2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Eşimle düşündük taşındık her isme bir kulp bir bahane bulduk, en son "benim ismim en güzeli oğlumun ismi de Tolga olsun" dedi. Dedim, hangi memlekete şehzade olacak oğlumuz? Yada hangi şirketin başına geçecek? Niye seninle aynı ismi koyuyoruz? :KK53::KK53:

İçinde noktalı karakter olmasın dedik, illa içinde a harfi olsun istedik. Zaten babamız tek isim istiyor, iki isme alerjisi varmış. Arda dedik önce, sonra Atakan dedik, eşim Bora istiyordu ben olmaz dedim. Demir koyalım dedi, zaten soyadımız demirli... Toprak dedi o da soyadımızla uymadı... Halen karar veremedik yani :KK19:
Ayni sorun bizde de vardi 😊 isim konusu gercekten sikintili duyulmamis ama guzel isim olsun diyoruz biz amerika da yasiyoruz isim bulmakta cok zorlandik ilk once Denis olsun dedik sonra vazgectik esim Aykan dedi ok dedik sonra yine vazgectik bir gun benim agzimdan Arden ismi cikti hic dusunmedim bile bir anda aklima geldi arastirdim baktim gercekte boyle bir isim varmis turkce kokenli anlami da allah'in bereketli tarlasiymis bolluk bereket anlaminda cok hosuma gitti esimde tamam Arden olsun dedi 😊 sizde de insallah cok uzamadan isim sorununuz hallolur

Akin , Saner , Eymen , Aras , Arin , Arkin isimleri de guzel 😉

Sent from my iPhone 5 S

Terlikler bandana içinde terlik benim aldigim havlu terligin mavisi üzerindeki tulu tacli görmedim hazir halde onu kendin yaparsan tuhafiyeden tul alirsin güzelce osekile kesip ortasindan buzusturup o hale getirebilirsin üzerine de ortasindan aldigin taci yapistirdinmi oldu bitti :) ayni sekili sac banti düz bant alip yapistiracaksin oda o kadar :) yapimlari çok kolay inan bi yapmaya basladimmi alisiyosun ilk basta insanin eli alisik degilya biraz korkuyor sonra alistinmi çok fena gerisi geliyor malzeme bul yeter :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ceyda yaptıkların cok hoş olmuş. Ya bu taç ne güzel acaba ankarada var mıdır. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Emir isimli çocuklar çook hareketli oluyor yerlerinde duramıyor

yaaaaa neden acaba? yani şu an öyle karnımda çok aktif değil yani ben sakin olur diye düşünüyordum hayırlısı tabi. emir i özellikle kolay söyleniyor diye de istiyorum bakalım hayırlısı tabi büyükler ne diyecek hiç bilmiyorum.

günaydın güzel anneler ve tatlı yavrucuklarıı:KK16:

bu sabah işe geldiğimden beri oğlum yine kıpır kıpır ve sürekli alt tarafıma vuruyor çıkacak gibi hissediyorum:KK17:

iyice büyüdü kemikleşti . gidip biyere uzanamıyorumda evde olmak istiyorum şuan :KK50: bu sıpa bayaaa canımı yakıyor napıcezzz????

Benim önceden baktigim çocugun ismi ömer Ekmel di ve çok hoşuma giderdi oğlum olsaydi ilk siralardaydi çünkü anlamda oldukça güzel belki bir fikir olabilir
Ekmel isminin anlamı :.
l. Daha, pek kamil, mükemmel ve kusursuz olan. 2. En uygun, en eksiksiz. 3. Ekmel-i Enbiya: Hz. Rasûlullah (s.a.s). 4. Dinin tamamlanması. Maide suresi ayet, 3.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

isim konusunda biz de çok sıkıntılıyız... Ömer Ekmel güzelmiş...biz de Ömer Evren düşündük önce (2 isim pek istemesem de Ömer'den vazgeçemedim nedense) sonra soy ismimizle çok uzun olacak diye Evren'i attık, babamızın aileden gelen E harfli isim takıntısı olduğu ortaya cıktı:) Ömer Ege ya da Efe olsun dedi,, Efe diyor şimdilik, pek içime sinmedi ama artık sıkıldım sanırm :))) ÖMER EFE nasil sizce? :emir_bebek:

yaaaaa neden acaba? yani şu an öyle karnımda çok aktif değil yani ben sakin olur diye düşünüyordum hayırlısı tabi. emir i özellikle kolay söyleniyor diye de istiyorum bakalım hayırlısı tabi büyükler ne diyecek hiç bilmiyorum.

