce yıkıyorum kolay oluyor :) oturmaya gecince daha kolay olur gibime geliyor

kızlar sorum şu doktoradan geliyorum iyi bi kavga ettim adamla :) sinir etti beni bu ay kızım 450 gr almış az almış sebebini kendimde aramalıymışım ek gıdaya geç başlamışım ondan olmuş ?? dedim ne alaka sonuçta almış kilo üstüne bu ay çok hareketli bir de çok fazla seyahat yaptık üstüne birde benim gribimden etkilendi yavrucak uyku desen bu ay geceleri resmen savaştık haberiniz var uykuyu sordum ağlatacaksınız sizi kullanmasına izin vermeyin dedi iyi dedik peki tamam olabilir üstüne gece 1 defa emzirin 6 saat açlığa dayanır e hadi ona da tamam dedim üstüne 3 saatte bir 200 mllik ek gıda eder sana kahvaltı ile birlikte 800 ml 6 saatte bir anne sütü alır bu durumda dedim azalmaz mı süt sonuçta hem midesi ek gıdayla dolu olduğu için anne sütü almayacak hem de süt talebi olmadı için üretim de olmayacak dahasudan hiç bahsetmedi bile sinir oldum söylüyorum anlamıyor he dedim anlamıyor çünkü .. 1 haftadır günde 1 kere bir kaç kaç kaşığı meyve, sebze püresi ve yogurt verdim o kadar 2. haftada 2 öğüne çıkmayı planlıyorum sabahları meyve yada sebze püreleri karışık da yapabilirim ikindi de yogurt ...bilmiyorum yanlış mı yapıyoum ama doktorun dediği miktar çok fazla geldi gözüme anne sütünün yerine ne tutar ki yoğurt mu muhallebimi pekmez mi? sizce yaptığım doğru mu?

Canım bebeğin g
kızlar sorum şu doktoradan geliyorum iyi bi kavga ettim adamla :) sinir etti beni bu ay kızım 450 gr almış az almış sebebini kendimde aramalıymışım ek gıdaya geç başlamışım ondan olmuş ?? dedim ne alaka sonuçta almış kilo üstüne bu ay çok hareketli bir de çok fazla seyahat yaptık üstüne birde benim gribimden etkilendi yavrucak uyku desen bu ay geceleri resmen savaştık haberiniz var uykuyu sordum ağlatacaksınız sizi kullanmasına izin vermeyin dedi iyi dedik peki tamam olabilir üstüne gece 1 defa emzirin 6 saat açlığa dayanır e hadi ona da tamam dedim üstüne 3 saatte bir 200 mllik ek gıda eder sana kahvaltı ile birlikte 800 ml 6 saatte bir anne sütü alır bu durumda dedim azalmaz mı süt sonuçta hem midesi ek gıdayla dolu olduğu için anne sütü almayacak hem de süt talebi olmadı için üretim de olmayacak dahasudan hiç bahsetmedi bile sinir oldum söylüyorum anlamıyor he dedim anlamıyor çünkü .. 1 haftadır günde 1 kere bir kaç kaç kaşığı meyve, sebze püresi ve yogurt verdim o kadar 2. haftada 2 öğüne çıkmayı planlıyorum sabahları meyve yada sebze püreleri karışık da yapabilirim ikindi de yogurt ...bilmiyorum yanlış mı yapıyoum ama doktorun dediği miktar çok fazla geldi gözüme anne sütünün yerine ne tutar ki yoğurt mu muhallebimi pekmez mi? sizce yaptığım doğru mu?

Canm bebeğin gayet ii almış bence benmki geçen ay 300 gr aldığı halde dr ek gıda geçme demişti ama ben veriyorm akşamları muhallebi arada sebze yoğurt az az tabi yemiyor çünkü. Sen anne sütünü birinci planda tut ek besinlerle bebeğin karnını doyurma nasıl olsa ilerde hep onlaeı yiyecek

Canim ben mama verdigim halde doktorum onceligin ve cogunluk sutunu icicek dedi ek gidalar adi ustunde ek he suan 6.ay kontrolume gitmedim neder bilmiyorum ama ncelik anne sutu yada devamsutu

