2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Zaten ağlamıyorlar mızmızlanmsdı insanın sinirini bozuyor bitün gğn bıy vıy da vıy ! Dünkünün sonucu tesDüf mü bilmiyorum. Gece beslenmesi yaptım 12 gibi sonra uyudu jucağımda gene sabah 5 e kadar hiç uyanmadı mızıldBunca emzirneye başladım uyudu ben tabi sabaha kadar yatağın yanına git grl ne oldu bu kıza diye vicdan azabıda var zormuş annelik !

ya ben de yapmak istedim ama o kadar ağlatmaya yüreğim dayanmadı. o pış pış pat pat çocuk ağlamıyoken yapılıyo benim bildiğim. ağlayınca kucağa alıyosun ama susar susmaz yatağa bırakıyosun. ayrıca 40 dk uyumadıysa başka sakin bi odada konuşmadan 10-15 dk durup yatağına geri götürüyosun. ben de araştırmıştım öyle hatırlıyorum

canım ben de kendim bakıyorum, yardım eden biri yok ve bebeğim sürekli emerek uyuyor, ayrıca huysuzluğu sadece yatakta yan yana uzandığımızda geçiyor. çoğu zaman, nereydeyse her zaman o uyuduğu sürece yanında yatıyorum. çünkü emmeyi bırakıyor uyku arasında, sonra gözleri kapalı yine emmek için bana dönüyor, ben de göğsüm açık bekliyorum. biz doğduğu günden beri birlikte yatıyoruz. ben de bunalıyorum arada. bazen yatmaktan başım ağrıyor, şimdi de emiyor uyuyor mesela ben yatıyorum öyle yazıyorum. ama ben ek gıdaya mamaya geçip sütü iyice azalttığında bunların da azalacağını biliyorum. karnını muhallebiyle doyurunca sadece memeni istemeyecek rahatlayacak. bence sabret. tabii istiyorsan uyku eğitimi ver. ama ben zamanla yoluna gireceğini düşünüyorum. tabii çalışacaksan mesela mecbursun memesiz uykuya alıştırmaya.
kendini de çok yıpratma. kötü hissediyorsan alıştır. sonuçta daha çok ufak, neye alıştırırsan ona alışacak. doktorum kendi oğluna uyku eğitimi verirken ilk gün 3 saat ağlatmış. yani dayanabilirsen alışır zaten. önemli olan eğer ağlatmaya başladıysan dayanamayıp yarıda kesmemen. o zaman her şey başa dönüyor ve boşuna ağlamış oluyor bebeğin. ben de dayanamam diye başlamıyorum zaten.

canım ben o konuyu 4. ayda aştım beşiğene koyuyorum ve kendi uyuyor size tavsiyem merhamet her zaman merhamet olmuyor bilin çünkü sizinde ihtiyaçlarınız var siz iyi olacaksınız ki bebeğe iyi bakacaksınız bunun için biz eşimle karar aldık karnı tok gazı yok altı temiz mi hafif yüzünü kaşıdığı an beşiğine koyduk ilk hafta çoook ağladı içim yandı ama eşim izin vermedi sonra alıştı şimdi beşiğine koyuyorum sola dönüyor ve uyuyor....

Aslında yazdığını gibiydi ne olduysa dönmeyi tam olarak öğrendiğinde oldu memede gece uyuyordu gündüz uykuların baktım kafasını kaşıyor yan çevirip iki sırtına pıt pıt vururdum uyurdu ama dönmeden sonra yançevirince tam dönmek istiyo sonra kafasını kaldırıyor sürünmek istiyor bu sefer uyku açılıyor haydaaaa baştan bir daha ! Dediğinize katılıyorum ben kendimi sağlıklı hissetmiyoım ki bebeğime bakabileyim nefes alamadığımı düşünüyorum bazen .... Madem başladım devam bir fe üstüne grip oldum burnum akıp duruyor.... Ama şunu anladım ki yaptığınız ufacık bir hareket kemikleşiyor bebekte örneğin ; bi kaç defa emerken elini öpmüştüm ne bileyim dayanamadım şimdi bütün emme seanslarında eli ağzımda ağzımma oynuyo yoksa emmiyor !!! Buyur burdan yak oluyor... Öğrencilerle daha az yoruluyordum üstüne 1 sene ücretsiz izin alacam şimdiden korkmaya başladım nasıl geçecek vakit bu dağ aşında bi bebeyle bilmiyorum

kızlar bebeğinizi denize nasıl sokuyorsunuz yani bezli olmaz bezsiz de olmaz nasıl olacak bu iş

az önce annemle konuştum kızlar, konu açıldı da, oğluş ağlarken ben yemeğimi yiyorum ne yapayım hiç susmuyor dedim, annem kızdı bana sen ne kötü bi annesin dedi, ben sizi büyütürken azıcık sesiniz çıksa işi gücü bırakırdım sizinle ilgilenirdim saatlerce aç kalırdım gerekirse dedi, ayy kendimi kötü hissettim

canım benim allahım yar ve yradımcın olsun bende tek başıma büyütüyorum oğlanı eşim işten geç geliyor okul tüm gün eğitimde sonra yok okulun uğultusu yok onca çocuk derken kendi oğluna vakit ayıramıyor bütün gün benim tepemde olan oğlumda beni bunaltıyor bazen kaçasım geliyor dediğin gibi bizim emme seyansımızda eşimin oğlumuza yüz sevdirmesi yüzünden kavga ile başlıyor kavga ile bitiyor çünkü o ufacık tırnaklar can acıtıyor,sen yinede kendini topla ve güçlü bir kadın ol bizimkide bütün gün dönüp duruyor ama ben beşikte bırakıyorum bir bakıyorum yoruluyor ve yan yatıyor nezle içinde bol nane limon tüket umarım çabucak toparlanırsın...