Nedenini bilemiyorum ama emir burak alperen isimli çocuklar çok fena oluyor

günaydın güzel anneler ve tatlı yavrucuklarıı:KK16:

bu sabah işe geldiğimden beri oğlum yine kıpır kıpır ve sürekli alt tarafıma vuruyor çıkacak gibi hissediyorum:KK17:

iyice büyüdü kemikleşti . gidip biyere uzanamıyorumda evde olmak istiyorum şuan :KK50: bu sıpa bayaaa canımı yakıyor napıcezzz????

Günaydın benim oğlan da uyuyor şuan :) ben de işe geldim ama suratim davul gibi şişmiş, artık iyice zorlamaya başladı bu sabah işe gelmeler tüm gün sandalye tepesinde oturmalar... oturarak mı çalışıyorsunuz? izinler bitmesin diye dayanabildiğim kadar dayanmak istiyorum ama, siz ne yapacaksınız?

Günaydın benim oğlan da uyuyor şuan :) ben de işe geldim ama suratim davul gibi şişmiş, artık iyice zorlamaya başladı bu sabah işe gelmeler tüm gün sandalye tepesinde oturmalar... oturarak mı çalışıyorsunuz? izinler bitmesin diye dayanabildiğim kadar dayanmak istiyorum ama, siz ne yapacaksınız?

bendede aynı durum var
bugun 32 bitti
ama daha rapor almadım haftaya alıcam
5 hafta daha çalışmak isriyortum ki daha geç başlım işe
ama bacaklarım uyuşmasına ve şişmesine n asıl dayancam bilmiomm
bu sıcaklardaaa

bendede aynı durum var
bugun 32 bitti
ama daha rapor almadım haftaya alıcam
5 hafta daha çalışmak isriyortum ki daha geç başlım işe
ama bacaklarım uyuşmasına ve şişmesine n asıl dayancam bilmiomm
bu sıcaklardaaa

benim de niyetim 37ye kadar çalışmak ama durumlar karışık biraz, benim plesanta previa yani plesenta aşağıda durumum var, plesanta normalde bebenin yanında dururken rahim duvarını kapıyormuş, detaylı ultrasonda çıkmıştı. Doktorum 37. hafta gibi çok beklemeden bebeği alabiliriz diyor (sezeryanla).:KK43: bana da yakınımdakiler rapor iste yoruluyorum de verirler diyorlar zaten istirahat öneriliyor bu durumda ama Salı günü tekrar bakacak ve buna göre bazı yasaklamalar getirebilirim demişti. bakalim, getirmezse ben 1 hafta rapor isticem.. ama bence sende birşey yoksa bile Doktoruna bi sorabilirsin. 1 ya da 2 hafta raporda da normal izninden düşmüyor, buna eminim.

başım ağrıyor geceden beri birazdan tansiyonumu ölçtürmeye gidecem çok canım sıkıldı ya inşallah tansiyon filan değildir..

bu preeklampsiden çok korkuyorum

benim durumumda aynı. uykusuzluk bir yandan, bir yandan da sabahtan akşama kadar masa başında işler, ayyyyyyy çok zor vallaha bende dayanıyorum izin konusunda. şimdi eve gitsem ne yapacağım diyorum en azından sonrasında bebeğimle birlikte geçiririm diyorum.:KK50:

Rica ederim canim bende tesekkur ederim canim aslında boyle değildim herşeye usenirim ben ama bu kiz beni yoldan cikardi inan bak sende bir kere yap sonra devami gelecek :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canım ben bi heves sabah kalkar kalkmaz denedim şu taçları ancak yapamadım mı acaba halen o jel tabaka görülebiliyor ve birazcık da yapış yapış bi his var üzerinde hala..
Resimlerini de ekleyeyim de bi yorumla lütfeen $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402639914.866292.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1402639942.567628.jpg

