2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
merhaba kızlar...
dayanamadım dr gittim..oruç olduğum ıcın ıdrar kesesı boştu ve ultrason net görüntü vermedi..ama zor da olsa keseyi yakaladı doktor...son adet tarihim 10 haziran....12 temmuzda yaptığım beta hcg değeri 388 çıkmıştı...demin tekrar hcg yapıldı arayarak öğrendiğime göre sonuç 1002...doktor sezeryana girdiği için konuşamadım çıkınca arayacak...ama dayanamıyorum..sizce bu değerler normal mi...gebeliğim normal seyrinde mi??bebişim sağlıklı mı :18:

yaa benim pıhtılaşma testim bile yok bu durumda çıkarabilir miyim bende rapor acaba:44:

ya ben normalde 1,5-2lt arası bişey içiyorum ok ama 3lt de çok geldi bana yaa zaten şu durumda bile lavabodan çıkamıyorum:KK1::KK1:

yaa bu Dr.ların ne bu alttan bakma merakı anlamıyorum değer 6000ivarı olduğunda karından gözükür dimiii:44:

ben daha adet günümde gördüm keseyi minik siyah nokta şeklindeydi ama gördük ki benim satım 22haziran:KK34:

ben gerçekten canım istemese de aşermeyi planlıyorum yiyebildiğim gıdalar dahilinde:KK1::KK1::KK1:

verirler canım .doktorun veriyor zaten raporu diğer doktor varsa hastanede ona bir kağıtta hazırlatıp imzalatıyor.söylersin sen verir

merhaba kızlar...
dayanamadım dr gittim..oruç olduğum ıcın ıdrar kesesı boştu ve ultrason net görüntü vermedi..ama zor da olsa keseyi yakaladı doktor...son adet tarihim 10 haziran....12 temmuzda yaptığım beta hcg değeri 388 çıkmıştı...demin tekrar hcg yapıldı arayarak öğrendiğime göre sonuç 1002...doktor sezeryana girdiği için konuşamadım çıkınca arayacak...ama dayanamıyorum..sizce bu değerler normal mi...gebeliğim normal seyrinde mi??bebişim sağlıklı mı :18:

ben degerleri hiç bilmiorum daha bana hiç tahlil yapılmadı ama normaldir inş fazla stres yapmayın bebişleri de strese sokmayalım:KK34:

selam herkese
arkadaşlar hala lekelenmesi devam eden varmı benim gibi aranızda?
bende beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum
benim tek sıkıntım çok halsizleşiyorum birden
şuan önüme koydum fındık badem ceviz üzüm tabağı yiyorum habire
süt ve yumurta yoğurt meyve tüketmeye dikkat ediyorum
yoğurda bal katıp yiyorum
yumurtanın kokusu rahatsız etsede şekerli çayla bastırmaya çalışıyorum
sizde muhakkak yumurtayı atlamayın

ben degerleri hiç bilmiorum daha bana hiç tahlil yapılmadı ama normaldir inş fazla stres yapmayın bebişleri de strese sokmayalım:KK34:

aslında kesınlıkle haklısın:44:bu hamileliğimde yaşamayacaktım zırt pırt doktora gitmeyecektim ama gene dayanamadım..
ilkinde bulantım olduğunda doktor bu iyi bir şey bebek tutunuyor demişti..bunda öyle olmayınca tedirgin oldum sanki...haklısın..sabredenlerden olalım inş...

evet kalp atışı için .5 +6 da kesyi gördük .7+6 da da kalp için bakacak . geriden gelmesine kulak asma ilerliyor sonra onlar.birde geç döllenme olabilir

İnşallah gittiğinde görürsün kalp atışlarını canım, beklemek çok zor..
geçen şubatta 12 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu. o da tam bir hafta geriden geliyordu ama gayet iyiydi kontrollerde. benim olayım bu heralde hep geç döllenme oluyor sanırım :) genetik test yaptırmadım ama doktor kendiliğinden kan sulandırıcı başladı. ablam da bu iğneleri doğuma kadar kullanmıştı. soramıyorum ona tabi çünkü hiç kimse bilmiyor. 2 tane kaybın sonunda insanın içinden gelmiyor insanlara ben yine hamileyim demek. sanki mümkün olsa bebek doğana kadar kimseye söylemek istemiyorum. insanların hadi bebek yap, yine yap, ne zaman yapacaksın demelerinden inanılmaz sıkıldım. e olsa yapıcam ama di mi :)))

merhaba kızlar...

