2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

daha ne olsun hayatımda kbrit kutusu felan diyince diyet kahvaltıya döndü:KK52:mor myveler çayıda ne bitki çayı içmiyosun değilmi ?
bana yasak ya sut ve urunlerı sınırlı sayıda ve mıktarda tuketıyorum kalsıyum asırı yuklu bedenımde demırı emıyo o sebepten
dıyet gıbı oluyo :))) mor meyve cayı hıms bogurtlen cılek kıraz vısne meyve bılmem ney karısımı bı cay normal sıyah caydan yararlı sevıyourm ben mıs gıbıde kokuyo:KK1:

bana yasak ya sut ve urunlerı sınırlı sayıda ve mıktarda tuketıyorum kalsıyum asırı yuklu bedenımde demırı emıyo o sebepten
dıyet gıbı oluyo :))) mor meyve cayı hıms bogurtlen cılek kıraz vısne meyve bılmem ney karısımı bı cay normal sıyah caydan yararlı sevıyourm ben mıs gıbıde kokuyo:KK1:

hımmm anladım,ben kahvaltıda siyah çaydan vazgeçememem .

hımmm anladım,ben kahvaltıda siyah çaydan vazgeçememem .
bende oylede nedense ıkı gebelıgımdede sıyah caydan sogudum ıcemıyorum dılımı buruyo
o sebepte bole meyve cayı fılan ıcıyorum olmadı ıhlamur yapıyorum yada elde sıkma meyve suyu hazırlıyorum kendıme :KK34:
ıs yerınde bu kadar luks fazla bıle ahahah esım yok ya duzende yok eskıden evde sık bı sofra hazırlarrdım kendı kendıme kahvaltı edesımde gelmıyo bende kahvaltımı bır tabaga hazırlayıp ıse goturuyorum (işim evimin en alt katında rahat oluyo) orda arkadaşlarla bırlıkte etmek daha tatlı gelıyo bana

Mrb arkadaşlar..
Benim ağzımda bi tat varki yeme içme zevkimin içine etti
Sanki suyun içine pası dökmüşler ben onu içiyorum bütün sıvılar böyle o yüzden hiç bişe içesim yok
Acaba bnde bişey eksikliğimi var da vücudum sinyal veriyo.
Birde bulantım çok az ama sürekli açım sanki içimde bebe çok tırtıl var kıtır kıtır kemiriyo beni işin kötüsü hem acm hem yiyemiyorum valla geçen gece kalktım yatakda açım diye ağladım
Her gebelik farklı diyolardı buymuş demek fark kızım da hiç böyle şeyler yaşamadım sanki ilk gibi yaşıyorum gebeliğimi.normalde diyet yapcam diye kendimi paralarken şimdi istemeden 3kilo verdim.
Allahdan benim depo sağlam :):KK53:

bende oylede nedense ıkı gebelıgımdede sıyah caydan sogudum ıcemıyorum dılımı buruyo
o sebepte bole meyve cayı fılan ıcıyorum olmadı ıhlamur yapıyorum yada elde sıkma meyve suyu hazırlıyorum kendıme :KK34:
ıs yerınde bu kadar luks fazla bıle ahahah esım yok ya duzende yok eskıden evde sık bı sofra hazırlarrdım kendı kendıme kahvaltı edesımde gelmıyo bende kahvaltımı bır tabaga hazırlayıp ıse goturuyorum (işim evimin en alt katında rahat oluyo) orda arkadaşlarla bırlıkte etmek daha tatlı gelıyo bana

vallah iştahım kabardı :) ben de okulda çocuklarla yapıyorum kahvaltımı sabah uyanınca imkanı yok hiçbirşey yiyemiyorum biraz zaman geçmesi gerekiyor :) ama bulantılarım başladığından beri ilk defa dün akşam ve bu sabah çok acıktığımı ve deli gibi yemek yemek istediğimi hissettim geçiyo heralde yavaş yavaş bulantılarr (gelsin kilolar) umarım fazla almam yaaa

vallah iştahım kabardı :) ben de okulda çocuklarla yapıyorum kahvaltımı sabah uyanınca imkanı yok hiçbirşey yiyemiyorum biraz zaman geçmesi gerekiyor :) ama bulantılarım başladığından beri ilk defa dün akşam ve bu sabah çok acıktığımı ve deli gibi yemek yemek istediğimi hissettim geçiyo heralde yavaş yavaş bulantılarr (gelsin kilolar) umarım fazla almam yaaa
kabarsın :)) yarasın mınık kuzuya
sevındım dılerım gecıyordur artık kılo cok almassın bende eskısı kadar cok yıyemıyorum sanırım cunku uyuyamadıgımı farkettım hazmedemıyorum kg alımı durur bende artıkın bebek buyudukce benım mıde kuculuyo otekındede aynısı olmustu yıyemıyorum yedıklerım yemek borusunda kalıyo mıdeme bıle ınmıyo ıc karnım darmıs :KK53:

kabarsın :)) yarasın mınık kuzuya
sevındım dılerım gecıyordur artık kılo cok almassın bende eskısı kadar cok yıyemıyorum sanırım cunku uyuyamadıgımı farkettım hazmedemıyorum kg alımı durur bende artıkın bebek buyudukce benım mıde kuculuyo otekındede aynısı olmustu yıyemıyorum yedıklerım yemek borusunda kalıyo mıdeme bıle ınmıyo ıc karnım darmıs :KK53:

hmm anladım kaç kilo almıştın canım ilk gebeliğinde?

