2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Simdi benn kacayim
ev isleri beni bekliyor
gerci canim hic birsey yapmak istemiyor ama ne yapmali yalnizim
yardim edenim yok
esim desem bir is yapmaz evde
bende hamilelikde cok tembellesdim
artik baslamak gerek temizlik islerine
optum hepinizi guzel gunler yasayalim insallah evlatlarimizla aminn

Simdi benn kacayim
ev isleri beni bekliyor
yardim edenim yok

Kızlar ya dün bir haber izledim bursa da bir bayan myon hastalığı yüzünden bebeğini almamışlar kadın 10. ayına girmiş ve şok oldum. Eşimde diyor ki sende myon varya şimdi hep bu tarz haberler çıkar. Çok üzüldüm ve kendi adıma da korktum :KK43:

durumundan dolayı bu tür haberleri algılaman çok normal, ancak miyomun artış hızı önemli, eğer bebeğin büyürken o da hızlı büyüyorsa o zaman risk olabilir ama o zamanda bebek belli bir haftayı geçirdiyse ve akciğer gelişimi için gerekli ilaçlarla önlemini aldılarsa bebeği erken doğuruyorlar, benim arkadaşımın başına gelmişti ve yanlış hatırlamıyorsam 36 gibi bebeği almışlardı ve bir kaç hafta küvezde kaldı, belli bir kiloya gelince çıkışını yapmışlardı şimdi oğlu 1 yaşını geçmiş olmalı,
zaten normal kontrolünde miyomuna da bakıyorlardır, dilerim hızlı büyümez ve bebeğine engel olmaz

ne oldu bacılarr konumuzu neden kapamıslarr :44:
anlayamadım
sevgılı arkadasım nutez ve sosyolog 35 banlanmıs off yaa
anlamıyorum gercekten nutezcım canım gecmıs olsun okuyosan ayaklarını uzat dınlen yorma kendını
kuzucun sıkı sıkı tutunsun sana ınsallah

kuşlar uçurmuştur belki dileklerini :emir_bebek:

mail adresimi atıyorum sana cnm , boş bi mail atarsan geçen gün istediğin fotoğrafı atıcam sana :KK49:

Simdi benn kacayim
ev isleri beni bekliyor
yardim edenim yok

canım inş ALLAH hakkında hayırlısını versin :KK54:

durumundan dolayı bu tür haberleri algılaman çok normal, ancak miyomun artış hızı önemli, eğer bebeğin büyürken o da hızlı büyüyorsa o zaman risk olabilir ama o zamanda bebek belli bir haftayı geçirdiyse ve akciğer gelişimi için gerekli ilaçlarla önlemini aldılarsa bebeği erken doğuruyorlar, benim arkadaşımın başına gelmişti ve yanlış hatırlamıyorsam 36 gibi bebeği almışlardı ve bir kaç hafta küvezde kaldı, belli bir kiloya gelince çıkışını yapmışlardı şimdi oğlu 1 yaşını geçmiş olmalı,
zaten normal kontrolünde miyomuna da bakıyorlardır, dilerim hızlı büyümez ve bebeğine engel olmaz

Canım myonum 5 cm. büyüklüğünde rahimin dışına doğru büyüyor. Doktor erken doğum riskini zaten söyledi artı kanama riski de oluyormuş. Ama bebeğim sağlıklı. Doktorum endişelenmemi söyledi son aylarda karar verileceğini söyledi. Ama yine de korkuyor insan hele de o haberi gördüm ya Allah'ım yardım etsin.

selam güzel anneler...
Her şey gönlünüzce ve en hayırlısı olsun. size bir şey sorcam.. ben biraz bugün koşarak yürüdüm caddeden geçerken otübüs hızla geliyordu... sonra korktum bir şey olur mu diye. Allahım inş korur. Ne olur dua edin. siz de bazen gebeliğinizi unutup böyle şeyler yapıyor musunuz?

yamazmıyız canım bazen okulun merdivenlerini koştura koştura inip çıkıyorum :KK53: arkadaşlar dedi yahu hayırdır niye böyle koşturuyosun diye o an farkettim hamile olduğumu:26::26::26: çalışırken tamamen aklımdan çıkıyor durumum malesef kendimi işe kaptırıyorum Allah korusun bebeklerimizi Ona emanet bol bol ayetel kürsü okuyorum .... ama az dikkatli olsak iyi olur tabiii

hayırlı olsun kızlar yeni topiğimiz :) ben bişey anlamadım şaşırdım göremeyince. ya ben çok heyecanlıyım kısmetse 14 gün sonra 1 haftalığına umreye gideceğiz eşimle cumartesi netleşti iyice kızımı anneanneye bursaya bırakacağım abisi anane dede dayı artık ilgilenecekler bizimki onları parağında oynatır inşllh ilk defa benden uzakta kalacak hayırlısı olsun.

