2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım hangi şehirdesin burada vardi site içinde doktor tavsiyesi diye belki kalbine göre bulursun. ..burafa yaz belki aynı şehirde olan birileri vardır

bursa forumda da sordum tavsiyelerle falan gittim ama iyi bir dr buldum çok hastası var konuşmuyor sen sormadıkça ve sürekli izinli o kadar şansım yok ki devlette gittiğim dr bile bu gün son anda izin almış yerine başka bir kadın bakıyordu artık sanırım ben eski kadınlar gibi direk doğuma gideceğim

emzir canım en önemlisi inanki bu,bana dediler sütün yok çocuğa yetmiyor mam ver falan filan inatla emzirdim,3160 gr doğmuştum emzirdim baktım güzelce kg alıyor hiç mamaya başvurmadım hep emzirdim,zaten emdikçe süt daha çok oluyor hemde çocuk hastalanmıyor

evet canım katılıyorum sana anne sütü çok önemli

yok göğüs filan sarkmıyor ya benim kuzenim çok sosyetede...
emzirmek zormu vallaha bence çok güzel hatta özledim ama zoru şöyle çocuk tamamiyle sana bağımlı kalıyor,sonra diş çıkarma dönemlerinde ısırıyor yara ediyor,bide bebiş büyüdükçe daha çok süt çekiyor halsizlik oluyor,büyüdükçe memeye düşkün oluyor ikide bir isteyebiliyor,ama kesinlikle emzirin ben bunu bilir bunu söylerim benim çocuğum emzirdiğim dönemde hiç hasta olmadı ne zamanki emzirmeyi kestik bağışıklık sistemi zayıfladı

Himmm nasil bir sey acaba ya insan yasamadan bilemiyor tabiki. Zorluklari da artik idare edecegiz ne yapalim. Halsiz düsersem uzanirim. Dogru isiriyorlar di mi, annemden hatirliyorum bazen emzirirken cani aciyor sinirleniyordu ama ben cok kücüktüm anlamiyordum. :) Evet evet kesinlikle emzirecegim yani insallah sütüm yerindeyse hersey yolundaysa, en güzeli bebek icin.

Bu arada esinizle iliski durumu ne alemde kizlar bana doktor agrilara gore yasakladi tam 25-26 haftamiza kadar

Peki sizlerde haftada kac kez iliski oluyor ayiptir sormasi:)

Kizllar asi oldum geldim simdilik bise yok ama agrisi sonradan cikar dedi.size kac gun banyo yapmayin dediler ? Bana 3 gun dedilerde cok degil mi ya...
Bide kalp atislarini dinledik :)

evet ben pek giremedim bu ara. özlendin :KK66: girince şöyle bir bakıyorum napıyorsun diye :)) bende iyim bu ara iştahım çok iyi çok hareket ettiğimden mi bilmiyorum ne bulsam silip süpürüyorum:))) alış verişe ara verdim eşimle artık kredi kartı kullanmama kararı aldık, biriktirip nakit alıcaz her şeyi.. o yüzden sıkıcı biraz :))

canım bende seni özledim.Kartı kullanmama kararı almakla çok iyi yapmışsınız bence mantıklı.Sonra ay sonunda nasıl ödeyeceğim bunu diye kara kara düşünüyorsun benim gibi bende kapatmayı düşünüyorum bu ay veya sonraki ay

Zormus valla isin senin. O zaman lahmacuna elveda de sen yine. Cünkü et bile yiyememissen, lahmacun kiymasina kimbilir ne katiyorlar.
Haklisin bakliyat bikkinlik veriyor bir süre sonra. Esin her ögün eve gelmese :) O disarda yesin sen evde arada sirada et yemegi yap kendine.

doğru söylüyorsun yememem lazım. yerkende içiminççok rahat ettiği söylenemez aslında.
ama canım bazen çok istiyor. eşiminde dışarda ev yemekleri yiyeceği bi yer olsa keşke. o da takıntılıdır. ama olan bebişime oluyor :KK5: gebeliğimin başından beri toplasan bi porsiyon et yemedim. gerçi vejeteryan annelerde vardır. ve durumu olmayıp alamayanları düşününce umursamıyorum.

Nasilsiniz kizlar biz 21haftayi doldurduk elhemdulillah 22deyiz 18hafta kaldi artik geri sayima gecdik sagsalim alalim kucagimiza insallah
benim iki gun agrilarim oldu sanki adet sancisi gibi cok korktdum oglumun tekmeside az cok kortdum o yuzden gelen haftaya ultrasyona randevum var 1gunden bir kalp atislarini dinliyoruz iyi diyorlar doktorlar yinede icim rahat etmiyor utrasuona gidicem
bu arada bir yerden okudum 21haftada bebek az tekme atar sakin korkmayin anneler diye
bilmiyorum bende 21de az tekme yedim
insallah 22 ve oburlerde bol bol tekmeler tosunum
herkesi opduk:KK16:

Gecmis olsun canim, icini ferah tut. Doktorlar yolunda diyorsa onlara inanmaktan baska bir secenegimiz yok.
Vay be demek 21. haftada az tekme atiyorlarmis. Ben de ayni seyi yasadim. 21. haftada yok gibiydi neredeyse...!!! Kafama takmaya baslamistim!!
22`de biraz daha olmaya basladi ama mesela 20.hafta gibi hareketli degil. Belki 22.nci haftanin sonlarina dogru eski temposuna döner diye umut ediyorum. :KK70:

Bu arada esinizle iliski durumu ne alemde kizlar bana doktor agrilara gore yasakladi tam 25-26 haftamiza kadar

canım ben hamile olduğumu öğrendiğimden ber eşimin eli elime deymedi neredeyse bakireyim:KK52::KK52::KK52:eşim çok korkuyor bişey olacak diye sinir ediyo beni:KK52:

ilişki mi o ne canım yeniyo mu?????? :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bebek çalışmalarından beri ben unuttumda nası bişey olduğunu :KK53:

Himmm nasil bir sey acaba ya insan yasamadan bilemiyor tabiki. Zorluklari da artik idare edecegiz ne yapalim. Halsiz düsersem uzanirim. Dogru isiriyorlar di mi, annemden hatirliyorum bazen emzirirken cani aciyor sinirleniyordu ama ben cok kücüktüm anlamiyordum. :) Evet evet kesinlikle emzirecegim yani insallah sütüm yerindeyse hersey yolundaysa, en güzeli bebek icin.
işallah canım Rabbim hepimize bol bol süt versin ondan sonra bizde onları bebişlere verelim minik tosuncuk olsunlar

bursa forumda da sordum tavsiyelerle falan gittim ama iyi bir dr buldum çok hastası var konuşmuyor sen sormadıkça ve sürekli izinli o kadar şansım yok ki devlette gittiğim dr bile bu gün son anda izin almış yerine başka bir kadın bakıyordu artık sanırım ben eski kadınlar gibi direk doğuma gideceğim

Canım burada vardi buradan inşallah bulursun. .bende senin gibiyim şuanda benimki zorundalu oldu..ayca sanırım bursadandi illaki vardır. .insanı bu belirsizlik üzüyor..insallah bulursun ama sunuda söyleyim hani ssk ya bakan özel Hastaneler var ya herkes oraya akın ettiği için doktorlarda hiç ilgili değil. .iyi doktor diyorlar ama dediğin gibi oluyorlar

Kizllar asi oldum geldim simdilik bise yok ama agrisi sonradan cikar dedi.size kac gun banyo yapmayin dediler ? Bana 3 gun dedilerde cok degil mi ya...

şifasını gör canım geçmiş olsun.
bana banyo yapmakla ilgili bişey söylemediler.
ilk vurunduğumda bende çok sevindim ağrımadı diye ama ertesi sabah kolum iptal olmuştu.4 gün sürdü bu.

doğru söylüyorsun yememem lazım. yerkende içiminççok rahat ettiği söylenemez aslında.
ama canım bazen çok istiyor. eşiminde dışarda ev yemekleri yiyeceği bi yer olsa keşke. o da takıntılıdır. ama olan bebişime oluyor :KK5: gebeliğimin başından beri toplasan bi porsiyon et yemedim. gerçi vejeteryan annelerde vardır. ve durumu olmayıp alamayanları düşününce umursamıyorum.

Kesinlikle öyle vejeteryan anneler de var ki dedigin gibi et ucuz bir sey de degil malesef, o yüzden cok kafani da takma tabiki. Önemli olan eti baska seylerle kapatman. Ki demistik bebek her türlü besleniyor senden, önemli olan senin de saglikli hissetmen. Ben de cok et yiyen biri degilim, sindirim sorunu nedeniyle cok yemem sevmem aramam da zaten. Demiri vs. diger seylerden almaya calisiyorum.

Kuzum bizde yapmiyoz birşey artık en son zaten öncede pek yoktu 17. haftada bir ettik bende lekelenme vs bisyler oldu doktor olur dedi ama yapmiyoz. . Zaten şuanda ayriyiz ama yapmam artık heralde. .zaten ara açılınca ben korkuyorum ilk gibi bilmiyorum da olmaz gibi artık. O sahne bir daha olmasın istiyorum

Kesinlikle öyle vejeteryan anneler de var ki dedigin gibi et ucuz bir sey de degil malesef, o yüzden cok kafani da takma tabiki. Önemli olan eti baska seylerle kapatman. Ki demistik bebek her türlü besleniyor senden, önemli olan senin de saglikli hissetmen. Ben de cok et yiyen biri degilim, sindirim sorunu nedeniyle cok yemem sevmem aramam da zaten. Demiri vs. diger seylerden almaya calisiyorum.

günde bi kaşık pekmez içsen demir ihtiyacını karşılar demişti doktorum.
bende aklıma gelirse içiyorum. onun dışında yeşil mercimek aynı görevi yapıyor.
Allah hepsinin olurunu vermiş çok şükür. fakirini de düşünmüş. bulamayanını da.

bende perşembe günü olmuştum,bana 2 gün banyo yok dedi,cuma ve cumartesi çok ağrıdı,pazar günü banyo yaptım,geçmiş ols canım

X