2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
$love_bebek_body_-_sevgililer_gunu_koleksiyonu_356225.jpg $kalpli_kravat_bebek_body_-_sevgililer_gunu_koleksiyonu_356224.jpg

bıdahakı seneye ınsallah bebeklerımızle bırlıkte

herkese merhabalarrr...
dilerim tüm anneler ve bebişleri iyidir :KK16:
bende az önce doktordan geldim,%80 kız dedi çok şükür...maşaAllah :nazar:
belirtilerim hiç kız demiyordu,onun için belirtiye falan bakmamak lazımmış onu da öğrenmiş olduk =)
şuan bir sorun görünmüyor,3 hafta sonra da organ taraması var inş.
Rabbim hepimizin bebeklerini korusun,onlarla imtihan etmesin inş. bizleri...
bizlere de güç,ferahlık,sağlık versin...

kızlar diş etleri çok kanayan var mı bu arada???

Canım hayırlı olsun bebişini sağlıkla al kucağına inşallah.
Benim de birkaç gündür dişetlerimde kanama var,hamileliktendir heralde o da değilmi, acaba diş hekimine görünmemiz gerekirmi.
Bu arada "raginda" isminin bir anlamı var mı, benim bildiğim bir kelime var başka bir dilde "raginda "diye, o yüzden sordum :)

Canım hayırlı olsun bebişini sağlıkla al kucağına inşallah.
Benim de birkaç gündür dişetlerimde kanama var,hamileliktendir heralde o da değilmi, acaba diş hekimine görünmemiz gerekirmi.
Bu arada "raginda" isminin bir anlamı var mı, benim bildiğim bir kelime var başka bir dilde "raginda "diye, o yüzden sordum :)

Allah razı olsun cnm sende inş.
doktoruma sordum hamilelikten dedi,dişçiye de gitsek birşey yapamazmış.
burnumda aşırı tıkanıyor.
kan basıncının yükselmesinden oluyor sanırım.
ben gürcüyüm cnm,gürcüceden olmasın =)))

Allah razı olsun cnm sende inş.
doktoruma sordum hamilelikten dedi,dişçiye de gitsek birşey yapamazmış.
burnumda aşırı tıkanıyor.
kan basıncının yükselmesinden oluyor sanırım.
ben gürcüyüm cnm,gürcüceden olmasın =)))

Chveneburisin yani,ben de gürcüyüm, Bursa gürcülerindenim, memnun oldum :KK34:

günayydın annişler ve kuzucukları,

ooh hafta bitiyor nihayet.

sevgililer gününüz kutlu olsun ,asıl sevgililerimiz karnımızda bu yıl,seneye yanımızdalar inşaallah :nazar:

dün giremedim geçmişi okuyup gelirim hemen.:KK55:

tünaydın kızlar...
dün tetanoz aşımızı vurulduk... pek bi acı ağrı hissetmedim ama bugün omzumda sağlam bi zonklama mevcut... aşı sonrası halama gittik bebeğimle... ona battaniye örmek için yün aldık ve halamızda örmeye başladık...
cuma günü ablam-eniştem ve minik paşam gelicek teyzesine kırk uçurmaya inşallah... o yüzden şimdi kalkıp börek çörek sarıp dolaba atıcam... yoksa haftasonu çooook yoruluruzz...
öpüyoruz hepinizi güzel anneler ve minik meleklerriiiii:KK12:

ooh maşallah,ilk dozu olup kurtulmuşsun.geçmiş olsun.beni de ebe aramıştı gel diye ama kafama takıldı,doktorda ameliyattaymış ulaşamadım bir türlü.20.hafta dolunca gitmeye karar verdim.

