2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
benim doktorum vermedi. hatta geçen gün kontrolümüzden sonra yazdım buraya da. paraben var içinde dedi. bayağı bi açıklama yaptı. annede kansızlık filan varsa veriyorlarmış mecbur ama normal durumlarda ihtiyaç yok ilk sene tolere edebiliyor vücutları kansızlık dedi. ama benim de bildiğim herkes kullanıyor.
yine de doktorumuza güveniyorum ben vermiyorum.
Iyi aksamlar mononokez bende demir damla verdim ogluma kabiz oldu kucuk tuvaleti ve teri cok agir kokmaya basladi hangi doktora gidiyorsunuz ve hangi sehirdesiniz

ya bizimkinin de her yeri ıslak oluyor. ben önlük kullanmıyorum. almalı mıyım acaba?:26: kıyafeti hep ıslak... alayım en iyisi. sürekli önlük mü takıyor peki?
geçen gün emerken göğsümü ısırdı dişi yok tabii ama canımı çok acıttı bi de suratıma bakıp sırıtıyo, korktum hep yapacak diye de neyse ki yapmadı henüz :KK51:

Off bizde sirilsiklami bir salya bir salya anlatamam...ne bulursak agzimizda bi tek emzogi sokmuyor o agiza ne hikmetse:KK43: ben onlukte kullanamiyorum torlayip toplayip hepsini agzina basiyor:KK66: korkuyom bogulacak diye

herkez anlaşmış gibi bugünlerin iyi günler ileride daha kötü olacak çocuk diyorlar ya sinir oluyorum :KK47: dün iftardan sonra komşular apartmanın bahçesinde oturuyorlardı ineyim bende oturayım yanlarına dedim bizimki yabancıları görünce başladı ağlamaya. sizinkiler de sizin dışınızdakiler yabancılıyorlar mı kızlar? benim bebeğim çok korkuyor ben ve eşim dışında biri sevmek isterse kucağına alırsa falan
Bizde dün yemeğe gittik çıldırdı bizim oğlak ü tek sebeb yabancılıyo çok ağlıyo huzursuz oldum bende ya kızlar bide babaannesi dedesi geldi onlarada ağladı bi bozuldular ya ben ne yağayım sanki çoçuğu öğrettim al al çoçunumu yabancı gibi olmuş bu diyolar büyük kıza gel yavrum seni sevelim bu pis kaka dediler gerçekten şok oldum iki gün üç gün kendime gelemedim

Oglum 19 mart dogumlu yaklasik 1 aydir yabanciliyor halbuki ilk 2 ay babaannede kaldik gorumcemin 2 yasinda ogluda ordaydi dede gorumcede vardi ama suan onlari gorunce basiyo cigligi babaanne hemen tabi oglum uzakta olunca gormeye gormeye unutucan bizi deli oluyorum yaa neymis yabani olucakmis insan icine kalabaliga cikmiyomus ne alaka cocuklarin belli donemleri var iste anlamiyokar malesef.

kızlar ne zamandır bakamıyodum sizlere oğlumla uğraşmaktan ya oğlu olan arkadaşlar pipisinin ilerilerinde beyaz beyaz parçalar olan var mı? hani böyle kir dolmuş gibi?

Oluyo cnm bezden bence bez pudrali ya krem falan da surunce pipi ucunda topaklaniyo biraz ittirip temizliyorum.

Kizlar bugun asiya gittik. Kontrolleri de yapildi oglum 8 kg 67 cm bas cevresi de 41 cm olmus bu ay 600 gr almis normal artik heralde. Demir ilaci verdiler gunde 8 damla vericekmisim kilo basina 1 damla siz de ole mi kullaniyosunuz? Asiyi sabah 10 da yaptirdim eve geldikten sonra bu saate kadar 4 saatte bir 1 cay kasigi calpol verdim henuz ates yok cikar mi sizce sizde nasil oldu? Hemsire eve gidince yarim fitil ver dedi beceremedim bolmeyi orantisiz bisey oldu bi de yapamadim ben koyuyorum elimi cekince cikiyo fitil nasil yerlestiricem yaa uff cok beceriksiz bi anneyim:KK43:(

