2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadslar aranızda detaylı ultrosana gırenler var,benım randevum var fakat anlamadığım su,dr um kendısı yapmıyor bu konuda başka uzman bır ksıı yapıyrmus,bu kışı madem uzmansa benım tekrar ultrason sonuçlarımı kendı doktoruma göstermeme lüzum varmı,çift muayene ucretı ıstıyorlar bu nedenle:emir_bebek:

:KK37:biz biraz zor bulduk kiz erkek ayirmadik hic ama esim sok oldu bozulmadim dedi ama yalann :) bozuldu :KK66: amin cnm insallah.. bsladi cnm hissediyorum gun icindeben de onu anlamadim cnm iki kere para oducez hem kadin dogumcuya hem de o bakan ultrosoncuya.

youtubede ızledım yapan kışı zaten enıne bıyuna sana bebek ıle ılgılı herseyı soyluyor,kadın doğumcu ekstra ne ekleyebılır,bunun ıcın toplam 160 tl ıstıyorlar:emir_bebek:

Canlarım benim doktorum bu testi dışarda yaptırmamı istedi ama sonucu bana mail at dedi. Bunun için muayene ücreti vermeyeceğim yani. Siz de öyle yapamıyor musunuz ki ?

günaydın bayanlar uzun bir ardan sonra tekrar yazıyorum bebeğim erkek olacak :) inşalalh hepimiz sağlıklı bir şekilde kucaklarımıza alırız

kizlar simdi nasil yapioruz hem o ay ki dr kontrolumuzu olup hem de ayrintili ultrosana
Mi giruyoz yani iki kere mi para vericez?

Canım ben ayrıntılı ultrason için aynı hastanede başka bir doktordan randevu aldım. kendi doktorum da oradaki sonucun çıktıktan sonra benden randevu alırsın dedi. Yani aynı ay 2 kere görmüş olcam bebişimi :)

hanımlar dün sonunda öğrendim (18 haftalık ım)oğluşum geliyormuş 3,5 yaşında kızım vardı bu çok güzel bi haber di çok mutluyum çok heyecanlıyım allah herkesin gönlüne göre versin sağlıkla kucağımıza alalım inş :KK52:

doktor bugune kadar erkek demıstı bebege ama megerse kızmııısss :):):)
erkege oyle alıstırmısızkı kendımızı kız dıyınce "nasıl kız" olduk :):):)tabıı esım havalara uctu :)

Tebrikler kızlar, allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ayça'ya özel mesaj atın da listeye eklesin cinsiyetleri :KK34:

üzülme canım dediğinde haklısın önceden bukadar hassas değildi çoçuk milleti annelerimiz babalarmız psikolojiden ne anlar ? çamurla oynar dayağı yer otururduk ,şimdikiler birak oyun oynamayı pc -telefon tablet derken robot gibi yaşıyorlar.Allah bizlere kolaylık versin ne yapacağımızı bilmeden karamsar şekilde ilerliyoruz.

bu arada ciciler çok sevimli:KK16: bunlar hangi siteki ? bakalım bizde

ya bizimkinde tablet mablette yok daha..almadık öyle şeyler..ne kadar gec tanışırsa o kadar iyi.. mümkün olduğu kadar dısarlarda gezdirmeye çalışıyoruz..
ne bilim ben..walla bu neslin çocuklarının hassaslığı yetti yemin ediyorum.
ciciler
carters baby
limango

:)

hamilelik lafı çıkmadıki ağzımızdan hiç.
ben hep çok yemek yemişim annecim o yüzden midem bulanıyor dedim ..eğer kustuğumu görürse..zaten ona hissettirmeden kusmaya çalıştım hep..
ne bilim aşırı hassas..nası davranıcamı bilemedim..
şimdiki çocuklar mı böle..eskiden gene böle miydi bilmiyorum..şimdiki nesilde bi psikolojidir gidiyor..walla ben annemden cok dayak yedim :KK70: ne psikolojim bozuldu ne başka bişey..eskiden çakarlafrdı 2 tane tamam

evet canım ben şimdiki çocukları görünce ne salak bi çocukmuşum diyorum :KK9:
sıkma canını, sebebi için uzmanla görüş ki ilerlemesini önle.
inşallah bişeycik olmaz:KK16:

canım kızına çaktırmadan nereye gittiğinizi söylemeden bir psikoloğa götürebilirsin yani ben olsam öyle yapardım düzelir üzülme.

