2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kilon gayet iyi görünüyor canım ne güzel. ben de toplamda 9 kilo almışım bugün tartıldım 83.5 çıktım üfff :KK50:
bebiş konusunda da fazla endişelenme ya benmki de bi gün çok hareketli bigün arada oynuyor ben normal diye düşünüyorum ne bilim :/

ben 2 gecedir bacak ağrısından uyuyamıyorum nerdeyse ya. off o tarafa yatıyorum şöyle böyle yapıyorum ama rahat edemiyorum ağrıyor
bi de sanki nefesim yetmiyor artık ya

bene yok du dünden beri agrıyor 2 günden beri temizlik yapıyorum ondan demekki ....

$2.jpg

bu da odamızın bir bölümünden foto. umarım becerebilmişimdir eklemeyi :/

iyi geceler kızlar.o kadar moralim bozuk ki uyku tutmadı bir türlü.bu gün bebeğimin odası geldi ama montaj yapan ustalar hiç işin ehli değilmiş herşeyi eğri büğrü takmışlar.dolap kapakları bile aynı hizada değil.siniriimden oturdum ağladım:KK43:((inşallah yarın telafi ederler bu durumu ama o kadar hevesle bekledikten sonra odaya her girdiğimde ağlayasım geliyor bu nasıl bi montaj die.oda aslında çok güzel ama o kadar iğrenç taktılar ki parçaları hiçbişeye benzemedi :KK43:
üzülme canım yaa. düzeltmek zorundalar nasıl olsa. :KK19:
Ama çok gıcık bir durum gerçekten :KK19:

Valla kizlar ben aldigim kilolari yaz annesi olucam diye veririm saniyorum sicak susuzluk uykusuzluk ins yani :) bol bol su meyve yesillik yemeyi pkanliyorum bu kadar kilo almak ne zormus nefesi zor alir oldum yahu :) eski resimlere bakiyorumda yuh dedigim oluyo valla

ben de resimlerime bakınca çok şaşırıyorum. nasıl biranda bu kadar tombiş oldum diye :KK9:

Bayanlar bu biberonu biliyor musunuz? Award Winning Baby Bottles and Baby Products | tommee tippee
Çok acayip iyi diyolar. Yurtdışına çıkan tanıdığınız ya da orada yaşayan biri varsa muhakkak aldırın derim.

ben nuk biberon almaya karar verdim. genelde o çok önerilmiş. birde aventi çok duydum. yurtdışından aldırma imkanım olmadığı için bunları düşünüyorum ben

kızlar ben hamile kaldığımdan beri hiç nescafe içmedim. 28 hafta bitiyor içmedim. evde azcık kafeinsiz kahve süte karıştırıyordum çok canım çekerse. ama az önce tüm iş yeri elinde fincanlarla kahve içiyordu öyle bir koku vardı ki bende dayanamadım ve 2 si bir arada içtim:KK43: vicdan azabı duydum şimdi ya ama o kadar istediki canım krema var ya içinde offf inşallah zararı olmaz bir kerecikten :)

canım bende bır ıkı tane ıctım arkadaslarımın zoru ıle ama kadın doğumcuma kontrolume gittiğimde kadın bana türk kahvesi yaptırıyor rahat rahat konusalım diye cok zararı yoktur kı içiriyor fazlası çarpıntı yapar zaten içme ama bır ıkı işi olmaz hamıleyız ama robat değiliz :p

ben cıkıyorum kızlar sonra tlf dan girerim
a101 e ugrucam ama mutlaka :nazar::KK3:

ben de çok beğenerek aldım aydınlatmayı çok cici dimi? beğenmenize mutlu oldum annişler :)

benimde ayaklarım son 1 aydır baya bi şiş...genelde hareketsiz kaldığımda oluyor işteyken sürekli oturuyorum eve gidince bakıyorum davul gibi olmuşş..ellerimde bu günlerde çok şiş parmaklarım bildiğiniz dolma gibi :Ç)))kocam doğum hediyesi alacakmış dün yüzük denedim biraz ama yüzük numaram 13 tü 16 olmuş ...abooooo dedim noluyoruz:))

bu arada bizde alınır doğum hediyesi....sizlerde ne gibi şeyler yapılır???abim yengeme tek taş set almıştı...ve çok güzel bir buket çiçek yaptırmıştı...bi arkadaşım doğum yaptı ona sormuştum eşi hiçbirşey almamış çiçek bile...ben sinir oldum onun yerine...tamam hayırlısıyla doğum yapalımda ama böle şeylerde motive eder insanı dimi?