Kizlar bugun asiya gittik. Kontrolleri de yapildi oglum 8 kg 67 cm bas cevresi de 41 cm olmus bu ay 600 gr almis normal artik heralde. Demir ilaci verdiler gunde 8 damla vericekmisim kilo basina 1 damla siz de ole mi kullaniyosunuz? Asiyi sabah 10 da yaptirdim eve geldikten sonra bu saate kadar 4 saatte bir 1 cay kasigi calpol verdim henuz ates yok cikar mi sizce sizde nasil oldu? Hemsire eve gidince yarim fitil ver dedi beceremedim bolmeyi orantisiz bisey oldu bi de yapamadim ben koyuyorum elimi cekince cikiyo fitil nasil yerlestiricem yaa uff cok beceriksiz bi anneyim:KK43:(

Arkadaşım bence kullanma ilaç boşuna.bu aşılar ateş yapmıyor çünkü doktorumuz dedi bugün gittik bizde.sadece huysuzluk yapabilir dedi.eğer ateş yaparsa yarım fitil ver 6 saatte bir dedi.bizde bi sıkıntı yok şükür.ilk yaptırdığımızda da olmamıştı.verem ateş yapabilir

Evet canım ilaç verme bu aşılar ateş yapmıyor biraz huzursuz oluyorlar o kadar Demir ilacını ben kestim çünkü çoçuk biraz düzelmişti huysuzlukları yine başladı çok huzursuz gece gündüz ağlar bu ilaç öyle yapıyormuş kaka yapamadı çıldırdı uğraşmamadım daha fazla verceksen bile bir anda verme bir damla artırarak başka bağırsağı alışsın yavaş yavaş

Kızlar hiç böle bişey duydunuzmu benim oğlan hiç durmuyor malum geçen bi arkadaş bunun sırtında kıl vardır dedi tabi ben:KK53:o ne ya dedim onların bi akrabasının çoçuğu hemde anne hemşire imiş gece gündüz uyumuyomuş bi teyze varmış arkadaşın halası o çoçuğun sırtını rakı ile övmüş ve bildiğin simsiyah kıllar çıkmış omuzlarındanda çıkmış kadın kesmiş o tüyleri ve eve gidin mercimeğe yatırın çoçuğu demiş çoçuk öle bi uyumuşki ya çok şaşırdım böle bişey duyan varmı arkadaş istersen bayramdan sonra gidelim diyo bi övsün çıkmazsa çıkmaz diyo şaşırdım kaldın napssmki

Evet canım ilaç verme bu aşılar ateş yapmıyor biraz huzursuz oluyorlar o kadar Demir ilacını ben kestim çünkü çoçuk biraz düzelmişti huysuzlukları yine başladı çok huzursuz gece gündüz ağlar bu ilaç öyle yapıyormuş kaka yapamadı çıldırdı uğraşmamadım daha fazla verceksen bile bir anda verme bir damla artırarak başka bağırsağı alışsın yavaş yavaş

Bizim 2. Ay asisi da yapmisti 39 u gorduk valla calpolle gecirdik ustunu soyduk falan ama hava soguktu o zaman simdi ciksa atesi hava da sicak diye korktum direk fitil veririrm diyorum 38.5 olunca ama fitili sabah ver dedi hemsire denedim ben atiyorum geri geliyo nasil kalicak icerdeki bunun bi yontemi mi var. Demir ilacini 2 sabah 2 damla aksam kullanicam bakalim yavas yavas arttiririm ben de zaten 5 dk emiyo iyice istahi kesilmesin

Bizim 2. Ay asisi da yapmisti 39 u gorduk valla calpolle gecirdik ustunu soyduk falan ama hava soguktu o zaman simdi ciksa atesi hava da sicak diye korktum direk fitil veririrm diyorum 38.5 olunca ama fitili sabah ver dedi hemsire denedim ben atiyorum geri geliyo nasil kalicak icerdeki bunun bi yontemi mi var. Demir ilacini 2 sabah 2 damla aksam kullanicam bakalim yavas yavas arttiririm ben de zaten 5 dk emiyo iyice istahi kesilmesin

