2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

o kısmını sormadım ama şundan dolayı galiba zaten bna günde 3 porisyon süt yoğurt ye dedi ya hah onları da ara öğün gibi ye dedi herhalde ek süt içip ek kalori almayım diye çünkü mucar gibi bende de kilo açısından tehlike çanları çalıyormuş dr dedi:KK43:

Anladimmm. O zaman ben cok süt yogurt tüketmeyen biri olarak süte katarak yiyebilirim. :KK16: Yani yiyorum zaten. :KK52::KK52: Ama sabah saatlerinde sütle yemek mide bulantisina sebep oluyordu bende birakmistim.

Sütsüz tadi daha güzel aslinda. :KK34::KK34:

canım inşallah veririm ya bebişin sürpriz yapmış negüzel hayırlı uğurlu olsun inşallah:KK16:

canım bak ben herkese diyorum eğer gerçekten emzirmeye kararlıysan kesin verirsin kiloları,ilk hamişler hep kesin emzirecem filan diyor sonra zoru görünce veriyolar mamayı,benim bi kuzenim göğüsleri sarkmaya başladı diye çocuğu emzirmedi,en samimi olduğum arkadaşımla aynı zamanda doğum yaptık çok ısrar ettim dedim yazıktır bak sütünde var emzir bu çocuğu mama çokda iyi değil filan ama yok dedi ben sıkılıyorum edemem milletin içinde memeyle uğraşayım filan oda emzirmedi,ben çok şükür emzirdim hamileyken bile emzirdim,eğer hamile kalmasam 18 ay olana kadar emzirmek istiyordum,çocuğun hakkı var emmeye kuranda bile yazıyor 31 ay anneden beslenmesi gerek 9 ay hamilelik 22 ayda emzirme

evet canım mayısın ilk haftası bende olacağım aşımı 2 doz vuruluyorsun 1.sini 20.haftada 2.sini 23.haftada vurunacağım.Sana doktorun bişey demedi mi?

Yookkkk!! :KK53::KK53::KK53::KK53: 22.haftanin icindeyim ben üstelik. Bana doktor hamile kalmadan kan testi yaptirmisti hani bu kizamik tetanoz gibi seylere bagisikligim var mi yok mu onlara bakalim demisti, bakmisti, hersey yolunda dedi. Tetanoz asisini zaten biz cocukken oluyoruz ya okulda yapiyorlar hani...

canım bak ben herkese diyorum eğer gerçekten emzirmeye kararlıysan kesin verirsin kiloları,ilk hamişler hep kesin emzirecem filan diyor sonra zoru görünce veriyolar mamayı,benim bi kuzenim göğüsleri sarkmaya başladı diye çocuğu emzirmedi,en samimi olduğum arkadaşımla aynı zamanda doğum yaptık çok ısrar ettim dedim yazıktır bak sütünde var emzir bu çocuğu mama çokda iyi değil filan ama yok dedi ben sıkılıyorum edemem milletin içinde memeyle uğraşayım filan oda emzirmedi,ben çok şükür emzirdim hamileyken bile emzirdim,eğer hamile kalmasam 18 ay olana kadar emzirmek istiyordum,çocuğun hakkı var emmeye kuranda bile yazıyor 31 ay anneden beslenmesi gerek 9 ay hamilelik 22 ayda emzirme

Cidden gögüsler sarkiyor mu NEBA? Yani cok mu degisiyor? Ben de emzirmek istiyorum, cok daha saglikli olacakken cocuk niye emzirmeyeyim. Zorlugu derken, emzirmek zor bir is mi?

Forumun en cok soru soran üyesi secilecegim yakinda. :KK52::KK52:

Haklisin daha yeni hamilelikten cikmisken ikinci cocuk nasil olur bilemiyorum ama iki kücük cocugun birlikte büyümesi güzel bence birbirleriyle ayni yaslarda olmalari. Ben ikiz cok istemistim. Iki tane birden olsun bitsin mantigi ile. :KK52::KK52: Güzel olacaktir annesi birlikte büyüyecekler. :)

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin işallah ama ikizle bu farklı oluyor,düşünsene işden eve gitmişsin 12 kg çocuk kucağına gelmek istiyor oda daha bebek ne yapacaksın almayacakmısın ama bi taraftan almasan daha iyi düşünsene 6 aylık hamilesin,ne bileyimçocuğu istediğim kadar emziremedim sonra sen şimdi rahatsın benim her akşam karnımın üstünde oturup saçlarımla oynamak isteyen tatlı bi bebişim var,biraz büyük olsa anlatırım ama daha küçük kendisi bebek ne anlar kardeşten

Yookkkk!! :KK53::KK53::KK53::KK53: 22.haftanin icindeyim ben üstelik. Bana doktor hamile kalmadan kan testi yaptirmisti hani bu kizamik tetanoz gibi seylere bagisikligim var mi yok mu onlara bakalim demisti, bakmisti, hersey yolunda dedi. Tetanoz asisini zaten biz cocukken oluyoruz ya okulda yapiyorlar hani...

