2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
selam canlaarrr

geçmişi okuyup geleyim dedim ama bitiremedim yineee. işe gitme saatim geldi.
artık işe gidince devam ederim geçmişe zaten mesai de biter geçmişle birlikte :KK1::KK1:
bugün oğlumu yine hıçkırık tuttu galiba. pıt pıt atıyordu yine karnım :KK9:
görüşürüz kızçeler. gününüz güzel geçsin inşallah :KK16::KK16:

kızlar ben hamile kaldığımdan beri hiç nescafe içmedim. 28 hafta bitiyor içmedim. evde azcık kafeinsiz kahve süte karıştırıyordum çok canım çekerse. ama az önce tüm iş yeri elinde fincanlarla kahve içiyordu öyle bir koku vardı ki bende dayanamadım ve 2 si bir arada içtim:KK43: vicdan azabı duydum şimdi ya ama o kadar istediki canım krema var ya içinde offf inşallah zararı olmaz bir kerecikten :)

Günde bir taneden bir şey olmaz. Doktora sormuştum ben:))

Tekrar merhaba arkadaşlar :) Bu kez sadece blogumu tanıtmak için girdim. fazla kalamıycam, kızım meme diye tutturuyo :) Daha önce söylemiştim bebek şekerleri ve nikah şekerleri yapıorum diye. ama hamilelik ve bebekle ilgili yazmaktan blogumu yazamadım bi türlü. isterseniz bi göz atın. ''rnatasarim.blogspot.com'' beğensenizde beğenmesenizde şimdiden teşekkürler :)

off bak doğum hediyesi dedin içim gitti. benim eşim hiç anlamaz öyle şeylerden. aynı senin arkadaş gibi olcak durumum diye çok korkuyorum. o yüzden ben kendim söylemeyi bile düşünüyorum valla eli boş gelmesin diye :KK1::KK1:napayım hiç alakası yok benim kocişin böyle şeylerle. en son sevgililer gününde çok hoş bi süpriz yapmıştı çookkk şaşırmıştım. anneler gününü bekliyorum şimdi onda bişeyler yaparsa doğum için bişey demicem kendi yapar diye :KK9::KK9:

canım hoşgeldinnn...öğlencisin galiba seni sah görmeyince diyorum kesin öğlen gelecek :)))yaa gerekirse söle alsın mutlu etsin seni...ne yazıkki bazen düşünemiyolar böle ayrıntıları..ben anneler günü için bişey beklemiyorum..inşallah seneye oğlumla beraber alıp verirler..ayyy hayali bile çok güzel inşallahhh

temmuz ayı yazın kasıp kavurdugu aylar kırkkı cıkmadan dısarı cıkmak ıyımı acaba yaaa :44:

tünaydın güzellikler...
dün gece ölü gibi uyumuşuz valla... sabah da 10 da kalktık babamız gitmiş, erkenden işleri halledip dönmek için...kalktık kahvaltımızı yaptık... çamaşırları topladık, ütülerimizi yaptık, valizimizi hazırladık, duşumuzu aldık, saçlarmızı düzleştirdik, yemeğimizi yedik, cicilerimizi giydik babamızı bekliyoruz... aslında bugün gebelik kursuna gidicektik ama kocam henüz karşıdan bu tarafa geçemedi kurs da 1 de başlıyo, anlıycağınız yetişemedik... evimizi de süpürüp-silme işi kaldı sanırım... çünkü babamız arabasını falan yıkatıcak çok geç kalırız yola çıkmak için... neyse biz beklemedeyiz kızımla... babişko gelse de hayırlısıyla yola çıksak anneannemize gitsek...:KK12:

temizleyemedik valla evimizi kaldı böyle... kısmetse pazartesi artık... Allahtan çok pis değil :KK9:

ahahahahaa:KK9::KK9: bende tam okurken aynı şeyi düşündüm... "bizden istemesinlerde":KK9::KK9::KK9:

çok geçmiş olsun karabiberim... dikkat et kendine...

yok yok... çamaşırlar yıkanırken bizde kendimize gece tostumuzu yaptık... o pişip yiyene kadar makine bitti... o çamaşırları da asıp yattık :KK9:

slm canım h.g...yaa ne güzel deliksiz uyuyabiliyosun maşallah...ben gece 10 kez uyanıyorum her şekil değişitrdiğimde uyanıyorum ve bun a çok sinir oluyorum...benki uykuya aşık biriyim..tamam bebiş olunca sıkıntı çekicem ilk zamanlar ama nolur biraz daha uyuyayımmmmmmm.........