Fitili koyduktan sonra bebişim poposunu bir müddet elinle sıkar gibi tut içinde hafif erimeye başlar o zaman çıkmaz bide mümkün olduğunca ileri it çoçuğun canını yakmadan

bizede kan ilacı verdiler sağlık ocağında ama şu an kullanmıcam bizim bebiş 6.5 kg hemde 9 damla vercen dedi ben anlamadım bu işi olmadı 5 aylık kontrolde doktorumuz ne derse o...

ek besine başlayam bacılar yav bizim çiroz meyve yiyo sebze yediremiyom ne yapmalı aşırı yüzünü ekşitiyo büyük adam gibi pis çocuk:KK1: yani şimdiden yemekten de soğutmak istemiyorum çünkü kızımdan yemek konusunda çok çektim 2 yaşına kadar kustu bunda inşallah o yönden şanslı olurum

iyi sabahlar herkese bugün aşılarını oldu kızım hiç uyumadım bende ateşi 37,5 oldu sonra kendi kendine düştü nöbet tutuyorum bende sağlık ocağındaki hemşire ferrum verdi araştırdım biraz demir damlası bebeklerde karın ağrısı ishal yada kabızlık ve aşırı huysuzluk huzursuzluk yapıyormuş zaten yeterince huysuz bir bebeğim var iyice huysuz olursa diye korkuyorum siz bu sorunları yaşadınızmı acaba

Kızlar hiç böle bişey duydunuzmu benim oğlan hiç durmuyor malum geçen bi arkadaş bunun sırtında kıl vardır dedi tabi ben:KK53:o ne ya dedim onların bi akrabasının çoçuğu hemde anne hemşire imiş gece gündüz uyumuyomuş bi teyze varmış arkadaşın halası o çoçuğun sırtını rakı ile övmüş ve bildiğin simsiyah kıllar çıkmış omuzlarındanda çıkmış kadın kesmiş o tüyleri ve eve gidin mercimeğe yatırın çoçuğu demiş çoçuk öle bi uyumuşki ya çok şaşırdım böle bişey duyan varmı arkadaş istersen bayramdan sonra gidelim diyo bi övsün çıkmazsa çıkmaz diyo şaşırdım kaldın napssmki

Negerek var canim bole biseye nemlendirici
Secerken bile cildi emicek diye dikkat ediyoruz gunes
Kremini arastiriyoruz zarar vermesin diye bebege raki
Ile ovmakta neymis bence hic girme o islere

Kızlar hiç böle bişey duydunuzmu benim oğlan hiç durmuyor malum geçen bi arkadaş bunun sırtında kıl vardır dedi tabi ben:KK53:o ne ya dedim onların bi akrabasının çoçuğu hemde anne hemşire imiş gece gündüz uyumuyomuş bi teyze varmış arkadaşın halası o çoçuğun sırtını rakı ile övmüş ve bildiğin simsiyah kıllar çıkmış omuzlarındanda çıkmış kadın kesmiş o tüyleri ve eve gidin mercimeğe yatırın çoçuğu demiş çoçuk öle bi uyumuşki ya çok şaşırdım böle bişey duyan varmı arkadaş istersen bayramdan sonra gidelim diyo bi övsün çıkmazsa çıkmaz diyo şaşırdım kaldın napssmki[/QUOTE
Canim gecenlerde bayagi oldu tabi facede bazi hamilelik le annelikle ilgili sayfalardada konusuldu bu hatta resim paylasan arkadaslar bile oldu ama onlar rakidan felan bahsetmediler banyodan sonra bebe yagi ile masaj yaparken elleriyke biraz bastirdiklarini ve oylece ciktigini sonradan kendiligibden dokuldugunu soylediler ama bilemiycem ben hic yapmadim xunku bebislerin sirtlarinin resimlerini gordum icim dayanmaz valla

tamam kızlar sağolun vazgeçtim o işten zaten rakı işini duyuncada midem bulandıydı arkadaşa diyodum sonra nasıl temizlicez o çoçuğu diye

iyi sabahlar herkese bugün aşılarını oldu kızım hiç uyumadım bende ateşi 37,5 oldu sonra kendi kendine düştü nöbet tutuyorum bende sağlık ocağındaki hemşire ferrum verdi araştırdım biraz demir damlası bebeklerde karın ağrısı ishal yada kabızlık ve aşırı huysuzluk huzursuzluk yapıyormuş zaten yeterince huysuz bir bebeğim var iyice huysuz olursa diye korkuyorum siz bu sorunları yaşadınızmı acaba

