2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ne güzel 2 tane hemşerim varmış :)) bende trakyalıyım Tekirdağ :)) ne güsel mis gibi köy havası da almışşsın inşallah bir an önce hastalığınıda atlatırsın..
bademciklerin için limon ve tuzla gargara öksürüğün içinde ılık papatya çayı önerebilirim, Allah sağlık şifa versin kuşum :)

Teşekkür ederim kuzum inşallah atlatırım tavsiyelerini deneyeceğim.Öksürmekten bebişte ben de
harap olduk...:26::26::26:

ayy kuşum Allah yardımcımız olsun :) benim çalışma saatlerim haftaiçi 9-6 ve haftasonu yok ama stres ve yoğunluk var fenalardayım.. sen de benden adım öndesin walla :KK43: kendine zaman ayır gelmesin pazar günü kimse yormasınlar seni :))
Kaynanam gelecem diye tutturdu.off herkes cok anlayissiz.esim allahtan cok yardimci oluyor...
Günaydın herkese iyi bir gün diliyorum..........

Gunaydin canimmm sana da iyi gunler olsunn

Merhaba hmfsst...Ben bugün gittim sağlık ocağına 20+1'e gün verdiler (15 Mart)...Aramızda bir hafta var size de 8.Mart gibi bir tarih denk geliyor...2 kez vurulacakmışım bu arada...

canım bana gün verme diye bişey yok 16 haftanda gel dedi ebecik.. bende yarın gidicem doktordan sonra..:21:

Kizlar komik bisi anlatiyim size
Kalp dinleme cihazi var ya bende.bir aydir dinliyom ara sira.baslarda normal patir patir ses geliyordu.bir haftadir yavas yavas geliyor.olcuyom benimkiyle ayni.korktum tabi.dun yine dinliyordum yavas yavas otuyordu kiiii kremi yaymak icin gezdirdim karnimda.anam o da ne.ben kendi nabzimi dinliyormusum megersem.bebegin kalp atislari bi otmeye basladi gumbur gumbur.kendimi salak gibi hissettim:KK9:bir haftadir kendimi seviyormusum:KK9::KK9:esim bi ton dalga gecti

:KK9::KK9::KK9: kıs sabah sabah güldürdün.. allahta seni güldürsün..:KK19:

Kızlar dualarınızı okudum Allah kabul etsin
Beni de listeye ekler misiniz?

İLK bebiş cinsiyet belli değil
Yarışmaya İstanbul'dan katılıyorum:KK1::KK1::emir_bebek::emir_bebek:

geçmiş sayfaları okudum anca gelebildim
hepinize günaydınn
temmuzun en güzel anneleri
yenı gelenler hoş gelmiş sefa gelmiş:KK49::KK55:

Teyzeleri biz 3 lü test sonucumuzu ve ayrıntılı usgmizi yaptırdık bu sabah doktor tüm testleri başarıyla geçtiniz dedi :KK1: 270 gr 20 cm olmuşuz ortalamanın üzerinde bi boy dedi azcık uzun bi kız olucakmış kazuletimm benimm :KK9: anı olsun diye cd istedim ama haftan erken vermeyelim dedi sonra tekrar yaparız onda daha güzel çıkıcak bu tedbir için yapılmış. bi de aşıyı sordum ağrılı olucak kullanmadığın koluna yaptır dedi:26: hımm sonracıma 1 ay sonrada şeker yüklemesi olucak aç gel yanında limon getir dedi.

kac gündür giremedim sayfalar birden artmis okuyamadim hepsini kusura bakmayin :)
üsütmüstüm anca kendime gelebildim..
herkes bebislerimizin hareketinden bahsetmis bende galiba hissedemeyenlerdenim bazen pit pitlari cok hafif hissediyorum ama onun disinda
fazla tik yok,babasi sorunca da akilli cocuk iste yaramazlik yapmiyor bak diyorum o da gülüyor :)
kontrolümüze su saat itibari ile 9 gün kaldi 15 ini iple cekiyorum..
saglikli olsun yavrum en büyük dilegim ama artik kendini gösterse fena olmaz hic :)
kiz istiyorum cok hep diyorum burada da ..
ama saglikli eli ayagi düzgün olsun ister kiz ister erkek olsun..
hepinizi cok cok öpüyoruz biz kendinize cok cicili bicili bakin :)

