2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de heyet raporluyum aylardır , doktorum en fazla 6 hafta verebiliyor, bittikçe raporumu yeniliyor, özel hastane benimki ama sgk ile anlaşması var...sgk ile anlaşması yoksa özel hastanelerin raporu geçersiz diye biliyorum ben...

Anladım canım, teşekkür ederim..İnşallah hayırlısıyla bebecikler6aylık olana kadar güzel bi formül buluruz hepimiz..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ne işe yarıyor?

2 ucu varmış sanırım biri delikli biri deliksiz, delikli olanı göğüs ucu yara olduğunda takıyormuşsun hava alıp rahatlamasını sağlıyormuş, krem falan da sürsen onu taktığında biryere dokunmadığı için iyileşmesi daha çabuk oluyormuş, deliksiz olanda da akan sütler toplanıyormuş ziyan olmuyor doğal olarak :KK66:

Ben kendi doktorumdan istiycem, valla isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü demişler , yüzümü karartıp istiycem, hatta raporlarla 1.dönemi kapatmayı planlıyorum , bulduğum her doktordan istiycem, çocuğumdan kıymetli mi...
ogretmenlikte ücretsiz izin hakkı yok mu acaba. bende sağlık personeliyim ben ücretsiz izin alacagim

ogretmenlikte ücretsiz izin hakkı yok mu acaba. bende sağlık personeliyim ben ücretsiz izin alacagim

2 yıla kadar ücretsiz izin hakkım var canım ama ödenmesi gereken bi de ev kredim var , bi de benim hamilelik dönemi ve doğum masrafım bunlara ek olarak da oğlumun yeni eşyalarının masrafı bizi fena sarstı, ücretsiz izin benim için sadece bir hayalden ibaret malesef...

2 yıla kadar ücretsiz izin hakkım var canım ama ödenmesi gereken bi de ev kredim var , bi de benim hamilelik dönemi ve doğum masrafım bunlara ek olarak da oğlumun yeni eşyalarının masrafı bizi fena sarstı, ücretsiz izin benim için sadece bir hayalden ibaret malesef...
allah yardım etsin canım benim eşim de öğretmen bizde ev taksidi ödüyoruz ama öyle büyük bir mebla değil 750 lira. allaha şükür ev ihtiyacı dışında borcumuz yok bende bgeçinceye kadar çalışmayı düşünmüyorum hayirlisi olur inşallah

allah yardım etsin canım benim eşim de öğretmen bizde ev taksidi ödüyoruz ama öyle büyük bir mebla değil 750 lira. allaha şükür ev ihtiyacı dışında borcumuz yok bende bgeçinceye kadar çalışmayı düşünmüyorum hayirlisi olur inşallah

Ne güzel sizin mebla azmış , çok şanslısın bizimki bi maaş kadar nerdeyse , Allah kolaylık verir inşallah bebeğime 5-6 ay evde kendim bakmak istiyorum, ama tabi belli olmaz rapor alabilirim inşallah...

ay azıcık ben de güvenmesem doktorlara:)))) ne deseler harfiyen yapmaya çalışırım, negatif bir şey desinler psikolojim alt üst olur.. hasta olayım doktor ilaç versin kutu biter ben illa bi doktora gidip görünürüm o iyileşmişsin derse hah tamam derim iyileşmişim:) hamilelikle alakası yok normal halim böyle:) Allah'ım doktora kimseye düşürmesin ama doktorların eksikliğini de vermesin:)
amin o öyle tabi onlarsızda napardık ama fazla kaptırmamak lazım :)

çok çok kötü kaşınıyorum koltuk altlarım boynum gibi kıvrımlı yerler sıcaktan isilik gibi birşey oldu sanırım tuzlu su falan banamısın demedi başka bir yol bilen var mı

çok çok kötü kaşınıyorum koltuk altlarım boynum gibi kıvrımlı yerler sıcaktan isilik gibi birşey oldu sanırım tuzlu su falan banamısın demedi başka bir yol bilen var mı
Bebek pudrası iyi gelir canım...benim de olmuştu isilik gibi göğüs aram kaşınmıştı çok fena kabarcıklar olmuştu minik minik , sürekli pudraladım bolca 2. Gün geçti...

anladım canım... peki devlet hastanesi olması şart mıdır acaba?

