2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Bade sare beğendiğim isimlerden anlamı aşk ama şarap olsa bile güzel bence şarap gibi yıllandıkça güzelleşir işte :KK16::KK12:Benim de türkçe olacak takıntım var

evet canım bade farscaymiş ama ben baya ısındım...kocam da kabul ederse bugun bi açayım konuyu

tünaydın güzel anneler... biz sıkı bi kahvaltıdan sonra oturduk yine tv karşısına... miskinlik yapıyoruz... kendimizi kaldırabilirsek yemek yapıcaz inşallah bi ara :KK9::KK9:
bu arada inanılmaz mide ağrısıyla uyudum dün gece, resmen kıvrandım... neden olabilirki?... google amcaya bi sorucam bakalım ne diycek...

Uzun araştırmalarım sonucunda, iberonda avent pes ve dr brown arasında kaldım ama dr brown aldım ikisi de doğal akışlı anne memesine yakın ve gaz yapmıyormuş, ama hala kararsızım gidip değiltirsem mi diye, emziği de nuk aldım ben, bide biberon almazsa diye silikon uçlu 0+ kaşık aldım...

bene nuk biberon baktım satan adam da en iyi nk abla vs dedi ama bilmemedim. alırsam bende nuk biberon alayım diyorum

merhaba canım biraz gec cevap verdiğim için özür
bizim beşiğimiz dün akşam geldi kurdu acar bebe çok ta tatlı oldu maşallah:)
tatlım acar bebe beyaz center varya türksan duragı hemen orda tek mağaza zaten hemen bulursun yanyolda umarım anlatabilmişimdir.
yeni açılan bir otel var büyük hemen yanı :)

Canim fotograf koysanaaa.ben de anca iki haftaya koyarim.siparisim bitmis.gelip kurmak icin bekliyor enistem.badana bitsin oyle kuracaz...

Hoşgeldin canım. Akşam rüyamda Tuğba adında bir arkadaşımın hamile olduğunu gördüm. Hatta benim kadar göbüşü vardı. çok şaşırmıştım rüyamda. çünkü hamile bile değil kız :KK1::KK1:
Şimdi sende gelince daha bir tuhaf oldu benim için. :KK1::KK1: Seni mi görmüşümki ben acaba :KK9::KK9:

Öyle yapayım ben. Haftaya alışverişe çıkıcaz. O tarz eksikleride almak istiyorum. Bari liste yapayım eve gidince :KK16:
Aldıklarımın listesini yapmıştım zaten. bir de eksik kalanlarada bakayım.
Birde bir türlü karar veremediğim göğüs pompası var elektrikli olanlarında fiyatı çok yüksek alsam mı lazım olur mu bir türlü karar veremedim? sen hiç kullandın mı?
benim sütüm çok fazlaydı ve rahat akıyordu ben elimle sağıyordum pompaya ihtiyacım olmadı.ama arkadaşlarım elektrikli olmayanların hiç işe yaramadığını söylüyorlardı elektrikli aldılar hep bence doğumdan sonra ihtiyacına göre al.
Neden Kur'an da geçen isim koymalıyız? Benim bu konuda bilgim yok merak ediyorum çünkü kızım için karar verdiğim ismin Kur'an'da geçtiğini sanmıyorum. Dünyadaki bütünvarlıkları Allah yaratmış hepsine biz isim vermişiz, çoğunun adı da Kur'an'da bizim koyduğumuz şekilde geçmiyor. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama bu durumda Arapça isim koyulması gerektiğini anlıyorum?!?
tabiki yok canım öyle birşey dini sitelere, diyanete falan sor istersen.dinimizde önemli olan ismin anlamının güzel olması.yani bir insana yakışacak anlamı olması.ayrıca ben türküm ve türkçe isim koymak istiyorum.arapların isimlerini koyamam.ayrıca farsça yunanca falan isimler de konuluyor karşıyım ben.

