2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
canım benim beta 3800 lerdeyken bile kese gözükmemişti telaşlanma rahim kalınlaşmışsa normal gebeliktir diyorlar
serhatice sen neden idrar verdinki ya bendede sanki yanma var birde ben levetrion kullanıyorum ve akdeniz anemisi taşıyıcısıyım kızlar
amaaa ben buna rağmen kan oranımı iki katına çıkardım onlar için ve kalp atışları için salı günü gideceğiz
ya sahi aranızda çalışanlar vardır muhakkak nasıl gidiyorsunuz işe ben evden dışarı çıkmaya gelemiyorum
Walla bana rahim kalınlaşmış kalınlaşmamış bişi demedi :26:
Bir de progesteronum düşük çıkınca çok korktum.
Bu arada ben de akdeniz anemisi taşıyıcısıyım :KK34:
sen özel birşey yapıyor musun bunun için canım?

Günaydınlar..
Bayanlar doktor kan ve idrar tahlili istedi , bunları yaptıran varsa ne kadara yaptırıldı yazabilirmisiniz?

Benden açlık kan şekeri , kan uyuşmazlığı testi , troid vs gibi testler istedi..

Bazen akşamları nefes alamıyor gibi oluyorum , doktor normaldir dedi :KK31:

En büyük sorunum aşırı sinirliyim , kendimi sakinleştiremiyorum :KK50::KK50::KK50:

Son düzenleme:
arkadaslar bugun doktora gıttım Allaha şukur bebegımı ve kalp atıslarını gordum ılk kez:)
Eki Görüntüle 762364
buda 1cm lık bebegım :)
normalde bugun 7+3 olmasına ragmen doktor 7+1 dedı. bır kac gun oynayabılır sorun degıl dedı yanı aslında 7+1 haftalıkmısım 2 gun gerıden gelıyorum.
mıde bulantısı ve kusmalarım ıcın dramamine dıye bı ılac verdı aranızda kullanan varmı arkadaslar?
bu arada dun ılıskı esnasında lekelenme oldu yanı gorulecek kadar bırsey yoktu ama peceteyle sılınce pembe bı leke gordum oyle anladım bugun doktora soyledım ve herturlu lekelenme ve kanama dusuk rıskıdır sureklı dınlen ve bı sure ılıskıye gırmeyın dedı :KK43:((

Canim ilk gunler geri gibi olur bit kaç gun sonra ilerliyor bebikler bizim beslenmemize bagli.benim oglumda ilk gunler uyumlu sonra 2-3 hafta ileri oldu.doktorum sonralari ustunemi gordun sen derdi :)) cok sasirtiyor bebekler anne karnindayken canim.dogum tarihleride buraya yazdigimiz zaten tutmicak sezeryandi benimki adet tarihime gore tam 9 .aydan 2 gun once sancim geldi gittik dogum yaptim hemde sezeryan gunumde :))

Günaydınlar..
Bayanlar doktor kan ve idrar tahlili istedi , bunları yaptıran varsa ne kadara yaptırıldı yazabilirmisiniz?

Benden açlık kan şekeri , kan uyuşmazlığı testi , troid vs gibi testler istedi..

En büyük sorunum aşırı sinirliyim , kendimi sakinleştiremiyorum :KK50::KK50::KK50:

Ben de çok sinirliyim.Bağırıp çağırmak istiyorum bazen:KK4:

Canım idrar yolunda enfeksiyon olabilir, korkma. Doktorun zaten gidince söyler.
Bu arada ben de cumartesi günü kesemizi göremedim. Tekrar beta ve progesteron baktılar.
Beta hcg: 3710,30
Progesteron: 16,6

sana tekrar kan tahlili yaptılar mı? ne dedi doktorun?
Bir de son adet tarihin ne?

canım dr.a gittim hiçbirşey demedi ben uyardım bu değerler ne demk diye .ben şimdi sana hastasın deseemm sen strese girer daha da hastalanırsın kötü birşey desem ...bilemem ne bilmem nee:KK20: açıklama da yapmadı kanamn var mı dedi yok dedim gayet rahaım dedim birşey olmz o zman dedi

SAT 9 Haziran canım

canım dr.a gittim hiçbirşey demedi ben uyardım bu değerler ne demk diye .ben şimdi sana hastasın deseemm sen strese girer daha da hastalanırsın kötü birşey desem ...bilemem ne bilmem nee:KK20: açıklama da yapmadı kanamn var mı dedi yok dedim gayet rahaım dedim birşey olmz o zman dedi

SAT 9 Haziran canım
yaa bu doktor milleti çok ilginç yaa :26::KK47: insan bi açıklama bekliyor, sonra içimiz içimizi yiyor.
Benim de sat 11 Haziran, ben de göremedim keseyi :26:

SAT 9 Haziran canım
Satlarımız arasında da, evlilik tarihlerimiz arasında da 2 gün var seninle aramızda :KK9:

Kızlar dün bebişimi ve kalp atışını gördük çok şükür çok farklı bir duyguymuş dün tam 7 hafta 2 günlüktüm adet tarihime göre ultrasyonda da aynı çıktı. yanlış hatırlamıyorsam 5+3 te keseyi görmüştüm. Doktor eşimi içeri almadı ısrar etmeme rağmen çok moralim bozuldu ya yazık nasıl hevesliydi benim gibi göremedi artık izne gidince memlekette tekrar baktırıcaz. Bu arada doktora uçağa binmenin bir sakıncası olur mu diye sordum en az 3 hafta bekle derim dedi. nasıl bekleyim bayram geliyr başka bir şehir olsa neyse de hakkaride bayram geçirmek istemiyorum. Bİr sakıncası var mı uçağa binmenin dedim olabilir dedi sen bilirsin dedi çok sinirimi bozuyor bu doktor benim ya , aranızda soran var mı yolculukta tam 9+0 olucam

Günaydınlar..

