2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benımde 31+3 suanda asagı yukarı senınkıne yakındır ısallah :) 15ınde kontrolum 33 haftamda olmus olucam..ne garıp degılmı ıcındeyken yanında..tuhaf hıssetmıyormusun yanı zamansız geldı ya kuzucuk..

ben halen inanamiyorm ki baktikca agliyorm cok garip

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

cnm henuz benden emmedi hem o yapamiyo hemde benim sut gelmiyo

inşallah gelir sütün canım. hurma ye bol su iç. o da deneye deneye öğrenecektir daha dünyaya hazırlanamadan gelmiş annesi ne yapsın kıyamam :)
Diyetisyene yönlendirildim diyet uyguluyorum aslında diyetten ziyade sağlıklı şeyler tüketiyorum sadece o deminki yasak meyveler can sıkıcı tabi diğer meyveleri de sınırsız yiyemiyorum tane işi sürekli açlık tokluk şekerimi ölçtürüyorum hamdolsun şimdilik diyetim işe yaradı görünüyor😊benim bebeğim de 1 hafta önde. Son kontrolde Dr şekerin bebeğin omuzlarını geniş yapabileceğini ve bunun normal doğumu zorlaştırabileceğini söyledi😕en hayırlı doğum şekli hepimiz için neyse o olsun inşallah. Kontrolüm için de 20 gün sonra gel dedi canım. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

şeker ölçüm aletini alıp evde kendin ölçsen olmaz mıcanım, senin için daha kolay olur sanki. hem şeker olmasa bile hepimizin sağlıklı beslenmesi lazım. artık bende dikkat ediyorum. iri bebeklerin normal doğumda sağlık sorunlarını biliyorum bende. yeter ki hayırlısıyla kucağımıza alıp büyütelim. her şeye razı oluyor insan bi saatten sonra.

cnm ben en basindan beri mide bulantisiyla gecirdm bebegin kilosunu sadece vitaminler hergun bi kasik pekmez ve balikyagina bagliyorm :)

Benim oglusunda kilosu iyi çok şükür 30+6da doktora gittigmde kilosu 1900du gerçi doktorlarin dedigi tam çıkmıyo maşallah seninki tahmininden daha kilolu doğdu beslenme sorunuda inşallah hemen atlatirsin evinize dönersinz

bu bebıslerın acelesı ne yahu :) agustosa daha 1 ay var var 2.mi 3.mü gelen bebıslerımız..allah hepsıne saglık versın acılarını gostermesın..:nazar:

inşallah gelir sütün canım. hurma ye bol su iç. o da deneye deneye öğrenecektir daha dünyaya hazırlanamadan gelmiş annesi ne yapsın kıyamam :)

şeker ölçüm aletini alıp evde kendin ölçsen olmaz mıcanım, senin için daha kolay olur sanki. hem şeker olmasa bile hepimizin sağlıklı beslenmesi lazım. artık bende dikkat ediyorum. iri bebeklerin normal doğumda sağlık sorunlarını biliyorum bende. yeter ki hayırlısıyla kucağımıza alıp büyütelim. her şeye razı oluyor insan bi saatten sonra.

cirkin kizim aceleci sabirsiz :)

Kizlar ya bugün benim gobegim acayip ağrıyor karnimda gergin ve sert sizdede oluyomu hic.resmen gulemiyorum yaa cok agriyor :KK43:

cnm ben en basindan beri mide bulantisiyla gecirdm bebegin kilosunu sadece vitaminler hergun bi kasik pekmez ve balikyagina bagliyorm :)

Benim oglusunda kilosu iyi çok şükür 30+6da doktora gittigmde kilosu 1900du gerçi doktorlarin dedigi tam çıkmıyo maşallah seninki tahmininden daha kilolu doğdu beslenme sorunuda inşallah hemen atlatirsin evinize dönersinz

insallah cnm evet bekledigimize gore fazla dogdu cok sukur cunku sisi inecek kilosuda inecek hakkimizda hayirlisi insallah cnm

canım ben onu denedim.. ilk tahlili verrken bi o aletle ölçtürdüm bi de damardan ölçüm yaptırdım damardan şekerim daha dşük çıktı:))))) ama hamdolsun ölçümlerim iyi gittiği için her hafta 1 kez açlık tokluk ölçtürmem yetiyor... eğer ölçümler biraz yükske çıksaydı muhtemelen o küçük aletlerle yapacaktım çünkü sürekli kan versem bana kan kalmaz:)))))) ben de tontiş bebek iyi zannederdim ama yooooook öyle değilmiş... normal olsun diyorum.. inşallah hepimiz evladının her şeyi normal olsun, olması gerektiği gibi... Allah büyüktür...

