2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

evet duru suyla olmaz heralde ya
dalinin toz sabunnu var ondan aldım.

canım sen de makine için olandan almışsın galiba fazla atma sakın çünkü köpükleniyor makina çalışmıyor cok kötü oluyor o zaman başıma gelmişti benim iç çamaşırlarımızı yıkarken .. cok az at normal deterjanın yarısından daha az at ekstra duruluma da bırak

Son düzenleme:
canım günaydın.Ben internette bir yazı okumuştum.Bu oto koltuklarında bebeği çok uzun süre yatırmamak gerekiyormuş bel sırt ağrısı yapıp kemik gelişimini olumsuz etkiliyormuş.Oyüzden evin içinde bebeği oto koltuğuna yatırmayın derim ben.Ana kucağı alın veya koltuğun üzerine battaniyesini serin önüne yastık koyun koruma amaçlı oraya yatırın daha iyi bence

Hahahahahah monotonluktan kurtuluruz işte

Vallahi nasıl olacak bilmiyorum allah hepimize kolaylık versin. Sağ salim doğsunlar sağlıklı olsunlar da napalım uyumayız

sabunla mı yıkayacaksın canım ben de kaynatmak gerek mi diye düşünmüştüm acaba elbiseler mahfolur mu makineler için sabun tozu var kaynatırım diye düşünmüştüm son ay

kızlar benim ablalarımdan 1 i dalinin sabununu kullandı bebişin çamaşırlarında çok güzel çok başarılı.Fakat bazen kıyafetlerin üzerinde tane tane kalıyordu oyüzden sonradan dalinin sıvı çamaşır deterjanına döndü çok memnun kaldı.Hatta ben evde kendi çamaşırlarımıza da bir ara dalin kullandım mis gibi kokuyor ve benim allerjim var normal deterjana kaşınıyorum kıyafeti ilk giydiğimde.Ama dalinle yıkadığımda hiç kaşınmadım.Ama normal deterjanlar gibi leke çıkarmıyor bebek deterjanları oyüzden mecburen yine eski deterjanıma döndüm. Ama bebişime dalin sıvı çamaşır deterjanını kullanacağım.Bide bazı arkadaşlar amway in bebek deterjanları varmış onlardan kullananlar varmış çok memnun kalmışlar.Bide ben ebebek mağazasında organik çok değişik bebek deterjanları falan gördüm gezerken onlar nasıl bilmiyorum ama herkes kapış kapış alıyordu

Ben ben

Ben hepsini dalin ile yıkadım ve ütüledim hurçlara kaldırdım canım.
Dalinin arkasında ölçüsü yazıyor zaten. Normal yemek kaşığı ile ölçtüm ben. Her ana yıkamaya 2 yemek kaşığı deterjan koydum, ilave su tuşuna basıp öyle durulattım. Normal deterjan kadar çok koymayacaksın yani.
Ayrıca koyu renkleri ve açık renkleri önce ayırdım sonra yıkadım. 2 Makina eşya yıkadım bi dolu almışım zaten

Koyu renklileri kesinlikle ayır. Boya verenler oluyor. Bir de ne çok uzun ne kısa orta programda yıkadım. 40 dk. 30 derece.

Son düzenleme:

canım toz sabun dediğin gibi bütün lekeleri çıkarmıyor ben o yüzden çamaşır suyunda bekletiyorum arada ve kaynatıyorum sonra da .. tabi iç çamaşırlarda yapıyorum bunu .. bir de toz toz kalmaması için de ekstra durulama yapıyorum kalmıyor o zaman tanecikler... tabii sık sık iç çamaşırı alıyorum haliyle erken yıpranıor

ayyy çok heveslendim yaaa bende mi yıkasammmm

sabunla mı yıkayacaksın canım ben de kaynatmak gerek mi diye düşünmüştüm acaba elbiseler mahfolur mu makineler için sabun tozu var kaynatırım diye düşünmüştüm son ay

Kız kaynatırsan onlar ciccik kadar kalır sanki Ben 30 derecede yıkadım. Bütün ürünlerin üstünde de 30 derecede yıkayın yazıyordu.

renkleri kesin ayırırım
2 makine yine az cıkmış, ben havluları filan hep ayrı atarım
renkleri de acık,orta,koyu diye ayırsam rahat 4 makine çıkarrr :)

ayyy çok heveslendim yaaa bende mi yıkasammmm

Göze basit geliyor ya ama değil inan

Hepsinin etiketlerini tek tek söktüm ayırdım. Makineye attım. Çift durulama yaptım deterjan kalmasın diye. Dalin ama yine de deterjan sonuçta.
Hele o minicik şeyleri ütülemek varya. Belim koptu belim

İyi ki erken yaptım son haftalarda o sıcaklarda ütü çekemem

canım benim annemde aynen senin gibi özellikle iç çamaşırlarını çamaşır suyunda bekletir sonra kaynatır falan epey uğraşırdı.Şimdi bişey keşfetmiş banada söyledi ben öyle yapıyorum bak sanada söyleyim belki yaparsın.Tursil in beyazlar için olan deterjanı piyasadakilerin en iyisi denedim çünkü hepsini en iyisi bu çünkü leke çıkarıcı özelliği var.Onu makinanın deterjan gözüne koyduktan sonra marketlerde pemge ve kırmızı renkli asprin diye bişey satılıyo ondan 1 çay bardağı deterjanın üzerine ekliyorsun bezay çamaşırlarım özellikle kar gibi çıkıyor inanamazsın

temiz zaten 15 dkda 30 derece yeterli olur heralde :)
+ tekrar durulama yaptırırım

Son düzenleme:
Kız kaynatırsan onlar ciccik kadar kalır sanki Ben 30 derecede yıkadım. Bütün ürünlerin üstünde de 30 derecede yıkayın yazıyordu.

ya aynen 30 derece yazıyor ama öyle kaynatasım var ki sanki dezenfekte olmazmış gibi geliyor ama dediğin gibi mistemeye istemeye 30 yapıcam

renkleri kesin ayırırım
2 makine yine az cıkmış, ben havluları filan hep ayrı atarım
renkleri de acık,orta,koyu diye ayırsam rahat 4 makine çıkarrr :)

Evet o kadar çıkardı eğer o kadar ayırsaydım. Ben açıklar koyular 2 makinede hallettim. Havlu bornozları açık renklerle yıkadım.
Zaten oğlan olunca beyazlar ve maviler şeklinde oldu ayrım

oyyyyyyyyyyyyy yerim ben onların kıyafetlerini yaa ben şimdi yapsam erken diye düşünüyorum daha 26.haftamdayım.Ama sonrada senin dediğin gibi sıcaklarda zorlanırmıyım ki.Off ya beklerken geri tozlanırsa :18:

dolabı yeni geldi o yüzden anca şimdi yıkayıp yerleştireciblcem
senin için daha erkense ,, yıkayıp hurca kaldırabilirsin.

benim oğlumun daha odasını bile almadık ya beklesem odasını alınca yıkasam bari.Bu ayın sonunda alıcaz odasını eşimin sınavını bekliyoruz öfff

oyyyyyyyyyyyyy yerim ben onların kıyafetlerini yaa ben şimdi yapsam erken diye düşünüyorum daha 26.haftamdayım.Ama sonrada senin dediğin gibi sıcaklarda zorlanırmıyım ki.Off ya beklerken geri tozlanırsa :18:

İşte tozlanmasın diye ben hurçlar aldım fermuarlı. Hepsini yıkadım ütüledim hurçlara kaldırdım. Toz moz giremez artıkın

Ütüden nefret ettiğim için gözümde büyüyordu. Biranönce bitsin istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…