ben de örmek istiyorum battaniye.büyük öremem,motif motif örüp birleştirmeyi düşünüyorum :KK34:

aay ne güzel bir bebiş gelecek eve mis gibi kokusunu bırakacak.yerime de sev olur mu?:KK16:

sevgililer gününüz kutlu olsun karnınızdaki prens ve prenslerinizle hayatınızdaki anlamlarınızla sevgi dolu yıllarınız olsunn :)

evet canımmm benım paşamda senın kızçen kadar buyumus :)
elleri ayakları böbreği göbeği kafası allahıma bın skur sapasağlam rabbım onları bıze sağlıklı versınde eksıksız kususrsuz daha ne ısterım kı
doktora dıyorum kı gözlerımı o acaba benmı yanlıs göruyorum yok böbreklerı dıyor:KK52::KK52:
allahı mınnak mınnak dedım mucızeye bak o kaburgaları ne kadar muntazam yaradana şükür
gebe mağazaındaki indirim yarın bitiyor balım
git mutlaka yada onlıne shop var geb nın ordan alabılırsın
gercekten cok gusel gömlekler elbıseler var
bak gösteryım bıtanesını beğenicekmsin
Hamile Elbisesi Yasmin

Benim ve eşimin de gözüne kaburgaları çarpmıştı şok olmuştuk
Sen minnacıksın ama herşeyin var demiştik.Hem de ne mucize
rabbimin ALLAH'ıma binlerce kez şükürler olsun bu duyguyu yaşattığı
için...Elbiseye de bayıldım çok güzel hemen değerlendireyim:KK55::KK55:

kızımın oda takımı dün geldi. çok sade, ama perde halı ve dekorasyonla güzelleştricem ilk halini paylaşayım sizlerleEki Görüntüle 632071 Eki Görüntüle 632072 Eki Görüntüle 632073

Kızçenin odası çok güzel canım sağlıklı bir şekilde huzurlu mu huzurlu
vakitler geçirmesi dileğiyle....AYYYYYY ben de istiyorum ama 6.aydan
sonra bakarız diye düşünmüştük eşimle ne kaldı ki şunu şurasında
yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz bayağı bir yatcaz 6.ay olacak :KK1::KK1::KK1:

günaydın güzel anneler ve bebişleri :))
hergününüz günden güzel ve mutlu olsun :)
biz yine oldukça yoğun bir güne başladık, digital medya ve int. tv den iyğk geldi ama napacaksın devir teknoloji devri hızına da yetişilmiyor :))
lorin83 kuşum duanı okudum allah kabul etsin inşallah..
bu arada sevgililer gününüzü de kutlarım, sevgi hep bizimle olsun tüm hayatımız boyunca ..

canım bahsettiğin şey ayrıntılı usg mi???

normal doğumdan tek korkum dikiş mümkünse dikişsiz olsun :KK53: ağrıdan sancıdan korkmuyorum sürse sürse 1 gün değil mi bu sancı, çekiveririm yeterki kesmesinler beniiiii :KK43: çatım kanalım normalse normal yapabilirsem epiduralsiz yaparım -bende ki artizzzliğe bakkk- belden aşağımı uğuşturduktan sonra sezaryen olurum....:KK50:

bende bankacı olmaktan ucu ucuna kurtuldum imzadan döndüm, benim de kocam istemedi bende hiç pişman değilim:KK8:, eşim olcaksa ondan önce evde olacağım bir iş istiyor -olduuuu canım vardı da ben istemedim mazoşistim ya :KK9:- bi öğretmenlik var o da benim için çok geç :KK31::KK50:, başka da öyle bir iş yok :KK31: kpss'ye giricem bakalım... amaaaaan ne demişler kariyer güzeldir; koca çalışır karı-yer :KK1::KK1::KK52::KK52:

evasudee yaa bende deli gibi yüzmek istiyorummmmmm yılın 4 ayı hergün denizde yüzerdim ben, evlendi evleneli anca tatillerde ve haftasonu gidersek yüzebiliyorum :KK14: havuza gitsek mi ki yaaa:KK5: tek başıma suç işlemeyi hiç sevmem:KK9:

bende egepolle medicale gidiyorum, döndünüz mü canım nasıldı şifa?????