10 yıl geçmişse (ki geçmiştir) yaptırmak gerekiyormuş ben 24. haftaya girdim hala gidip bi aşı olamadım artık yaparlar mı bilmiyorum...

Tabi canım Allah dan bir mani çıkmazsa ben kesinlikle emzireceğim oğlumu.

Istanbul lahmacunu kendin mi yapiyorsun? Iyi bir yerden tüket cünkü benim bir akrabam bu islerle ugrasiyor, iyi olmayan yerler kiymaya cok baska maddeler katiyorlar ucuz olsun diye demisti. Adana kebap ile lahmacunda ette cok oynama yapiyorlarmis. Adana da aci ya. Tadini bastiriyormus icine kattiklari malzemelerin. O uyarmisti beni lahmacunu mümkünse disarida yeme, yiyeceksen iyi bir yerde ye diye.

canım keşke benimde seçme şansım olsa. eşim et yemez. hayatta eve sokmaz. maalesef her öğün evde. bende kendime pişiremiyorum.
tek şansım dışarısı. ve mahrumiyet bölgesi olduğu için burda lokanta seçme şansımda yok. daha önce başka etli bi yiyeceği yeyim dedim ve üç gün midemden kokusu geldi. dedim domuz eti mi at eti mi bu nedir :KK30::KK30:
etin yerini tutsun diye kuru bakliyat pişiriyorum ama o da bıkkınlık getirdi artık.

hmmm banada en son nezaman yaptırdın diye sordu tetanoz aşısını bilmiyorum dedim.Belkide bu tetanoz aşısının etkisi geçiyordur bir süre sonra oyüzden tekrar yaptırmam gerektiğini söyledi

Yalniz degilmisim. Ben yeni fikirler edindim arkadaslar sayesinde bundan sonra oturarak ve fazla fazla yapicam yaptigim yemegi. :) Böylece sürekli 3 ögün ne yiyecegim diye düsünmemis olurum. :KK53::KK53:

Arada buradan ne yemek pisirecegimizi de yazalim o zaman fikir olur. :KK53:

yalnız değilsin canım :) bu arada bencede menülerimizi ara ara paylaşırsak birbirimizede fikir vermiş oluruz süper olur:KK66:))

Cidden gögüsler sarkiyor mu NEBA? Yani cok mu degisiyor? Ben de emzirmek istiyorum, cok daha saglikli olacakken cocuk niye emzirmeyeyim. Zorlugu derken, emzirmek zor bir is mi?

Forumun en cok soru soran üyesi secilecegim yakinda. :KK52::KK52:

yok göğüs filan sarkmıyor ya benim kuzenim çok sosyetede...
emzirmek zormu vallaha bence çok güzel hatta özledim ama zoru şöyle çocuk tamamiyle sana bağımlı kalıyor,sonra diş çıkarma dönemlerinde ısırıyor yara ediyor,bide bebiş büyüdükçe daha çok süt çekiyor halsizlik oluyor,büyüdükçe memeye düşkün oluyor ikide bir isteyebiliyor,ama kesinlikle emzirin ben bunu bilir bunu söylerim benim çocuğum emzirdiğim dönemde hiç hasta olmadı ne zamanki emzirmeyi kestik bağışıklık sistemi zayıfladı

evet sende haklısın canım herzaman tutmuyor bu tahminler:KK52:İyiyim canım çok şükür.Dün kontrolümüz vardı oğlum çok iyi şükürler olsun ama ben fazla kilo almışım doktorum yine uyardı gerekirse seni diyetisyene yönlendireceğim ona göre dikkat et dedi ona biraz moralim bozuldu:KK43:

canım bozma moralini bence diyetisyene yönlendirse daha iyi olur kimin neyden kilo alacağı belli olmuyor sana özel beslenme önerilerinde bulunur.. kaç kilo almışsın şuana kadar?