Anneme göre de ben çok ilgili bir anneyim. Herşeyi sorguluyormuşum çocuk bu nasılsa ağlarmış biz akşama kadar ağlarmışız aşıdan ateşi çıkmış ne varmış herkes birşey diyor kısaca kafana takma derim ...yoksa girdaba sokuyorsun kendini

kızlar bebeğinizi denize nasıl sokuyorsunuz yani bezli olmaz bezsiz de olmaz nasıl olacak bu iş
Ben mayo almıştım ve bezsiz sokmuştuk bacı. Zaten öyle dakikalarca sokmuyosun ki en fazla 15 dk soktuk biz sonra kurulayıp giydiriyodum .toplasan yarım saat sürüyo bunlar.

Ferberin uyku eğitimi yöntemi var onu okudum da şimdi.uygulayabilirsek iyi.çünkü 6. Aydaki bebekler için uygulamaya başlanmalıymış.

Çok teşekkür ederim yazdığınız için ne derler içimi ferahlattınız birileri beni anlıyor hissi iyi geldi :) o tırnaklar ağzımın içini resmen jilet gibi kesti kanıyor...beşikte bıraktığım zaman direkt ağlama oynasa azıcık keşke gözünden yaş geliyor nefessiz kalana kadar ağlıyor uykuya dalmayı bilmiyor ama öğrenmesi lazım ! Bugün de yarım saat ağladı yorgunluktan kucağımda sızdı... İnsan cidden yoruluyor ben ki 55 öğrenciye 1. Sınıfta hepsini okuma yazma öğretmiş kişiyim arkadaşlarım hiçbirşey seni durduramaz derler ama çok yoruluyorum cidden kendimden vazgeçtim öyle hissediyorım iyi hissetmiyorum kısaca kendimi

Ben de okudum onu bu aylar başlanöası lazımmış ama dediğim gibi hepsi ağlatmalı bir yandan da baştan ayarlamamız gerek uyku yöntemini soraları iyice sıkıntı oluyor örnek yengem çocuğunu büyütürken saçına dokunarak yada yanında yatarak alıştırmış çocuk şimdi 10 yaşında kendi başına uyumuyor gece yatısı annesinin saçına dokunup öyşe uyuyor psikoloğa gidiyor 1 senedir ama hiç bir aşama kaydedemediler

Hadi ya valla zor bu uyku eğitimi işi gözüm korkmuyo değil.benimki de emmeden uyumayanlardan akşamları.bakalım napcaz alıştı iyice.gece emmelerini de azaltmak lazım yazıyo biyerde.dr sorucam bu ayki kontrolde unutmazsam inşallah.çünkü gece 3-4 kez uyanıyor.Allah sabır sağlık versin hepimize

Korktugumuz basimiza geldi bizdeki grip ogluma da bulasti sabah uyandiginda baya hapsiriyodu burnu akiyo ve tikaniyor geniz akintisindan oksurugu var bi de gozleri yasariyor. Atesi yok henuz. Doktoru aradik surup verdi bi de burun icin yakasina damlatilan bi damla. Aksam nefes alamadigi icin uykusunda inliyor ben de serum fizyolojik sıktım deli oldu sinirden uykusunu boldum diye nasil agladi 1 saat yatistiramadim burnu da iyice tikandi esim nobetci eczaneden gitti aldi ilaclari verdik uyuyo simdi kuzum insallah iyiye gider

Kızlar sağlık ocağın ın verdiği d vitamini ni ne kadar daha kullanacaz. Sizler hangi vitamini kullanıyosunuz

Kizlar sizin bebisler gunduz kac saatte bir uyuyo benimki hic sasmiyor tam 2 saatte bir uyuyor sabah 8 de uyanmisti 10 da uyudu tekrar evdeyken cok iyide disarida oldugimuzda uyku saati geldiginde uyuyamicak diye panik oluyoz uzasin artik bu uyuma saatleri yaa

annesi olmaz sen güçlü ol ki bebeşinde güçlü olsun biz 9 ay taşıdık onları neler çektik bu sürecinde geçiçi olduğunu düşün ve rahatla emin ol ki hiçbirimiz rahat bakmıyoruz bebeklerimize benim danışacak bir annem yada ablam yok mesela ya netten araştırıyorum yada kafaya takıyorum sonra ben anneyim diyorum ve rahatlıyorum kağıt törpüler var canım bebekler için ondan da al ve kendini suçlama lütfen sen ilk öğretmen olduğun yılı hatırla acemiliğini düşün şimdi nasılsın seneye daha rahat olacaksın çünkü tecrübeli olacaksın ne zaman daralırsan yaz biz hep yanındayız :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…