Ben de kpssye gireceğim ALLAH'ın izniyle şimdiden çalışmaya başladımm kafama koydum
olmazsa olmaz diye böyle yaparsam yapamayacağım şey olmuyor tabi ALLAH'ın izniyle:KK31::KK31:
Havuz olayı hep aklımda ama kime sorsam boşu boşuna riske girme diyor ben de vicdan yaptım
girmem herhalde :KK19::KK19:

Geçmişi okudum ilk önce hemen yanınıza kıvrılıverdim kızçemle
Öncelikle hayırlı günler annişler ve melekleri:KK31::KK31::KK31:
Sevgililer günümüz kutlu olsun seneye miniklerimizle
hayal ettim de oooooo uçuverdim:KK55::KK55::KK55::KK55:Bugün
biraz halsisiz pek yemek yemek istemiyorum az kahvaltı
bol meyve ile geçiştirdim şimdi biraz daha yatıp yuvarlanacağım
LORİN duanı okudum yavrum ALLAH'ım kabul etsin(amin)Kocaman
öpüyorum sizi:KK54::KK54::KK54::KK54:

GÜNAYDINN :KK1: ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER ÖĞRENDİMM SİZİNLE PAYLAŞIYORUM CİCİ ANNİŞLEERRR...
geçen gün tv.de izleyip aklıma bir bir yazdım sizede anlatmak için. ender saraçın programına aktarlar derneği başkanı ayhan ercan katılmıştı. bu kullandığımız kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin içindeki sağlığa çok zararlı bir maddeden bahsetti.
LİKİT PARAFİN. aynı zamanda vazelin diye bildiğimiz maddenin likit formu.
önce araştırmamı paylaşayım :
alıntı: ^Parafin şu çok bilinen "büyük" markalar dahil "bebe yağı"nın da ana maddesi olarak kullanılır. İçindekiler kısmına da "mineral oil" yazılarak pazarlanır. Bebeğinize banyoda uyguladığınızda, su damlacıklarını bağlayan parafin cilt gözeneklerini güzelce tıkar ve tıkadığı müddetçe de bebeğinize "kalıcı" bir nemlenme sağlar Market ve eczane raflarındaki hemen tüm bilinen markalar krem bazı olarak vazelini kullanmaktadırlar. Çok ucuz bir hammadde olması ve dolayısıyla inanılmaz kar marjı bırakması sebebiyle tüm bilinen markalar tarafından kullanılmaktadır. Vazelin doğada saf halde bulunmadığından insan cildine uygun ve doğaya da dost değildir.^
zaten ayhan ercanda aynılarını söyledi:
Bu madde bir petro kimya türeviymiş. motor yağının evet 'motor yağı'nın bir kat daha rafine edilmiş haliymiş. biz bunu kremlerde yağlarda herşeyde tüm cildimize sürüyormuşuz bilmeden. ve deri emilimi yoluylada bünyemize karışıyormuş.ilk öncede karaciğerlere ulaşıyormuş verdiği zarar ilk burda kendini gösteriyor.VE BİR KANSOREJEN MADDE VÜCUDUMUZA BÖYLE KARIŞIYOR. biz cildimizin yumuşadığını zannediyormuşuz ama aslında bir tabaka ile kaplanıyormuş gözeneklerimizi tıkıyormuş ve yıkayınca tekrar eski sert ve kuru haline dönüyormuş.bebek ürünlerinde dahi bolca kullanılıyormuş.

ben bunları duyunca şok oldum. dün akşam bütün kozmetik ve kremlerimin içindekiler(ingredients) bölümünü tek tek okudum. o çok güvendiğim markalarda ve bebe yağı olarak aldığım ve aylardır tepeden tırnağa heryerime sürdüğüm o yağda, yüzüme sürdüğüm çok pahalı kremlerde, yarısından fazlasında vardı. hepsini akşam çöpre attım. çoğundaki içindekiler kısmı nedense hep ingilizce tabi. o yüzden açık açık yazmışlar(!) 'PARAFFİNUM LİQUİDUM'...
işte böyle kızlar neresinden dönse kardır diyorum ve en azından artık biliyoruz ve bebişlerimize kullanmayacağız. belki aranızda bbilenler vardır ama bilmeyenler içinde açık açık anlattım. :119: akşamdan beri rahat edemedim bitürlü, biranönce gelip size anlatayım diye.hepinizi çok seviyorum :KK16: :KK54:

selam kızlar, ben de normal doğum istiyorum,iğneyle tabi. ama yine de korkuyorum, nasıl olcakki. bu arada daldan dala atlamış gibi olucam ama sizlere bir sorum daha var.siz her ay doktora gittiğinizde kan tahlili yaptırıyormusunuz, ben yaşadığım yerde devlet hastanesine gidiyorum,ilk gittiğmde yaptırdılar ama daha sonra hiç istemedi doktor :KK53:

bende de bir 9. haftada bir de ikili testte kan istediler, şimdi haftaya aile hekimliğine kan verecğim

