2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben bi mustela bi biooil aldım ondan öncede katı kakao yağım vardı.. kakao yağı bitti daha diğerlerini kullanıyorum işte :) zaten çok büyük bi karnım yok o yüzden çatlamadı sanırım yoksa benim cildimde pul pul dökülür kurudur yani

yalnız kakao yağı beni biraz kaşındırdı ilk sürüşte.Sonra cilt emdikçe geçiyor o kaşıntı sende de oldu mu?

canımm şimdi aklıma geldi bak unutmuştum bu sabunları sipariş verirken adet sayısına göre fiyat düşüyor.Mesela 10 adet sipariş verirsen tanesi 3,5 tl.50 adet sipariş verirsen tanesi 3 tl.100 adet verirsen 2,5 tl adet fiyatı.Yani ben 100 adet sipariş verdim tanesi 2,5 tl ye geldi.

Aaaaaa çok iyiymiş bak :) Çünkü mevlüt kalabalık olur 100 tane anca yeter bize :KK49:

Iki gündür sağ kolum ağrıyor resmen sizliyor birden oldu ama uyutmuyor,bileğimin üstü dirsegin altı ama çok canım yanıyor kolumu nereye koyacağımi bilemiyorum. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Üstüne mi yatitorsun canım benim de sürekli sol ağrıyor çürüge çıktık resmen hayırlısıyla kalan zamanlar da geçse sağlıkla dogsa minnaklarimiz

herkese günaydııııınnn
dün kızçemin minişlerini ve evin ütüleneceklerini bitirdim.camın kenarına oturdum kulaklığı takıp telefonda arkadaşlarımla konuşa konuşa bittiiiiiiii.
artık hastane çantası hazırlığına geçebilirim.:KK16:

dolabına yerleşecekleri de yerleştireyim size resmini göndercem odasının..
dün stor ve zebraları da ilk kez yıkamaya gönderdim.cuma da kadın gelecek temizliğe.biraz erken gibi ama napiim evimi b.k götürüyodu.:KK52:

şimdi kahvaltı hazırlayım oğluma ve kızıma :p güzel bir gün olsun hepinizi ve minnoşları öpüyorum

çok özendim şimdi :) benim yapmam gerekipte totomu kaldıramadığım her işi neşeyle bitirmişsin :nazar:

herkese günaydın güzel anneler,kızlar birşey sorcam akşamdan beri kafam karuştı dr.canan karatay tv de hamilelerin D vitamini tahlili yaptırmasını söylemiş yaptıran yada bilgisi olan var mı bu konuda cuma kontrolüm var zaten dr a sorcam ama bilmiyorum yaa:KK43:(herkes farklı birşey söylüyor bu düşünceler birde sıcaklar uyuyamaz oldum:KK43:(

Kızlar doktora raporumu almaya gittim başhekimliğe çıktım orda yenidoğan yoğum bakımın önünde bir anne vardı hali perişan yüzünde can kalmamış kadının çok üzüldüm 😭 bebeğin yoğun bakımda olmasının sebebide kadın doğumdan sonra kayınvalidesinde kalmış gelen giden öpmüş bebeği oda bişey diyememiş henüz 3 günlükken 39.5 ateşle ağız yolu enfeksiyonundan hastaneye yoğun bakıma yatmış valla kimse kusura bakmasın darılan darılsın konuşmayan kpnuşmasın bu naıl gelin desinler hiçbişey yavrumdan önemli değil BEBEKLERİ ÖPTÜRMEK YOK KIZLAR ....

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar günaydın,
son zamanımda doktor değiştirmek zorunda kaldım
şeker testim sınırda çıkmasına ragmen beni ciddi anlamda uyarmadıgı için bebeğe şeker etkisi geçti yani irileşti
bunu geç farkettiğimiz için kafamızda soru işaretleri olmaya başladı.. bizde başka doktora gittik. ve ihmal edildiğini bizi yeterince bilgilemndirilmediğini öğrendik.. şuan erken dogum riskim var bebek iri oldugu ve suyu fazla oldugu için sancılarım başlamış.. erken oldugu için dil altı hapı kullanmaya başladım
sancıları geciktirmesi için...