canım telaş yapma ama bir terslik var gibi 1002 mi yoksa 10002 mi ? kanaman yada ağrın varmıydı yada mide bulantın merak ettim şimdi inşallah tahlil yanlış sonuç vermiştir .şimdi kanda hcg değiri kaçıncı haftada düşmeye başlıyor onu hatırlamıyorum ama oğlumdan aklımda kalanı söylim 12.haftada düşmüştü 26 ya ikili teste yazan oydu yani ,belki düşüşe geçmiştir netten yazsana hcg değeri nezaman düşmeye başlar

selam herkese

benim lekelenmem yok ama koyu sarı renkli akıntım oluo arada.aaah ah halsizlik bende de var yemek yemeye halim yok sırf bebiş için kalkıp yiyorum bişeyler.yumurtayı bazen yiyemiorum kokusu çok kötü gelior bana :111::111:

canım telaş yapma ama bir terslik var gibi 1002 mi yoksa 10002 mi ? kanaman yada ağrın varmıydı yada mide bulantın merak ettim şimdi inşallah tahlil yanlış sonuç vermiştir .şimdi kanda hcg değiri kaçıncı haftada düşmeye başlıyor onu hatırlamıyorum ama oğlumdan aklımda kalanı söylim 12.haftada düşmüştü 26 ya ikili teste yazan oydu yani ,belki düşüşe geçmiştir netten yazsana hcg değeri nezaman düşmeye başlar

telefondaki bayan 1002 dedi.... demın netten betahcg ile ilgili bir sürü şey okudum baktım ama anlamadım..:44:
kanamam ya da bulantım yoktu ama kasıklarımda ara ara hafif ağrı oluyordukafam çok karıştı yaaaa...şu doktor arayaydı....

Son düzenleme:
kiz protein istiyor canin senin anlasilan... sicaklarda dikkat et yalniz kabartmasin sonra seni :KK70:

yok yaaa cnaım istiyor ama yemiyorum:KK53: günde bir defa kahvaltıda, ama nasıl geceden yarın yumurta yiyeceğim diye hayalini kuruyorum:KK31::KK56:

Bir de siz çay içiyo musunuz? Benim vazgeçemeyecegim tek şey çay.içiyorum hala ama çok mu zararlı ki?

ben çaydan acayip tiksindim, asla içemiyorum, canım soğuk soğuk şeyler içmek istiyor, kola için ölüyorum ama eşim izin vermiyor

kizlar ben geldimm

doktora gittim acik kahve bej akinti icin...
genelde pazartesileri geliyor dedim gercektende her pazartesi geliyor ... doktor demekki haftasonlari yoruyorsun kendini evde dedi.. gezsen bile 2 saati gecirme dedi. bugun gelen icinde kese ve kalp atislarina bakti... Masallah bebisi kese duzgun - kalp atislarida duzenli dedi... bir problem yok dedi. bu zamanlarda olabilir buyuyor buyudukce damarlar catlayabilir dedi...
telas stres yapmak yok ... bolbol dinlen dedi... haftasonu yorma kendini diyede uyardi :KK70:
kalp atislarini tekrar duyunca keyfim yerine geldi :KK70:
Rabbim evlatlarimizi bize bagislasin ... simdiden parmaklarinda oynatiyolar bizi ..

selam herkese
yumurtaya kimyon döküp yemeni tavsiye ederim ozaman kokusu haffliyor.bende tiksinerek yiyorum yumurtayı,bu yıl anasınıfı öğretmenliği yaptım sabah kahvaltımızda mutlaka yumurta olurdu sınıfın kokusundan ve üzerime yumurta kokusunun sinmesinden tiksinmeye başladım son 2 ay yumurtayı yasakladım :KK1: evde yiyin diyordum çocuklara.şimdide bir gün durup birgün yiyordum ama bebeğinde iyi beslenmesi gerek diyerekten hergüne döndüm.kimyonu boşaltıyorum üzerine :KK53:
İnşallah gittiğinde görürsün kalp atışlarını canım, beklemek çok zor..
geçen şubatta 12 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu. o da tam bir hafta geriden geliyordu ama gayet iyiydi kontrollerde. benim olayım bu heralde hep geç döllenme oluyor sanırım :) genetik test yaptırmadım ama doktor kendiliğinden kan sulandırıcı başladı. ablam da bu iğneleri doğuma kadar kullanmıştı. soramıyorum ona tabi çünkü hiç kimse bilmiyor. 2 tane kaybın sonunda insanın içinden gelmiyor insanlara ben yine hamileyim demek. sanki mümkün olsa bebek doğana kadar kimseye söylemek istemiyorum. insanların hadi bebek yap, yine yap, ne zaman yapacaksın demelerinden inanılmaz sıkıldım. e olsa yapıcam ama di mi :)))