O nebicim doktormus yaa sanki 5. Cocugu da kadin in.tecrubesi olsun.kiz nerden bilsin dogru zamani.ayyben korkudan hemen giderim duramam evde:KK9:

evet canım yaa bir de özel doğum hastanesi 5000e yakın para verdiler iki sene önce,

arkadaşlar bence bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olduğu inancındayım... bunu etkileyen tonlarca faktör var...
* hastane donanımı
* doktor bilgi ve tecrübesi
* diğer personellerin bilgi ve tecrübeleri
* doğum yapacak kişinin anatomisi
* doğum yapacak kişinin ruhsal ve fiziksel dayanıklılığı
* doğum sonrası annenin bakımı
vs.
vs.
yani şunu bilmemiz lazım belki de; bir kadın sancısı başladıktan 35 dk sonra normal doğum yapıp belki 2 saat sonra normal hayatına dönebiliyorsa... bir diğeri belki de doğum sonrası 1 hafta yatmak zorunda kalabiliyor... yada sezeryanla doğum yapan bir kadın hiç sancı çekmeden doğuma alınıyorsa, ve tam 24 saat sonra normal hayatına dönebiliyor... bir diğeri de belki 2 hafta yatmak zorunda kalıyor... biri 4 cm açılmadan sonra epidural vurdurup 10 dk sonra 10 cm açılmaya ulaşıp normal doğuma girebiliyorsa, diğer tarafta 4 cm sonrası epidural olup, belki 24 saat 10 cm açılmaya ulaşmayı bekleyenler de var... ben yine de hiçbişeye dair kesin hükümlü konuşmamaktan yanayım... Allah hepimiz için en doğru , en kolay şekilde doğuma girip bir avazda kurtulmamızı nasip etsin inşallah...

amin canım inş.

Hayal Bebe Genç - Masko bebek ve Genç Odası

kızlarrr ben annemlere bunu aldırcam sanırım, hem olursa inşallah 2. hatta 3. çocuk da kullanabilir nasıl beğendiniz mi???

yada

Bebek Odas Takm eker Bebek Odas

bunun gibi uygun bişey alıp kullanıp atsam mı?

ben ilkini daha çok beğendim :))

kızlar ben geldim hep doğumun şeklini konuşmuşsunuz ben özel durumumdan ötürü sezeryan olacaım için seçim şansım yok o yüzden fazla dahil olmadım konuşmalarınıza.
yanlız haftasonu gıcık sinir uyuuuuusss olduğum bişeyi paylaşıcam sizinle. kv.deydik ya eşimde yanımda oturuyoruz öle konu emzirmekten açıldı, işte benim sütüm çok olurdu normal doğum yaptım ben hep 3ünüde, daha 8. ayda akmaya başlardı fln dedi arkasına 'ayyy inşallah sende normal doğum yaparsın' dedi. kal geldi bana bi an. sanki benim durumumu bilmezmiş gibi, yaramı kanatmak istermiş gibi, ayy ne bileyim öyle zoruma gittiki, yok dedim biliyosun benimki sezeryan olucak anne. şimdi diyemiyorumda 'bilmiyomusun durumumuzu, ya normal doğururken bağırsak kesesi patlarsa?' sustum, üstüne bide 'niye öle?' demezmi? doktorlar öle uygun gördü dedim en sonunda uzatmak istemedim kalktım gittim banyoya ağla ağla ağla, sinir oldum.
sen nası böyle bişeyi söylüyosun, diliyosun allahtan. herşeyden haberin var. zaten şuan en korktuğum şey erken doğum riskim. bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaa? kızım bebeğin için en sağlıklısı neyse öyle olsun demezmi insan?