ayyy ne güzell yaa çokkk imrendim şimdi sana Allah bana da, isteyen herkese de nasip eder innnşşşaaalllaaahhhhh :) bebişin de ne güzel doğmadan hissedecek o manevi huzuru.. bizlere de dua eder misin :KK9::KK9: ayrıca kızını merak etme Allah korur onu hiiç birşey olmaz :KK52::KK52:

kızlar geçen ultrasonumda doktor yumurtalığımda 3 cm lik kist olduğunu söyledi önceden baktırmıştım yoktu öyle bişey hamile kaldıktan sonra oluştu sanırsam sizce bir zararı olur mu kiiii??????????:44::44::44::44: doktor çok yuvarlak konuşuyo belli olmaz şimdi endişe etmeye gerek yok falan anlamıyorum ne demek bu korkmalı mıyımmm :KK53::KK53::KK53::KK53:

kızlar geçen ultrasonumda doktor yumurtalığımda 3 cm lik kist olduğunu söyledi önceden baktırmıştım yoktu öyle bişey hamile kaldıktan sonra oluştu sanırsam sizce bir zararı olur mu kiiii??????????:44::44::44::44: doktor çok yuvarlak konuşuyo belli olmaz şimdi endişe etmeye gerek yok falan anlamıyorum ne demek bu korkmalı mıyımmm :KK53::KK53::KK53::KK53:

Canım arkadaşımda da vr şuan 36 haftalık hamile sezeryan doğum olacak normal doğum yapamazsın demiş doktor ve kistinide doğumda alacaklarmış... Kanama yapmadığı ve çok büyümediği sürece sorun olmaz

ya kızlar ben bugün kan hapına başladım sabah aç karınla diyo
ben zaten kalktığım gibi safra kusuyorum her sabah
onun arkasından hapı içtim ama 10dk dayanabildim su içince hapla yine çıkarıyorum
kullanan varsa siz nasıl kullanıyorsunuz?

canım ben tiroid ilacı kullanıyorum troid bezim olmadığından
endokrinci çok aç almana gerek yok öğlen ve akşam arası acıktığında al dedi
zaten benim kadın doğumcu daha demir vermedi onun için mesele yok bana
BU ARADA TROİD HAPI KULLANANLARIN AKLINDA OLSUN
BELKİ BİLİYORSUNUZDUR DA HATIRLATAYIM TEKRAR
DEMİRİ SABAH ALMAYACAKMIŞIZ ARKADAŞLAR
TROİD HAPININ ETKİNLİĞİNİ AZALTIYOR SANIRIM
ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEĞİ ARASINDA ACIKINCA ALACAKMIŞIZ

ben'm baya kilodumu doldurmuş kırmızıya yakın.gitti sanırım bebeğim:KK43::KK43:

canım inşallah iyisindir merak ettim seni

bana yola cikmak olurmu acaba
arabayla?
Bir gunluk yol ve daglari gecmek gerek bu yolda sizce bebegime zarar etmez dimi?

ben sordum rahat rahat yolculuk yap dedi ama
senin yolun çok uzun
ikiye bölemez misin gece bir yerde kalsan mesela
ben 7 saat yolculuk yaptım 6 haftalıkken
moladan sonra ve gece çok sancım oldu biraz korktum açıkçası

selam güzel anneler...
Her şey gönlünüzce ve en hayırlısı olsun. size bir şey sorcam.. ben biraz bugün koşarak yürüdüm caddeden geçerken otübüs hızla geliyordu... sonra korktum bir şey olur mu diye. Allahım inş korur. Ne olur dua edin. siz de bazen gebeliğinizi unutup böyle şeyler yapıyor musunuz?
gebeliğimi unutup neler yapıyorum var ya
hemen sancı giriyor ama
miniğim anne bi dur bakayım diyor hemen

Canım myonum 5 cm. büyüklüğünde rahimin dışına doğru büyüyor. Doktor erken doğum riskini zaten söyledi artı kanama riski de oluyormuş. Ama bebeğim sağlıklı. Doktorum endişelenmemi söyledi son aylarda karar verileceğini söyledi. Ama yine de korkuyor insan hele de o haberi gördüm ya Allah'ım yardım etsin.

