2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bende ekerinkini alıyordum.Geçen gün marketteki adam elimden onu aldı bana A.o.ç nin kefirini verdi bundan sonra bunu iç daha faydalı diye.İyi dedim bende.Ama şimdi bi arkadaş ne yazmış okudunmu bana?oda kefir içiyormuş ama kefirin içindeki bakteriler yüzünden mi ne ishal olmuş bağırsakları bozulmuş ve bebeğe zarar verir diye korkup bırakmış içmeyi.Bünyeden bünyeye farkediyor demekkki ben bayadır içiyorum ve kabızım:KK9:ama daha dikkatli olucam doktoruma soruyu bi bakalım ne diyecek?

ben süt içincede ishal oluyorum :))) ona bakarsam kalsiyum alamıycam :)) amaaannn pırt deyip gözümü kapayıp dikiveriyorum kafaya sütü :)) olmadı doktora sorar kefiride aynı usül içerim :)))

kııııııııııııııııııııııııııııızzzzzzzzzz bağırttırmayın beniiiiiiiiiiiiiiii :KK52::KK52:::KK52::KK52::KK52::KK52:::KK52::KK52:
kontrol sıklığınız nedir hacıyelerrr :KK53::KK53:

vallaha eğer cesaretin varsa normal doğum yap bencede ben korktuğum için istemiyorum normal doğum:18::18:

valla bende ilk oğlumda kanamalı 24 saat sancılı gittim doktora o sancıyı çekecek beden ve ruh haliniz varsa normal yapın ama acıya dayanıklı değilseniz normali asla düşünmeyin ve sezeryan doğumla beni aynı gün kaldırıp yürüttüler sezeryanın abartılacak bi yönü yok hayatımı olumsuz etkileyecek hiçbir yönü olmadı ve amelyat izimde küçüldükçe küçüldü derken tekrar hamile kaldım ama yine geçecektir. artı normal doğumunda sakıncalarını unutmayın rahim sarkması, vajinal bölge genişlemesi ve geçmesi 15 günü bulan dikişler benim arkadaşım idrarıını yapmaktan çekinir ağlardı acıdan 15 tane dikiş atmışlardı kıza

sende koysa bakalım seninki nsl özdileğin fiyatlarını bilmiyorum

$bg.jpg ben bu takımı 47 liraya aldım canım, başka model desenleride var fiyatlar fena değil

ama özdilek ilk defa kullanıcam, taç yıllardır kullanıyoruz çok çok memnunm

canım haklısın o konuda.Az alayım derken hiçbirşey yememek doğru değil.Ben hamur işini,şekeri,ekmeği vs.kesmeye çalışıyorum mesela.Ama yumurtamı sütümü meyvemi vs.hiç eksik etmem onları yerim.Bize gereksiz kilo aldıracak şeyleri yememeliyiz.Onun dışında tabi iyi beslenmeliyiz.

ben beyaz ekmeği çok sever ve her ymekte muhakkak tüketirdim ama araştırdım beyaz ekmeğin bebeğe bir faydası yokmuş onun yerine tam buğday tahıllı veya çavdar ekmeği tüketiyorum yani bence bilinçli beslenip bilinçli kilo almak en güzeli bebeğimiz için

Kizlar size biraz hava atabilirmiyim :)) ben haftada iki kere yogaya gidiyorum diğer günler en az yarim saat yürüyüş yapiyorum ama bogazimada dikkat ediyorum gereksiz hamur isi falan yok yani 23 haftadayim 3.5 4 kilo aldim bana gore gayet iyiyim maşallah :KK66: normal doğumdan bende korkuyodum simdi haftada bi kerede hamilelik eğitimine gidiyorum korkum falan kalmadi yoganinda sayesinde catir catir dogururum valla hahahaaaa

