2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Hanımlar epeydir takip ediyorum sizi ama yazmamistim bende mart annesiyim oncelikle ek gida konusunda sunlari soylemek istiyorum oglum 3250 dogdu 1.aay 1200 2.ay 1100 aldi ama 3.ay ortada hicbisey yokken emmeyi birakti ve denemedigim yontem kalmadi memeden emsin cabam sonucunda sadece 500 :KK43:aldi sonra ben basladim pompayla sut sagmaya ve yaklasik bi bucuk aydir gunde 8 kere sagiyorum allahtan geceleri ,meme emiyo uyku sersemi olgugundan ve 4.ay 800 almis cok sukur 6850 olduk o pompa canimi acittiginda formul mamalara elimi atmadim azim ettim sadece anne sutu alsin diye simdi yavas yavas yogurt tattirmaya basladim keci sutunden gunluk mayaliyorum nefis oluyo oglumda afiyetle yiyor :KK56:simdilik sadece uc yemek kasigi kadar veriyorum ama 5.aydan sonra öğün olarak vercem ayrica mevsimi gecmeden seftali suyuda tattircam onu 4.ayin sonuna dogru vercem paylasmak istedim

canım maşallah bebişine kilosu gayet iyi, bende yoğurt verecektim yaa iki defadır ekşi mayalanıyor sinir oldum halbuki ben ne kadar güzel yoğurt mayalardım :KK37:

Bugün 4.ayımız bitti. 65cm ve 6600gr bebeğim. Doktorumuz gelişimini çok iyi buldu. Ek gıdaya geçiş yapacağız ama. Elma, şeftali, kayısı suyu ile başlayıp sonra püresine geçecekmişiz. Yoğurt ve çorba tarifleride verdi. Hergün mutlaka emzirmeden önce 3-4 kaşık vermemi istedi. 10 gün sonra uzun bir yolculuk ve tatil yapacağız o zama için de hipp marka kavanoz ek besinlerden ayına uygun olanlardan tavsiye etti. Eğer isterseniz çorba ve yoğurt tariflerini paylaşabilirim ama doktorunuza danışmadan vermeyin tabiki.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım maşallah miniğine :KK16: paylaş tabikim tariflere her zaman açığız :KK56:

Canim dr.yogurt icin ne dedi ilk mayasini neyle yapican
Ve kac gun verebilirsin ayni yogurdu ben simdi 3 gun
Meyveden sonra yogurda gecicem havuc.kayisi.kabaktan
Sinifi gectik :nazar:sukur alerji yapmadi bole 3 er gun deneyerek
2 ay icinde hersey tattircam 6.ayda rahat edicem ben puturlu
Yapiyym bilerek eviriyo ceviriyo agzinda yutuyor cigniyomus goya
Saskinim benim :KK37:herkesin kendi fikri ama ben ablamin
Oglundan gormustum basta puturlu vermedi herseyi blendir yapti
Sonra yediremedi puturluyu kusuyodu hep aklina gelebilecek
Herseyi blendir yapiyodu 2 yasindaa bile

Kizlarrrr simdi doktor kontrolunden geldim. 7300 olmusuz ust sinirda oldugunu, sutumun fazlasiyla yettigini ve kesinlikle ek gida vermememizi soyledi. Huzursuzluklarimiz ise dis cikartiyomusuz o yuzdenmis.
Cok rahatladim sutun yetmiyor ac bu cocuk diyenlerden o kadar sikilmisim ki bi ohh cektim inanin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım maşallah bebişine kilosu gayet iyi, bende yoğurt verecektim yaa iki defadır ekşi mayalanıyor sinir oldum halbuki ben ne kadar güzel yoğurt mayalardım :KK37:

Canım tapırverde mayalıyorum ben çok güzel oluyor bide bi arkadaş sormuş hergün mayalıcakmıyız diye ben iki gün de bir mayalıyorum iki gğnden bişey olmaz kızlar oda taze sayılır bide yoğurdumuz sulu gibi olabilir önemli değil önemli olan yoğurt olmuş olması benim doktorum öyle dedi

Canim dr.yogurt icin ne dedi ilk mayasini neyle yapican
Ve kac gun verebilirsin ayni yogurdu ben simdi 3 gun
Meyveden sonra yogurda gecicem havuc.kayisi.kabaktan
Sinifi gectik :nazar:sukur alerji yapmadi bole 3 er gun deneyerek
2 ay icinde hersey tattircam 6.ayda rahat edicem ben puturlu
Yapiyym bilerek eviriyo ceviriyo agzinda yutuyor cigniyomus goya
Saskinim benim :KK37:herkesin kendi fikri ama ben ablamin
Oglundan gormustum basta puturlu vermedi herseyi blendir yapti
Sonra yediremedi puturluyu kusuyodu hep aklina gelebilecek
Herseyi blendir yapiyodu 2 yasindaa bile

Canım iki gün verebilirsin ilk mayası hazır yoğurt olacak mecburen başka çaremiz yok

Kızlar amip olduk bebişinin yine hastanede çok sıvı kaybettik sular kaynıcak meyve sebzeler sirkede bekletilcekmiş ya hijyeniklik önemli ama nereye kadar bu iş böyle gidecek aşırı pimbşrikli olmak istemiyorum

kızlar gurmebebek diye bi site var ek besine geçecek bebekler için harika bilgiler var bi göz gezdirin derim

Kızlar kan ilacı huzursuzluk yapar mı çok uslu çoçuğum bi haftadır delirdi bu kan ilacı guysuzluk yapıyoda kullanmam valla ne bu canım çıktı uykusuzluk sinir mahvoldum ben

Kızlar amip olduk bebişinin yine hastanede çok sıvı kaybettik sular kaynıcak meyve sebzeler sirkede bekletilcekmiş ya hijyeniklik önemli ama nereye kadar bu iş böyle gidecek aşırı pimbşrikli olmak istemiyorum

canım geçmiş olsun yaa sirkede mi bekletecekmişiz ama bence de bu kadar pimpirikli olmamalıyız :KK45:

Gecmis olsun canim. Ben zaten hamilelikten beri hep sirkeli suda bekletiyorum sebzeleri falan. Cok pimpirikli olurum diye dusunme hem için rahat eder hemde uzerlerindeki ilac kalintilari falan gider daha saglikli olur.

kızlar gurmebebek diye bi site var ek besine geçecek bebekler için harika bilgiler var bi göz gezdirin derim

Bende takipteyim o siteyi. instagram dan takibe aldim surekli paylasimlari gorebiliyorum.

X