2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
maşallah oğluna canım allah sağlıklı sıhatli uzun ömürler versin...
hayırlısıyla minik bebişinede kavuşursun inş :KK16:
canım ben öğretmenim tam yaz tatiline denk geldi iyi oldu dinleniyorum bol bol...
bide iştahım açılsa süper olacak ama bakalım artık zamanla düzelir inş :KK16:
hayırlısıyla anneliği bizlerde tadarız inşşşşş :KK16::KK16::KK16:

Bende ogretmenim canim ama atanamadim.ucretli çalıştım simdiye kadar.insallah tadarsiniz annelik cok güzel bir okadar da zor.benim oglan haylaz biraz birlikte oynayalim her istediği olsun istiyor.birde simdi wc egitimi veriyorum 4 gindur daha tuvalate hic cis yapmadi .hep altina kaciriyor .bu yuzden biraz zorlaniyorum hamilelikle birlesince

similla cnm benım sat ımı degıstırırmısın adet gunlerımı not aldıgım kagıdı kaybetmıstım tahmını olarak demıstım ama yanlıs hesap yapmısım 29 mayıs degıl 31 mayıs olacakmıs:)

arkadaslar bugun doktora gıttım Allaha şukur bebegımı ve kalp atıslarını gordum ılk kez:)
$4-3ACBA202-769142-480.jpg
buda 1cm lık bebegım :)
normalde bugun 7+3 olmasına ragmen doktor 7+1 dedı. bır kac gun oynayabılır sorun degıl dedı yanı aslında 7+1 haftalıkmısım 2 gun gerıden gelıyorum.
mıde bulantısı ve kusmalarım ıcın dramamine dıye bı ılac verdı aranızda kullanan varmı arkadaslar?
bu arada dun ılıskı esnasında lekelenme oldu yanı gorulecek kadar bırsey yoktu ama peceteyle sılınce pembe bı leke gordum oyle anladım bugun doktora soyledım ve herturlu lekelenme ve kanama dusuk rıskıdır sureklı dınlen ve bı sure ılıskıye gırmeyın dedı :KK43:((

kızlar ben de 6 hafta 5 günlük hamileyim.bugün bebeğimin kalp atışını da duydum.minnacık pirinç tanesinden sadece kalp sesi geliyor.Rabbim nelere kadir gerçekten.tüm anne adaylarına Yüce Allah yavrularını sağlıcakla kucaklarına almayı nasip eder.

bu arada ben de 24 saat bulantı var.uyku,halsizlik hat safhada.mutfağa burnumu kapatarak giriyorum.işin enteresan tarafı burnum da tıkalı ama hala koku alıyorum.en güzel kokular bile tiksindiriyor artık beni.şimdi anladım kokusuz kozmetik ürünü ve deterjanların hikmetini.gün içinde bir şey yiyemiyorum.çubuk kraker,şeker bu kadar.çok şeyler denedim.limon koklayınca hafifler yazıyordu olmadı.zencefil çok iyi geliyor yazıyordu internette.zencefilli şeker yedim.zencefili maden suyunun içine azıcık ekip içtim olmadı.çubuk kraker çok az dindiriyor.ama yine de buna da şükür.yoğurt iyi gelir dediler.yoğurtlu çorbayı seviyorum ama ağzımı bir hoş yapıyor.muz,karpuz iyi gelir dediler.onlar da midemi çokca bulandırdı.anlayacağınız sudan bile tat almıyorum.inş. bugünler de geçecek.

tahmini doğum tarihi 14 mart dedi doktor.