Canım geçmiş sayfaları okursan görürsün benim bebişi delirtti yanlış yönlendirme yapmak istemem ama ben bıraktım hem monokez arkadaşımız yazdı onun doktoru demiş 6 ayda tahlilde bakılcakmış varsa kansuzlık öyle verecekmiş ayrıca 6 kilo bebişe 9 damla çok fazla kilo başına bir damla verceksen bir anda verme bağırsağı alışsın yavaş yavaş birer damla çoğalt ama ben bıraktım çoçuğumu mahvetti günlerce ağladı bırakalım bir hafta oldu anca füzeliyor:KK45:

Cnm fitili koyduktan sonra poposunun yanaklarini bi sure tut disari cikmasin.bana hemsire ole gosterdi

Canım geçmiş sayfaları okursan görürsün benim bebişi delirtti yanlış yönlendirme yapmak istemem ama ben bıraktım hem monokez arkadaşımız yazdı onun doktoru demiş 6 ayda tahlilde bakılcakmış varsa kansuzlık öyle verecekmiş ayrıca 6 kilo bebişe 9 damla çok fazla kilo başına bir damla verceksen bir anda verme bağırsağı alışsın yavaş yavaş birer damla çoğalt ama ben bıraktım çoçuğumu mahvetti günlerce ağladı bırakalım bir hafta oldu anca füzeliyor:KK45:

teşekkür ederim bende kararsız kaldım bazıları gelişimi için önemli mutlaka verin yazmış bazılarıda iyi gelmedi bize yazmış bilemedim ne yapsam zaten çok huysuz bir kızım var korkuyorum daha beter olmasından en iyisi tahlil yaptırıp öyle başlamak

Ya arkadas neden kimse anlamiyor bizi hicbiri sanki cocuk yetistirmemis
Yada zamaninda yanlis duzenden veya duzen kuramadiklari icin cocuklarin adi fenaya
Huysuza cikiyomus.ramazan basindan beri arayan arayana iftara gelin diye
Ve hep kalabalik gruplae halinde olacak iftarlar diyorumki:
1.si bu cocuk iftari gormeden gece uykusuna yatiyor tabi oncesindeki hazirliklar
2.si insan yadirgiyor 20 kisinin icine nasil sokiyim herbirine tek tek alisana kadar bi esimle pert
3.uykusu geldiginde yatagini istiyor koca gece ayak sallicam tek basima bi odada ne anladim ozaman
Kismetse seneye rahat olucak ya ben sikayet etmiyom insanlari ne geriyosa
Sonra birsuru laf yok cok ustune dusuyomusuz sus bebegi gibi ywtistiriyomusuz
Fazla kolluyomusuz evet dikkat ediyoruz sukur hicte hasta olmadi
Ben insanlarin 2 saatlik gonlunu eglemek icin oglumun duzenini bozamam
Uyku saatini kacirdinmi saatlerce agliyor neden gulen mutlu bebegimi
Aglatiyim hemde bilerek.ve ben o konusan bazi insanlar gibi oglumu onun bunun kucagina
Atmiyorum kwyif yapiyim diye a dan z ye herseyini bizzat kendim yapiyom
Askla sevgiyle disari bile ciksam emanet edip mama saatine yetisiyim
Diye kosturuyom sirf kendim yediriyim diye ben bole seviyom bole yapiyom
Kusura bakmayin kizlar fena doluyum bu konuda..konusmasin arkadan su insanlar:KK45:

Son düzenleme:
X