2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
hayirli cumalar kizlar bereketli guzel bir gun diliyorum hepinize, kizlar aranizda bebek kundakliycak olan varmi bu konu kafama takiliyorda bizim ailede tum bebekler kundaklanmistir ama nette okudugum kadariyla dr. lar onermiyor pek siz neler dusunuyorsunuz ????

sanada hayırlı cumalar .. ya ben ilk kızımda yaptım eski usul kızım hep pişik oldu :KK43: doktor da yapmayın dedi bize .

ben kundaklamayı düşünmüyorum ama bebekliğimde beni de kunadklamışlar... bir problemim yok alaha sukur.. Boyum kısa biraz ama ondan olduğunu sanmıyorum ahahah.

benim okudugum kadariyla kalca cikigi olabiliyomus Allah korusun bebisslerimizi ustelik benim yasadigim yerde yazin sicaklik 50-60 dereceyi buluyor cocugu hamlatirim diyede korkuyorum

merhaba kızlar .... ya benim bacagım agrıyor. başka bacagı agrıyan varmı ? bide sizin hamilelikler nasıl gidiyor ... şaka maka 3 ayımız kaldı :) mutlu sona :)

slm cnm..çok şükür herşey yolunda bizde..herkestede öyle olsun inşallah...canım benim geçen gün bacağıma kramp girdi 3 gün ağrısı geçmedi..sonra sol bacağımın alt tarafında ağrının geçmediğini farkettim...uzun süre yürüyünce oluyo ve halende devam ediyo..sormadım doktora ama umarım ciddi bişey değildir..

aynen bende 4 tane felan aldım hamşile tişört ceket ve yeleklerle kombine yapıyorum tabi önü kapanmıyor :)
evet kapanmıyor:)) ama olsun yinede cok cici duruyoruz :78:

Bende bol hamile gömleklerinden aldım.Birkaç hamile pantalonu en rahatıda taytlar.Farkı bluzlarla aksesuarla kombinleyip giyiniyorum işte.Havalar ısınsın elbise almak istiyorum.:KK12:

havalar bi ısında daha güzel giyincez tabiii kışın pek güzel olmuyooo
ah acık ayakkabılarımı bi giyebilsem ne güzel olcak :))) elbiselerimde var bende bekliyorum yaz gelsinnnn

2 tane hamiş pantalonum var digerlerinide dügmeleri acık giyyorum ama :)) ilik ve dügme yerine lastik gecirip genişletiyorum :KK52::KK51:

Tünaydın güzel anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek::emir_bebek: hastaneden geldik kızımlan biraz önce kanımızı, idrar tahlilimizi yaptırdık bundan sonra her hafta kan tahlili yapılacakmış malum akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğum için. kanım hiç 9 dan yukarı çıkmadı bakalım şimdi kaç olmuş. Gerekirse 30. haftadan sonra kan takviyesi yapılacakmış 2 haftada bir. Olsun cimcimem için her şeyi yaparım moral bozmak yok. :KK9: Ya bende A101 e uğradım burdaki insanlar yamyam çıktı valla hiçbir şey bırakmamışlar. :KK9::KK9: Neyse geçmişi okuyamadım daha bir göz atıp döneceğim. :KK16::KK16:
anaaa demekki hiç bişi kalmamştırrr A101 de neyse bende bi şansımı deniyim zaten keyfimde yok belki bişiler almak iyi gelir...

dün iş çıkışı yenişehirin ordaki a 101e baktım ama sadece kova ve maşrapası kalmıştım canım :)

bende almadım :)

25tl takımı nerde aldın canım bende ordan alayım :)

bu arada nasıl oldun dün kötüymüşsün heraldeee

orayada ugrarım diyodum ugramiyim bari:)))
çarşıdakine ugrarım eve doğru giderken..
bugünde iyi değilim dünde iyi değildim..
hatta bugün ögleden sonra izin aldım cok bunaldım sıkıdım iş yerindee içim sıkılıyo bide ateşim var gibi sıkıntıdan..
evi de düşünüyorum nasıl yapıcaz diye iş yerinde de sıkıntılı hepsi üst üste geldi psikolojim bozuldu...

hayırlı cumarımızz olsun berketli,heyecanlı güzel gunler gecırelim ınsl.........:nazar:iki gundur oglum benı uyandırmıyorr tekmelrı ılee:44:aklım a kotu seyler gelıyor duunek istemıyorum ma sbh babamızı gonderırken az tekmeledı sımdı ıse o kaa dıl doktum 1 st dır se s yokk yemekde yedık halbısemmmmm :26::18:

bu arada sbh fotomuzu cektık nasılızzzzzzz bakınbakalımm tartıldımm 78 kg geldımm tam 28+3 deyım ve 8,5 kg almıs bulunmaktayımm:79::79:

Eki Görüntüle 683742 Eki Görüntüle 683738 nasılızzzzzzzzzzzz oglumlaaa

bu arada az da olsa cucucukk kıpırdamalar oluyor paşamdaa cok sukur:KK53:

sanada hayırlı cumalar .... maşşallahh göbüşler artık saklanmıyor :) çıkmaya başladı ıyıce :) bende 80 kilo oldum .8kilo aldım 27+3 günlüğüz :)

Son düzenleme:
slm cnm..çok şükür herşey yolunda bizde..herkestede öyle olsun inşallah...canım benim geçen gün bacağıma kramp girdi 3 gün ağrısı geçmedi..sonra sol bacağımın alt tarafında ağrının geçmediğini farkettim...uzun süre yürüyünce oluyo ve halende devam ediyo..sormadım doktora ama umarım ciddi bişey değildir..

koca vücutlarımız zavallı bacaklarımıza ağır geliyo sanırım :)

hayırlı cumarımızz olsun berketli,heyecanlı güzel gunler gecırelim ınsl.........:nazar:iki gundur oglum benı uyandırmıyorr tekmelrı ılee:44:aklım a kotu seyler gelıyor duunek istemıyorum ma sbh babamızı gonderırken az tekmeledı sımdı ıse o kaa dıl doktum 1 st dır se s yokk yemekde yedık halbısemmmmm :26::18:

bu arada sbh fotomuzu cektık nasılızzzzzzz bakınbakalımm tartıldımm 78 kg geldımm tam 28+3 deyım ve 8,5 kg almıs bulunmaktayımm:79::79:

ayay pembiş pembiş cok tatlıııııı
ne güzel 8 bucuk kilo almışsın .)) böyle devam ett
benimkide aşırı cok hareket etmiyo eskiye göre... ama sabah bi geriyodu karnımı bugün sürekli geriyooo
ben gergin demekki o da gergin:)))
eger sende kendini cok yoruyosan belkide ondandır....

benimkide aşırı cok hareket etmiyo eskiye göre... ama sabah bi geriyodu karnımı bugün sürekli geriyooo

benim kız geçen karnımı gereken karnıma ellediğimde ayak parmagını hissettim :) minniacık çok güzeldi :)

Bende bol hamile gömleklerinden aldım.Birkaç hamile pantalonu en rahatıda taytlar.Farkı bluzlarla aksesuarla kombinleyip giyiniyorum işte.Havalar ısınsın elbise almak istiyorum.:KK12:[/QUOTE

cnm yaa bende bakınıyorum öle uzun gömleklerden ama bulamıyorum nereye bakıym sizce?büyük mağazalarda varmısır..taytın üzerine giymek için istiyorum yazlık...uzun thişörtte bulamadım hepsi kısa :KK43:(

Tatlım o kadar çok yerde var ki...aklıma gelenler mudo,marks&spencer,batik aklıma gelen bilindik markalarda var.Uzun robadan bollaşan tunik gömlekler taytlarla çok şık duruyor.Hamile kıyafeti satan heryerde var ayrıca.Kadıköye yakınsan bahariye cad de istemediğin kadar dükkanda bulursun bu gömleklerden.LCW de görmüştüm.

Tatlım o kadar çok yerde var ki...aklıma gelenler mudo,marks&spencer,batik aklıma gelen bilindik markalarda var.Uzun robadan bollaşan tunik gömlekler taytlarla çok şık duruyor.Hamile kıyafeti satan heryerde var ayrıca.Kadıköye yakınsan bahariye cad de istemediğin kadar dükkanda bulursun bu gömleklerden.LCW de görmüştüm.

canım ben avcılarda oturuyorum ama buralarda inanki çok çeşit yok..hep küçük şeyler...dün mağazaları dolaştım biraz bayan reyonunda xl bile kısacık duruyo...vaktimde yok başka yerlere gitmeye..pöfff olmadı bi Bakırköy yaparım artık havalar biraz daha ısınsında .

canım bizim oralardada kundak yapılır ama ben istemiyorum...bikaç gün sıkı sıkı penye battaniyesine sararız uyuduğunda okadar...ama annemler yapmak istiyo...bakalım nolcak

oyyy maşallah kız çok güzel görünüyosunuz:))kilonda çokk ii..bende iyi gidiyordum ama bu ay tam 3 kilo almışım...toplamda 8 kilo oldu yani :KK43:(

benim okudugum kadariyla kalca cikigi olabiliyomus Allah korusun bebisslerimizi ustelik benim yasadigim yerde yazin sicaklik 50-60 dereceyi buluyor cocugu hamlatirim diyede korkuyorum