canım benim bir arkadaşım
miyomu çok da olduğu halde
vaktinde ve sağlıklı doğum yaptı
inşallah allahın izniyle sorun olmaz

kızlar bı yere kadar gıtmıstım geldım ne var ne yok mehmet elıften nutezdenvarmı bır bılgı ne konustunuz bea 8 sayfa gerıye donmeye vaktım yok hepınızı operım :KK54:

günaydın hamişler,
gynoferon kullanıyorum ben de, içindeki demiri en iyi şekilde alabilmek için süt ve süt ürünleri ile birlikte almamak gerekiyor. kahvaltıdan 2 saat sonra alıp 1 saat dinlenmek gerekiyor. senin ilacın farklı ise doktoruna danış canım....

canım bende aynı ilacı kullanıyorum sabah aç karınla dedi eczanedeki kız eşim doktoru arıycak gece yatarken içmek istiyorum
çünkü bu sabah ilacı içtikten 10 dk sonra geri çıkardım :KK5:

canım ben tiroid ilacı kullanıyorum troid bezim olmadığından
endokrinci çok aç almana gerek yok öğlen ve akşam arası acıktığında al dedi
zaten benim kadın doğumcu daha demir vermedi onun için mesele yok bana
BU ARADA TROİD HAPI KULLANANLARIN AKLINDA OLSUN
BELKİ BİLİYORSUNUZDUR DA HATIRLATAYIM TEKRAR
DEMİRİ SABAH ALMAYACAKMIŞIZ ARKADAŞLAR
TROİD HAPININ ETKİNLİĞİNİ AZALTIYOR SANIRIM
ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEĞİ ARASINDA ACIKINCA ALACAKMIŞIZ

anladım canım çok sağol sanada geçmiş olsun

ayyy ne güzell yaa çokkk imrendim şimdi sana Allah bana da, isteyen herkese de nasip eder innnşşşaaalllaaahhhhh :) bebişin de ne güzel doğmadan hissedecek o manevi huzuru.. bizlere de dua eder misin :KK9::KK9: ayrıca kızını merak etme Allah korur onu hiiç birşey olmaz :KK52::KK52:

inşllh canım rabbim isteyen herkese kısmet etsin mübarek topraklara üm anne ve bebekleri içinde bolca dua ediceğim inşşlh

başka doktorada görün için rahatlasın canım çok sık görülüyor kist miyom kimisi kendinden kayboluyormuş inşllh öyle olur

Valla canım aslına bakarsan bebişlerimizin alacak nefesi varsa ne yapsak bizimle olurlar ama Allah korusun yoksa ne yapsak alacak onları rabbim aslında biz çok takıyoruz ama elde değil işte :KK43:

kesinlikle ben 6 aylık hamileyim botanikte bisiklete bindim oğlumla yarış yapıyorum allah allah günümde deil neden karnım ağrıyor derken kendi kendime hamile oluğum aklıma geldi indim bisiklet beni deil ben bisikleti taşıdım. inanın karadan izmire 9 ssat gidip ertesi gün döndüm 24 saatte 18 saat yolculuk ve 2 kere uçak yolculuğu yaptım şimdide kısmetse 3.5 saat uçak yolculuğu yapacağım ama herkesin bünye farklı benim risk olmadığı için içim rahattı eğer rist varsa tabikide dikkat etmek lazım doktorla karar verilmeli.

canım bende aynı ilacı kullanıyorum sabah aç karınla dedi eczanedeki kız eşim doktoru arıycak gece yatarken içmek istiyorum
çünkü bu sabah ilacı içtikten 10 dk sonra geri çıkardım :KK5:

anladım canım çok sağol sanada geçmiş olsun

teşekkür ederim tatlım
gyno ferro sanolu ben hamile kalmadan kullanmıştım
ben de gece aldım hep
iki saatlik kafein ve kalsiyum kısıtı olduğu için
ferritinim düzeldi sanırım
yine de doktoruna sor istersen

Kizlar aranizda folikasitden baska vitamin icen varmi ben birtek folikasit iciyorum

bana da sadece folik asit dedi
ilk 3 ay sentetik hiç bir şey vermiyorum ben gerek yok dedi
11-12. haftalarda bakarız dedi
arkadaşlarımdan hem hiç bişi kulanmayan var folik asit hariç
hem de en baştan beri elevit kullanan var
doktora göre değişiyor sanırsam

X