off bak doğum hediyesi dedin içim gitti. benim eşim hiç anlamaz öyle şeylerden. aynı senin arkadaş gibi olcak durumum diye çok korkuyorum. o yüzden ben kendim söylemeyi bile düşünüyorum valla eli boş gelmesin diye :KK1::KK1:napayım hiç alakası yok benim kocişin böyle şeylerle. en son sevgililer gününde çok hoş bi süpriz yapmıştı çookkk şaşırmıştım. anneler gününü bekliyorum şimdi onda bişeyler yaparsa doğum için bişey demicem kendi yapar diye :KK9::KK9:

ben de istiyorum doğum hediyesi. HAtta eşime de söylüyorum sürekli al diye:) beştaş istedim ben set yerine. bütün seti takıp çıkmıyorum dışarı nadiren yani gece filan sadece. set olursa taşlar küçülür az olsun öz olsun istedim:B
valla iyi yapmışsın şekerim. ben ne istesem ki acaba :KK1::KK1:

hayirli cumalar kizlar bereketli guzel bir gun diliyorum hepinize, kizlar aranizda bebek kundakliycak olan varmi bu konu kafama takiliyorda bizim ailede tum bebekler kundaklanmistir ama nette okudugum kadariyla dr. lar onermiyor pek siz neler dusunuyorsunuz ????

bilakis canim artik modern jinekologlar tekrar kundaklama konusunun faydalarindan bahseder oldu .. cunku bebegin ilk 1-2 ay sarmalanma, korunakli olma, kendini guvenme ve anne karnindaymis hissetme gibi durumlar yonunden artik ( yabanci doktor ve bebek gelisimi uzmanlarinin bebek bakimiyla ilgili bircok kitaplarinda kundaklamanin faydalari konu edilir ) kundaklamayi ozellikle oneriyorlar.. daha once banada cok tuhaf gelirdi asla boyle birseyi istemezdim heralde ve bebege yapilan eziyet gibi dusunurdum keza annemde beni kundaklamamis ilk gunden kol bacak ortadaymis :) ama simdi ben kundaklicam diyince ve aciklayinca oda hak verdi ve yaz ince ince penye kundak aldik ..en azindan ilk 2-3 hafta uyurken istiyorum.. netten arastirirsan faydasi yonunde karara varirsin .. .)

ve dun arakadaslar dogduktan sonra evde kalmaktan arabain gereksizliginden bahsetmisler .. soyle ki lohusalik doneminde ilk 40-45 gun tamam fakat sonrasinda bebegin hem dis dunyaya adaptasyonu hem gunes gormesi D vitamini ihtiyacinin karsilanmasi hemde ses goruntu iklim sartlariyla tanismasi acisindan hergun en az 30 dk disari cikarilip arabayla veya kanguruyla artik ne kullanilacaksa gezdirilmasi gerekiyor... lutfen bebeklerinizi eve kapatmayin ki dis dunyayla tanisip bagisiklik sistemleri gelissin .. esime bir hocasi ben hamileyken dahi siddete tembih etmiski aman esine hergun en az yarim saat disari cikmasi gerektigini bunun bebegin bagisiklik sisteminin simdiden gelismeis acisindna cok onemi oldugunu izah et diye .. yani hamileykende ve dogduktan sonrada bebeklerimizi bagisiklik sistemlerinin gelismesi acisindan mumkun oldugunca hergun disari cikariyoruzki .. daha sonrasinda sik sik hasta olmasin gunumuz gecemiz surekli ateslenen hastalanan bebeklerimizle hastanelerde gecmesin diye .. cok yakinlarindan biliyorum ki cok hassas davranipta cocuklari surekli hasta olup atesti igneydi serumdu daha eziyetli bir buyume donemi gecirmislerdir .. yani ozetle araba puset ana kucagi veya kanguru seciminizi simdiden yapip bu degerlendirmeyi dikkate almak lazim.. offf yoruldum yaz yaz hamis hamis :))) sevgiler