sanada hayırlı cumalar .... maşşallahh göbüşler artık saklanmıyor :) çıkmaya başladı ıyıce :) bende 80 kilo oldum .8kilo aldım 27+3 günlüğüz :)

aslinda bende yapicaktim ama yapmamak daha iyi sanirsam:emir_bebek:

kundak---kızlar gecen bır prof yazısı okudum kalca cıkıklıgı de ve benım annem ve k v dahıl eskıler hep kundak yapmıslar yan komsumda kıznı 7 aylık olduhalen kundaklıyo rve benndee yapıcammhatta ısledım bıel oglumunkundagı azz ısı kaldı bıtınce paylasırım sııznle ustune babaannemzle ısımını yazdık ogluusumun ınsll ullanmaknasıp olurr:KK16: da kalca cıkılıgı fıan dgl bence bebek hemen el kıpırdamasına uyanır mıs normaldakı kundakda böle bır sorunyok yaz sıcaklıgı dıyorsunuzz eskı humayn kumslar gayet ıı tutuyor penye yada nayln karısımı battnıyelr terletırkı ve humayl aldım onu ısledıkk ve ıcıne zıbın ınce don gıydır sar bebısı gıtsın ınsll olede olucak ben rahatım yanı kafam rahat o kaonuda ınsll cunku bebegın daha ııolmasını sıkı ve duz vucudlu olmasını saglıyormus esımde aratırmısdaa

biz---kg dr ıı dıyor ma saglık ocagınzda kı dr 10 k g asma sakın dedı ama ben tahmınene 82 olurum dıyorumm hehe yanı 12,5 kg fılan
bu arada oglum sem sert oldu gobegımın onune onune gelıyorr bır ıkı ses verdım tık yokk sevdıgı ılahıyı actım vee benı aglattı bu cücük sıpaaaa bır haretket bır bereket fılan cok sukur ALLAH ımmmm
:nazar::nazar::nazar:sımdıde o sekılde vuruyor bız cıkıyoruz oglumla namazı kılıp KUR AN OKUMAYA ınıcez komsuyaa saglıcakla kalın ınslll

kızlar butikbebe de cok güzel istediğim gibi oyun halıları var fiyatlarıda cok uygun geldi alabilirim :))

Kızlar hepinize günaydınnn...cumanız mübarek olsun...

nasılsınız bakalım?bebişlerde iyidir umarım... biz iki gün yoktuk..dinlendik yattık yürüyüş yaptık...artık ev iş yapmıyorum yani ufak tefek işler dışında..geçen hafta bi süpürge açtım 2 gün belimi doğrultamadım.allahtan bu hafta eşimle izinlerimiz aynıydı ona yaptırdım herşeyi(elinede hiç yakışmıyor ama napalım doğuma kadar idare edicezz )

geçmişi okudumda güzel konular geçmiş...deterjanla ilgili ben dalinin toz deterjanını aldım granüllü...toz deterjanla ilgili yorumlar kötü ...ee ben napıym aldım bikere onu napcam :KK43:

bende henüz gecelik almadım ve dün biraz mağazaları gezdim de çok pahalııı yaa..doğumdan sonra giyecek olsam hiç bakmadan alırım ama o tarz geceliklerle yatmam ben yaa...napsam ki gecelik alpmayıp sadece pijama takımımı alsam???çok güzel modeller gördüm caprili yazlık cicili bicili ...artık karar verip bian önce almam gerekiyor...pöffff

Canım ben hiç sevmiyorum gecelik giymesini alt üst takım pijama takımlarından almayı düşünüyorum ben. Eşim illa 1 tane bulunsun gecelik diyor her ihtimale karşı diyor onu kırmamak için alırım.

kızlar ben hamile kaldığımdan beri hiç nescafe içmedim. 28 hafta bitiyor içmedim. evde azcık kafeinsiz kahve süte karıştırıyordum çok canım çekerse. ama az önce tüm iş yeri elinde fincanlarla kahve içiyordu öyle bir koku vardı ki bende dayanamadım ve 2 si bir arada içtim:KK43: vicdan azabı duydum şimdi ya ama o kadar istediki canım krema var ya içinde offf inşallah zararı olmaz bir kerecikten :)

Olmaz kız olmaz o kadar pimpirikli de olmamak lazım diyor doktorum. :KK9: Ben de hamileliğimi ilk öğrendiğim zaman 1 bardak kola içmiştim 2 gece uyuyamamıştım helak etmiştim kendimi doktoruma söyledi eşim böle böle diye doktor ne güldü var ya :KK9: Rahat ol sende!

slm kızlar ,

hayırlı cumalar herkese,

dün işe gitmedim,halsizlik,boğaz ağrısı,baş ağrısı.bütün gün yattım.

baharın geldiği şu günlerde havanın dengesizliğinin bir oyunu oldu bu.

felaket derecede ağrılarım var,üşütmüşüm belli ki .üşütünce hepsi çıktı ortaya.

bugün de ayakta duracak halim yok ,işe geldim ama her an gidebilirim.

