2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
selam tüm mart annişleri kızım 3 gündür gündüz kendi uyuyor ben hasta olduğu için verdiğimiz öksürük şurubuna bağladım ama gece sallamaya devam ediyoruz :nazar: kızlar bu arada kızıma 2 kaşık ıhlamur versem olur mu ki öksürüğümüz daha
geçmedi

canım eğer ki uyumuyorsa yada çiş sayısında azalma varsa doymuyor demektir bide yutkunma sesi var mı bak emerken daha da huysuzlanırsa doktoruna yada sağlık ucağına götür onlar ek gıda yada mama konusunda bilgi versinler...

Sevgili arkadaşlarım siZe bişe danışmak istiyorum lütfen cevaplarsanız içim rahat etcek kızım 27mart doğumlu anne sütünden başka birşey vermiyorum gelişimide normal denildi 4.ay kontrolunde 7kilo olmuş ama artık bır ıkı gundur butun gece memede ve meme ağızdan çıkar çıkmaz uyanıyo huzursuzlanıyo acaba kızım doymuyor mu?? :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım bende öyle alıştırdım daha doğrusu eşim onun uykusu geldiğinin anladığı an beşiğine koydu ilk hafat çok ağladı sonra baktık kendi kendine uyumayı öğrendi pes etme karnı tok ve gazı yoksa uyuyorlar...

Canim az once tam 35 dk.ugrastim kendi kendine
Uyusun diyebayag agladi icim dayanmadi ama sabrettim
Besiginin karsisibdaki koltuga oturdum ninni soledim
Bisure sonra baktim uyumus bazi annelere kaddarca gelebilir ama
Ilerisi icin rahat olucak salla salla nereye kadar yani
bu aralar alisma donemindeyiz 1 haftadir
Gece kendi uyuyor gunduzde yavas yavas basladi bazen
Gik demeden daliyor bazende aglayarak iste

valla bizim oğlanda önce baya baya beşiğinde kendi kendine konuşuyordu biz bie sevindik sonra korktu çok sesli bir yerdeydik ondan beridir konuşmuyor bakalım ne zaman düzelecek...

Bizde de durum aynı.bi ara konusuyodu bizle olsun,kendi kendine olsun çoktandır konuşmuyor.biz de dört gözle bekliyoruz konuşsun diye :44:

çok sevindim canım umarım bir daha olmaz kendine dikat et...

Kızlar merhaba,kanamam durdu,normale dondüm bilginiz olsun istedim

Canim az once tam 35 dk.ugrastim kendi kendine
Uyusun diyebayag agladi icim dayanmadi ama sabrettim
Besiginin karsisibdaki koltuga oturdum ninni soledim
Bisure sonra baktim uyumus bazi annelere kaddarca gelebilir ama
Ilerisi icin rahat olucak salla salla nereye kadar yani
bu aralar alisma donemindeyiz 1 haftadir
Gece kendi uyuyor gunduzde yavas yavas basladi bazen
Gik demeden daliyor bazende aglayarak iste

Bence kesinlikle doğru olan bu kendi kendine uyumaya alışmalı bebişlerimiz biraz zorlu bir süreç ama olsun geçici bi süreç en azından ama benim kızım memede uyuyo kalıyo galıba ben bira zorlanıcam ınsallah bebişin ağlamadan öğrenir uyumayı seni yormaZ:)

valla bizim oğlanda önce baya baya beşiğinde kendi kendine konuşuyordu biz bie sevindik sonra korktu çok sesli bir yerdeydik ondan beridir konuşmuyor bakalım ne zaman düzelecek...