kundak nasıl yapılır bilmiyorum ama :) bende sıkı sıkı sarmayı düşünüyorum acıkcasııı Özellike uyuyacagı zaman
tabi durursaa
cnm bebek ler nasıl alısırsa öle gıderr yanı bıs ne alıstırrsakk kucakta uyumaya yatagında uymuya ve kundaklamaya ve daha rahat edıyorlar kesın enn yakınıste yan komsumun kızı 7 aylık oldu halen kundak ıstıyor yoksammm zor uyuyor kundaga sarınca annesı uyku modna gecıyr o hemenn:KK1:
kilon gayet iyi görünüyor canım ne güzel. ben de toplamda 9 kilo almışım bugün tartıldım 83.5 çıktım üfff :KK50:
bebiş konusunda da fazla endişelenme ya benmki de bi gün çok hareketli bigün arada oynuyor ben normal diye düşünüyorum ne bilim :/

ben 2 gecedir bacak ağrısından uyuyamıyorum nerdeyse ya. off o tarafa yatıyorum şöyle böyle yapıyorum ama rahat edemiyorum ağrıyor
bi de sanki nefesim yetmiyor artık ya

kundak konusunda ben kundaklamayı düşünüyorum çok şeker oluyorlar fasulye gibi :KK9: tabi ayaklarını öyle sıkmadan yapıcam inşallah :KK54:
evet cok tatalı oluyorlar kundakda yaaaaaaaa abow annesı yesın dödütüde mötünüdee :KK52::KK52:evet cnm bızımkıde alan daraldıgı ıcın bgn az vurdu sanırm bırde pozısyonu cok farklı dı soluma tor top olmuss dahda yer arıyordu solumda sanırım artık yırtılacagım gıbıme gelıyor cunkuyanlaım harıc öbişş bolgem cok gergınn ınsl fasla yırtılmayız dun hazıran topıgınde 30 haftalık brıın fotosunu gordum yırtıklar baslamıskı nasılllllllll:18::18:

Son düzenleme:
slm kızlar ,

hayırlı cumalar herkese,

dün işe gitmedim,halsizlik,boğaz ağrısı,baş ağrısı.bütün gün yattım.

baharın geldiği şu günlerde havanın dengesizliğinin bir oyunu oldu bu.

felaket derecede ağrılarım var,üşütmüşüm belli ki .üşütünce hepsi çıktı ortaya.

bugün de ayakta duracak halim yok ,işe geldim ama her an gidebilirim.

aman canım git evine dinlen. sen mi kurtarıcaksın iş yerini. bebeciğini düşün izin al git bence :KK34:
çookk geçmiş olsun canım. :KK16:

tünaydın güzellikler...
dün gece ölü gibi uyumuşuz valla... sabah da 10 da kalktık babamız gitmiş, erkenden işleri halledip dönmek için...kalktık kahvaltımızı yaptık... çamaşırları topladık, ütülerimizi yaptık, valizimizi hazırladık, duşumuzu aldık, saçlarmızı düzleştirdik, yemeğimizi yedik, cicilerimizi giydik babamızı bekliyoruz... aslında bugün gebelik kursuna gidicektik ama kocam henüz karşıdan bu tarafa geçemedi kurs da 1 de başlıyo, anlıycağınız yetişemedik... evimizi de süpürüp-silme işi kaldı sanırım... çünkü babamız arabasını falan yıkatıcak çok geç kalırız yola çıkmak için... neyse biz beklemedeyiz kızımla... babişko gelse de hayırlısıyla yola çıksak anneannemize gitsek...:KK12:

Bende dün aldım kızıma Alez-Snoppy nevresim takımı (pembe)-yelek aldım nazar boncuklu çok güzel (kermesten) babamızda çok beyendi bir an önce doğsa diye ölüyo valla hamilelik uzun sürüyo diye 2.bile düşünmüyor tabi şimdilik:KK1::KK1::KK1::KK1:
Ohhh evin misss gibi olacak tatlım valla çok severim miss gibi tertemiz eviii :-)

Günaydın güzel annişler ve onların minnakları herkese Hayırlı Cumalar şu mübarek günde bütün dualarımız kabul olur inşşş
Mevlam bu güzel günlerin hürmetine hayırlı,sağlıklı, evlarlar kucağımıza almayı nasip etsin kolay bir nefeste doğum yapmayı nasip etsin inşş çocuğu olmayanlara bu güzel duyguyu tattırsın inşşş.....

Kızlar çeneniz düşmüş gene 1 saatir geçmişi okuyom sonunda bitti amma gevezesiniz maşallah :nazar::nazar::nazar::nazar::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

celinay

Canım duanı okudum allah kabul etsin cumalar hürmetine inş....
temizleyemedik valla evimizi kaldı böyle... kısmetse pazartesi artık... Allahtan çok pis değil :KK9:
aaa bundan daha önmeli bi günmü olur hayırlısıyla evlat vericez onlara napsalar boş ama neyse:)))kv bilezik takıcak öylemi :)))baya bi güldümm...ama bizden almasında...:)))aman sağlıcakla doğuralımda bişey olmasada olur...
ahahahahaa:KK9::KK9: bende tam okurken aynı şeyi düşündüm... "bizden istemesinlerde":KK9::KK9::KK9:
slm kızlar ,

hayırlı cumalar herkese,

dün işe gitmedim,halsizlik,boğaz ağrısı,baş ağrısı.bütün gün yattım.

baharın geldiği şu günlerde havanın dengesizliğinin bir oyunu oldu bu.

felaket derecede ağrılarım var,üşütmüşüm belli ki .üşütünce hepsi çıktı ortaya.

bugün de ayakta duracak halim yok ,işe geldim ama her an gidebilirim.
çok geçmiş olsun karabiberim... dikkat et kendine...
uyudunuz mu kız pekimmmmm:KK9::KK9:
yok yok... çamaşırlar yıkanırken bizde kendimize gece tostumuzu yaptık... o pişip yiyene kadar makine bitti... o çamaşırları da asıp yattık :KK9:

bilakis canim artik modern jinekologlar tekrar kundaklama konusunun faydalarindan bahseder oldu .. cunku bebegin ilk 1-2 ay sarmalanma, korunakli olma, kendini guvenme ve anne karnindaymis hissetme gibi durumlar yonunden artik ( yabanci doktor ve bebek gelisimi uzmanlarinin bebek bakimiyla ilgili bircok kitaplarinda kundaklamanin faydalari konu edilir ) kundaklamayi ozellikle oneriyorlar.. daha once banada cok tuhaf gelirdi asla boyle birseyi istemezdim heralde ve bebege yapilan eziyet gibi dusunurdum keza annemde beni kundaklamamis ilk gunden kol bacak ortadaymis :) ama simdi ben kundaklicam diyince ve aciklayinca oda hak verdi ve yaz ince ince penye kundak aldik ..en azindan ilk 2-3 hafta uyurken istiyorum.. netten arastirirsan faydasi yonunde karara varirsin .. .)