Bende ara sıra hissediyorum her zaman değil. Eşimde sitem ediyor bende hissedeyim artık yaa baba olduğumu daha iyi anlayayım diyor yazık :KK1:
Bende dayan az kaldı 1 ay sonra sende baba olucaksın diyorum :KK1::emir_bebek:

herkese günaydın ne kadar çok konu konuşulmuş akşamları giremiyorum oku oku bitmedi. :)

kilo konusunda bende 65 ile başladım şu an 67 kg dayım ama iştahım çok açıldı devamlı acıkıyorum ve bişeyler yemeye çalışıyorum durmak istiyorum artık meyve felan yiyorum :KK43:

arabalara baktım ne güzel alan arkadaşlara ama ben çabuk kurulup kaldırlabilen araba bagajına rahat sığan en önemlisi uçakta az yer kaplayan bi model düşünüyorum çünkü çok biniyorum uçağa ailem uzakta pratik bişey olsun.

bende devlet hastesinde ki doktora gidiyorum ve güveniyorum da 3 doktor değiştirdim 3 de buldum ilk gittiğim alakasız saçma sapan bi adamdı ikinci gittiğim kadındı bebeğim 6 haftalık iken göremedi yok bebek dedi düşük yapmış olabilir misin kanaman oldu mu dedi aptal korkuttu beni çok ama bu doktorum iyi şükür. kimi zaman kontrol kısa sürüyor kimi zaman uzun gitmeden sorularımı yazıyorum açıyorum ajandamı tek tek soruyorum sağolsun ilgili ama bu ara birde özelden bi doktra gitmek istiyorum hem deneme hem de ayrıntılı usg için. bazı arkadaşlara baktım çok endişeliler haklılarda ama içimizi ferah tutalım bu bekeklerimizi çok etikiliyor. arkadaşımın 2 yaşında oğlu var ne ayrıntılı ultrasyon ne 2li 3 lü test hiç bişey yaptırtmadı çok sağlıklı ve tatlı bi bebeği var. yine komşum 42 yaşında anne oldu hemde şeker hastasıydı oda hiç bitest yaptırmadı onunda sağlıklı bebeği oldu. bende çok evhamlı bi insanım ama ama 4 lü yaptırmadım mesela 2 li ve 3 lü yaptrıdım iyi çıkınca yaptırmadım. yaptırmamak normal demiyorum tabikide yaptırtalım ama dua edelim hayırlısı ile doğsunlar içimizi rahat tutalım. inanıyorum herkes sağlıklı kolay doğumlar yapacak ve süper bebeklerimiz olacak bizde burdan yazmaya devam edeceğiz yürüdü konuştu vs diye :) Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar

İnşallah dediğin gibi doğumlarımızı sıkıntısız atlatıp bebişlerimizi kucağımıza alırız. Tek dileğimiz sağlıklı olmaları bu kadar endişede o yüzden oluyor zaten.:KK16:
Her sabah dünya yeniden kurulur ! Her sabah şartlar yeniden oluşur.
Her yeni gün umutları yeniden getirir
Bulutları tut ki hayallerin ve sevinçlerin gökyüzüne ulaşsın
Gülümse ki Gülücüklerin en açılmaz kapıları bile
sonuna kadar açsın…
Öyle bir sevgiyle sarıl ki hayata
Yüreğin sevgiyle, aşkla, huzurla, sevinçle dolsun.
Sıcacık gönüllerinize pırıl pırıl yeni bir gün diliyorum.
Mutlu olun, sağlıklı olun, sevgiyle kalın.
Günaydın, günaydın herkese..
Günayyddıınnnn tatlımm :emir_bebek:
Ne güzel başlamışsın güne banada geçti enerjisi.
Bugünüm çoookk güzel geçicek sayende :KK16:
Günaydınlarrrrrr :KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:
Yine biz dün giremedik sabahtan sağlık ocağına gittik.Tansiyonumuz
ölçüldü,tartıldık(500 gr almışım),bebişimiz kalbini dinledik ve tetanoz aşısı olduk.Ben bayılırım
aşıya ama bu biraz acıttı akşama doğru da ağrı yaptı kolda hafif.1 ay sonra tekrar
aşı olacağız.Benimki uyuyordu ve kalbi çok derinlerden geliyordu lokumum benim:emir_bebek:
Sonra anneanne ve dedeyle harika bir kahvaltı yaptık.Ve doğru alışverişe bebiş için fikir edindik
Ben de son indirimlerden yararlandım :KK31::KK31:Akşama da kardeşimin doğum gününü kutladık
Herşey çok güzeldi keşke birkaç tane daha kardeşim olsa:KK31::KK31::KK31::KK52::KK52::KK52:

Şafak saymaya devam cuma günü mübarek gün de bebişimi göreceğim
kaldı 2 günnnnn yatcam kalkcam yatcam kalkcam bebişimi seyredeceğim
Allah'ın izniyle:nazar::nazar::nazar::KK31::KK31::KK55::KK55::KK55:
Kardeşler çok harika gerçekten.
Ben hep şükrediyorum iyiki kardeşim olmuş diye.
Sevgi dolu yardımsever bıcır bıcır çok seviyorum onu çoookk :KK16:
Bebeişine kavuşmanada az kalmış.Bol bol izlersin artık annesi :KK16:

kızlar bu dualar neci ne okunuyor niye okunuyor ben kaçırdım sanırım oraları :KK50:

Teyzeleri biz 3 lü test sonucumuzu ve ayrıntılı usgmizi yaptırdık bu sabah doktor tüm testleri başarıyla geçtiniz dedi :KK1: 270 gr 20 cm olmuşuz ortalamanın üzerinde bi boy dedi azcık uzun bi kız olucakmış kazuletimm benimm :KK9: anı olsun diye cd istedim ama haftan erken vermeyelim dedi sonra tekrar yaparız onda daha güzel çıkıcak bu tedbir için yapılmış. bi de aşıyı sordum ağrılı olucak kullanmadığın koluna yaptır dedi:26: hımm sonracıma 1 ay sonrada şeker yüklemesi olucak aç gel yanında limon getir dedi.

Bu aşıdan çok korkuyorum ben yaa :44:
Ne kadar acıtıyoki acaba :KK43:(
Normalde korkmam aşıdan ama bundan çok korktum ben
Maşallah bebeğinin hiç sorunu yokmuş tatlım çok sevindim :KK16:
Boylu poslu prensesini öpüyorum her yerinden :KK1::KK1:

kızlar bu dualar neci ne okunuyor niye okunuyor ben kaçırdım sanırım oraları :KK50:

Ilk sayfada liste var canim.hayrina dua okuyoruz birbirimize.okumak ya da listeye eklenmek istersen bilgilerini yaz.seni de eklesinler.

Ilk sayfada liste var canim.hayrina dua okuyoruz birbirimize.okumak ya da listeye eklenmek istersen bilgilerini yaz.seni de eklesinler.

şimdi gördüm tamam. benimki de 18 şubat sanırım öyle yazıyor. ben de okumaya başladım sagolun

günaydınnnn kızlarrrr
bugün gidiyorum doktora bebişimi ilk kez görücem çok heycanlı lmam lazım ama değilim niye acaba :KK43:
yada farkında değilim
oğluşumuda alıcam gidicem beraber görücez kamerada götüreyim diyom uyarsa çekerim :)

Ayyy hasta oluyorum ben de.gerizekali calisma arkadaslarim cami aksama kadar kapatmadilar.ayaklarim da sirtim da dondu.hasta oldum ne gicik insanlar yaa hamile oldugumu da biliyorlar ben kapatiyom onlar aciyor.cok sinir oldum.

ay seninkiler de uyuzmuş, bizde de daha önce yazmıştım sigara içen müdür var, bir de iki gündür tam yemeğe çıkacağım acil olmamasına rağmen en az bir saatimi alacak dosya veriyor bana halledeyim diye, çok beddua ediyorum çok

geçmiş sayfaları okudum anca gelebildim
hepinize günaydınn
temmuzun en güzel anneleri
yenı gelenler hoş gelmiş sefa gelmiş:KK49::KK55:

hoşgeldin canım

sağolasın arkadaşım tüp bebek yaptırdığım hastaneye gitmeye karar verdim orada bakacaklar gerçekten bir sorun var mı diye hayırlısıyla inşallah bir sorun yoktur. senin bebeğinin ne sorunu var sanada allah şifa versin.

inş. heeerrr bi şeyi temiz çıkar. benim kızıma omfalosel teşhisi kondu canım. herşey yolunda giderse doğduktan hemen sonra ameliyat edicekler bağırsaklarını içeri alıcaklar allah herkesin bebeğine sağlık versin. hep dua ediyorum benle birlikte bütün hamilelere

kuzum cvs ide sormuşsun oda amniyosentez gibi aynı amaca yönelik, farkı 12. haftada yapılabiliyo amniyosentezden daha erken sonuç alabiliyosun o daha geç yapılabiliyo çünkü. bide cvste bebeğin sıvısından değilde eşinden hücre çekiyolar. uyuşturuyolar lokal olarak,yine karından ultrason eşliğinde giriyolar o şekilde hüp hüp çekiolar şırınganın içine. 5dk. fln sürüyo. biraz canın yanıyo tabi ama dayanılmıcak bi acı değil. benzer işlemlerin hepsinde düşük riski var ama %1-2 fln. yapan kişininde işinin ehli olması şart tabi. o yüzden araştırma hastanelerini öneriyorum ben.

Son düzenleme:
X