canım benim sıkma üzülme bilmiyorlar nasıl konuşmaları gerektiğini, kv ni savunduğumdan değil de bir de belki seninki hani normal doğum olasılığın vardır umuduyla söylemiştir, bazen insan br umur herşey değişebilir diye düşüüyor ya ondan mı bilemem

ya çok zoruma gitti işte ya eşimde demiyoki anne niye öyle diyosun bilmiyomusun durumu?
ve devamlı yüzyüzeyiz nerdeyse her haftasonu görüşüyoruz. bi yerde patlıcam ama bakalım? ya sabır çeke çeke gidiyorum zaten her seferinde. cahilliğine vereyim diyorumda o kadar çenesi düşükki herşeye sölicek bi cevabı, her konuda bi fikri mutlaka var demezsin ilkokulu bile okumamış. bazen öle çok konuşuyoki gerçekten kafam şişiyo.dinliyorum sadece saygımdan. benle ilgili olmayanları umursamıyorumda böle hassas bi konuda bu kadar düşüncesizce konuşması çok sinirlerimi bozdu gerçekten.

bu arada şu ilkokullu cümlen var ya altına bizimki için de imza atarım, geçen bana atar yaptı, atarlı kv'm benim :ppp neymiş küvet mi alayım şezlong mu alayım diye görümceme sormuşum ona sormamışım, bana ne cahil demediği kaldı ne birşey, ki ömrüm boyunca okula gidiyoum master bitti doktoradan özel öğrenci oldum hala da bir sürü eğitim alıyorum ilkokul diploması bile yok bırak diplomayı okuma yazma görgü terbiye yok bana cahil diyor, ıyy uyuz oldum yine...bu kv modelleri hep böyle.. bizim de arkamızdan gelinler konuşur mu aacaba böyle yaa allah korusun

ya eşim bana annesinin fırsatını vermez, annesinede asla benim fırsatımı vermez. öle bi huyu var. belkide kendine göre iyi yapıyo öle dengede tutmaya çalışıyor. şimdi ben annen niye senin yanında öle dedi desem? kötü niyetle sölememiştir dicek öle düşünme dicek. ben orda bi pislencem, o duruma düşmekte istemiyorum. ama kırıldığımı dicem eşime bu akşam. dün akşam morali çok bozuktu arabaya sürtmüşler dedi suratı beş karıştı. doğru dürüst benle bile konuşmadı.

hımm araba önemli, insanın zoruna giiyor geçmiş olsun canım

anladım cnm acaba ferahtaki aile merkezi diye mi sordum oyna numarası var mı dicektim :KK52:

kuzenime gittik oğluşuma mini mini zıbınlar pant tişört takımı tulumlar almış sağ olsun ilk hediyeleri :KK31:

yok canım ferah değil de m.akif ersoy mh. diye geçiyor bizimki normalde eve göre alacak olsam kilerin yanında olacaktı

Bu sabah mavi gökyüzü, sevgiyi gönlünüze
Aşkı usulca kalbinize bıraksın
Güneş her zaman doğsun
Ve her doğan güneş size mutluluk ve sevgi getirsin.
Yeni gün umutlar serpiştirsin yüreğinize
Bin bir hayalleriniz gerçekleri bulsun
İsteklerinize uygun ve mutluluk dolu bir gün diliyorum
Sağlıklı olun, Mutlu olun, Huzurlu Olun Sevgiyle kalın..
Günaydın Herkese...

günaydın günaydıınn

herkese merhabalarrr...
dilerim tüm anneler ve bebişleri iyidir :KK16:
bende az önce doktordan geldim,%80 kız dedi çok şükür...maşaAllah :nazar:
belirtilerim hiç kız demiyordu,onun için belirtiye falan bakmamak lazımmış onu da öğrenmiş olduk =)
şuan bir sorun görünmüyor,3 hafta sonra da organ taraması var inş.
Rabbim hepimizin bebeklerini korusun,onlarla imtihan etmesin inş. bizleri...
bizlere de güç,ferahlık,sağlık versin...

