2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeginizde döküntü olursa sik sik yikamayi ve gül suyu kullanmayi deneyebilirsiniz. Sineklere karesi odaniza fesleğen koyabilirsiniz. Bebeklere uyku düzeni vermek için rutin şeyler yapan cunou çok severler mesela altuni değiştirin havalandirin emzirin ve yatirin bunu hep boyle tekrar ettiğinizde alisacak ve kendi uyku düzenini oluşturacaktır.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebeginizi emzirdikten sonra hemen dik konuma getirip gazino cikartmasini sağlayan. Bunu bebeginizi omzunuza doğru alip sirtini ve popisunu oksayarak veya dizinize yatirip yine sirtini oksayabilirsiniz. Eğer çok gazli bir bebekse dik bir şekilde emzirmeyi deneyin.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebeginiz kolik olursa karnina sicak havlu koyup sarip gogsunuze alabilirsiniz sac kurutma makinesi aspiratör elektrik süpürge sesi anne karnındaki seslere benzediği için ona sakinlik ve uykuya geçişinde yardimci olacaktır.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebegin topuklarina elma yagi ile msj yapabilirsiniz karninada msj yaparken saat yönünde nazik ve yavaşca uygulama yapabilirsiniz.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Sarilik için sunlarida ekleyim bol bol emzirin sarilik kaka ile atilir. Birde öyle sari kiyafetler tülbentler falan ortmeyin tani koymakta yanilabilirsiniz.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebek ateşlendiğinde soğuk su ile değil ilik su ile yikayin ve emzirin eğer bir saat sonrasında 38 altina inmediyse doktora gelin. Sirke vs gibi ürünler kesinlikle kullanmayin. Dolven denen bir ilaç varmis bunu AC karnina sakin vermeyin mide kanamasina falan yol acabiliyomus.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebek ortami oda sicakligi 22-24° olmalidir. Bebek usudugunde ense ve burnundan anlayabilirsiniz ozaman bir kat daha giydirebilirsiniz. bebeğimiz saglikli yani astimi falan yoksa odaniza nem düzenleyici makinalar varya almaniza gerek yoktur peteklerin üzerine İslam havlu da koysaniz ayni işlevi gorur

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebek odasindaki mobilyalar fazla oymalı ve koyu renk olmamalidir. Tozun aralara girmemesi gerekir. Bebekler ilk zamanlarda bütün renkleri göremezler sadece beyaz ve siyaha odaklanırlar bunun için beşiğin tepesine takilan donengecler varya kendiniz evde siyah beyaz kartondan üçgen kare şekiller yapip asabilirsiniz. Bu donengeclerin fazla döner bir şekilde bebegin izlemesi otizme sebep olabileceği söyleniyormuş.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Su an yazdiklarim bu kadar arkadaşlar yine bisey aklima gelirse eklerim. Herşey bebislerimiz için Allahim hepimizin bebeklerini koruyup saglikla kucaklarimiza alip büyütmeyi nasip etsin.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebeklerin her agzina değen en az 10 dk kaynatilmali. Bebek bezleri kokulu kremli vs olmamali. Bebekler ilk doğduklarında 8-10 kere kaka yapabilir bu 28 günden sonra 3 e düşmesi beklenir. Azicik bile yapmasi yeterlidir. Bir hafta yapmasa bile sonunda yumuşak yapiyorsa sorun yoktur önemli olan sert yapmamasidir çünkü ozaman kabiz olmuş demektir.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
ooo bizim anlasilan ilk gunler bezi koliyle almamiz lazım. Bide bu yazilari kopyalayip bi yerde saklamamiz lazim zira unuturum ben.

Su an yazdiklarim bu kadar arkadaşlar yine bisey aklima gelirse eklerim. Herşey bebislerimiz için Allahim hepimizin bebeklerini koruyup saglikla kucaklarimiza alip büyütmeyi nasip etsin.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

daha ne olsun canım ya çok sağol pür dikkat paylaşımlarını okudum tekrar teşekkürler

Benim doktorum karından ölçüyor canım , kullandığı ultrason cihazı son teknoloji..ama çoğu doktor dediğin gibi alttan ölçüyormuş..

Rahim boyu benim doktorum 20. Hafta kontrolumde 24. Hafta rahim boyunuzu olcucez demisti. Rutin kontroldur. 24. Hafta vajinal olarak bos mesane ile olcum yapti. Olcum yapilirken 4 5 tane olcum aldi ve en kisasini kaydetti. Karindan yapilan olcumler yaniltici olabiliyor. Siz siz olun vajinal olarak rahik boyunuzu olcturun doktorunuza

günaydın bacılarr :KK16::KK16::KK16:

kız CEYDAAAA ne güzel şeyler öğrenmiş, bizimle de paylaşmışsın teşekkür ederizz :KK54:

Heee simdi aklima geldi hemen ekleyim bebekler bir yil yastik kullanmaması gerekiyormus. Ancak eğer reflu durumu varsa hafif carsafin altina bir bady ile yukseltmeniz bile yeterli olacaktir. Bebekler sirt ustu yatirilmali ve öyle sağa sola çevirmeye gerek yoktur. Bebekler kafasini zaten dik tutmayi bilmedikleri için kafalari hep bi tarafa düşük olur.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Rica ederim annisler sizin ve bebislerin mutlu olması kadar güzel ve beni mutlu edebilecek bisey yok :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ooo bizim anlasilan ilk gunler bezi koliyle almamiz lazım. Bide bu yazilari kopyalayip bi yerde saklamamiz lazim zira unuturum ben.

Azcik usunmede bir kagida yaz artik : p bebek bezlerini stoklamayin dediler çünkü bebek cildinin neyi sevip sevmediği degisebiliyomus. Sonra vermek için yer ararmisiz :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bebek ateşlendiğinde soğuk su ile değil ilik su ile yikayin ve emzirin eğer bir saat sonrasında 38 altina inmediyse doktora gelin. Sirke vs gibi ürünler kesinlikle kullanmayin. Dolven denen bir ilaç varmis bunu AC karnina sakin vermeyin mide kanamasina falan yol acabiliyomus.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bilgiler için teşekkürler...Ufak bir ekleme : Dolven şurubun içinde ibuprofen var ve bir çok muadili var.Sadece onu değil bütün ağrı kesici,ateş düşürücüleri tok karna vermek gerekir...Bizim de tüm ağrı kesicileri tok karna almamız gerektiği gibi...

Dis agrisi çeken arkadaşlar geçmiş olsun :KK43:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Son düzenleyen: Moderatör:
selamlar mutlu annişler:21:
geçmişi okumadan önce yazayım dedim benim oğlan gece hiç uyumadı
o minik ayaklarıyla nası canımı yaktı. yattığım tarafa tepindi durdu. ben dönüp durdum yatakta bi türlü rahat ettiremedim sıpamı.

anne karnında bu aylarda bebek uyku düzenini ediniyormuş.
yani bu oğluş doğunca geceleri uyumayacağı anlamına geliyor.
o zaman ben yandım :KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

Son düzenleme:
X