Canım inşallah bebeğin zamanında gelir , haftan çok iyi canım , az kalmış 37 ye...nasıl bi doktormuş ya o, uyanık olmak lazım, çok gıcık oldum o doktora...

Kizlar bugun kontrolum vardi testler yapildi cevaplar 2 gun sonra cikicak nst i oldum ilk kez normal dedi dr ama ilaclar yazdi aklima takildi nirmalsa niye ilac yazdiki... kilom 73 olmus 33-34 haftalardayiz temmuz 7 si yine cagirdi hastaneye yazicak doguran dr la tanisicam temmuzun 7 de ve usg olucam bugun usgye salmadi.. iste boyle kizlar bizden bugunluk sizler nasilsiz?
sercemcim mrb bayadır görüşemedik. kocaman olmuş kuzularımız.
canım ne ilacı verdi peki.
merhaba kızlar üç yıldır calistigim sağlık ocağından bugün itibarı ile ayrıldım yarın başka bir kurumda başlayacağım çalışabilirsem bir kaç hafta çalışacagim ama zorlaniyorum artık
senin için en hayırlısı olsun. iki üç hafta sonra 37+0 da ayrılıcaksın di mi.
hangi haftada başlanıyor bu testler yapılmaya acaba... 32.haftada gittik doktora 35. haftada yapacağız dedi... 33. haftada yaptıranlar var diye okuyorum ama bizde mi eksik uygulama var acaba
doktordan doktora değişiyor canım hepimiz farklı zamanlarda girmişiz nstye. ben de 28 de girdim mesela.
Slm kızlar bugun kontrolum vardi gecen hafta gitmiştim idrar yolu enfeksiyonu cıkmıstı bu hafta tekrar gittim bebek ine az kilo almış 1 haftada 100 gr almış co cnm sıkıldı bas cevresi haftasıyla uyumlu bacak boyu 5 Gun geri ama karın cevresi 2 hafta geri ve kilosu da geri 1800 ki 33+1 gunluk oldu bebiş kızımda da boyle olmustu bu da galiba gelişme Geriliği yuzunden erken doğacak cok uzgunum rabbim herkese hayırlısını nasip etsin benım kaderime de bu var galiba :KK43:
canım inş vaktinde sağlıklıca gelir ama kritik dönemleri atlatmışşsın. ciger gelişimi de tamamlanmak üzere. doğduktan sonra çok çabuk toparlar kuzun. kaldı ki erken doğacak diye bir kesinlik de yok.
Drlar bişey demiyor gebelik sekerim var ama o iri bebek yapar benimki ise zayıf. Kızımda aynen boyle oldu tam bu haftalarda basladı yani bilinen bi sebep yok bi de 9 haftadan beri aspirin kullanıyorum yine de basladı gerilik bakalım inş toparlar yavrum senin su an gelişimi nasıl ilkinde ne olmustu
ben bi yerde şekerin düşük doğum ağırlığı yapacağını okumuştum zira başka bi topikten arkadaşım bu durumu yaşıyor şu anda.
Bugün kontrolümüz vardı. Rahim boyumda kısalma olduğu için sürekli yatıyordum zaten. Rahim boyum 19mm ye düşmüş. Bebeğimin kafası pelvis kemiğine girmiş dogum kanalında yani bundan sebep kafa ölçüsü alamıyorlar bebeğimin. Öyle oluncada kilosunu net ögrenemiyoruz. 33+5 2.200 kilo dedi tahmini doktorum. 37. Haftadan sonra bebeği alacağını söyledi. Ben Ağustos annesi olmayı beklerken bayramdan önce Temmuz annesi olacağım :) Dua edin 37 yi beklesin bebeğim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
in 37 ve sonrası kolay bir doğum olur. hepimizin türlü türlü riskleri var annelik kolay değil ya da çağımızda kolay değil. kilosu bence normal sanki.
hayırlısıyla benım bır kızcem olucak..14 haftada doktor kız dedı kız yanı :) sonra bızım kız kendını hep gızledı ama doktor kızımız ıyı annesı vs dıye bılgı verıyor. ama bır göbegım var baska hıcbırsey yok gobegımde sadece onumde sıvrı top gıbı..goren erkekmı dıyor.hayır kız dıyorum doktor yanılmıstır kesın erken benım falanca tanıdıgımada 6.aya kadar kız dedıler bak erkek oldu vs vs..cıdden tedırgın oldum..acaba erkekmı dıye duphe duydum..kotrole gıdınce sorucam bakalım.sizce boyle bırsey mumkun olabılırmıkı..
canım ben de aynı durumdaydım senle. 15. haftaya dek %99 erkek dediler tüm belirtilerim o yöndeydi. sonra kızım olacağını öğrendim iki gün şoka girdim. şimdi mavilerimiz de var pembelerimiz de mümkün olduğunca mavi pembeye fazla kaçmadım ama aileler almış.karnım da sipsivri. ben tüm teorileri yok ettim kısacası. ama inan eğer erkek olursa dr u boğarım çünkü sorumluluk bana ait artık dedi. çok alıştım minik kızıma. benim de aklıma hep geliyor son günlerde ya erkekse diye. inan elbiselerini yıkamadım kızımın bu yüzden:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:allah sağlıklı bebekler versin kız erkek farketmez ama alışıyor insan.
kızlar günaydın,
son zamanımda doktor değiştirmek zorunda kaldım
şeker testim sınırda çıkmasına ragmen beni ciddi anlamda uyarmadıgı için bebeğe şeker etkisi geçti yani irileşti
bunu geç farkettiğimiz için kafamızda soru işaretleri olmaya başladı.. bizde başka doktora gittik. ve ihmal edildiğini bizi yeterince bilgilemndirilmediğini öğrendik.. şuan erken dogum riskim var bebek iri oldugu ve suyu fazla oldugu için sancılarım başlamış.. erken oldugu için dil altı hapı kullanmaya başladım
sancıları geciktirmesi için...
inş sağlıkla vaktinde doğumun gerçekleşir canım.

