2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Senin kilonda çok fazla değil ki nasıl sıkışmış 7 kiloyla hayret. suyun mu azdı diyeceğim ama doğumda 10 kilo gittiğine göre az değildi. Çocuğun parmaklarını sorun yapma. zamanla illaki düzelir,çok kolay düzeltilebilecek bir şey. Allah şifası olmayan dert vermesin.
ıste ıc karnımın darlıgından galıba ...Parmakları çok sorun yapcak gıbı degıl ama nefes bıle alamıyodum son zamanlarda fenaydı halım amın cnm rabbım en ıyısını bılendır:KK34:

günaydın kızlaarr :)

Benim kocacık dökülüyor hastalıktan :KK43: akşam nöbetçi eczane vardı bizim orda, ilaçlarını aldım başladı kullanmaya. ben de maskeyle yattım evde :KK43: aklım çıkıyor bana da bulaşır diye. önlem olarak yapabileceğim bir şey var mı?

Haklısın bende kilolu hamilelerdenim ağzıma biley atarken 3 kez düşünüyorum.
Tabi bu ilk aylar için geçerli değil rabbim yardımcı oluyo ilk gebeliğide dw 4 kg vermişdim ilk aylar
84 kg ile hamile kalmışdım 40ın çıkdığı gün 80 kiloydum.

vay anasııınnıııı :) aldığı kiloyu hemen geri vermek.... en büyük hayalim..... ecmel de sende süpersiniz yaaaa. benim 40 ımın çıktığı gün doktora kontrole gittiğimde beklerken kadının biri sizin doğumda yakın galiba demişti. ahahahahaha. doğumdan sonrada koridorda yürürken millet bu daha doğurmamış niye yürüyo ki der gibi bakıyodu.
ha birde süper nickimin kenarı süper bir nick in var bayıldımmmm

Benim kocacık dökülüyor hastalıktan :KK43: akşam nöbetçi eczane vardı bizim orda, ilaçlarını aldım başladı kullanmaya. ben de maskeyle yattım evde :KK43: aklım çıkıyor bana da bulaşır diye. önlem olarak yapabileceğim bir şey var mı?

kocanı karantina ya al bacım. yaklaşma pek fazla. mümkünse aynı yatakta yatmayın bir süre bebişiniz için(özleyin birbirinizi :)), c vitaminine yüklen

vay anasııınnıııı :) aldığı kiloyu hemen geri vermek.... en büyük hayalim..... ecmel de sende süpersiniz yaaaa. benim 40 ımın çıktığı gün doktora kontrole gittiğimde beklerken kadının biri sizin doğumda yakın galiba demişti. ahahahahaha. doğumdan sonrada koridorda yürürken millet bu daha doğurmamış niye yürüyo ki der gibi bakıyodu.
sezeryanmıydı senın dogum onunda etkısı olabılır gec kg vermende dogumda ıcı temızlenıyo pıs kanda dahıl :KK34: normalı bu yuzden sevıyorum:KK76:

Amaaaaaa ben emzirirken kilo alanlardanım millet bi tutturmuş yemekle değil su ile süt olur diye bende gçwrli depil o iş ben hem yiyicem hem içicem yoksa sütüm olmuyo o da maşallh kg olarak geri dönüyo

sezeryanmıydı senın dogum onunda etkısı olabılır gec kg vermende dogumda ıcı temızlenıyo pıs kanda dahıl :KK34: normalı bu yuzden sevıyorum:KK76:

Benim 5. ayımda suyum geldi ve 15 gün hastanede yattım son aylarda da suyum az olduğundan bebiş dönemedi ters olduğundan sezeryan oldum. Pis kanda odama çıkınca üstümü değiştirmek için aya kaldırdılar bacaklarımdan aşağı simsiyah kan boşaltı hemşirelwr bu aslında normal doğumda doğum esnasında çıkıyo sezeryanlarda ya dr ameliyat esnasında çıkarır yada böyle çıkar demişdi içimizde biley kalmıyomuş

Merhaba tatlı annişler.. herkes nasıl,geriyi okumadım henüz..ahhh bu iş yok mu evde uyumak varken sabah sabah yollara düşmek koyuyo insana.evimde boş boş tv izlemek istiyorummm:KK53:

Benim 5. ayımda suyum geldi ve 15 gün hastanede yattım son aylarda da suyum az olduğundan bebiş dönemedi ters olduğundan sezeryan oldum. Pis kanda odama çıkınca üstümü değiştirmek için aya kaldırdılar bacaklarımdan aşağı simsiyah kan boşaltı hemşirelwr bu aslında normal doğumda doğum esnasında çıkıyo sezeryanlarda ya dr ameliyat esnasında çıkarır yada böyle çıkar demişdi içimizde biley kalmıyomuş
anaa:KK53: bunuda ılk duydum cok sasırdım korkmadın mı bı anda ben olsaydım duser bayılırdım ne oluyo dıe

canım seni korkutmak gibi olmasın ama yakınından bile geçme annesi yakınlardaysa ona gönder.... :) çünkü ben ne kadar tedbir aldıysam da bulaştı.... dün gece ateşim biraz çıkınca da serum yedim....ama inanılmaz şekilde gribim....şimdi iyileştim diye bama sarılıp durdu yine kapcak şifayı böyle bi kısır döngü oluşturduk...vallahi çokkk zor....allahım biran önce iyileştirsin....bebeğimi de koorusun....sizde çok dikkat edin....lütfen...çok zor gerçekten.....:nazar::nazar::nazar:ama bunada şükür allah beterinden saklasın...:nazar::nazar::nazar:

kocanı karantina ya al bacım. yaklaşma pek fazla. mümkünse aynı yatakta yatmayın bir süre bebişiniz için(özleyin birbirinizi :)), c vitaminine yüklen

kocamdan çok kendimi karantinaya aldım maskeyle filan :) hiç yaklaşmıyoruz zaten ama aynı yatakta yattık, tabi ben maskeyle :KK52: bol bol meyve yiyelim o zaman bu aralar, kocam zaten c vitamini efervesan içiyor. ben de kendim için meyveler tüketeyim bol bol :KK53:

canım seni korkutmak gibi olmasın ama yakınından bile geçme annesi yakınlardaysa ona gönder.... :) çünkü ben ne kadar tedbir aldıysam da bulaştı.... dün gece ateşim biraz çıkınca da serum yedim....ama inanılmaz şekilde gribim....şimdi iyileştim diye bama sarılıp durdu yine kapcak şifayı böyle bi kısır döngü oluşturduk...vallahi çokkk zor....allahım biran önce iyileştirsin....bebeğimi de koorusun....sizde çok dikkat edin....lütfen...çok zor gerçekten.....:nazar::nazar::nazar:ama bunada şükür allah beterinden saklasın...:nazar::nazar::nazar:

dün şakayla karışık dedim aslında annende kal bikaç gün diye, o da sıcak baktı ama ciddi konuşmadık. eğer bu akşam da kötü olursa ertesi gün annesine gönderebilirim gerçekten :KK43:

sana da çok geçmiş olsun, tekrarlamaz inşallah:44:

tünaydın kızlar... sohbet tatlı tatlı ilerliyo..
benim bulantılarım başladı, kilo verdim. zaten 46 kiloyum iyice halden düştüm. ne olacak halim bilmem. korkmuyo da değilim hani.

çok geçmiş olsun canım. çabucak atlatın evden kovun mikrobu :) c vitamini tek çıkar yol gibi duruyo bu durumda. ama sen ağırlaşmışsın bayağı

dün şakayla karışık dedim aslında annende kal bikaç gün diye, o da sıcak baktı ama ciddi konuşmadık. eğer bu akşam da kötü olursa ertesi gün annesine gönderebilirim gerçekten :KK43:

sana da çok geçmiş olsun, tekrarlamaz inşallah:44:

çok sağol canım....dikkat et kendine....fena yani geçen hafta o bu hafta ben hastayım özledik birbirimizi ama ...bebişler iyi olsun yeterki...özleyelim ...:nazar::nazar::nazar:

benim velet 40+1 de hala gelmek bilmeyince mecburen sezeryam oldum kakasını yapma tehlikesi var diye. keşke normal doğum yapabilseydim.

Benim kocacık dökülüyor hastalıktan :KK43: akşam nöbetçi eczane vardı bizim orda, ilaçlarını aldım başladı kullanmaya. ben de maskeyle yattım evde :KK43: aklım çıkıyor bana da bulaşır diye. önlem olarak yapabileceğim bir şey var mı?[/QUOTE

sakınan göze çöp batar canım allaha emanet yaşıyoruz bizde bebeklerimizde benim çocuklar grip ateşli hiçbir önlem alamıyorum dün kendimle birlikte onlarıda götürdüm 2 gün okula gönderme bulaşıca dedi rapor verdi banada bulaşmasın die vitaminli meyve vs yiyorum yapacak bişey yok

Gunaydin kizlar sabah kan tahlili verdim oyle geldim ise bugun.. İki gundur bobregime sanci giriyo normal midir sizcee ?

geçmiş olsun acaba enfeksiyonmu ldu yada üşüttünmü bir idrar testi yaptırsa ii olur baştan önlemin alınır

canım beni hemşiren sallamış nasıl hastane o öyle benimde sezeryan oldu. doktorum odama geldi içimdeki pis kanı kadın boşaltı çarşafımı vs temiz yaydılar gittiler içini temizlemeden üztüne değiştirmek için kaldırılırmı ikincide 17 küsür kilo aldım 2 aya kalmadı verdim tamamını sezeryandı üstelik biraz yapıya göre değişiyor süt olsun diye fazladan çaba gösterilmezse zaten bebek sütle kilolarıda sömürüyor.oğlum 15 kızım 2 yaşında şimdi kadın doğum doktorum maşallah ilk hamilelikmi diyor ne dikiş ne çatlak şaşırdı 3. deyince birde oğlumdada kızımdada karnıma sadece bebe yağı sürdüm özen bile göstermedim
keşke normal doğum yapabilseydim tabiki normalin yeri ayrı ama sezeryanda güzvenilir ellerde olunca sorun yaratmıyor diye düşünüyorum

Son düzenleme:
benim velet 40+1 de hala gelmek bilmeyince mecburen sezeryam oldum kakasını yapma tehlikesi var diye. keşke normal doğum yapabilseydim.
hım anladım nasıp be guselım zor ama sezosta yaa allah yardımcısı olsun annelerın rabbım o amelıyata hıcbır anneyı mecbur etmesın :KK50:

tünaydın kızlar... sohbet tatlı tatlı ilerliyo..
benim bulantılarım başladı, kilo verdim. zaten 46 kiloyum iyice halden düştüm. ne olacak halim bilmem. korkmuyo da değilim hani.

çok geçmiş olsun canım. çabucak atlatın evden kovun mikrobu :) c vitamini tek çıkar yol gibi duruyo bu durumda. ama sen ağırlaşmışsın bayağı

evet canım bol sıvı ve c vitamini tüketmek gerekiyor ama ben ne yaptıysam olmadı ... allahın izniyle inşallah atlatırım bir an önce....sizlerde dikkatli olun.... normalde olduğumuzdan 2 kat ağır geçiyor hastalık hamilelikte....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

X