Doktorumuzun verdi kagittaki bilgiler

Eklentiler

• 20140912_164912-1.jpg
    20140912_164912-1.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 101
  • 20140912_164838-1.jpg
    20140912_164838-1.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 98
bizimki de sadece 330 gram aldı bu ay. doktor ek gıdaya başlamamı söyledi ama mama konusunu da düşünelim dedi. bizde süt alerjisi var. o yüzden rapor yazdı şimdilik mamayı rapor çıkınca yazayım dedi ben de 10 gün beklemeye karar verdim. 10 gün sonra tekrar tartılsın oğlum, yine kilo almıyorasa o zaman verelim mamayı diye düşündüm.mümkün olduğunca ben de mama vermek istemiyorum. ek gıdalarımız da kısıtlı gerçi alerjiden dolayı ama yine de mümkünse doğal olanla beslemek istiyorum. bence sen gayet doğru düşünüyosun. o kadar mamadan sonra anne sütüne yer kalmazki

canım bence doktorunda sorun var. çünkü bu ay hiç almasa bile normal diyorlar. ek gıdaya geç başlattın demesi saçma çünkü avrupa'da ek gıdaya artık 8. ayda geçiyorlar. anne sütüyle beslenen bebek daha az kilo alabilir ve bu normaldir. ben de emziriyorum ve ek gıdaya da geçmedik. kontrolümüz haftaya. geçen ay 400 ge almıştı kızım doktor iyi dedi, ek gıdaya geçirmedi ki zaten kiloyla alakası yok. sütün geliyorsa ek gıdaya geçmen gerekmez. ayrıca adı üstünde "ek gıda". yani süte ya da devam sütüne ek anlamında. sen emzirebildiğin kadar emzir, kalanını eklerle tamamla. bence sen bilirsin de doktorun bu anlayıştaysa başka bir doktorla daha görüşebilirsin. sütünün azalmasının bebeğe bir faydası olmaz çünkü.

Canım bebeğin g

Canm bebeğin gayet ii almış bence benmki geçen ay 300 gr aldığı halde dr ek gıda geçme demişti ama ben veriyorm akşamları muhallebi arada sebze yoğurt az az tabi yemiyor çünkü. Sen anne sütünü birinci planda tut ek besinlerle bebeğin karnını doyurma nasıl olsa ilerde hep onlaeı yiyecek

Bende öyle diyorum adı üstünde ek gıda neden ana öğün oluyor ? Sağol cevabın için tatlım
Canim ben mama verdigim halde doktorum onceligin ve cogunluk sutunu icicek dedi ek gidalar adi ustunde ek he suan 6.ay kontrolume gitmedim neder bilmiyorum ama ncelik anne sutu yada devamsutu

Ben neden böyle doktorlara rast gelmiyorum anlamıyorım ki! Yani öncelik anne sütü yada mama olmalı sağol cevabın için içime su serptin
bizimki de sadece 330 gram aldı bu ay. doktor ek gıdaya başlamamı söyledi ama mama konusunu da düşünelim dedi. bizde süt alerjisi var. o yüzden rapor yazdı şimdilik mamayı rapor çıkınca yazayım dedi ben de 10 gün beklemeye karar verdim. 10 gün sonra tekrar tartılsın oğlum, yine kilo almıyorasa o zaman verelim mamayı diye düşündüm.mümkün olduğunca ben de mama vermek istemiyorum. ek gıdalarımız da kısıtlı gerçi alerjiden dolayı ama yine de mümkünse doğal olanla beslemek istiyorum. bence sen gayet doğru düşünüyosun. o kadar mamadan sonra anne sütüne yer kalmazki

Yabi çocuk anne sütüne yer kalmayacak süt alerjisini teyzemin kızı olmuştı özel yiyecekleri var bildiğim kadarıyla onları veriyordu .. 10 gün bekleme kararını tebrik ederim bu ara protein ağırlıklı beslen istersen bende işe yaramıştı kilo almıştı bol bol ayran ceviz et yumurta yemiştim bir de bol su :) sağol cevabın için herşeyin doğalı güzel dimi:)

canım bence doktorunda sorun var. çünkü bu ay hiç almasa bile normal diyorlar. ek gıdaya geç başlattın demesi saçma çünkü avrupa'da ek gıdaya artık 8. ayda geçiyorlar. anne sütüyle beslenen bebek daha az kilo alabilir ve bu normaldir. ben de emziriyorum ve ek gıdaya da geçmedik. kontrolümüz haftaya. geçen ay 400 ge almıştı kızım doktor iyi dedi, ek gıdaya geçirmedi ki zaten kiloyla alakası yok. sütün geliyorsa ek gıdaya geçmen gerekmez. ayrıca adı üstünde "ek gıda". yani süte ya da devam sütüne ek anlamında. sen emzirebildiğin kadar emzir, kalanını eklerle tamamla. bence sen bilirsin de doktorun bu anlayıştaysa başka bir doktorla daha görüşebilirsin. sütünün azalmasının bebeğe bir faydası olmaz çünkü.