Adaşım geçmiş olsun öncelikle, bu şeker konusu doktordan doktora da değişiyor maalesef. Bazısı çok korkutuyor, bazısı çok rahat davranıyor. Ben hamileliğin başında dahiliye doktoruna gitmiştim. Hiç öyle şekerin 90'nın altında olacak filan demedi. Tokluk hele 130'un altında olacakmış, bana 180 gibi rakkamlar söyledi. O öyle söylese de 180 bana çok geldi az tutmaya çalıştım. Açlıklarda öyle 90-95 arası tutmaya çalıştım ama 24. haftadan sonra mümkün değil düşüremedim. O zaman tekrar gittim diyabet için bu sefer endokronoliji'ye muayene oldum. Onlar daha uzman bu konuda. Adama daha önceki doktorun yazdığı yazıyı gösterdim kıyametleri kopardı. Sen hamilemiydin bu yazıldığında dedi, evet dedim onun için gitmiştim zaten...:44:

Çok üzülme çok kafana takma, herhalde rejim vermiştir yeni doktorun. Burada da yazıldığı gibi meyve çok kilo yapıyor bebeğe, özellikle karpuzu yemememiz lazım. Senin akşam toklukların filan iyi çıkıyordu diye hatırlıyorum. Sabahların yüksekti herhalde, hoş bende benimkini rayına oturtamadım ama boğazımı tutup 21:30'dan sonra birşey yemezsem ve erken yatıp, erken kalkarsam nispeten düşük çıkıyor.:KK50:

evet karpuz çok yedim belki vardır dediğni gibi etksii var
şeker yüelme testi 138 sınırda çıktıgdan diikat et diyip geçiştirdi
halbuki ciddi bir durum diyete başla diyetisyene git deseydi şekerden etkilenmiş olmazdı.