Geçmiş olsun canım tuzu çok mu tüketiyordun ayak şişmesi normal bacaklarda şişme var mıydı tansiyonun yüksek mi çıkıyordu bir de bebisteki bir hafta gerilik cok onemli degil yqnlis hatırlamıyorsam qdet düzensizliği vardı gec döllenme olmuştur Rabbim bizleri de yavrularımızı da korusun inşallah

Yani normal seviyede herzaman ki gibi tuz tukediodum ayak bileklerim fena şiş bacaklarimi okadar fark edemiyorum .normal tansiyonum 10/6 benim bugün 13/7 çıktı

İyi aksamlar kızlar saat yediye doğru anca geldik eve resmen 4 saat nst bekledik özel devleti geçti sinir oldum sonucu göstermedim odasına biraktim yarın arayacağım degerlendirecekler iyi çıktı ama nst. İdrarda protein yok kan tahlilleride iyi çıktı. Sabah akşam tansiyon takibi önerdi .oğluma birşey oldu diye o kadar korktum ki ben anneliği hissedemeyecegimi düşünüyordum ama varmış icimde öyle bir duygu sana bağlı birşey için endişelenmek çok değişik bir duygu.allahim herkesin yavrusunu korusun icinde de benimkini amin.beni merak eden cevap yazan arkadaşlar alıntı yapamıyorum hepinize çok teşekkür ederim.dua edin bizim içinde

İyi aksamlar kızlar saat yediye doğru anca geldik eve resmen 4 saat nst bekledik özel devleti geçti sinir oldum sonucu göstermedim odasına biraktim yarın arayacağım degerlendirecekler iyi çıktı ama nst. İdrarda protein yok kan tahlilleride iyi çıktı. Sabah akşam tansiyon takibi önerdi .oğluma birşey oldu diye o kadar korktum ki ben anneliği hissedemeyecegimi düşünüyordum ama varmış icimde öyle bir duygu sana bağlı birşey için endişelenmek çok değişik bir duygu.allahim herkesin yavrusunu korusun icinde de benimkini amin.beni merak eden cevap yazan arkadaşlar alıntı yapamıyorum hepinize çok teşekkür ederim.dua edin bizim içinde

anlık bir yükseliştir inşallah yarın doktor da iyi şeyler söyler.... Artık son virajdayız inşallah Allah'ım tüm hamilelere de bize de yardım etsin...

canım belli bi hastane yok lokman hekimle devlet hastanesini denedim geldiğimden beri. on güne kadar yeni evimin olduğu şehre gidicem zaten. orda tekrar başka bir doktor olacak. doğumuda orda yapıcam Allah izin verirse. tek bi doktorunun olmaması berbat bişey. inşallah doğuma iyi bir doktora denk gelirim artık tek duam bu..
suyum normale dönmedi. halen fazla malesef. artık nefes almak, yemek yemek zulüm. çok daralıyorum. çok terliyorum.

hayır haberim yok, hatırlıyorum o arkadaşı. çok erken olmuş onun ki de kıyamam :KK43: umarım ikiside hemen toparlanıp birbirlerine kavuşurlar. az önceki arkadaşa şaşırırken meğerse bir erken doğum daha varmış :KK43: korktum inanki

sen ne yaptın evine kavuşabildin mi? yoksa halen benim gibi kayınvalide yanında sürünüyor musun :)
sınav sonuçlarında iyidir umarım.

Canim çok sevindim evinde doğum yapmana bak Allah kolaylığıni verdi ben hala kv evindeyim:KK66:) değişen birşey yok doğuma.kadar ayni..bjr tane dersten kaldım :KK66:) aman sevindim olsun dedim hiç çalışmamaya ...ben tansiyon uğraşıyorum ya da uğraşmiyorum sana yazdıktan sonra hastaneye gittim evde yüksek orada normal aman çok sıcak bunaldim artik. .ama çok sevindim kendi evinde doğum yapmana annen gelir daha rahat öptüm canım dikkat et kendine