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK53::KK53::KK53::KK53:kızzzzzzz gitttt gözüm görmesin seni gıcıkkkkkkkkkkkk:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:görürsün bende bundan sonra çok fit olucammmmm:KK19::KK19::KK19:şaka maka bravo sana vallaha imrendim sana helal olsun devam et böyle çok örnek bir hamişsin canım:KK16::nazar:

ben beyaz ekmeği çok sever ve her ymekte muhakkak tüketirdim ama araştırdım beyaz ekmeğin bebeğe bir faydası yokmuş onun yerine tam buğday tahıllı veya çavdar ekmeği tüketiyorum yani bence bilinçli beslenip bilinçli kilo almak en güzeli bebeğimiz için

evet işte canım bende artık ya tam buğday ya da kepek ekmek tüketiyorum en iyisi.Hem alışınca tadı daha güzel geliyor bana.Bide börek falan yemiyorum sabahları dumanı üzerinde poaçalardan ve sıcacık gevrek simitlerden uzak durunca işte tamamdır bu iş:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Kizlar size biraz hava atabilirmiyim :)) ben haftada iki kere yogaya gidiyorum diğer günler en az yarim saat yürüyüş yapiyorum ama bogazimada dikkat ediyorum gereksiz hamur isi falan yok yani 23 haftadayim 3.5 4 kilo aldim bana gore gayet iyiyim maşallah :KK66: normal doğumdan bende korkuyodum simdi haftada bi kerede hamilelik eğitimine gidiyorum korkum falan kalmadi yoganinda sayesinde catir catir dogururum valla hahahaaaa

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

yoganın normal doğuma etkisini hep söylüyorlar bakalım bizde nolacak :)) bu arada bende 20. haftamda 2 kiloydum toplam son 4 haftadır tartılmıyorum ama sanırım aynı senin gibi bişey benimde.. :) bebeğin gelişimi nasıl iyiyse aynen devam :)) bu arada çok yakında bende yogaya başlıyorum bakalım nolcek :)))

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK53::KK53::KK53::KK53:kızzzzzzz gitttt gözüm görmesin seni gıcıkkkkkkkkkkkk:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:görürsün bende bundan sonra çok fit olucammmmm:KK19::KK19::KK19:şaka maka bravo sana vallaha imrendim sana helal olsun devam et böyle çok örnek bir hamişsin canım:KK16::nazar:

Tesekkur ederim canim benim boyle şeyler duymak ruhumu oksuyor :KK66:isin sakasi tabi önce bebislerimizin sagligi doğumdan sonra hepsini veririz evelallah :KK70:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

valla bende ilk oğlumda kanamalı 24 saat sancılı gittim doktora o sancıyı çekecek beden ve ruh haliniz varsa normal yapın ama acıya dayanıklı değilseniz normali asla düşünmeyin ve sezeryan doğumla beni aynı gün kaldırıp yürüttüler sezeryanın abartılacak bi yönü yok hayatımı olumsuz etkileyecek hiçbir yönü olmadı ve amelyat izimde küçüldükçe küçüldü derken tekrar hamile kaldım ama yine geçecektir. artı normal doğumunda sakıncalarını unutmayın rahim sarkması, vajinal bölge genişlemesi ve geçmesi 15 günü bulan dikişler benim arkadaşım idrarıını yapmaktan çekinir ağlardı acıdan 15 tane dikiş atmışlardı kıza

ay canım bunları söylediğin çok iyi olmuş bende sağlık sorunlarım nedeniyle sezaryan olacağım ve çok tedirgin ameliyat korkum war , genel anestezi istemiyorum uyanık olmak ıstiyorum sen nasıl olmustun hangisi daha iyi...

aynen katılıyorum saa canım yaaa etrafımdakilere anlatamıyorum bunu ben.Eşimin halası normal doğum yapmış mesela kızın kafası doğduğunda huni şeklindeymiş resmen sonra düzelmiş.Çekiştirmişler çünkü çocuğu çıkarabilmek için.Bende zaten acıya dayanıklı değilim ölürüm kesin orda:KK43::KK43::KK43:ben sezeryan olucam evet kararımı verdim galiba.

evet işte canım bende artık ya tam buğday ya da kepek ekmek tüketiyorum en iyisi.Hem alışınca tadı daha güzel geliyor bana.Bide börek falan yemiyorum sabahları dumanı üzerinde poaçalardan ve sıcacık gevrek simitlerden uzak durunca işte tamamdır bu iş:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım bide bugün biyerde okudum ananasta çok iyiymiş hamilelerde vücuttaki ödemi atıp bide hiçbirşeyde olmayan bi vitamin varmış ismini unuttum şimdi bebeğe faydalı konservesini alıyodum bi dönem konserveside aynı işi görüyomuş benim ayaklarım şişmeye başladı ödem için denicem ananası

X