mantıyı pizzayı falan bol bol yediğimi sizden utandımda söyleyemedim:KK9::KK9::KK9:bazen sabahları kahvaltıda üşenmeden gözleme yapıp yiyorum ben kilo almayımda kim alsın komşularrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Offff ne yaptin sen kizim :) ben pizzanin tadini unuttum yawwww :KK43: ya gözleme oy oy oy :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tabi canım Allah dan bir mani çıkmazsa ben kesinlikle emzireceğim oğlumu.

emzir canım en önemlisi inanki bu,bana dediler sütün yok çocuğa yetmiyor mam ver falan filan inatla emzirdim,3160 gr doğmuştum emzirdim baktım güzelce kg alıyor hiç mamaya başvurmadım hep emzirdim,zaten emdikçe süt daha çok oluyor hemde çocuk hastalanmıyor

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin işallah ama ikizle bu farklı oluyor,düşünsene işden eve gitmişsin 12 kg çocuk kucağına gelmek istiyor oda daha bebek ne yapacaksın almayacakmısın ama bi taraftan almasan daha iyi düşünsene 6 aylık hamilesin,ne bileyimçocuğu istediğim kadar emziremedim sonra sen şimdi rahatsın benim her akşam karnımın üstünde oturup saçlarımla oynamak isteyen tatlı bi bebişim var,biraz büyük olsa anlatırım ama daha küçük kendisi bebek ne anlar kardeşten

Cocuk olmayinca simdi karnina oturup sacinla oynayan bebis bana cok tatli geliyor, olusacak sorunlari henüz düsünemiyorum bile. Haklisin zor yanlari da var tabi. Ama altindan kalkacagina eminim. Hayirlisi cidden saglikli olsunlar da. Ama yine annen kaynanan yakinlarinda biraz daha rahat atlatma sansin olur insallah.

10 yıl geçmişse (ki geçmiştir) yaptırmak gerekiyormuş ben 24. haftaya girdim hala gidip bi aşı olamadım artık yaparlar mı bilmiyorum...

Hadi ya.. Bana niye doktor demedi ki... Lafi bile acilmadi...

canım keşke benimde seçme şansım olsa. eşim et yemez. hayatta eve sokmaz. maalesef her öğün evde. bende kendime pişiremiyorum.
tek şansım dışarısı. ve mahrumiyet bölgesi olduğu için burda lokanta seçme şansımda yok. daha önce başka etli bi yiyeceği yeyim dedim ve üç gün midemden kokusu geldi. dedim domuz eti mi at eti mi bu nedir :KK30::KK30:
etin yerini tutsun diye kuru bakliyat pişiriyorum ama o da bıkkınlık getirdi artık.

Zormus valla isin senin. O zaman lahmacuna elveda de sen yine. Cünkü et bile yiyememissen, lahmacun kiymasina kimbilir ne katiyorlar.
Haklisin bakliyat bikkinlik veriyor bir süre sonra. Esin her ögün eve gelmese :) O disarda yesin sen evde arada sirada et yemegi yap kendine.

sen nasılsın bu arada canım benim görüşemiyoruz nezamandır

evet ben pek giremedim bu ara. özlendin :KK66: girince şöyle bir bakıyorum napıyorsun diye :)) bende iyim bu ara iştahım çok iyi çok hareket ettiğimden mi bilmiyorum ne bulsam silip süpürüyorum:))) alış verişe ara verdim eşimle artık kredi kartı kullanmama kararı aldık, biriktirip nakit alıcaz her şeyi.. o yüzden sıkıcı biraz :))

Nasilsiniz kizlar biz 21haftayi doldurduk elhemdulillah 22deyiz 18hafta kaldi artik geri sayima gecdik sagsalim alalim kucagimiza insallah
benim iki gun agrilarim oldu sanki adet sancisi gibi cok korktdum oglumun tekmeside az cok kortdum o yuzden gelen haftaya ultrasyona randevum var 1gunden bir kalp atislarini dinliyoruz iyi diyorlar doktorlar yinede icim rahat etmiyor utrasuona gidicem
bu arada bir yerden okudum 21haftada bebek az tekme atar sakin korkmayin anneler diye
bilmiyorum bende 21de az tekme yedim
insallah 22 ve oburlerde bol bol tekmeler tosunum
herkesi opduk:KK16:

X