kızlar diş etleri çok kanayan var mı bu arada???

günaydın canım benim bir kaç kez kanadı süt içtiğim zamanlar sanki kanamıyor gibi

Eki Görüntüle 632614 Eki Görüntüle 632615

bıdahakı seneye ınsallah bebeklerımızle bırlıkte

inş. canım yaa çok ciciler

Sevgililer gününüz kutlu olsun kızlar seneye inş bebişlerimizle :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49: kutlayacağızz:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ay inşş. canımm

Benim ve eşimin de gözüne kaburgaları çarpmıştı şok olmuştuk
Sen minnacıksın ama herşeyin var demiştik.Hem de ne mucize
rabbimin ALLAH'ıma binlerce kez şükürler olsun bu duyguyu yaşattığı
için...Elbiseye de bayıldım çok güzel hemen değerlendireyim:KK55::KK55:

ay bizimkinin de 13. haftadaki fotosuna eşimin arkadaşı çok ağlamıştı yüzü müzü var diye :))

slm kızlar.detaylı ultrasyonu yaptırdım. 3 boyutlu ultrasyon ile diğeri arsınd abi fark yokmuş onuda sordum. hem özele gittim hem de devlete doktor normal utrasyonda tek tek baya baktı tüm organlarına. sordum 3 boyutluda daha mı iyi gözüküyor diye yok 3 boyutlu sadece görseldir dedi bebeğin yüzünü daha net görmeni sağlar dedi. ama olsun onada 24. haftada gireceğim 3 boyutludan da eksik kalmayalım :) bu arada tetonoz aşısını sordum 20. haftadan itibaren yaptırabilirsin dedi 2 doz halinde sağlık ocağı ile görüş dedi. bir daha ki kontrole de şeker yüklemesi yapacağız dedi. yani 20 den önce aşı olmayıp telaşa düşen arkadaşlar merak etmesinler sıkıntı olmuyormuş.

kızlar ben geldim hep doğumun şeklini konuşmuşsunuz ben özel durumumdan ötürü sezeryan olacaım için seçim şansım yok o yüzden fazla dahil olmadım konuşmalarınıza.
yanlız haftasonu gıcık sinir uyuuuuusss olduğum bişeyi paylaşıcam sizinle. kv.deydik ya eşimde yanımda oturuyoruz öle konu emzirmekten açıldı, işte benim sütüm çok olurdu normal doğum yaptım ben hep 3ünüde, daha 8. ayda akmaya başlardı fln dedi arkasına 'ayyy inşallah sende normal doğum yaparsın' dedi. kal geldi bana bi an. sanki benim durumumu bilmezmiş gibi, yaramı kanatmak istermiş gibi, ayy ne bileyim öyle zoruma gittiki, yok dedim biliyosun benimki sezeryan olucak anne. şimdi diyemiyorumda 'bilmiyomusun durumumuzu, ya normal doğururken bağırsak kesesi patlarsa?' sustum, üstüne bide 'niye öle?' demezmi? doktorlar öle uygun gördü dedim en sonunda uzatmak istemedim kalktım gittim banyoya ağla ağla ağla, sinir oldum.
sen nası böyle bişeyi söylüyosun, diliyosun allahtan. herşeyden haberin var. zaten şuan en korktuğum şey erken doğum riskim. bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaa? kızım bebeğin için en sağlıklısı neyse öyle olsun demezmi insan?

üzme canım kendini ,bazen gerçekten patavatsız olabiliyorlar,bende birşey demeden arkamı dönüp gidiyorum imkanım varsa.anlıyor o da sonra hatasını ama iş işte ngeçiyor.eşime söylüyor ,kırdım mı,bilmeden,düşünemedim öyle konuştum diye,kaç yaşında kadınsın ben mi öğreteceğim konuşmayı diyeceksin ama eşin için susuyorsun.

bir de ben öyle yetişmedim,alışkın değilim.ters birşey dediklerinde bıdı bıdı cevap vereyim benden büyük sonuçta.
tavrını koy bence.ben herşeyine koşarım ,her işini yaparım ama sınırlarım oldugunu iyi bilir.