verdigin bilgiler icin tesekkurler bizdede eli ayagi duzgun ciksin diye kundaklarlar benide kundaklamis annem hicbirimizde saglik problemi yok ama nette birbirinden farkli bilgiler okuyunca insan ister istemez tereddutte kaliyor

canim benim zaten yazin sicaginda ki bizde istanbulda olacagiz 40 kat sarip cocugu pisirmicezya amac sarmalamak .. ama yarimin dedigi gibi bebek izin vermesse aglarsa ki saniyorum daha bir huzurlu korunakli oluyorlarmis bende tabiki aglamasina dayanamam heralde... deneriz eger uyum saglarsa kundaga birkac hafta en azindan sarariz aglar ortaligi yikarsa ( yarimin tabiriyle :) acik tutariz .. birazda kendi gelisimine birakmak lazim olaylari .. .) ve anne kayinvalide aliskanliklari istekleri konusundaysa ben biraz uyumlu olma taraftariyim cunku onlarinda hevesi sonucta kim zararli kotu birsey yapmak ister yavrusunun yavrusuna .. heveslerini kirmamak arada onlarinda dedigini yapmak lazim :) deneyerek gorecegiz bakalim :))

temmuz ayı yazın kasıp kavurdugu aylar kırkkı cıkmadan dısarı cıkmak ıyımı acaba yaaa :44:

yaa bana kalsa hemen çıkarımda büyükler işte çıkılmaz diyip duruyo...hatta ben diyorumki gece yatakodamdaki beşiğinde yatar gündüzleri odasına getiririm odasınada alışsın diyorum ama annem kırkı çıkana kadar yattığı odadanda çıkarılmaz diyo :KK43:((ben allah izin verirse sağlığı yerinde olursa otuzunda mevlüt okuttururum sonra vınnnn hemen yazlığa gitcem...babamızda izin günlerinde katılacak bize...

kızlar bu kundan mevzusunu benim aklım pek almıyo aslında... annem de gelişimde çok faydalı olduğunu söylüyo ama zor iş be... yazın sıcağında bebeğin elini kolunu bağla... ben dayanamam... yeğenimde denediler, hemde karda doğdu adam ama elleri hep dışarda doğduğu andan beri... asla müsade etmiyo ellerinin sabitlenmesine, hastaneden çıkıp eve geldiğinde kundakladı annem ama yıktı ortalığı... o yüzden ben kıyamam kızıma... hem put gibi tövbe estağfirullah o ne öyle... şahsi fikrim tabi ama ben kundaklatmam...yani evet gelişim için gerekli ama benim vicdanım biraz saçma çalışıyo... o ağlarsa dayanamam... düşünüyorum zaten ağladıkça bende ağlarım gibi geliyo..

:))) cok hossun.. guldurdun beni.. tamam duruma gore bakariz aglar orta yikarsa kundaklamayiz bizde .) ama profesyonel bebek bakim kitaplarinda bu konu gecer ve genelde kundagin faydasindan bahseder .. orn tracy hogg un bebek bakim sorunlarina mucizevi cozumleri kitabini okumani tavsiye ederim .. ama bebegim refuze eder rahatsiz olursa tabiki bende dayanamam.. .)

canim benim zaten yazin sicaginda ki bizde istanbulda olacagiz 40 kat sarip cocugu pisirmicezya amac sarmalamak .. ama yarimin dedigi gibi bebek izin vermesse aglarsa ki saniyorum daha bir huzurlu korunakli oluyorlarmis bende tabiki aglamasina dayanamam heralde... deneriz eger uyum saglarsa kundaga birkac hafta en azindan sarariz aglar ortaligi yikarsa ( yarimin tabiriyle :) acik tutariz .. birazda kendi gelisimine birakmak lazim olaylari .. .) ve anne kayinvalide aliskanliklari istekleri konusundaysa ben biraz uyumlu olma taraftariyim cunku onlarinda hevesi sonucta kim zararli kotu birsey yapmak ister yavrusunun yavrusuna .. heveslerini kirmamak arada onlarinda dedigini yapmak lazim :) deneyerek gorecegiz bakalim :))

ah canim aileler bebisimizi ancak 3 ay sonra gorebilecekler yurtdisindayim onlarinda buraya gelme ihtimali yok zaten bu arada sicaklik burada minimum 50 derce oluyor gunduz disariya cikmak imkansiz diyebilirim artik icine askili body uzerine ince kundak olursa olabilir belki

buna benzer bi sitede görmüştüm ama nerde hatırlamıyorum içinde pipet gibi bişey var sanırım. nuk iyi diyolar ya ben bi tane ondan almayı düşünmüştüm.