Ah ah kafama göre bi doktor bulamadım en son eşim çıldırdı zaten asm daki hemşirede aynı bilgileri veriyor üstüne seni sinir etmiyor üstüne birde para vermiyorsun dedi:KK43: ya ben çok araştırıyorum ya da doktorlarla uyuşamadım gitsen olmaz gitmesen olmaz kaos yaşıyorum resmen :/ teşekkür ederim cevabın için

Merhaba bayanlar,arada okuyorum ama yazamıyorum hastam var,bebek ve okul derken uykuda dinlenebilirsem ne ala.yazmayınca da kendimi sohbet dısında hissediyorum :-) bebeklerle saglıklı günler diliyorum hepinize.

selam kızlar, hala bebeğini emzirenlere bi sorum var, sizler çay, kahve, kola içiyor musunuz? içiyorsanız bebeğinizde bir etkisi oluyor mu gözle görülen?
ben açık 1-2 ufak bardak çay içiyorum varsa. kahve içmiyorum, hamileliğimde de içmedim. son zamanlarda starbuckstan kafeinsiz kahve alıp içtim sadece. kola da arada yemekle içiyorum.
bir de geçenlerde doktora sordum, alkol alınabilir mi diye. çünkü yabancı bloglarda doktorların izin verdiğini yazmışlardı. doktorum da haftada 1-2 bardak bişey olamz içebilirsin dedi. ben de 1 kadeh şarap içtim. ama eskiden de çok içmezdim tadı kötü geldi. ayrıca bebeğim de sonraki ilk sütümü içmek istemedi sanki huysuzlandı içerken.
asıl istediğim türk kahvesi içmek. ama korkuyorum, içindeki yüksek kafein yüzünden bebeğimin uykusu etkilenir mi diye.

selam kızlar, hala bebeğini emzirenlere bi sorum var, sizler çay, kahve, kola içiyor musunuz? içiyorsanız bebeğinizde bir etkisi oluyor mu gözle görülen?
ben açık 1-2 ufak bardak çay içiyorum varsa. kahve içmiyorum, hamileliğimde de içmedim. son zamanlarda starbuckstan kafeinsiz kahve alıp içtim sadece. kola da arada yemekle içiyorum.
bir de geçenlerde doktora sordum, alkol alınabilir mi diye. çünkü yabancı bloglarda doktorların izin verdiğini yazmışlardı. doktorum da haftada 1-2 bardak bişey olamz içebilirsin dedi. ben de 1 kadeh şarap içtim. ama eskiden de çok içmezdim tadı kötü geldi. ayrıca bebeğim de sonraki ilk sütümü içmek istemedi sanki huysuzlandı içerken.
asıl istediğim türk kahvesi içmek. ama korkuyorum, içindeki yüksek kafein yüzünden bebeğimin uykusu etkilenir mi diye.
Ben starbucks hastasıyım hamilelikten beri içerim hemen hemen her hafta 1-2 kez hatta en son dün içtim.olumsuz etkisini görmedim kızımda.çay hamilelikte tiksindiğim için 1 yıldan fazladır içmiyorum zaten pek sevmezdim de.kolayla da aram yok.nadiren Türk kahvesi içerim bence sorun olmaz ama kendin deneyip gör bebişi takip et.

Mononokez arkadasım ben 3 ay dıkkat ettım gaz problemıyle karsılasmayım dıye hıc tuketmedım ama artık normal yasantıma devam edıyorum ben sımdı kola kahve cay tuketıyorum alkol kullanıyorum onu bılemıcem bence cok cok etkısı olcanı dusunmuyorum sen bebısını bı daha dene bakalım yıne aynı hzursuzlugu yapıyor mu

Ben cayi hep ictim hamileyken de hala da iciyorum acik olarak gunde 4-5 bardak icmisligim de var yani. Turk kahvesi de arada icerim nescafe hamileyken de emzirirken de hic icmedim kafein orani yuksektir bi de cocugun midesi bulanir diyenler oldu. Kola da bazen yarim bardak kadar. Cay iciyorum yani cogunlukla bi etkisini de gormedim.

X