Canım bizzat SGK yı aradım alo 170 ten. Siz de arayın sorun isterseniz. Sadece analık için kanun değişmiş. Özel hastanelerden alınan raporlar da geçerli. Aynen böyle söylediler.

Evet bende öğretmenim sgk nın resmi sayfasında sgk ile anlaşmalı hastane ve tıp merkezlerinin adı var.eğer sgk anlaşması yoksa raporlar geçerli olmuyor.parayla rapor veren yerler varmış ankarada ama nereler bilmiyorum.ben başkente gidiyorum takip için,tüp bebek tedavisi sırasında bile koklata koklata verdiler.ekim başı nasıl bırakılır ya bebek:KK43:( yanıyor bütün haklarımız ağustos doğumlu olacakları için:KK43:

Canım ben sordum artık öyle birşey yok. Diğer tüm hastalıklar için hala SGK onayı istiyorlar evet ama analık izni için kanun değişmiş. Artık o raporu özel hastaneden de alsan kabul oluyormuş.

mart annesi olarak bende yazıyım size kızlar benim de sürekli bu akıntılarım oldu nedeni hiç bilmiyorum doğumdan sonra geçmişti hormonların etkisi diyor doktorlar yinede idrar yolu iltihapı açısından değerlendirsin dr benim doktorum sürekli tahlil yaptırıyordu aklınızda bulunsun...

sağol canım. mantarım vardı doktor mantar devam ediyor dedi. üstelik fitilde kullandım neyse hayırlısı o sağlıklı olsun da. çok teşekkür ederim.

Benimde bacak aram pişik oldu. Evde elbise giyiyorum, yemeklerden sonra gene evin içinde yarım saat yürüyorum. Kilo sıcak derken bebekten evvel ben pişik oldum. Burada kullananların tavsiyesi üzerine bebeğe sudocrem almıştım, onu açtım mecburen sürdüm, pudraladım birde geçti çok şükür :KK34:

Gene burada molfix'in yenidoğan göbek oyuklu bezi olduğunu öğrendim. Bugün gördüm ondan da bir paket aldım. Şuan göbek deliğim az biraz dışarı fırlamış durumda. Şortları filan kalça hizasında giyorum evin içinde, değince huylanıyorum çünkü. Armut dibine düşeceğine göre, benim bebe de göbeğine değen bezlerden huylanır kesin. :KK16::KK16:

ya evet sanki artık daha fazla çamaşırım ıslanıyor
önceden bu kadar değildi
ama açıkcası yapısna.rengine dıkkat etmedim dıkkat eetmedim akıma gelmedi.
Ama sarımsı olabilir..

bugun doktora gittim mantarım vardı fitil kullandım ama geçmemiş ona bağlı oluşur dedi canım. ama son zamanlarda artması da normal dedi. çok teşekkür ederim.

bende de var özellikle geceleri sarı birkaç damla oluyor gün içinde de iç çamaşırımda ıslaklık oluyor renksiz çarşamba doktoruma sordum artık böyle şeyler olur dedi Allah korusun su gelmesi birden olur ve durduramazsın hatta elbise etek giyiyorsan bacaklarından damlar dedi

hah işte bu farkı bilsek çok iyi olur. sağol canım iyi oldu bunu öğrendiğim çünkü benim ıslaklık oluyor hani çamaşırım ıslanıyor ama öyle bir damlama olmuyor demek ki fark bu sağol ya. zaten bugün doktora gittim daha önce mantarım vardı geçmemiş ondan olur dedi içim rahatladı biraz. çok teşekkür ederim.

X