dr. brawn da bu sistem arkadaşlar, ben aldım 120'lik olanı güzelse büyüğünüde alcam, pipetinin olması gazının bebeğe geçmesini engelliyormuş.

ah canim aileler bebisimizi ancak 3 ay sonra gorebilecekler yurtdisindayim onlarinda buraya gelme ihtimali yok zaten bu arada sicaklik burada minimum 50 derce oluyor gunduz disariya cikmak imkansiz diyebilirim artik icine askili body uzerine ince kundak olursa olabilir belki

:) bende yurtdisindayim ama dogum icin annemin yanina istanbula gidiyorum ( hemde yarin ! :) .. ayy aklima geldikce tuhaf oluyorum temmuz-agustos sicagi ve istanbul nemi sicagi ..! ve kv ler belkide 4-5 aylikken gorebilecekler hemen minicik bebekle okadar fazla ucak yolculugu yapmak istemiyorum onlarda bizim oldugumuz yere gelemiyorlar derken.. cunku onlar baska ulkede biz baska ulkedeyiz ailem baska ulkede :) yani kvler konusunda sansliyim biraz :p hehe kotuyum bu nasil laf oldu simdi utandim valla .. belkide o yuzdne bukadar rahat konusuyorum surekli kv ile birlikte olanlar tahminimce cok dertlidir >)

:))) cok hossun.. guldurdun beni.. tamam duruma gore bakariz aglar orta yikarsa kundaklamayiz bizde .) ama profesyonel bebek bakim kitaplarinda bu konu gecer ve genelde kundagin faydasindan bahseder .. orn tracy hogg un bebek bakim sorunlarina mucizevi cozumleri kitabini okumani tavsiye ederim .. ama bebegim refuze eder rahatsiz olursa tabiki bende dayanamam.. .)

yahu olaya mantık kısmıyla baktığımda "kundaklarım arkadaş-biz kundaklanmışız da sakatmı olmuşuz" diyorum... kundaklamanın epey faydalı olduğunu da biliyorum hemde yakınen... kuzenimin kalça çıkığı sorunu bu şekilde çözülmüş... ama diyorum ya ben hasta ruhluyum galiba:KK9::KK9::KK9:
e bakıcaz artık duruma göre... şartlar neyi göstericekn:KK12:

Kizlar ebrumaternity. Com bi bakin derim guzel ciciler var
bana çok pahalı geldi bu site ya. ben defacto ve lcw den daha uyguna aldım.

hayirli cumalar kizlar bereketli guzel bir gun diliyorum hepinize, kizlar aranizda bebek kundakliycak olan varmi bu konu kafama takiliyorda bizim ailede tum bebekler kundaklanmistir ama nette okudugum kadariyla dr. lar onermiyor pek siz neler dusunuyorsunuz ????
walal ben düşünmüyorum cicim ya sıcak olacağı için.

canım bende bır ıkı tane ıctım arkadaslarımın zoru ıle ama kadın doğumcuma kontrolume gittiğimde kadın bana türk kahvesi yaptırıyor rahat rahat konusalım diye cok zararı yoktur kı içiriyor fazlası çarpıntı yapar zaten içme ama bır ıkı işi olmaz hamıleyız ama robat değiliz :p
türk kahvesi haftada 2-3 kez içiyorum ben zaten özellikle başım ağrıdımı şak diye kesiyor ama bu nescafe ya ondan dedim canım.

yaa bana kalsa hemen çıkarımda büyükler işte çıkılmaz diyip duruyo...hatta ben diyorumki gece yatakodamdaki beşiğinde yatar gündüzleri odasına getiririm odasınada alışsın diyorum ama annem kırkı çıkana kadar yattığı odadanda çıkarılmaz diyo :KK43:((ben allah izin verirse sağlığı yerinde olursa otuzunda mevlüt okuttururum sonra vınnnn hemen yazlığa gitcem...babamızda izin günlerinde katılacak bize...
evet bi 40 çıkma mantığı var bende eşimin yanına döneceğim banada 40 çıksın diyolar 40 çıkmayan çocuk uçağa mı biner diyolar.