Mrb arkadaşlar..
Benim ağzımda bi tat varki yeme içme zevkimin içine etti
Sanki suyun içine pası dökmüşler ben onu içiyorum bütün sıvılar böyle o yüzden hiç bişe içesim yok
Acaba bnde bişey eksikliğimi var da vücudum sinyal veriyo.
Birde bulantım çok az ama sürekli açım sanki içimde bebe çok tırtıl var kıtır kıtır kemiriyo beni işin kötüsü hem acm hem yiyemiyorum valla geçen gece kalktım yatakda açım diye ağladım
Her gebelik farklı diyolardı buymuş demek fark kızım da hiç böyle şeyler yaşamadım sanki ilk gibi yaşıyorum gebeliğimi.normalde diyet yapcam diye kendimi paralarken şimdi istemeden 3kilo verdim.
Allahdan benim depo sağlam :):KK53:

Canım tuzlu çubuk kraker yemeyi dene. mideni bastıracaktır. hem ağzındaki o paslı tadıda alır

hmm anladım kaç kilo almıştın canım ilk gebeliğinde?
73 ile hamıle kalmıstım 80 ıle dogurdum bebek ve suyu 10-12 kg gelıyomus harbıden olemıs eve geldıgımde dogumun ertesı gunu tartıda 70kg ıdım ...

şimdi 66 kg ıle hamıle kaldım allah kerım yıne max 80ıle dogururum gıbı gelıyo:KK49:şu anda 69 kg olmusum:26:

Ahhh yiyebilsem tek yiyebildiğim haslanmış yağsız tuzsuz brokoli ve meyve bide gün aşırı et balık yemeye zorluyorum kendimi.
Bide hala folik aside devam ediyosnuz dimi

73 ile hamıle kalmıstım 80 ıle dogurdum bebek ve suyu 10-12 kg gelıyomus harbıden olemıs eve geldıgımde dogumun ertesı gunu tartıda 70kg ıdım ...

şimdi 66 kg ıle hamıle kaldım allah kerım yıne max 80ıle dogururum gıbı gelıyo:KK49:şu anda 69 kg olmusum:26:

ooooooo süpersinn sen yaa. ben ilk hamileliğimde 47 ile hamile kaldım 76 ile doğuma gittim :S tamı tamına 29 kiloooooo!!! eve geldiğimde 69 dum doğumda sadece ve sadece 7 kilo gitti bunun 3400 ü bebekti zaten :)
çok korkuyorum yine aynısı olacak diye o yuzden yiyemiyorum insallah bu sefer 14-15 le tamamlarım. çok kötüydü son 2 ayım

ooooooo süpersinn sen yaa. ben ilk hamileliğimde 47 ile hamile kaldım 76 ile doğuma gittim :S tamı tamına 29 kiloooooo!!! eve geldiğimde 69 dum doğumda sadece ve sadece 7 kilo gitti bunun 3400 ü bebekti zaten :)
çok korkuyorum yine aynısı olacak diye o yuzden yiyemiyorum insallah bu sefer 14-15 le tamamlarım. çok kötüydü son 2 ayım

Zayıflar daha çok kg alıyo diye boşa demiyolar demekki

zayıf kısılerın kg alımı daha kolay oluyomus verımıde aynı sekıl benım oglum kucuk dogmustu 2860grdı yınede suyuyla beraber 10kg etmıs :))

ınsallah bu gebelıgımdede cok sısmem cunku oglumda o 7 kg bıle cocugun sıkısmasına yettı ve 15 gun erken dogdu ayak parmakları hala ust uste:26: duruyo serce parmak yanındakı parmagın ustunde

Zayıflar daha çok kg alıyo diye boşa demiyolar demekki

Kesinlikle doğruluk payı çok fazla. ha ama birde şöyle birşey var benim gibi 47 kiloyla hamile kalıp 54 le doğuma gideni de biliyorum. bu tamamiyle beslenme alışkanlığıyla ilgili. ben fastfood menülerinde tek menüyle doymayan ama yinede kilo almayan bir tip olduğumdan aynı yeme miktarına devam edince(hatta hamileyim diye abartınca) sonuç bu:) solucandan hipopotama dönüştüm.:))birde soyle bişey var 9 ayda aldığımı 9 ayda geri verdim hiç kalmadı ama yine o sıkıntıya asla asla ve asla değmez

zayıf kısılerın kg alımı daha kolay oluyomus verımıde aynı sekıl benım oglum kucuk dogmustu 2860grdı yınede suyuyla beraber 10kg etmıs :))

ınsallah bu gebelıgımdede cok sısmem cunku oglumda o 7 kg bıle cocugun sıkısmasına yettı ve 15 gun erken dogdu ayak parmakları hala ust uste:26: duruyo serce parmak yanındakı parmagın ustunde