"İnsan Karar Vererek Aşık Olmaz, Bir Bakar Aşık Oluvermiş.."

Bebişlerinizle ve Eşinizle Aşk'la dolu bir yıl, Aşk'la dolu bir Ömür Dileğiyle :)
Tüm Aşıkların Sevgililer Günü'nü Kutluyorum...

lorin83 canım duanı okudum Allah kabul etsin inşallah!

Son düzenleme:
GÜNAYDINN :KK1: ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER ÖĞRENDİMM SİZİNLE PAYLAŞIYORUM CİCİ ANNİŞLEERRR...
geçen gün tv.de izleyip aklıma bir bir yazdım sizede anlatmak için. ender saraçın programına aktarlar derneği başkanı ayhan ercan katılmıştı. bu kullandığımız kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin içindeki sağlığa çok zararlı bir maddeden bahsetti.
LİKİT PARAFİN. aynı zamanda vazelin diye bildiğimiz maddenin likit formu.
önce araştırmamı paylaşayım :
alıntı: ^Parafin şu çok bilinen "büyük" markalar dahil "bebe yağı"nın da ana maddesi olarak kullanılır. İçindekiler kısmına da "mineral oil" yazılarak pazarlanır. Bebeğinize banyoda uyguladığınızda, su damlacıklarını bağlayan parafin cilt gözeneklerini güzelce tıkar ve tıkadığı müddetçe de bebeğinize "kalıcı" bir nemlenme sağlar Market ve eczane raflarındaki hemen tüm bilinen markalar krem bazı olarak vazelini kullanmaktadırlar. Çok ucuz bir hammadde olması ve dolayısıyla inanılmaz kar marjı bırakması sebebiyle tüm bilinen markalar tarafından kullanılmaktadır. Vazelin doğada saf halde bulunmadığından insan cildine uygun ve doğaya da dost değildir.^
zaten ayhan ercanda aynılarını söyledi:
Bu madde bir petro kimya türeviymiş. motor yağının evet 'motor yağı'nın bir kat daha rafine edilmiş haliymiş. biz bunu kremlerde yağlarda herşeyde tüm cildimize sürüyormuşuz bilmeden. ve deri emilimi yoluylada bünyemize karışıyormuş.ilk öncede karaciğerlere ulaşıyormuş verdiği zarar ilk burda kendini gösteriyor.VE BİR KANSOREJEN MADDE VÜCUDUMUZA BÖYLE KARIŞIYOR. biz cildimizin yumuşadığını zannediyormuşuz ama aslında bir tabaka ile kaplanıyormuş gözeneklerimizi tıkıyormuş ve yıkayınca tekrar eski sert ve kuru haline dönüyormuş.bebek ürünlerinde dahi bolca kullanılıyormuş.

ben bunları duyunca şok oldum. dün akşam bütün kozmetik ve kremlerimin içindekiler(ingredients) bölümünü tek tek okudum. o çok güvendiğim markalarda ve bebe yağı olarak aldığım ve aylardır tepeden tırnağa heryerime sürdüğüm o yağda, yüzüme sürdüğüm çok pahalı kremlerde, yarısından fazlasında vardı. hepsini akşam çöpre attım. çoğundaki içindekiler kısmı nedense hep ingilizce tabi. o yüzden açık açık yazmışlar(!) 'PARAFFİNUM LİQUİDUM'...
işte böyle kızlar neresinden dönse kardır diyorum ve en azından artık biliyoruz ve bebişlerimize kullanmayacağız. belki aranızda bbilenler vardır ama bilmeyenler içinde açık açık anlattım. :119: akşamdan beri rahat edemedim bitürlü, biranönce gelip size anlatayım diye.hepinizi çok seviyorum :KK16: :KK54:

bebe yağları yerine en iyisi doğal kako badem yağı diyorum tekrar :))) bu arada ben de aldığım gıda kozmetik neyse içeriklerine ingilizcesine bakarım çünkü dediğin gibi çakallar türkçesine yazmıyorlar ama ing yazıyorlar :))

bu arada cenacığım süper bilgiler teşekkürler

Son düzenleme:
X