:) bende yurtdisindayim ama dogum icin annemin yanina istanbula gidiyorum ( hemde yarin ! :) .. ayy aklima geldikce tuhaf oluyorum temmuz-agustos sicagi ve istanbul nemi sicagi ..! ve kv ler belkide 4-5 aylikken gorebilecekler hemen minicik bebekle okadar fazla ucak yolculugu yapmak istemiyorum onlarda bizim oldugumuz yere gelemiyorlar derken.. cunku onlar baska ulkede biz baska ulkedeyiz ailem baska ulkede :) yani kvler konusunda sansliyim biraz :p hehe kotuyum bu nasil laf oldu simdi utandim valla .. belkide o yuzdne bukadar rahat konusuyorum surekli kv ile birlikte olanlar tahminimce cok dertlidir >)

:)) bende yilda 1 hafta anca gorusuyorum kayinvalideyle ohh annenede kavusuyosun sayili saatler kalmis gozun aydin diyim simdidn bende gidecektim turkiyeye anneme ama kizim kasikta oldugu icin ve doktorlarda 5 saat ve uzeri ucak yolculugu onermediginden dolayi gidemiyorum Allah yardimcimiz olsun bakiciz artik basimizin caresine :KK6:

canım bizim oralardada kundak yapılır ama ben istemiyorum...bikaç gün sıkı sıkı penye battaniyesine sararız uyuduğunda okadar...ama annemler yapmak istiyo...bakalım nolcak

ahh ahh benim annemde neler neler yapmak istiyo 27 yasımdayım ben doğdugumda ne yaptıysa hepsını yapacak cocuguma kendınce kundaklayacak ,tuzlayacak ballayacak sarı ıp bagayacak sarılık olmayacak guya:))

$63461_10151407874442947_346419292_n.jpg insallah yukleyebimisimdir cok guzel bir tablo

ahh ahh benim annemde neler neler yapmak istiyo 27 yasımdayım ben doğdugumda ne yaptıysa hepsını yapacak cocuguma kendınce kundaklayacak ,tuzlayacak ballayacak sarı ıp bagayacak sarılık olmayacak guya:))

bende kızım doğduğu gibi karınca yumurtası yağıyla yağlansın istiyorum... ben çok tüylüyüm kızım bana benzemesin... bikaç yıl önce ağda sonrası karınca yumurtası yağı kullanmıştım epey azalma oldu, çok şükür artık rahatım... bebekler yenidoğduğunda da bununla yağlanırsa tüy sorunu olmaz diye duymuştum...:KK34:

:)) bende yilda 1 hafta anca gorusuyorum kayinvalideyle ohh annenede kavusuyosun sayili saatler kalmis gozun aydin diyim simdidn bende gidecektim turkiyeye anneme ama kizim kasikta oldugu icin ve doktorlarda 5 saat ve uzeri ucak yolculugu onermediginden dolayi gidemiyorum Allah yardimcimiz olsun bakiciz artik basimizin caresine :KK6:

evet ananede dakikalari sayiyor bir hazirlik bir hazirlik sorma :)) benimde dr 28 den sonra rapor veremem o riski alamam dedi 3 saat ucak yolculugu icin hemde .. yarin 27+6 yim 1 gun sonra olsa teknik olarak ucaga almicaklar :) rapor isteyecekler ..burdada o raporu hicbir doktor vermek istemiyor ..ucus esnasindaki riskleri almak istemezlermis :S .. yarin icin yinede biraz tedirginligim var ama bakalim ne yapacagiz ..28 den sonra rapor istiyorlar fakat 28 den once kendi beyaninla ucusa musade edilior ama ben okadar iriyim ve gobsegimde oyle buyuk ki artik elimdeki belgelerle 27 oldugumu inandirabilirsem bakalim.. dogumdan sonrada 1 ay kalacagiz istanbulda sonrada annemle tekrar buraya donecegiz annem burda bizimle 1 ay kalacak derken acemiligimde bitmis olur heralde :)) ben es dost aile akraba hepbirlikte olmak istedigim icin gidiyorum memlekete.. burda olsa sadece annem gelebilirdi yani tr deki senligi kacirmis olurduk :) ama bu sekildede ikiye bolunduk :KK43: esim temmuz basina kadar gelemiyor ivir zivir malzemeleri bir buraya bir oraya aldik .. ani dogumda babamiz yetisebilirmi korkusu var bir taraftan .. offf karisik biraz Allah yardimcimiz olsun!

X