Kızlar doktora raporumu almaya gittim başhekimliğe çıktım orda yenidoğan yoğum bakımın önünde bir anne vardı hali perişan yüzünde can kalmamış kadının çok üzüldüm 😭 bebeğin yoğun bakımda olmasının sebebide kadın doğumdan sonra kayınvalidesinde kalmış gelen giden öpmüş bebeği oda bişey diyememiş henüz 3 günlükken 39.5 ateşle ağız yolu enfeksiyonundan hastaneye yoğun bakıma yatmış valla kimse kusura bakmasın darılan darılsın konuşmayan kpnuşmasın bu naıl gelin desinler hiçbişey yavrumdan önemli değil BEBEKLERİ ÖPTÜRMEK YOK KIZLAR ....

o öpenler cidden gerizekalı ben bunu anlamıyorum yaaa. bir bebek nasıl öpülür hele ki yeni doğmuş.
bence hastane ziyaretine gidip bebeği görmek bile yanlış. zaten 1 gün kalınıyor anne perişan olmuş memeler fora gelen gidenle mi uğraşıcak.
sırf bu yüzden ankarada ailemin yanında doğum yapmak yerine eşimle yaşadığım küçücük şehirde doğrucam. herkesi de tembihledim bebeğimin 40 ı çıkmadan ziyarete gelmek yok dedim. annem ve kız kardeşim gelecek sadece. kv bile hastaneden çıkıp toparlanınca gelecek. bebeğimin odasına da yazıcam kocaman lütfen bebeğimizi öpmeyiniz:)))))

• Beğen
Reactions: 2k1
Canim geçmiş olsun. .inşallah zamaninda olur. .bebeğe geçtiğini anlamadi mi ya birde kaç haftalik oldun su birden çoğalmadi değil mi,canım kendine çok dikkat et inşallah ne kadar uzarsa zaman o kadar iyi,doktor değiliz ne deseler güvenip inanıyoruz Allah yardımcmiz olsun.

suyun fazla oldughbnu yeni doktyorum söyledi
dige rdoktor herşey normal diyordu

o öpenler cidden gerizekalı ben bunu anlamıyorum yaaa. bir bebek nasıl öpülür hele ki yeni doğmuş.
bence hastane ziyaretine gidip bebeği görmek bile yanlış. zaten 1 gün kalınıyor anne perişan olmuş memeler fora gelen gidenle mi uğraşıcak.
sırf bu yüzden ankarada ailemin yanında doğum yapmak yerine eşimle yaşadığım küçücük şehirde doğrucam. herkesi de tembihledim bebeğimin 40 ı çıkmadan ziyarete gelmek yok dedim. annem ve kız kardeşim gelecek sadece. kv bile hastaneden çıkıp toparlanınca gelecek. bebeğimin odasına da yazıcam kocaman lütfen bebeğimizi öpmeyiniz:)))))

Bende yazıcam valla süper fikir yazık yavrum bir haftadır yoğun bakımdaymış bide yanına kimse gelmiyomuş bile yemin ederim o sinirle o karıyı dikiş falan dinlemem ağzını burnunu kırarım

Canım inşallah bebeğin zamanında gelir , haftan çok iyi canım , az kalmış 37 ye...nasıl bi doktormuş ya o, uyanık olmak lazım, çok gıcık oldum o doktora...

sormayın
hastnae değişirdir hemen
allahta öncesinde gittiğim çok sevdiğim güvenilir bir doktor vardı ama maddi yüzünedn çok gözümüz yememişti
memorialda doktor. hafta sonu ona transfer olduk.

Kizlar Merhaba
DogumGunu, Evlilik Yildonumu, Dugun,Nisan,Kina, Sunnet, HosgeldinBebek ve daha bir cok organizasyon icin butik pasta ve butik kurabiye siparisi alinir
Bilginize :)

Geçmiş olsun canım bend aynı şeyleri yaşıyorum tabi tek farkla benim dr.um sağolsun çok erken fark etti şekeri ve kontrollü gitmeye çalışıyoruz. 23. haftadan beri yatıyorum son iki haftadır kesin yatak istirahatindeyim yani mecburi durumlar hariç kalkmıyorum. İçini ferah tut inşallah 38. haftaya kadar dayanacak bebeklerimiz ve biz sağlıkla kucağımıza alıcaz miniklerimizi.

bizimki çok yogun iyi bir doktor ama bence yogunlugunun kurbanı etti bizi

X