Canım geçmiş olsun özellikle baş ağrısı mahveder insanı dikkat et kendine..

Kizlar sekerimizi yukledik geldikk.hic korkulacak bisey yokmus.hicbirsey goturmedik.oradan verdiler.ama kizim kipir kipir oldu ictikten sonra.o da begendi heralde:KK1:

Gözün aydın canım geçmiş olsun şimdiden sonuçların da iyi çıkar inş.

Yok yok kötü şeyler düşünmek yok pozitif düşünüyoruz hep canım :KK9: Bu arada fotodan anlaşıldığı gibi çok kilo almamışsın bravo valla. çok güzel çıkmışsın..

merhaba kızlar .... ya benim bacagım agrıyor. başka bacagı agrıyan varmı ? bide sizin hamilelikler nasıl gidiyor ... şaka maka 3 ayımız kaldı :) mutlu sona :)

Bacak ağrısı bende de oluyor canım özellikle çok ayakta kaldığım ve temizlik yaptığım zamanlar..

Canım ben hiç sevmiyorum gecelik giymesini alt üst takım pijama takımlarından almayı düşünüyorum ben. Eşim illa 1 tane bulunsun gecelik diyor her ihtimale karşı diyor onu kırmamak için alırım.

Olmaz kız olmaz o kadar pimpirikli de olmamak lazım diyor doktorum. :KK9: Ben de hamileliğimi ilk öğrendiğim zaman 1 bardak kola içmiştim 2 gece uyuyamamıştım helak etmiştim kendimi doktoruma söyledi eşim böle böle diye doktor ne güldü var ya :KK9: Rahat ol sende!

Canım geçmiş olsun özellikle baş ağrısı mahveder insanı dikkat et kendine..

Gözün aydın canım geçmiş olsun şimdiden sonuçların da iyi çıkar inş.

Yok yok kötü şeyler düşünmek yok pozitif düşünüyoruz hep canım :KK9: Bu arada fotodan anlaşıldığı gibi çok kilo almamışsın bravo valla. çok güzel çıkmışsın..

Bacak ağrısı bende de oluyor canım özellikle çok ayakta kaldığım ve temizlik yaptığım zamanlar..
:KK66::KK66:evet dr öle dıyorkı hıc uyarmadı benı cunku bu ay 1 kg almısım 3 haftada ve artık bebek alıcak ona gore dıe uyarmıstıı cok uskur ınsl oglusum tosuncuk tosunckk olur hehe:KK69::78::79::80::81::kk77::82::82:

kundak nasıl yapılır bilmiyorum ama :) bende sıkı sıkı sarmayı düşünüyorum acıkcasııı Özellike uyuyacagı zaman
tabi durursaa

ben kundak yapmam sanırım. zaten yazın en sıcak zamanında doğacaklar, bebekler çok üşür lafına da ben inanmıyorum araştırmıştım biraz da belki doğumdan sonra 2-3 gün bizden farklı olur vücut ısıları ondan sonra hemen adapte oluyorlar zaten. bir de bebekken nasıl alışıyorlarsa öyle gidiyor. o yüzden sarıp sarmalamıycam ben oğlumu. bir de erkek bebekler özellikle sıcağı hiç sevmiyormuş. doktorum da söylüyor, minicik bebeklere kat kat giydiriyorlar sonra çocuk sıcaktan kızarıp ateşi çıkıyor bu sefer de çocuğu üşüttük diye iyice sarıyorlar allah korusun havaleye kadar gidiyor demişti. zaten benim evde köpüş de var allaha emanet büyütcem artık bebişimi :))) bir de kızlar aklınızda olsun bebeklerin dolaşım sistemi bizden farklı o yüzden elleri ve ayaklarının soğuk olması bizi yanıltmasın.

kilon gayet iyi görünüyor canım ne güzel. ben de toplamda 9 kilo almışım bugün tartıldım 83.5 çıktım üfff :KK50:
bebiş konusunda da fazla endişelenme ya benmki de bi gün çok hareketli bigün arada oynuyor ben normal diye düşünüyorum ne bilim :/

ben 2 gecedir bacak ağrısından uyuyamıyorum nerdeyse ya. off o tarafa yatıyorum şöyle böyle yapıyorum ama rahat edemiyorum ağrıyor
bi de sanki nefesim yetmiyor artık ya

kundak konusunda ben kundaklamayı düşünüyorum çok şeker oluyorlar fasulye gibi :KK9: tabi ayaklarını öyle sıkmadan yapıcam inşallah :KK54:

X