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

cirkin prensesiniz geldi teyzecikleerrr ☺

Eşime buradan haberleri veriyorum hergün. Benimle günü aynı bir gebe doğum yaptı diye anlatmıştım işten gelince.
Şimdi resmini koyunca ona da gösterdim. İkimizde şaşırdık biraz demek ki benim yavru da içeri de böyle koskocaman adam olmuş diye:KK16:
Allah şansını, yolunu, bahtını açık etsin yavrunun. Annesiyle babasıyla sağlıkla mutlulukla yaşasın inşallah tebrikler annesi :KK34::nazar::nazar:

zaten abur cuburu kestim. tek tatlı yediğim karpuzdu. ona da dem vurabiliyorum şuan. o yüzden dediğin gibi yükleme yaptırmak istemiyorum canım. kendimi uzak tutarsam zaten şurda ne kaldı doğuma. hem şekeri tespit etsede o kafa küçülmeyecek en azından onu biliyorum :KK43:

Kafası önde gidiyor ama kilosu nasıl peki? Yani benimkinin de kafası azıcık büyükmüş ama normal sınırlar içerisinde dedi doktor. Kilosu da zaten 3 gün ileride ve zaten herkes öğrendi burada şeker hastasıyım ben diyet yapıyorum elimden geldiğince...:KK56:

Yükleme yaptırsanda artık pek bir faydası olmaz sanırım, verecekleri şey diyet çünkü onu da sen yapıyorsun. Bir arkadaş daha var burada bebeği birkaç hafta önde gidiyordu 34. haftasında doktoru zamanında bilgilendirmediği için bebek şekerden etkilenmiş ve büyümüş. Yeni gittiği doktor artık olan olmuş bebek irileşmiş bundan sonrasına etkileri azaltmaya çalışacağız demiş. :KK19:

Hamile hamile taşınma işi de ne zor. Bende taşınacağım ama doğumdan sonra çok şükür. Normalde eylül 15'de lojmanı boşaltmamız gerekiyordu. sağolsun komutanlarla konuştu eşim ve ekime kadar kalabileceğiz burada bebiş de daha çok toparlanmış olacak. Annem ablam filan halledeceğiz bir şekilde:KK49:

Özel hastanenin avantajı sıra beklememek değil mi balım? Sonuçta bir ton paralar veriliyor sıra beklemeyeyim adam gibi ilgilenilsin diye. Bende kızdım bak şimdi. Ben devlet hastanesine gidiyorum, sıra bekliyorum evet gene de 4 saat hiç beklemedim yani pes..

Testlerin iyi çıktıysa güzel, inşallah tansiyon takiplerinde normal çıkar. Erken doğum istemiyoruz, herkes en az bir kere "40+3 oldu halen doğuramadım" yazmalı..:KK37:

kızlar bebeğimin hareketsizliğinden bahsetmiştim dün. ilgilendiğiniz ve dua ettiğiniz için Allah razı olsun. bugün bebeğimin hareketleri daha iyi. Allahım kimseye göstermesin kucağımızı boş bırakmasın.

Valla o ne kötü bir histir canım ya... Sürekli karnında kıpır kıpır olan şey hiç oynamasın, insanın aklına bin tane şe geliyr valla. O korkunun endişenin tarifi yok bence. Yoruyorsun kendini herhalde, dikkat et kendine gülüm az kaldı zaten hayırlısıyla :nazar::nazar:

Canım sen park yatak arıyordun, aldın mı bilmiyorum ama ben sunnybaby 705 riga almıştım, gittigidiyor.com dan,..şu anda yatakodamda kurulmuş duruyor, ben çok beğendim, bi bak istersen...yan tarafında fermuarı var, rafları var, alt değiştirme ünitesi var, cibinlikli , dönencesi var ışıklı gece lambalı titreşimli , çeşit çeşit müzikli mp3 lü, 219 tl ye aldım 2 ay önce içine konan sünger yatağıyla birlikte..