ve dun arakadaslar dogduktan sonra evde kalmaktan arabain gereksizliginden bahsetmisler .. soyle ki lohusalik doneminde ilk 40-45 gun tamam fakat sonrasinda bebegin hem dis dunyaya adaptasyonu hem gunes gormesi D vitamini ihtiyacinin karsilanmasi hemde ses goruntu iklim sartlariyla tanismasi acisindan hergun en az 30 dk disari cikarilip arabayla veya kanguruyla artik ne kullanilacaksa gezdirilmasi gerekiyor... lutfen bebeklerinizi eve kapatmayin ki dis dunyayla tanisip bagisiklik sistemleri gelissin .. esime bir hocasi ben hamileyken dahi siddete tembih etmiski aman esine hergun en az yarim saat disari cikmasi gerektigini bunun bebegin bagisiklik sisteminin simdiden gelismeis acisindna cok onemi oldugunu izah et diye .. yani hamileykende ve dogduktan sonrada bebeklerimizi bagisiklik sistemlerinin gelismesi acisindan mumkun oldugunca hergun disari cikariyoruzki .. daha sonrasinda sik sik hasta olmasin gunumuz gecemiz surekli ateslenen hastalanan bebeklerimizle hastanelerde gecmesin diye .. cok yakinlarindan biliyorum ki cok hassas davranipta cocuklari surekli hasta olup atesti igneydi serumdu daha eziyetli bir buyume donemi gecirmislerdir .. yani ozetle araba puset ana kucagi veya kanguru seciminizi simdiden yapip bu degerlendirmeyi dikkate almak lazim.. offf yoruldum yaz yaz hamis hamis :))) sevgiler

cnm benım bısde oglumn kırkı cıkınca muhtemelen ramazan bayrmaına gelıyor vee cüv yozgata gıdecegız k v yanına kırkını orda cıkartıcazz kırk tas toplucazz elenmız kuma yatıracagız yanı berk olsunn sıkı lsun saglıkıolsun dıye kv ve annemler tum bıldıklerı yapıcak tabı bılınclı olanlarını vee oglusumun orda 1-2 hafta kalıncaa gunesınıdeevıtamınınıde alacagını dusunuyoz esımlee ınsl o gunelrr cabucak gelırde koklarımcennet kokulumuuuuuu yoksamm yaz sıcagında bızım evv ates parcası olıuyor son kat full güneyy abowwwwwwwwwww:KK52::KK52:

Az kaldı kuzum az kaldı yüzleşmeye az kaldı..Yüzünü görmeye,ağlamasını duymaya,
kokusunu duymaya offfff azıcık kaldıııııı:18::18::21::21::KK52::KK52::KK52::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
ben bu aralar hep rüyamda görüyorum oğluşumu. hatta geçen doğum yaptım. hemde kendi kendime. çok komikti :KK1::KK1: sonra aldım sevdim oğlumu. yatağına yatırdım babasıyla oturduk onu izledik. çok tatlı bir rüyaydı :KK16:

kızlar bu kundan mevzusunu benim aklım pek almıyo aslında... annem de gelişimde çok faydalı olduğunu söylüyo ama zor iş be... yazın sıcağında bebeğin elini kolunu bağla... ben dayanamam... yeğenimde denediler, hemde karda doğdu adam ama elleri hep dışarda doğduğu andan beri... asla müsade etmiyo ellerinin sabitlenmesine, hastaneden çıkıp eve geldiğinde kundakladı annem ama yıktı ortalığı... o yüzden ben kıyamam kızıma... hem put gibi tövbe estağfirullah o ne öyle... şahsi fikrim tabi ama ben kundaklatmam...yani evet gelişim için gerekli ama benim vicdanım biraz saçma çalışıyo... o ağlarsa dayanamam... düşünüyorum zaten ağladıkça bende ağlarım gibi geliyo..

Son düzenleme:
Kizlar sekerimizi yukledik geldikk.hic korkulacak bisey yokmus.hicbirsey goturmedik.oradan verdiler.ama kizim kipir kipir oldu ictikten sonra.o da begendi heralde:KK1:

iyi sende kolayca atlatmışsın canım sonuçlar nasıldı peki ??

verdigin bilgiler icin tesekkurler bizdede eli ayagi duzgun ciksin diye kundaklarlar benide kundaklamis annem hicbirimizde saglik problemi yok ama nette birbirinden farkli bilgiler okuyunca insan ister istemez tereddutte kaliyor

X