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aynen aynen benimde akşama kadar oturmaktan ayaklarım şişiyor, gündüz iyi gibiyim ama akşam eve geldiğimde Allahım sanki taş taşımışım gibi yorgun ağır ve halsiz hissediyorum kendimi.
bende dediğn gibi 37. haftaya kadar çalışabilmeyi istiyorum en azından artırabildiğim 5 haftayı doğumdan sonra yavrumla geçirebileyim istiyorum.

32.haftada çalışabilir yada çalışamaz raporu verecek ,bakalım doktorum ne diyecek ??

benim durumumda aynı. uykusuzluk bir yandan, bir yandan da sabahtan akşama kadar masa başında işler, ayyyyyyy çok zor vallaha bende dayanıyorum izin konusunda. şimdi eve gitsem ne yapacağım diyorum en azından sonrasında bebeğimle birlikte geçiririm diyorum.:KK50:

güzel motive ama ah bi evde olsam neler neler yapicam diyorum ben de :))) bebiş odası, ıvır zıvırı, eşyaları yapmak istediğim çok şey var ama hiç vakit yok, eminim senin de öledir... akşam ya da h.sonları heves de kalmıyor anca dinlenmek istiyor insan. zaman yönetimi yapmak gerek bi şekilde ama nasillllll??? :) ramazanı saymazsak bayram sonrası iyice şişmiş olacağız şaka maka... sayili haftalar... (Sabah sabah da ne moral verdim ama)

Canim cok guzeller.. bende bu kavanozlu modeli cok beniyodum ama, annem ve teyzemler bana surpriz olarak hazirlamislar, daha klasik bir modeli.. ismide guxelmis, adiyla yasasin oglusun...

canım çok teşekkür ederim.Hepimizin bebişleri sağlıklı,mutlu yaşasınlar inşallah.Eminim senin şekerlerinde çok güzeldir:KK16:

kızlar ben çok vesveseliyim yaa :KK50: bu sabah eşime sinir oldum kapıyı iki elimle sert bi şekilde vurdum :KK43: belimde ağrıdı valla ama akıntı falan yok ama bu durumlarda eşten ayrılma falan olmaz inşaAllah di mi ??darbe olması gerekir diye biliyorum ama vesvese işte :KK43:

kızlar ben çok vesveseliyim yaa :KK50: bu sabah eşime sinir oldum kapıyı iki elimle sert bi şekilde vurdum :KK43: belimde ağrıdı valla ama akıntı falan yok ama bu durumlarda eşten ayrılma falan olmaz inşaAllah di mi ??darbe olması gerekir diye biliyorum ama vesvese işte :KK43:

birşey olmaz Allahın izniyle böyle birşey hiç duymadım..kendini strese sokma

kızlar geçen gün cübbeli bir sohbetinde ultrason konusundan bahsetti..
çocuk belli bir zamana geldimi dr.lar söylüyorlar cinsiyeti ama yanılmalarda oluyro dedi..
ya da işte sakat diyorlar sağlam oluyor sağlam diyorlar sakat oluyor..
o yüzden bunlara fazla takılmamak lazım dedi..
çünkü ALLAH c.c. şöyle buyurmuş Rahimlerdekini ancak ben bilirim..
oyüzden doğumda değişen çok var daha 1 hafta önce eşimin arkadaşının hanımı erkek beklerken kız doğurdu
hatta adam yazmış faceye veliahtım geliyor bilmem ne diye sonra o paylaşımın altına benim veliaht kız çıktı yazmış :KK9:
eğer öyle olursa bunda da bi hayır vardır yani.. siz sonuçta hazırlıklardan dolayı öyle düşünüyor olabilirsiniz ama büyük konuşmamakta yarar var:KK34:

Tabiki aycacim sirf hazirlik yüzünden yoksa o benim bebeğim her turlu isirir yerim ben onun her yerini

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

X