ah canım ah o çevre varya ,benim 7 yıl olmadı sonra kendiliğimden kaldım.herkes bu kez tüpmü yaptırdın ?evlatlıkmı görmeyenler hamileyken işten çıkmıştım. yok ikinci bebeğin olabilecekmiymiş ,doktor bişi dedimi,bir problem varmı gibi saçma sapan lafllarduydum hep.kayınvalide nazlanıyor dedi 9 ay küs durdum sonra özür diledi barıştık .oluyor yani şimdi yaşımdan dolayımı bilmiyorum insan zamanla olgunlaşıyor gerçekten hiç kafama takmıyorum bu tür şeyleri,hamileliğin tadını çıkar canım .:KK49:

merhaba kızlar...

selam ayangell bahsettiğin konuda doktorun fikrini söylemesi daha iyi olur belki ama moralin bozulmasın biz de bilmiyoruz uzman da değiliz bu konularda ama şöyle ki ben 19 temmuzda betama baktırdım 454 çıkmıştı.. bir doktor arkadaşım ise her gün bu değer 2 ye katlanıyor 1000-1500 arası olduğunda ise keseyi görebilir dedi. ben de 23ünde doktora gittim ve 4 gün sonra 1800 civarına çıkmış ki keseyi görebildi. senin 12 temmuzla bugün arasında 13 gün var tabi doktor daha iyi bilir ama bu pratik bilgiye göre yükselmesi az gibi. Bence doktorla en kısa zamanda görüşmen doğru olur..

kizlar ben geldimm

doktora gittim acik kahve bej akinti icin...
genelde pazartesileri geliyor dedim gercektende her pazartesi geliyor ... doktor demekki haftasonlari yoruyorsun kendini evde dedi.. gezsen bile 2 saati gecirme dedi. bugun gelen icinde kese ve kalp atislarina bakti... Masallah bebisi kese duzgun - kalp atislarida duzenli dedi... bir problem yok dedi. bu zamanlarda olabilir buyuyor buyudukce damarlar catlayabilir dedi...
telas stres yapmak yok ... bolbol dinlen dedi... haftasonu yorma kendini diyede uyardi :KK70:
kalp atislarini tekrar duyunca keyfim yerine geldi :KK70:
Rabbim evlatlarimizi bize bagislasin ... simdiden parmaklarinda oynatiyolar bizi ..

oyyyy maşaAllah ne güzelll:KK16:darısı bizlerin başına inş.yormamak lazım bebişleri yatın kızlar yatabildiğiniz kadar :KK1:

ayangel canım sen neden oruç tutuyorsun tutma canım ya
bende tutuyordum ama kararsız kalınca bir alim ablamı arayıp sordum bana:kessinlikle tutmamam gerektiğini annenin ilk aylardaki psikolojisinin ve fizyolojisinin bebeğin karakterini mızmız olmasını huysuz olmasını vs çok etkilediğini gayet nazlı bir hamile olmam gerktiğini h,iç iş yappmamamı bol su ve meyve tüketmemi söyledi ve bende bıraktım
şimdi istesemde tutamam sende allahın bu cevazını kullan beslenki bebeğin sana sımsıkı tutunsun inşallah
sabret inşallah doktordan hayırlı haber alırsın

aaa çok kötüüü valla biz de haftasonu kayınvaldemlerdeydik orda kaldık daha bilmiolar ya oruc tutuorum zannediolar çok zor geçti haftasonu :KK50: ramazan olması bizim için zor oldu gercekten ama napalım iyi olsunlar da katlanırız her seye:KK34:

eheuheueuh:KK9:ne komik olur öle de derste cıbık kraker falan yerdik biz de hocaya caktırmadan :KK9::KK9:

ahahah canım bnde öle sorma çubuk krakeri öle yiyorum :) suyu kaçak kaçak içiyorum bakalım nolcak daha :)

Şu ramazan hayırlısıyla bi biteydi iyiydi :)) çarpılcam birazdan.:KK37:

merhaba kızlar...

Canım ben bu değerlerden pek anlamıyorum ama senle satımız aynı. Fekat, benim hamile bi arkadaşım var 4+5teyken verdiği kan sonuçlarına bakmıştım bu öğlen arasında. 1000 ile 10.000 arası 4-5 haftalık bebek için verilen değerdi. Satımız da aynı olduğuna göre senin de şu an 6+4de olman lazım benim gibi. dolayısıyla değer biraz düşükmüş gibi geldi bana. ama belki geç döllenme olayın falan vardır. stres yapma hı? yanılıyoruzdur. en iyisini doktorun bilcek.

X