daha öncede oldu
konuşma terapistine götürdük 1 kere..daha küçük olduğu için öyle muayne falan istemedim ben..oyun moyunla bile olsa ..onlar öle cakal herseyi anlıyor..dikkatini bu yöne çekmek istemedim..biz telefonda psikolojik destek aldık aynı doktordan..
gerçi dediklerini uygulamadım adamın..
içime sinmedi..ve o zaman daha kötüydü.
annemi çağırdım yanımıza hergün onu dışarı çıkardı..sürekli onunla ilgilendik.
yanında yavaş konuştuk..sadece onunla değil..onun yanında birbirimizle konuşurken dahi yavaş ve sakin konuştuk vs.. cok dikkat ettik ve 1 ay sonra düzeldi.
1 senedir bir şey yoktu işte bu hafta ne olduysa aniden takılmalar başladı..2 gün önce kötüydü..dün aksam hiç takılmadı..ama bu sabah 2 kere takıldı gene..bilmiyorum..
bekliycem bakalım..gene eski yöntemleri uygulayıp geçmesi bekliycem..zaten daha küçük bakalım
inşallah düzelir
sular seller gibi konuşur gene

daha öncede oldu
konuşma terapistine götürdük 1 kere..daha küçük olduğu için öyle muayne falan istemedim ben..oyun moyunla bile olsa ..onlar öle cakal herseyi anlıyor..dikkatini bu yöne çekmek istemedim..biz telefonda psikolojik destek aldık aynı doktordan..
gerçi dediklerini uygulamadım adamın..
içime sinmedi..ve o zaman daha kötüydü.
annemi çağırdım yanımıza hergün onu dışarı çıkardı..sürekli onunla ilgilendik.
yanında yavaş konuştuk..sadece onunla değil..onun yanında birbirimizle konuşurken dahi yavaş ve sakin konuştuk vs.. cok dikkat ettik ve 1 ay sonra düzeldi.
1 senedir bir şey yoktu işte bu hafta ne olduysa aniden takılmalar başladı..2 gün önce kötüydü..dün aksam hiç takılmadı..ama bu sabah 2 kere takıldı gene..bilmiyorum..
bekliycem bakalım..gene eski yöntemleri uygulayıp geçmesi bekliycem..zaten daha küçük bakalım
inşallah düzelir
sular seller gibi konuşur gene
Tabi düzelir canım üzme kendini çocuk işte çok hassas oluyorlar bizim dikkat etmediğimiz nelere dikkat edip bilinç altlarında yer ediyorlar sen rahat ol çok üzerine gitme

niye öyle diyosun canım.
keşke kısmet olsa da normal doğum yapsam diye şimdiden dua ediyorum.
sezeryanın sonuçları daha zor bence:18:

Ben normal doğumdan çok korkuyorum birsürü normal doğum hikayesi dinledim etrafımdan çok tırstım zaten canım çok tatlıdır benim en iyisi sezeryan oluyum diye düşünüyorum:18::18:

Tabi düzelir canım üzme kendini çocuk işte çok hassas oluyorlar bizim dikkat etmediğimiz nelere dikkat edip bilinç altlarında yer ediyorlar sen rahat ol çok üzerine gitme

doğru diyosun birşeyi öğretmek için akla karayı seçeriz öğrenmezler,anlatamayız..
ama öylesine dediğimiz yaptığımız bir şey hafızalarına kazınır,psikolojilerini etkiler vs..
bu çocuk işi bu zamanda cok zor gerçekten
teknoloji çocukları, tv çocukları
yaramıyor miniklere
ben de senin gibi düşünüyorum görmezden gelmek ve hiçbişey yokmuş gibi davranmak en önemlisi.. dikkatini o yöne çekmemek lazım
bakalım