Günaydınlar kızçelerrrrrrr
Bu sefer geçmişi okuyup yanınıza kıvrıldık:KK1::KK1::KK1:
Sabah kızçemin tekmelerine uyandımmm deli gibi atıyordu
Sanki sol kasıkta sıkışmış gibi:KK1::KK1::KK1:Hemen uyanıp babamızla
kahvaltı ettik bir güzel.Bugün anneannem ve annemle buluşacağız
Kaç nesil bir arada olacağız ALLAH'ım izin verirse..Anneme akşamdan
muffinler yaptım bakıp yiyemiyorum bile nasıl olsa bugün yiyeceğim
diyorum bol bol:KK1::KK1::KK1::KK1:
Kızlarrrrr şeker yüklemesinden korkmayınnnn içiverin bitsin hemen
Ben 1.bardakla,2.bardakta pek zorlanmadım sadece 3.bardağın son
yudumunda zorlandım ama içiverdim.Eşim bile şaşırdı senden korkulur
diyor..Umarım bir çırpıda da normal doğum yaparım da çatır çatır
doğururum:KK9::KK9::KK9::KK9:Korkmuyorum yeter ki kalbim sorun çıkarmasın
(kalp çarpıntım var da)Dualarınızı okudum dün duş alıp KUra'n okudum
hepimiz adına bağışladım ALLAH'ım kabul eylesinnnnnnn(amin):nazar::emir_bebek::KK49:

Allah kabul etsin canım.

3 nesil konuşucak çookk şeyiniz olur bugün sizin :KK16:

tamamen katılıyorum..kuran da geciyor diye cocugun ömür boyu söylemeye utanacagı bi isim koymamak lazım..kuran da iblis te geciyo yani..sonuçta iyi niyetle iyi anlamlı kulağa hoş gelen sıkıntı yaratmayan isterse tevrat ta geçsin...katılıyorum..

şiddetle tavsiye ederim..emmek bebeklerin en haz aldıgı sey..bizim kahve içmemiz cay canımızın istemesi gibi..onları bu zevkten mahrum etmeye gerek yok bence..tek bildikleri şey ağlamak ve emmek yavruların..belli bi süre..

O zaman emzikten korkmamak lazım demekki :KK16:

çalışıyorum canım ama yinede sütü kaşıkla versinler diye düşündüm

yok anacım daha hiç yemedim inşallah son ayda :)

benim oğlum 22 haftalıkken 500 gr dı teyzesi :) şimdi kaç oldu salı öğreneceğiz inşallah.

ya işte bende parmak emmesinden korkuyorum bende kardeşimde emzik almamışız ama ben emmedim parmak kardeşim de tırnak yedi acaba undan mıki diyorum ben meme çok emmişim o hiç emmedi. birde ben kocaman olunca bırakamaz emzik diye korkuyorum hiç yakışmıyor kocaman çocuklara emzik bebekken sevimlide sonrası sevimsiz özellikle konuşurken :)

Kaşıkla verebilirse kv iyi ama birde veremezse mecbur biberon gerekicek. bakalım o günler gelince daha iyi anlıcaz hangisini yapabildiğimizi.

kızlar ya maşallah konuş allah konuş ne kaynatmışsınız beeaahhh :KK9: :KK9:
iki gün giremedim eşim evde malumunuz, dünde komşu günümüz vardı :21:
şaşı olcam, şimdi yarısını anca okudum iki dürteyim sizide devam edicem şimdi 20küsür sayfa kaldı hadi bi gayret daha bana:KK9:
herkes iyidir umarım bol tepikli güneşli mutlu huzurlu bi gün olsun hepimizeeee :21: :KK9:

heheeh canım bende bikaç gün pek uğrayamadım da sonradan okurken çok zorlandım :KK9:
oku oku bitmiyor yahu. bir daha ara vermicem :KK1::KK1:

Ne yazıkki Bade isminin anlamı bazı yerlerde yanlış anlamalara neden olacak şekilde eksik yazılıyor. Oysa Tasavvuf içindeki ve aşık edebiyatındaki "aşk" ve "şarap" a denk gelir. Bahsedilen içki alkol anlamı ile değil ilahi aşka ulaşma yolu olan bir mecazdır. Bazı aşıklar rüyalarında bade içerek bu ilhamı alabilmişlerdir. Kuran’da da "sonra" anlamında Basu Bade’l Mevt’de geçmektedir...

bakın aslında içki anlamında sanılıyor ama manevi içki...ne kadar güzel...

Bende kızım olsaydı Bade ismini koymayı çok istiyordum. Gerçekten çok tatlı bir isim. Eğer ilerde birgün kızım olursa inşallah düşünüyorum bende bu ismi :KK16:

tünaydın güzel anneler... biz sıkı bi kahvaltıdan sonra oturduk yine tv karşısına... miskinlik yapıyoruz... kendimizi kaldırabilirsek yemek yapıcaz inşallah bi ara :KK9::KK9:
bu arada inanılmaz mide ağrısıyla uyudum dün gece, resmen kıvrandım... neden olabilirki?... google amcaya bi sorucam bakalım ne diycek...

