2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

:) hızlı gitmişsin, zayıf yapiliysan ne güzel. bana dr. max 13 kg al dedi, çok kasmıyorum 13 minimum bi değer sonuçta. napalim. sonra veririz kilolari :)
Aslında 3-4 kilo fazlam da vardı ama ben ilk 3-3.5 ayı yatarak geçirdim umursamiyorum pek sağlıkla kucağıma alayım da veririm nasıl olsa😊

Amin önemli olan onun sağlıklı olması doktorum da cok almissin dikkat et falan demedi kiloları almisiz diye güldü neyseki

ah kıyamam Allah şifa versin.. dişlerinden çok çekmiş biri olarak ALlah yardımcın olsun diyorum. dişdeki iltihap kurumayınca ne kadar morfin de vursalar nafile... inşallah bu antibiyotikten sonra kurur da iltihap çektirir kurtulursunuz..

Ben bugün anakucağı araştırdım bayağı. Fisher price'ın güzel modelleri var, sonradan sallanan sandalyeye dönüşüyor çocuklar için. 18 kg taşıma kapasitesi var, yıllarca kullanılır. İnternette bulamadım beğendiğim modelleri, umarım mağazada vardır.

kleo,çok doğru yazmışsın..Benim ilk hamileliğim şuan 17. hafta btti ve ben hiç bşi hssetmiyorum.Hatta mide bulantılarım da hiç olmadı bu yüzden sadece doktora gittikçe hamile olduğumu hissediyorum.Karnım ancak çıkmaya başladı yemekten sonra özellikle bayağı belli oluyo mideyle birleşince :)) Arkadaşların dediği hareketleri ben de hissediyorum fakat bariz bir şekilde bağırsak hareketi olduğunu anlayabiliyorum.Sana şeyi sormak istiyorum bağrsak hareketiyle çocuğun hareketini nasıl ayırt edebiliriz ?

Insallah bende kontole gitdigimde hersey yolunda olsun cok strese giriyorum haraket etmiyorsa sonra korkma annem diyor yavrum ben burdayim ..ama cok gec gec ve cok az hiss ediyorum haraketlerini..

canım bu kadar stres yapma hareket konusunda, 17+4'te bu kadar az hissetmen normal :) Ben 19+2 oldum, eskiye göre biraz daha güçlü hissettiriyor kendini ama uyuduğu zamanlar da oluyor tabi. o yüzden stres yapıp bebeğini de üzme, gayet iyi kıpır kıpır içerde

Bebegin haraketi olunca iste bu diyecekdin cnm...bagirsak haraketleri biraz daha yuzde sanki ama tekmeler daha karinin icinden geliyor ve baska seyle karistirman mumkun olmuyor cok yumusak haraketler bu arada brn biraz sert bekliyordum..hem bagirsak haraketi olunca gaz cikarma isteyi oluyor cogu zaman...az ksldi hiss ettim diye yazicaksin...artik icinde subhe olmuycak acaba gazmi bu diyeeee..eveeett bebis diyip siritacaksinnn

selam canım, aynen benim de karnım henüz çıkmadı ama akşamları yusyuvarlak oluyo dediğin gibi yemek sonrası :))) ben henüz çocuğun hareketini hissetmedim o yüzden o farkı bilmiyorum ama kelebek kanadi çırpıntısı gibi hafif hafif diyorlar... araştirmak gerek...

Kipir kipir olsun hepsi sagsalim dogsun evlatlarimiz insallah

ayyyy hadi inşalllaahh :)))

canım 19.hafta gibi gerçekten bebeği hissettiğinde bağırsak hareketiyle alakası olmadığını anlayacaksın, o kadar farklı ki. küçük küçük darbeler geliyor karnına, hatta ben bazen artık elimle de hissediyorum tekmelerini. yani yaşadığında anlayacaksın bu bebek diye

Yazi dili sert evet ama haklisin.... misal ben 4gun once ultrasonda olunca bakiyorum bebek icerde haraket ediyordu dk da diyor bak yuzunu kapadi eliyle bak bacagini acdi ve s..diyordu ben de horuyordum o haraketleri ama en ufak busey hiss etmiyordum el kol haraketlerinden cunki o kadar kucuk ki ve gucsuzki onun kolunun kalkip indirmesini goruyorum sma hissedemiyorum..tekme hiss ettim diyince demekki daha genis haraket edince donunce ve ya bacagiyla sert vurunca hiss ediliyor...bunu kucukken hiss etmek zor..haa hiss edile bilir ufak ufak balik gibi kaymasi ve s.ama bu en erken 13 14hftlarda..
kimse bunun icin canini sıkmasin biti hiss etti ben hiss etmefim diye..hepimixin bebegi saglikli ve haraket efiyo..zsmani gelince de hiss edicez hrpimiz...

Kizlar benim gibi sut ice bilmeyen varmi sutu icemiyorum artik adeta vaz gecdim sutden diye bilirim((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…