Kilolumu hamile kaldın da bebek sıkışdı merakımı mazur gör ben kikoluyum o yüzdn soruyorum

neyse bulduk sonunda yine biribirmizi eee nasıl bakalım herkes yaa birde bişi soracagım ben hamileligimin başından beri ki yarın9. haftamiza girecegiz allah nasip ederse mide bulantılarımın hiçbirinde istifra etmedim zor tuttum kendi mi ki bünye mide bulandıkça istifra etmeye alışmasın diye ama iki gündür sürekli bogazımda bir düğüm boynumu aşagıya bile egsem kusacakmışım gibi geliyor özellikle akşamları pijamaların yakaları acık bile olsa sıkıyormuş gibi geliyor bunu yaşayan varmı neden oluyordur bu sizce var mı bilen acaba :KK50::KK50:

benimde öyleydi canım boğazıma dayanmasada dayanıyor gb boğuluyorum hissi oluyor midemin bulantısını tetiliyordu sanki 12. haftamdayım bugun çok şükür yok öyle birşey inşllh demekki yavaş yavaş bitiyor 12. haftalarda

Sorma bağırsaklar bebekten daha hareketli zaten:KK37:

kesinlikle :)

radar kimin karıyım yakalarım :KK53:

kesinlikle katılıyorum cnm.. ben yaptırmıcam dediğimde dr.um bana kızdı ama sonucuna güvenmediğim bi şeyi neden yaptırayım ki :KK34:

benim doktorum ikili test yaptıracakmısın dedi hayr dedim tmm dedi bişey demedi zaten demeye ne hakkı var ki benim bebeğim ne karışır

ya ben 10+3 günlük hamileyim ancak su içmem gerekiyor biliyorum dr.um günde 8 bardak su iç dedi ancak ben 1 bardak bile içsem midem bulanıyor benim gibi problem yaşayan varmı? ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen.:nazar::KK49:

içine çok az bal yada tat katacak bişey katsan belki tadı kokusu daha cazip gelebilr

Kandırıkçısın gızım sen, dettt:KK37:

Büyüdü de azcık bana insaf etse artık. Geldiğinde midemi çıkarıp kendisine takdim edicem. Al artık benim işime yaramaz mındar ettin yepisyeni mideyi dicem:KK53:

Cinsiyet için ben de heyecanlıyım haa ikili teste gitcem haftaya belki o zaman belli olur:KK52: Seninki de büyümüş maşallah annesi tomurcuklarına gurban.

benim dün bişey demedi cinsiyet konusunda 1 ay beklicem artık

Mrb kizlar..ben Allah kismet ederse agustos annesi olucam:) bebislerimizi saglikla kucagimiza aliriz insallh..

amin inşllh cümlemizin bebesi
hoş geldin aramıza

ahhh keske benımde arkadasa ıhtıyacım var :KK16:

valla klasık kahvaltı ama yazayım hayatım bır kıbrıt kutusu peynır sıyah zeytın yesıl zeytın kaymak bal nutella :KK56: vee sofranın kralıı bebeklerımızın en gusel proteın kaynagı haslanmıs yumurta ve mor meyveler cayı :KK49:

bol bol ye annesi afiyet bal olssun

Kilolumu hamile kaldın da bebek sıkışdı merakımı mazur gör ben kikoluyum o yüzdn soruyorum
boyum 170cm kg 73 du oglumdayken balık etlı kıvamdaydım sısman denemez tam ama ıc karnım asırı darmıs
uykudayken yastıgıma yemek akıyodu sen dusun kı kus kadar yıyebılıyodum mıdeme yer kalmıyoms bebekten yedıklerımde yemek borusunda kalıyomus enterasan bı vakayım ben

Son düzenleme:
Kesinlikle doğruluk payı çok fazla. ha ama birde şöyle birşey var benim gibi 47 kiloyla hamile kalıp 54 le doğuma gideni de biliyorum. bu tamamiyle beslenme alışkanlığıyla ilgili. ben fastfood menülerinde tek menüyle doymayan ama yinede kilo almayan bir tip olduğumdan aynı yeme miktarına devam edince(hatta hamileyim diye abartınca) sonuç bu:) solucandan hipopotama dönüştüm.:))birde soyle bişey var 9 ayda aldığımı 9 ayda geri verdim hiç kalmadı ama yine o sıkıntıya asla asla ve asla değmez

Haklısın bende kilolu hamilelerdenim ağzıma biley atarken 3 kez düşünüyorum.
Tabi bu ilk aylar için geçerli değil rabbim yardımcı oluyo ilk gebeliğide dw 4 kg vermişdim ilk aylar
84 kg ile hamile kalmışdım 40ın çıkdığı gün 80 kiloydum.

Senin kilonda çok fazla değil ki nasıl sıkışmış 7 kiloyla hayret. suyun mu azdı diyeceğim ama doğumda 10 kilo gittiğine göre az değildi. Çocuğun parmaklarını sorun yapma. zamanla illaki düzelir,çok kolay düzeltilebilecek bir şey. Allah şifası olmayan dert vermesin.

X