2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
herkese merhaba
hamilelik sürecini burada yaşayıp
izinden sonra dönemedim buralara sizlere
sanırım face grubu kapandı ama emin değilim
çünkü malesef sürekli takip çok zor oluyor
buraya sizlere de yeniden merhaba ..........

Online üyeler gözükmüyor,yüz ifadeleri var mı bulamadım.muhabbet eden arkadaşlar da azaldı peh peh...

Yeniliklere kapalımıyız dicem ama yeni tasarım pek de güzel olmuş diyemicem.arkileri göremiyoz beee.napıyon kıı görüşemedik
Ayy iyi hatice butun gun yuvarlaniyoz bizim topikle hep ilgi hep ilgi o uyuncada dinlenme yokartik dr.oglen sebze puresi aksam ustu meyva yada muz dedi uyuncada onlari hsxirliyom hep kosturmaca bide odadan cikarmiyo diye artik yemekleri esim gelince aksamdan yapiyom ertesi gun icin yoksa biz sokaktaki kebapci zengin olcak ortak olsak daha karli

Noolmus buraya yaa bende kac gundur uygulamaya girip cikiyorum hic yeni yazi yok megersem ordan olmuyomus neysee.. Sizde gaz bitmis sadece dis huzursuzlugu bizde hala gaz da devam ediyor gaz biterse belki gece uyanmasi da azalir cunku ona da uyaniyo agliyo yavrum

Oglum ilk defa verdigim birseyi begendi kizlar. Cam rendeden gecirip bi kasik seftali verdim yedi :) Bugunde armut vericem bakalim begenecekmi. Ya kizlar bide kullanan varmi aranizda ebebek te tarhana gordum bebekler icin acaba tadi nasil ? Sebzeli olanlar guzel oluyo ondada domates var kullanabilirmiyiz ki? Belki corba sever diye dusunuyorum kivamindan dolayi 15 gun sonra falan verirdim 5,5 aylik oluyo.

:) sorma bende bu ara oturamıyorum doğru dürüst.dünde rahatsızdım biraz mecbur ilaç kullandım sütüme geçti ama.bugün daha iyiyim Allaha şükür.dışardan yiyince de kilo alınıyo anam

Bende geçen hello baby den aldım organik tarhana yazıyo.ek gıdaya geçmedim ama geçince vermeyi düşünüyorum.domatesten bişey olmaz heralde ya denemek lazım

Verdiklerini hep püre olarak veriyosun demi? Sen baya tecrübe kazandın bakalım ben napcam geçince

selam vermiştim sanırım arka sayfalarda kaldığı için gözden kaçtı
yeniden herkese merhabaaaaaa :):):):):):)

bizde 5,5 aylık olduk. bende başladım meyve ve sebze pürelerine yoğurda
bugün akşama ev yapımı tarhanam var onu su ile pişirip sonra biraz z.yağı ile
vermeyi planlıyorum

bir de ek gıda için süt durumlarınız nasıl kızlar
benim neredeyse bitti diyebilirim ama tabii pozitif
düşünüyorum " bendeki süt 10 çocuğa yeter vs"
gibi yine de emzirmeye ve sağmaya devam ediyorum
istiyorum ki en azından bir yaşına kadar emsin ama
böyle giderse nasıl olacak diye de kara kara düşünüyorum

Canim hosgeldin tekrardan. :) Dogumdan sonra dönmeyen cok oldu buraya. Ne guzel baslamissin ek gidaya bebisin sevdimi yiyor mu? Sende paylasirsin tecrubelerini bizimle.

Canim hosgeldin tekrardan. :) Dogumdan sonra dönmeyen cok oldu buraya. Ne guzel baslamissin ek gidaya bebisin sevdimi yiyor mu? Sende paylasirsin tecrubelerini bizimle.
teşekkür ederim canım
aslında doğumdan sonra dönemedim
iznim bitti işe başladım ve burasının bende yeri ayrı açıkcası

ben işe başladım bebiye anane bakıyor
2 hafta izin almıştım o sürede bayağı deneme yaptım
mesela bzi de kabızlık sıkıntısı var elma,şeftali, muz vermiyorum
onun yerine kayısı, armut,erik onları rendeliyorum ve onları veriyorum
sebzelerden kabak, taze fasülye, havuç, tat versin diye patates, semiz otu
bazen içine birazcıkda irmik ekliyorum onları veriyorum
günlük yoğurt çoğunlukla sade tüketmesine özen gösteriyorum
arasıra da meyve pürelerinden ekliyorum
tam buğday unundan ve irmikden muhallebi denemelerim var
onu da meyveli ve sade olarak duruma göre veriyorum
kahvaltılar da yumurta ve lor peyniri ama kesinlikle boza kıvamında ve
karıştırarak değil çatalla eziyorum ayrı ayrı veriyorum yanında kolay yutmasını
sağlamak için ıhlamur nane adaçayı papatya gibi çaylar veriyorum
domatesi tattırdım ki riskli alerjen özelliğinden dolayı çok sevdi mesela

bu arada buraya yazdıklarımı bir günde yemiyor çoğunlukla anne sütü/mama
bunlar sadece tattıkları doyumluk değil kesinlikle tadımlık
15 gün sonra 3 öğün değilde ara öğün olarak tüketecek bunları
8 aylık gibi olunca süt durumuna göre bakıcam duruma

Verdiklerini hep püre olarak veriyosun demi? Sen baya tecrübe kazandın bakalım ben napcam geçince
Canim oncelikle gecmis olsun iyi bak kendine canim ben sebzeleri hasliyorum suda suziyorum sonra cam rendenin ustunde catalla eziyorum bi kaba alip z.yag ve kaynattigim sudan azcik koyum pure haline getiriyorum blendir kullanma dedi doktor aslinda haklida surekli su gibi yedirlerinde cignemeyi ve agizda cevirmeyi ogrenemiyolar biliyosun ben 1 ay tattirdim simdide sebzeleri karistirip pure yapiyom kasikla beslenmeyi seviyor allahtan bizimki bu arada sebze puresine cok az kiymada ekliyorum demir icin bole iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…