Evet canım, almadım daha bugün bakmayı düşünüyorduk ama bebek için şifonyer alıp döndük bende ne olduğunu tam anlayamadım :KK1:
25 kg'ye kadar da taşıyormuş gayet güzel. Bakalım bizim kısmetimizde hangi yatak olacak? Çok sağol:KK9:

Aldim sonuçları sadece gunde 2 yumurta ve et ye dedi bide kan ilacini günde 2 ye cikar dedi haftaya kontrole gel dedi okadar e bu şişkinlik tuzdanmi yanii anlamadim ben bişe :/

Zayıf olduğunu düşünüyor sanırım. Birde bebek toparlansın diye uğraşıyor. Şeker derdin yoksa meyve de ye, bebeğe karpuz ve sade dondurma ile kilo aldıranları okudum ben bu forumda. Gerçi günde iki yumurta çok olur ama vardır herhalde bir bildiği ye bari. :KK56: Bir dahaki gidişine bebiş haftasıyla uyumlu olacak inşallah :nazar::nazar:

Yalnız ne alıntılamışım, işin içinden çıkamadım yarım saattir. :KK53:

Eşime buradan haberleri veriyorum hergün. Benimle günü aynı bir gebe doğum yaptı diye anlatmıştım işten gelince.
Şimdi resmini koyunca ona da gösterdim. İkimizde şaşırdık biraz demek ki benim yavru da içeri de böyle koskocaman adam olmuş diye:KK16:
Allah şansını, yolunu, bahtını açık etsin yavrunun. Annesiyle babasıyla sağlıkla mutlulukla yaşasın inşallah tebrikler annesi :KK34::nazar::nazar:

Kafası önde gidiyor ama kilosu nasıl peki? Yani benimkinin de kafası azıcık büyükmüş ama normal sınırlar içerisinde dedi doktor. Kilosu da zaten 3 gün ileride ve zaten herkes öğrendi burada şeker hastasıyım ben diyet yapıyorum elimden geldiğince...:KK56:

Yükleme yaptırsanda artık pek bir faydası olmaz sanırım, verecekleri şey diyet çünkü onu da sen yapıyorsun. Bir arkadaş daha var burada bebeği birkaç hafta önde gidiyordu 34. haftasında doktoru zamanında bilgilendirmediği için bebek şekerden etkilenmiş ve büyümüş. Yeni gittiği doktor artık olan olmuş bebek irileşmiş bundan sonrasına etkileri azaltmaya çalışacağız demiş. :KK19:

Hamile hamile taşınma işi de ne zor. Bende taşınacağım ama doğumdan sonra çok şükür. Normalde eylül 15'de lojmanı boşaltmamız gerekiyordu. sağolsun komutanlarla konuştu eşim ve ekime kadar kalabileceğiz burada bebiş de daha çok toparlanmış olacak. Annem ablam filan halledeceğiz bir şekilde:KK49:

Özel hastanenin avantajı sıra beklememek değil mi balım? Sonuçta bir ton paralar veriliyor sıra beklemeyeyim adam gibi ilgilenilsin diye. Bende kızdım bak şimdi. Ben devlet hastanesine gidiyorum, sıra bekliyorum evet gene de 4 saat hiç beklemedim yani pes..

Testlerin iyi çıktıysa güzel, inşallah tansiyon takiplerinde normal çıkar. Erken doğum istemiyoruz, herkes en az bir kere "40+3 oldu halen doğuramadım" yazmalı..:KK37:

Valla o ne kötü bir histir canım ya... Sürekli karnında kıpır kıpır olan şey hiç oynamasın, insanın aklına bin tane şe geliyr valla. O korkunun endişenin tarifi yok bence. Yoruyorsun kendini herhalde, dikkat et kendine gülüm az kaldı zaten hayırlısıyla :nazar::nazar:

Evet canım, almadım daha bugün bakmayı düşünüyorduk ama bebek için şifonyer alıp döndük bende ne olduğunu tam anlayamadım :KK1:
25 kg'ye kadar da taşıyormuş gayet güzel. Bakalım bizim kısmetimizde hangi yatak olacak? Çok sağol:KK9:

Zayıf olduğunu düşünüyor sanırım. Birde bebek toparlansın diye uğraşıyor. Şeker derdin yoksa meyve de ye, bebeğe karpuz ve sade dondurma ile kilo aldıranları okudum ben bu forumda. Gerçi günde iki yumurta çok olur ama vardır herhalde bir bildiği ye bari. :KK56: Bir dahaki gidişine bebiş haftasıyla uyumlu olacak inşallah :nazar::nazar:

Yalnız ne alıntılamışım, işin içinden çıkamadım yarım saattir. :KK53:

kizlar walla kucuk bisey beklemeyin icinizde bi insan buyuyo. metreyi elinize alip bebeginizin kac cm oldugunu metreden bakin bi cok sasiracaksiniz.nasil nereye sigiyo mucize yani yenidogan unitesinde en kucuk bebek bizim ki 4 kilo dogan bebekler var.bizimkisi yaninda ufacik :)

X