Ben normal doğumdan çok korkuyorum birsürü normal doğum hikayesi dinledim etrafımdan çok tırstım zaten canım çok tatlıdır benim en iyisi sezeryan oluyum diye düşünüyorum:18::18:

canım o hikayeler hep beni de korkutur ama bişey var ki;
bunları abarta abarta anlatanlar neden ikinci doğumlarını da hep normal seçer.
benim ailemde kaç kişi var oyy aman berbat korkunçtu şöyle kestiler böyle diktiler o acı çok fena diye diye beni korku aldı.
ama hiç biri ikinci çocuklarında da sezeryanı seçmedi :KK19:

niye öyle diyosun canım.
keşke kısmet olsa da normal doğum yapsam diye şimdiden dua ediyorum.
sezeryanın sonuçları daha zor bence:18:

yok kız
korkma :)
tabiki herseyin normali doğali güzel
ama ben sezaryan oldum
ve 3 saat sonra ayağa kalkııp bahçeye gittim cay içmeye :KK70:
merak etme öyle cok agrı sızı olmuyor
ilk gün hepsi o kadar ağrın olsa bile kalkıp hareket edebiliyorsun zaten
şimdi normal doğumlarda o kadar beklemiyor ne doktor ne ebe kesiveriyorlar
yani illa bi yerinde bi dikiş olacak :)

Biz de oyleyiz eşim cok korkuyor o istekli olsaydı bile bende tık yok

pfff neyse ki yalniz diiliz, bazı internet sitelerinde cinsel hayatın daha da canlanması gerektiğini okuyunca iyice anormal hissetmeye başlamiştim.. tamam ilk 3 ay öyle de, 4 bitti çoğumuzun...ve göbüşlerimiz bile daha tam çıkmadi... neyse düzelir herhalde :)

ALLAH bize acil şifa versin kızlar :KK9:
yaa eşimde korkuyor çocuğa bişey olmasın diye rahat rahat yapamıyoruz ALLAHtan yoksa gerçekten çok zor olurdu..

canım o hikayeler hep beni de korkutur ama bişey var ki;
bunları abarta abarta anlatanlar neden ikinci doğumlarını da hep normal seçer.
benim ailemde kaç kişi var oyy aman berbat korkunçtu şöyle kestiler böyle diktiler o acı çok fena diye diye beni korku aldı.
ama hiç biri ikinci çocuklarında da sezeryanı seçmedi :KK19:
benim etrafımdakilerde ya 2.yi sezeryanla doğum yaptı yada 2.bebeği yapmayı düşünmedi.Neyse diyer arkadaşları korkutmayalım :KK1:ogün gelsinde bakalım herşey kısmet

benim etrafımdakilerde ya 2.yi sezeryanla doğum yaptı yada 2.bebeği yapmayı düşünmedi.Neyse diyer arkadaşları korkutmayalım :KK1:ogün gelsinde bakalım herşey kısmet

ben ilk doğumumu sezeryan olsun diye dua ettim tabi daha küçüktüm korkuyordum..
neyse oğlumun kalp atışları yavaş diye aldılar sezeryanla..
şimdi nasılım keşke normal olabilsem diye çok istiyorum..
çünkü doğum orda kalıyor..
hee sezeryanda zorluk yaşadınmı derseniz yaşamadım
hemen o gün kalktım ağrım sızım ilk 2 saat olmuş ama narkozun etkisinden benpek hatırlamıyorum..
sadece sezeryandan sonra bel ağrısı kaldı bende öle ki bazen nesefesimi kesiyor..
ama normal doğum kadın için ve bebk için çok sağlıklı
ALLAH ilk doğumu ve daha önce normal olanlara inş yine hayırlı normal doğumlar nasip eder..
bizlerimde ameliyatlarımız iyi geçer..
ama doğumdan o kadar korkmayın kızlar ya da şimdiden daha kafaya takmayın..
sonr aylarda o kadar sıkılcaz ki biz yalvarcaz dr.lara çıkarında nasıl çıkarırsanız çıkarın diyee :KK1:

bende sezeryan istiyorum normali yapamam gibi geliyor

epidural normal doğumda ağrısız olmuyormuş..

normal yapınca vucüt daha iyi topluyormus kendını ama bakalım kısmet

merhaba en güzel ağustos anneleri :KK1: bende insallah ağustos annesiyim :emir_bebek:
bebeğimizin cinsiyetini daha 14. haftada öğrendik bi kızım olacak insallah :KK49:

benim lekelenmem devam ediyor ya..

bir geçiyor gece sabah birşey yoktu şimdi yine silince var

belli belirsiz canım sıkılıyor...eğer bebegime birşey olursa affetmem kendimi ya

Allah esirgesin birşey olsa aşırı kanama ağrı olurmuş ya nasıl yaptım ah ah

X