canım meraba aynı gun galıba sat 7 hazıran bnm ama gecen hafta carsamba 17sınde keseyı gorduk fakat kalp atısını duyamadım dogal olarak carsamba gunu gıtcem ınsallah duyarım.... benımde arada burnuma cop gıbı kokular gelıyor devamlı degıl bırde devamlı yıkanmak ıstıyorum sankı kokuyormusum gıbı glıyor kendımden bıle tıksındım yanııı ama bebegım ıcın deger dıyorumm... bıde bende beyaz kokusuz akıntı var sendede varmı varsa nedenmıs bılıyormusun??:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

selam canlar bi süredir yazamadım...
son günlerde çok halsizim iştahım yok öyle olunca daha da artıyor halsizlik...
çok şükür hala bulantı kusma yok :nazar:
ama neden iştahım yok anlamıyorum :KK31:
kabızlık devam gaz devam :KK1:
sabah kalkıyorum karnım dümdüz akşama kadar şişiyor :KK1:
yarın kontrolümüz var 7+3 olucam...
allah izin verirse kalp atışlarını duyucaz inş bizede nasip olur o mutluluk :KK16::KK16::KK16:

ınsallah gorursun canım bende bugun 7+3 de gordum doktor 7+1 dedı bebegım ıcın ama. bakalım senın nasıl ınsallah gorursun pıtpıtları. haberını merakla beklıyorum :)

siftahı yaptım.2 saat önce çıkardım.komşunun mutfakla salonumuz yan yana.sarımsaklı bir şey yapmış sanırım.odanın içi tamamen sarımsak kokmuştu.gittim vişne suyu içtim.ekşi bastırır diye.o da önce hafifletti.sonra mutfakta son iftarlık şeyleri hazırlarken bir an mide bulantısıyla karışık öksürdüm ve baktım birşeyler geliyor.koşarak lavaboya kendimi zor attım.ama bayağı rahatladım.:KK31:

hıc heveslenme cnm ınsallah ılk ve son olur ınan hıc guzel bırsey degıl ınsanın hayatını zından edıyor :KK43:

Güzel anne adayları hepinize merhaba:) Benim bat 21 temmuzdu beni de eklerseniz sevinirim.ben bugün evde kendi yaptığım testle öğrendim hamiş olduğumu çok heyecanlandım ne yapacağımı bilemedim henüz eşimin haberi yok daha önce kimyasal gebelik yaşadım o yüzden korkuyorum açıkçası yine hevesimiz kursağımızda kalır diye.Neyse yarın kan tahlili yaptırıcam umarım devam eder gebeliğim :KK1:

Aman Allahım zaman ne çabuk geçiyor başlığı görünceiçim bir hoş oldu 2013 Mart annesiyim Rabb'ime şükürler olsun sağlıkla aldım oğlumu kucağıma darısı cümle hamilelerin başına güzel Allahım kimseleri bu yollarda bırakma hepinize sağlık sabır diliyorum tadını çıkarın çok mutlu olun inşallah

banada allah nasip edecek insallah mart 2014 te yavrumu kucagima almayi ..2.kez anne olacagimi bigun ogrendim.rabbim isteyen herkese nasip etsin

hamileliğimi ilk öğrendiğim hafta hiçbir belirti yoktu söylenip duruyordum bir belirti yok bir sorun mu var diye o günlerin kıymetini bilememişim :KK52: iki haftadır tüm gün süren mide bulantım var. Çok şükür hiç çıkartmadım ama acıkınca midem bulanıyor karnımı doyuruyorum yine midem bulanıyor çok dengesiz bir bulantı. çok sık acıkıyorum iki üç saatte bir sanırım bu gidişle iyi kilo alırım ben. Aman bebeğim sağlıklı olsun da gerisi önemli değil. Rabbim hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. Ben tatlı şeylerden çok tiksindim ağzıma bile koymuyorum süt filan hiç içemiyorum ayranla telafi etmeye çalışıyorum yerini tutmaz ama ekstra hiçbir şey tüketmiyorum normalde ne yersem o. Sadece zararlı şeyleri çıkardım hayatımdan kola çay kahve gibi günde 1 bardak açık çay içiyorum sadece. benim hamilelik durumum bu
herkese rahat keyifli hamilelik diliyorum:KK49::KK49:

canım meraba aynı gun galıba sat 7 hazıran bnm ama gecen hafta carsamba 17sınde keseyı gorduk fakat kalp atısını duyamadım dogal olarak carsamba gunu gıtcem ınsallah duyarım.... benımde arada burnuma cop gıbı kokular gelıyor devamlı degıl bırde devamlı yıkanmak ıstıyorum sankı kokuyormusum gıbı glıyor kendımden bıle tıksındım yanııı ama bebegım ıcın deger dıyorumm... bıde bende beyaz kokusuz akıntı var sendede varmı varsa nedenmıs bılıyormusun??:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