İnşallah birdaha olmaz da düzelir bebişlerimiz aynen benım kızda bıcır bıcırdı simdi sessiz sessiz gülüyo sadece belkide normal bi durumdur bakalm tekrar ne zaman konuşcaklar:)

canım eğer ki uyumuyorsa yada çiş sayısında azalma varsa doymuyor demektir bide yutkunma sesi var mı bak emerken daha da huysuzlanırsa doktoruna yada sağlık ucağına götür onlar ek gıda yada mama konusunda bilgi versinler...

canım bende öyle alıştırdım daha doğrusu eşim onun uykusu geldiğinin anladığı an beşiğine koydu ilk hafat çok ağladı sonra baktık kendi kendine uyumayı öğrendi pes etme karnı tok ve gazı yoksa uyuyorlar...

Aslında uyurdu cok ole uyanık kalan bı bebek değildi artık sıcaktan mı bıde 1haftadır annemdeydım acaba evımızımı yabancıladı anlamadım gıttı cısı falan normal yanı ıstahsızlık gıbı yasamadım hıc ama ne bılıyim memeden hic ayrılmak ıstemıyo zaten sıcak devamlı emerken cok terlıyor bakalm eger devam ederse giderim artık doktora:KK43:

Kizlar merhaba.bugun 5. Ay kontrolumuz vardi.kilosu 8.600gr olmus.gecen aya gore 800 gr almis.boyuda 72 cm olmus.dra soledim.gunduz cok cok az emiyo.kilo alimi iyi 6.aya kadar ek gida verme dedi.sizin bebislerin kilo alimi nasil

canım biz de yarın gideceğiz bakalım kaç kilo almış olacak. geçen ay seninkiyle aynıydı. bebişine maşallah geçen aya göre iyi kilo almış. :nazar: inşallah bizimmki de o kadar olmuştur

Aslında uyurdu cok ole uyanık kalan bı bebek değildi artık sıcaktan mı bıde 1haftadır annemdeydım acaba evımızımı yabancıladı anlamadım gıttı cısı falan normal yanı ıstahsızlık gıbı yasamadım hıc ama ne bılıyim memeden hic ayrılmak ıstemıyo zaten sıcak devamlı emerken cok terlıyor bakalm eger devam ederse giderim artık doktora:KK43:

evinizi özlemiş olabilir çok korkmaya başladıysan yoğurt verebilirsin oda tok tutar,bide çişini 5-6 kez yapan bebişin karnı tok diyor bizim doktor onuda eskiye bakarak kıyas yap ve hala aç olduğunu düşünürsen en küçüğünden mama al günde 1 kez verirsin canım umarım düzelir...

off kızlar yaa sözde bebişim 4 aylık olduğu gün düzenli olarak her gün yoğurt verecektim, yıllardır çok güzel yoğurt mayalayan ben son 1 aydır 5-6 kere mayaladım hepsi mi ekşi tutar yoğurtların yaa bir tanesi bile normal tutmadı :KK53: 5 aylık oldu bebeğim hala yoğurt veremedim. ama bugün patates yedirdim oğluşuma yedi maşallah, başlarda istemiyor gibi yapıyor ama sonra alışıyor

Sevgili arkadaşlarım siZe bişe danışmak istiyorum lütfen cevaplarsanız içim rahat etcek kızım 27mart doğumlu anne sütünden başka birşey vermiyorum gelişimide normal denildi 4.ay kontrolunde 7kilo olmuş ama artık bır ıkı gundur butun gece memede ve meme ağızdan çıkar çıkmaz uyanıyo huzursuzlanıyo acaba kızım doymuyor mu?? :KK43:

canım bunu aslında en iyi sen anlarsın, bebeğinde yutkunma sesleri duyuyor musun eskisi gibi? sadece doymadığında olmayabilir başka sorunları da olabilir bebişinin. yada hiç sorunu olmayadabilir, bebekler sürekli huy değiştiriyor, eğer 1 hafta kadar böyle devam ederse götür istersen doktora. kilo alımı iyi gerçekten maşallah şimdiye kadar doymuş :KK1: ama sen ne olur ne olmaz süt artırıcı şeyler ve bol su tüketmeye çalış yine de. fazla süt göz çıkarmaz :KK1:

bugun oglusumu denize soktuk ilk kez cok guzeldi aglamadi cirpindi durdu kuzum masallah :) hic foruma bakamadim umarim bebisler iyidir. İyi geceleer

ayy maşallah kuzucuğaa :KK16: biz de 1 ay sonra denize sokacağız bakalım inşallah korkmaz sudan. kızlar bu arada son 3 defadır bebişimi duşun altına sokuyorum fileyi bıraktım zaten sığmıyor artık bizim gibi duş alıyor yavrum :KK9:

ayy maşallah kuzucuğaa :KK16: biz de 1 ay sonra denize sokacağız bakalım inşallah korkmaz sudan. kızlar bu arada son 3 defadır bebişimi duşun altına sokuyorum fileyi bıraktım zaten sığmıyor artık bizim gibi duş alıyor yavrum :KK9:

ben de dusun altina soktum cnm en son. fileyle daha zor oluyo cunku

az once 5. ay olcumleri icin saglik ocagindan geldik. Rota asisinin 2. dozu yapildi. boyu 67 cm,kilosu 8100 gr , kafa cevresi de 44 cm :nazar: meyvelerimizi yemeye devam. su ana kadar kayisi,seftali,armut, erik tattirdim. yogurt vericem artik bir de sebze corbasi

Hacilar oglum artik gunduzde kendi kendine uyuyor
Anam ne rahatmis bolee..kizlar eger bebeginizi sallamaya
Basladiginizda cok agliyosa birakip yan cevirp poposuna hafif
Vurarak uyutun bi sure sonrada sadece uykusu geldiginde
Besigine koyup yan cevirin sessizlikte bi sure sonra daliyor uykuya

Canim denedim bende...ama cok agliyor ya...

az once 5. ay olcumleri icin saglik ocagindan geldik. Rota asisinin 2. dozu yapildi. boyu 67 cm,kilosu 8100 gr , kafa cevresi de 44 cm :nazar: meyvelerimizi yemeye devam. su ana kadar kayisi,seftali,armut, erik tattirdim. yogurt vericem artik bir de sebze corbasi

maşallah canım kuzucuğuna :nazar::nazar:

Evet benimki de 1 haftadir oynuyo. Elleriyle ayaklarini tutuyo surekli cekiyo kendine dogru. Yakinda agzina götürmeyi de kesfedecek bence 😄

Kizlar ya bugun bi ara oglumun yaninda uzanirken elimi uzattim kendisine parmaklarimla oynamayi seviyor diye. Birden kuş parmagimi agzina goturdu anamm nasi isirmak o oyleee koparacakti parmagimi 😳 nasi güçlü çenesi yarim saat sızladı parmagım !!! Ustelik dis falanda cikarmadi. Valla dis cikarinca yandim benim memeler kopar artik

ayy ondan bende korkuyorum, sütü bıraktırırım dayanamam napim :KK1: gittiği yere kadar sağar veririrm artık

Bu siralar benim oglum da gece boyu meme agzinda olsun istiyo uykuluyken o kadar zor oluyo ki kafam onume dusup duruyo yanimda mi yatirsam diye dusunuyorum ama yatarak emzirmeyi beceremiyorum. Bence emme guduleri fazla doymadigindan degil emerken yutkunuyor kakasini cisini de guzel yapiyor. Donemsel bi durum bence.

Benim ki de geceleri Çiğlik cigliga bagiriyo ek gidayi tattirdigimizdan beri başladı
Ek gidayi sindiremiyo gaz ve şişkinlik var
Sizin ki de gaz olmasin
Belki gazdan oyledir ama bugun gunduz bile icli icli hickiriyor ama gozyasi yok ve uykusunda o kadar korktum ki kaldirip kucagima aldim yavrumu uyandirdim.
Canim denedim bende...ama cok agliyor ya...

Ben de deniyorum bazen emzigi verip bekliyorum ama yok daha cok agliyo nefesi kesilir gibi ben de kiyamiyorum. Zaten henuz donemiyor da belki donmeye baslayinca yapabilirim.

X