Canim nerde yaptiriyorsunki para veriyorsun.ben ozel hastaneye gidiyorum.muayene ucreti 30 tl.tahlil parasi vermiyorum ben .saglik guvencen ne .ben emekli sandigi calisan memur eşi

Canim nerde yaptiriyorsunki para veriyorsun.ben ozel hastaneye gidiyorum.muayene ucreti 30 tl.tahlil parasi vermiyorum ben .saglik guvencen ne .ben emekli sandigi calisan memur eşi

muayene ücreti 12 tl verdim özel hastenede canım.SGK lıyım , özel sektörde çalışıyorum.
tahlil için para alıyorlar. Sizden almadılar mı :26:

Ben de çok sinirliyim.Bağırıp çağırmak istiyorum bazen:KK4:

Bu konusa bebek cinsiyeti hakkinda yorum yapayim tecrubeler den dolayi etrafimdaki.
Cok sinirli olunca
Mide bulantisi ileriki aylar yanma seklinde
Keseninve kalp atisinin gec duyulmasi
Kasiktaki sancilar
Ciltte lekelenmeler
Eksiye asermek
Bunlar kiz cocugunda olurmus.buyuklerin soyledikleri ve genelde tutuyor.
Sogandan tiksinmek
Esinden ve kendi kokundan tiksinmek
Tatli yemek
Kese ve kalp atisi erken
Annenin guzellesmesi
Babanin kilo almasi esi hamileyken
Burnun buyumesi (bu gercek oluyor cok gordum.benimde hafiften buyudu)
Cok uyumak
Aklima gelenler kizlar tabiki saglikli olsunlar ama insan karnini elleginde oglum yada kizim diyerek sevmek istiyor sabirsizlaniyor.

muayene ücreti 12 tl verdim özel hastenede canım.SGK lıyım , özel sektörde çalışıyorum.
tahlil için para alıyorlar. Sizden almadılar mı :26:

Almadilar canim benim bildigim devlet karsiliyor tahlilleri.hastanenin anlasmalarida hrr yerde aynidir herhalde.muayene ucreti azmis sizde de

kızlar meraba benm merk ettiğim bişi var benle hamileliği yakın olanlar ne durumdalar benim henüz bulantım falan yok olmasını da istemiyorum ama göğüs ağrısı, halsizlik, uykusuzluk dışında bi belirtim yok korkuyorum bazen bebeğime bişi olacak diye kalp atışı için 30 temmuzda gitcem tedirginim açıkcası :S

Bu konusa bebek cinsiyeti hakkinda yorum yapayim tecrubeler den dolayi etrafimdaki.
Cok sinirli olunca
Mide bulantisi ileriki aylar yanma seklinde
Keseninve kalp atisinin gec duyulmasi
Kasiktaki sancilar
Ciltte lekelenmeler
Eksiye asermek
Bunlar kiz cocugunda olurmus.buyuklerin soyledikleri ve genelde tutuyor.
Sogandan tiksinmek
Esinden ve kendi kokundan tiksinmek
Tatli yemek
Kese ve kalp atisi erken
Annenin guzellesmesi
Babanin kilo almasi esi hamileyken
Burnun buyumesi (bu gercek oluyor cok gordum.benimde hafiften buyudu)
Cok uyumak
Aklima gelenler kizlar tabiki saglikli olsunlar ama insan karnini elleginde oglum yada kizim diyerek sevmek istiyor sabirsizlaniyor.

çok güldüm sabah sabah :KK9:
bende her biri var , ortaya karışığım :KK53:
hem ekşi hem tatlı yiyorum
Eşim desen kilosu aldı başını gidiyor :KK9:
burnum zaten büyük , büyürse güzelleşmem zor olabilir :KK9:

kızlar meraba benm merk ettiğim bişi var benle hamileliği yakın olanlar ne durumdalar benim henüz bulantım falan yok olmasını da istemiyorum ama göğüs ağrısı, halsizlik, uykusuzluk dışında bi belirtim yok korkuyorum bazen bebeğime bişi olacak diye kalp atışı için 30 temmuzda gitcem tedirginim açıkcası :S

Walla canim sat solemezsen kac haftalik bilemeyiz ki... ama ayni sekildeyim ben de seninle 6+6 dayim. Asiri bi gogus sizisi var ozellikle uyaninca. Ve habire uyuyorum ben de 29 unda gidicem kalp icin ins duyarim ama pozitif dusunuyorum sen de pozitif ol duyucam diye git bol bol Allah la konus dua et gulum :KK66:

günaydın kızlaaaaaaaarr:KK3: progestan bile kullanmama rağmen bende hala mide bulantısı yok, acayip sırt ağrısı ve bel ağrısı var, gece üşütüyor muyum neyim anlamadım yaaaa, kalıp gibi kalkıyorum yataktan

ayy bende de dün sahurda uyandığımda bir bel ağrısı başladı devam ediyor hala...korkuyorum :18:

ayy bende de dün sahurda uyandığımda bir bel ağrısı başladı devam ediyor hala...korkuyorum :18:

Bel agrisi bende de var yatiyorum agriyor kalkiyorum agriyor ne pozisyonda yatsam kalksam her sekilde agriyor. Bebegin durdugu yerden ve rahimin buyumesinden kaynakli. Rahim agrilari bele vururmus kizlar

X