canım benim de sat 8 hazirandı.ben dökülen saçlarımdan bile tiksiniyorum.saçlarım çok uzuuun :KK14: kestirmekte bir şey olmaz değil mi? :44: eşimden de uzak duruyorum.fenalık geliyor yanıma yaklaştığında.eşim sanırım bizim çocuk yalnızlığı çok sevecek.kimseyi yanına yaklaştırmıyor dedi :KK9: ama bulantıdan dolayı herşeyden tiksiniyorum. inş. hayırlısıyla kalp atışını da duyarsınız.sanki asıl hamilelik o zaman başlıyor gibi geldi.hatta hatta 11 temmuzda 4 haftalık hamile olduğumu öğrendiğimde doktor keseyi görmüştü ama 11 gün sonraya 22 temmuza randevu vermişti.hamileliğin devam edip etmeyeceği ayın sonunda belli olur demişti.22 sinde kalp atışını duyduk.sanki 11 gündür hamileyim.6 hafta 6 günlük hamileyim bugün itibariyle. ben de akıntı açık sarıydı.adet döneminde gelir demişlerdi ama akıntı koyu sarıya döndü ve afedersin ama günlük 2 kere çamaşır değiştiriyorum.doktor normal dedi.

hıc heveslenme cnm ınsallah ılk ve son olur ınan hıc guzel bırsey degıl ınsanın hayatını zından edıyor :KK43:

ah ah ne heveslenmesi canım :18: korkuyordum.küçükken acayip çıkarırdım ve artık boğazım tahriş olurdu.rahatlamıştım ama 2 saatlik bir rahatlama sonra tekrar aynı bulantıya döndüm.sabah işe 5 te gidiyorum.doktor dün bulantıya iyi gelir diye bir ilaç verdi.eşim tek başına sahur yapıyor.onunla kalkıp ilacı içip yatmıştım aşırı bulantım vardı.sabahta 7-8 tane zeytin çok az ekmek yedim.iyi geldi gibiydi.ama mutfağın kokusu acayip midemi bulandırıyor sürekli cam açık olduğu halde :KK25: ve yine çıkardım :KK14: tüm yediklerimi çıkardım.başımda da eşarp vardı.iş için hazırlanmıştım.eşarptan dolayı boğazım iyice genişlemedi az kalsın çıkardıklarımdan dolayı boğuluyordum :KK14: bir yandan çıkarıyorum bir yandan eşarbı açıyordum.ve şuan boğazımda birşeyler hala var gibi.mide bulantım çok arttığında hey Allahım yardım et diyorum çok sesli.eşim ne oldu diye soruyor.mide bulantım çok fazla yardım istiyorum Yüce Allah'tan diyorum.artık her böyle dediğimde eşim çok mide bulantım olduğunu anlayacak sanırım.
Rabbim tüm hamilelere göz açıp kapayınca kadar geçen kolay hamilelik ve doğum nasip etsin.işten erken çıkacağım.yanımda hergün 2 boş poşet,limonlu ve naneli şekerler,su,peçete,kraker taşıyorum.hazırlıklı olmak için bulantıya.:KK19: Yüce Allah herkese yardım etsin.hem halsizlik hem bulantı çok zor oluyor...

bir de anlamadığım burnum tıkalı olduğu halde nasıl hala koku alıyorum :KK19: nefes almakta güçlük çekiyorum.burnum gece çok tıkanıyor.iki yastıkla yatıyorum ama o da mideme baskı yapıyor gibi.nefes almam zor ama koku almam full devam ediyor.şuan iş yerindeyim ve herşey çok pis kokuyor gibi,evime de gitmek istemiyorum.şöyle mis gibi yemyeşil bir alanda denizi izleyeceğim sakin bir yerde tertemiz orman ve deniz kokusunu içime çekmek istiyorum :KK31:

Ayy kizlar şaka gibi yaa bu arada imza kismi sat a gore ama gec dollenme oldugundan 6 haftalikmisim telfndan girdigimden usendim degistirmeye

2-3 gundur hafif pembe lekelenme vardi o da benim asiri dikkatim sonucu farkettim gorulmeyecek kadar azdi ama sonra cogalmaya basladi bu boyle olmayacak dedim dun de hafta sonu oldugu icin devlet hastanesi kadin dogum acile gittik cok afedersiniz ben hamile oldugumu ogrendigimden beri yaklasik 1 aydir esimi yanima yaklastirmiyordum ama ozelde muayene oldugum doktorum herhangi bi uyarida bulunmadigi icin bi kereligine bos anima geldi ve kanama sebebi iliskidenmis
Ay adam bana herkesin icinde resmen cemkirdi kardesim sabredemiyo musunuz yasakliyorum bi daha bikac ay yok dedi nasil utandim anlatamam ya doktor bey cok sukur cahil degiliz biliyoruz doktorum bisi demeyince dikkatsizligime geldi dedim ama hic dinlemedi neyse iste gunde 3 defa progestan verdi bol bol dinlen dedi devlet hastaneleri zaten benim psikolojimi bozuyor bi de oyle olunca iyice sinir oldum dunden beri adami guzelce paylayamadigim icin icim icimi yiyor ay cok konustum kizlar ilginize tesekkur..

Allahim yaa al bi kalas doktor daha ona neymis ne haddineymis sana bagirmak azarlayip rencide etmek valla iyi dayanip bide sakin sakin cevap vermissin sinir oldum gerizekali adam sanki biz dogustan doktoruzda nezaman ne yapilmasi gerektigini biliyoruz olmussa olmus ozaman bi liste hazirlayip verin hamilelerin eline yapilmasi yasak olanlar serbest olanlar diye

canım benim beta 3800 lerdeyken bile kese gözükmemişti telaşlanma rahim kalınlaşmışsa normal gebeliktir diyorlar
serhatice sen neden idrar verdinki ya bendede sanki yanma var birde ben levetrion kullanıyorum ve akdeniz anemisi taşıyıcısıyım kızlar
amaaa ben buna rağmen kan oranımı iki katına çıkardım onlar için ve kalp atışları için salı günü gideceğiz
ya sahi aranızda çalışanlar vardır muhakkak nasıl gidiyorsunuz işe ben evden dışarı çıkmaya gelemiyorum

Benim keseler 5800de gorunmemisti canim :)))valla ben calisiyorum allaha sukur bayrama kadar tatil olduk artik ve o fena bulanti ve halsizligimde azaldi ama kotu oodugum donemde bildigin surunerek gidiyodum ve kafami masadan kaldiramiyodum resmen yikiliyodu allah herkese kolaylik vesprsin

Kızlar bir şey soracağım. Ben bir yerde erkek bebeğin kalbinin daha erken, kızların daha gec atmaya başladığını okumuştum. Öyle bir şey var mı acaba? Konuyla ilgili bilgisi olan
Bir de etrafınıza söylemeye başladınız mı hamile olduğunuzu? Ben nazardan çok korkarım ve bu yüzden bana çok değer. O yüzden ilk öğrendiğimizde kimseye söylemedik. Sonra doktor dinleneceksin deyince annemlere ve kayınvalidemlere söyledik ama kimse duymasın şimdi dedik. Bakalım artık,umarım kimse kimseye bir şey söylememiştir :)
Bir şey daha var. Bebeğimi ilk görmeye gittiğimde doktor kistin var dedi. 3 cmmiş. Şok oldum duyunca. Bir hafta sonra da 4,5 cm olmuştu. Ikı hafta sonra gittiğimde 5 cm olmuştu. Doktor çok açıklayıcı konuşmadı. Bebeğime zarar verir mi? Bilgisi olan, aynı durumu yaşayan var mı?

Canim benimde iki kese ve kist vardi doktor onemli degil atilir kendisi dedi ama sonra birdaha gitmdim bugun gitcem doktora ama seninki buyuyomus ins kotu bisey degildir bebge zarari olmaz ama baska bi doktorada git bence
bir de anlamadığım burnum tıkalı olduğu halde nasıl hala koku alıyorum :KK19: nefes almakta güçlük çekiyorum.burnum gece çok tıkanıyor.iki yastıkla yatıyorum ama o da mideme baskı yapıyor gibi.nefes almam zor ama koku almam full devam ediyor.şuan iş yerindeyim ve herşey çok pis kokuyor gibi,evime de gitmek istemiyorum.şöyle mis gibi yemyeşil bir alanda denizi izleyeceğim sakin bir yerde tertemiz orman ve deniz kokusunu içime çekmek istiyorum :KK31:

sormaa beni o orman ve deniz kokusuda mahvetmisti onca guzel koku arasinda nem ve yosun kokusu burnumu yeyip bitirmisti ben esarbi bol bile igneleyemiyodum bogazima hafif bisey deyince direk ogurmeye basliyodum okadar kilo vermeme ragmen pantolonlarimi giyemiyorum karnima bisey deyince deli oluyorum mide bulantisindan ama cok sukur rahatladim artik okadar degilim

Ayy kizlar şaka gibi yaa bu arada imza kismi sat a gore ama gec dollenme oldugundan 6 haftalikmisim telfndan girdigimden usendim degistirmeye

2-3 gundur hafif pembe lekelenme vardi o da benim asiri dikkatim sonucu farkettim gorulmeyecek kadar azdi ama sonra cogalmaya basladi bu boyle olmayacak dedim dun de hafta sonu oldugu icin devlet hastanesi kadin dogum acile gittik cok afedersiniz ben hamile oldugumu ogrendigimden beri yaklasik 1 aydir esimi yanima yaklastirmiyordum ama ozelde muayene oldugum doktorum herhangi bi uyarida bulunmadigi icin bi kereligine bos anima geldi ve kanama sebebi iliskidenmis
Ay adam bana herkesin icinde resmen cemkirdi kardesim sabredemiyo musunuz yasakliyorum bi daha bikac ay yok dedi nasil utandim anlatamam ya doktor bey cok sukur cahil degiliz biliyoruz doktorum bisi demeyince dikkatsizligime geldi dedim ama hic dinlemedi neyse iste gunde 3 defa progestan verdi bol bol dinlen dedi devlet hastaneleri zaten benim psikolojimi bozuyor bi de oyle olunca iyice sinir oldum dunden beri adami guzelce paylayamadigim icin icim icimi yiyor ay cok konustum kizlar ilginize tesekkur..

aaaa tabi sabredemiyoruuzzzzz:KK53::KK53::KK53: kolay değil yanniiii:KK1:

işte hep diyorum ya, kendii bilmeyen, halkla ilişkiden bihaber, sosyalitesi sıfır, hadsiz ve ukala kişiler doktor olmasın kardeeşiimmm, bıktık böyle doktorlardan yaaa:KK19:

günaydın kızlaaaaaaaarr:KK3: progestan bile kullanmama rağmen bende hala mide bulantısı yok, acayip sırt ağrısı ve bel ağrısı var, gece üşütüyor muyum neyim anlamadım yaaaa, kalıp gibi kalkıyorum yataktan

adetin geçtikten 2 gün sonra mı 1650 cıkmıstı cnm senin.benim adetim geçtikten 6-7 gün sonra 590 çıktı.yeni 5 haftalık dedi doktor.acaba bişey mi var?neden benimki öyle çıktı ki acaba?kafam karıştı şimdi.hatta geçen hafta çarşamba dr. gittim.590 da daha görünmüyomuş göremedik keseyi.

evet :))) hemşire de şaşırdı ama doktor gayet sakin olabilir erken döllenme olmuştur dedi, ama şimdi haftasına gayet uygun gidiyor maşallah:nazar: seninki de geç döllenme olmuştur, bir şey yoktur korkma

günaydınlar gün içerisinde işyerinde çok yoğun olduğum için giremiyorum sabahları biraz takip etmeye çalışıyorum.
hepinize huzurlu bir gün diliyorum.

X