Geçmiş olsun canım. Yediğin bişey mi dokunduki acaba. Birde çok terliyoruz ondan sonrada farkında olmadan üşüyoruz. üşütmüşte olabilirsin belki :44:

benim sütüm çok fazlaydı ve rahat akıyordu ben elimle sağıyordum pompaya ihtiyacım olmadı.ama arkadaşlarım elektrikli olmayanların hiç işe yaramadığını söylüyorlardı elektrikli aldılar hep bence doğumdan sonra ihtiyacına göre al.

tabiki yok canım öyle birşey dini sitelere, diyanete falan sor istersen.dinimizde önemli olan ismin anlamının güzel olması.yani bir insana yakışacak anlamı olması.ayrıca ben türküm ve türkçe isim koymak istiyorum.arapların isimlerini koyamam.ayrıca farsça yunanca falan isimler de konuluyor karşıyım ben.

O zaman ben pompa işini doğum sonrasına bırakayım. ihtiyacıma göre alırım. boşuna şimdi masraf etmiyim kendime. :KK16:
sağol canım :KK16:

Kızlar benim sütüm geliyor arada ama 1 damla, hatta dün tv izlerken bir baktım tişörtümde 1 tl büyüklüğünde iz yaptı -aslında kendiminkiler olmadığı için kocamın tişörtünü giyiyorum:KK9:-

Başına gelen var mı??? Annemin de 6.ayda gelmeye başlamış herşeyim ona benziyor doğumumda benzer inşallahh...

Son düzenleme:
Geçmiş olsun canım. Yediğin bişey mi dokunduki acaba. Birde çok terliyoruz ondan sonrada farkında olmadan üşüyoruz. üşütmüşte olabilirsin belki :44:
yani bilmiyorum yediğim bişey mi dokundu... ilk olmadı çünkü, ama dikkat ediyorum ne yersem yiyeyim hep mide ağrım oluyor... çok mu yiyiyorum acaba diyorum... az yediğimde de oluyor... bunun için doktorumu da aramak istemiyorum açıkçası...

Biz geldik hatunlar.. kızımlan bi gezdik bi gezdik ki değmeyin keyfimize. Yarım saat dedik ama 1 saat gezdik maşallah! Yeni 2 tane mağaza açılmış oraları talan ettik kızımla. :KK9: Neler konuştunuz bakayım bi geçmişe.

kzılar ben bebeğe cici almadan duramıyorum babanne de sürekli alıyo nasıl durabiirim
koyver gitsiinnn :KK9: hayatta kaç defa bu heyecanı yaşıycazki :KK9: haydi al al al al :KK9: :21:

hanımlar bugün bi bayandan duydum normal doğum yapmış gayet kolay olmuş. hatta 40 haftasının dolmasını beklememişler annede bi sağlık problemi olmuş 8. ayda suni sancı ile alınmış. dedi ki bana hurma yiyormusun yok dedim duydum ama hiç yemedim. bana suni sancı verdiler 12 saat çektim 3cm açılma oldu doktor artık sezeryana alacağız kaç saat oldu 3cm olmuş dedi bende lütfen az daha bekleyelim dedim o sırada bi kaç tane hurma verdi annem yedim 3 saatte 6cm açıldı dedi. yüklenin hurmalara :)
bende duydum doğumu kolaylaştırdığını hergün bi kaçtane mutlaka yemeye çalışıyorum özellikle şu vitamin demir hapı fln içiyorum ya onların tadı kalmasın diye biraz sonrasında hurma yiyorum hemde unutmamış olyorum :KK9: :21:

kızlar bu arada nerede okudum hatırlamıyorum bir hamilenin bebeği zayıfmış doktor nesquikli süt iç demiş böyle birşey okuyan duyan varmı

sanırım sporcularda içiyormuş :44:
ya kız bende arada bi bi çay kaşığı kadar atıyorum sütüme iyimi yapıyoruz ama bilmiyorum sade içmek bazen midemi bulandırıyor, acaba bebeği katkılı bişey olduğundanmı kilo aldırıyor yoksa harbi yararlı şeyler varda ondanmi ama dr. demiş diyosun ay bilemedim valla :KK31:

selam güzel anneler biz geldik...
bugün sabah doktor teyzemize gittik... çok şükür tüm ölçümleri yapıldı ve minik meleğimiz artık haftasıyla uyumlu... yani kilo almış bebeğimiz... anneannesi iyi baktı demekki... 2 haftada 3 kilo almışım ama bebeğimin tüm ölçümleri haftasıyla birebir uyumlu... artık 27+1 olduk... inşallah 31. haftada tekrar kontrole gidicez... birde açlık şekerimize baktırıp gidicez ki, sınıra yakın olan şekerimiz bi kontrol edilsin... hastaneden çıkınca bide bayramlık aldım bebeğimize... ohhh miss keyfimize diyecek yok... Allah'ım her birimizin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... sakın aç kalmayın güzel anneler... bebeklerinizi de aç bırakmayın... bu arada kilomuz 1084 gr boyumuz 35 cm... maşallah bize :nazar::nazar::nazar::nazar:
oh oh ooohhh :21: maşallah sanada bebişinedeee :KK9: :nazar: inş. hep böyle güzel haberler duyarız :21: :21:

Kızlar
İyi kötü herşeyimizi paylaşıyoruz. Bi şey anlatcam size. Cok sevindim dün..
biz dün arabamızı sattık sıfır model yeni araba aldık.. Çünkü iki bebekle artık jip tarzı bi arabaya gecmek zorundaydık.

kaynanam yeni arabamız için tuttu çıkarttı bin lira verdi.. İçinden gelmiş.. Tamam cok küçük bi miktar bi milyar ama kim yapıyo ki.. Zaten benzinlerimizi onun kredi kartı ile alıyoruz.. Ne bileyim cok mutlu oldum.. Benim de bi erkek evladım var. Ve bana nasıl örnek oluyo bu kadın.. Allah tuttuğunu altın etsin onun ...
ah canıımm cok sevindim senin adına allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin yeni tostosunuzaaa :21:
kaynananıda bu centilmen hareketinden dolayı tebrik ediyorum gerçekten gönlünden kopmuş düşünmüş azı çoğu önemli değil bencede takdir ettim:KK9:
bizim kaynana görümceklerin evine 3 maaş giriyor kira vermiyorlar, bırakın tek başına ev geçindiren kira ödeyen eşime yardım etmeyi, eşim onlar sıkışınca kredi çekip yardım ediyor düşün artık :31. :KK14:

Neden Kur'an da geçen isim koymalıyız? Benim bu konuda bilgim yok merak ediyorum çünkü kızım için karar verdiğim ismin Kur'an'da geçtiğini sanmıyorum. Dünyadaki bütünvarlıkları Allah yaratmış hepsine biz isim vermişiz, çoğunun adı da Kur'an'da bizim koyduğumuz şekilde geçmiyor. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama bu durumda Arapça isim koyulması gerektiğini anlıyorum?!?
ben ismin illa kuranda geçmesi gerektiğini düşünmüyorum sonuçta sırf kuranda geçiyor diye anlamı önemsenmeden koyulmamalı bir isim. ama hiç anlamsız bir isimde olmamalı bence, evet dini bir isimde olabilir tabiki ama anlamı güzel olan kulağa hoş gelen bir isimde bence çocuğumuzun bizim üzerimizdeki isim hakkınıda hakkıyla yerine getirir bana göre :KK9:
Günaydınlar kızçelerrrrrrr
Bu sefer geçmişi okuyup yanınıza kıvrıldık:KK1::KK1::KK1:
Sabah kızçemin tekmelerine uyandımmm deli gibi atıyordu
Sanki sol kasıkta sıkışmış gibi:KK1::KK1::KK1:Hemen uyanıp babamızla
kahvaltı ettik bir güzel.Bugün anneannem ve annemle buluşacağız
Kaç nesil bir arada olacağız ALLAH'ım izin verirse..Anneme akşamdan
muffinler yaptım bakıp yiyemiyorum bile nasıl olsa bugün yiyeceğim
diyorum bol bol:KK1::KK1::KK1::KK1:
Kızlarrrrr şeker yüklemesinden korkmayınnnn içiverin bitsin hemen
Ben 1.bardakla,2.bardakta pek zorlanmadım sadece 3.bardağın son
yudumunda zorlandım ama içiverdim.Eşim bile şaşırdı senden korkulur
diyor..Umarım bir çırpıda da normal doğum yaparım da çatır çatır
doğururum:KK9::KK9::KK9::KK9:Korkmuyorum yeter ki kalbim sorun çıkarmasın
(kalp çarpıntım var da)Dualarınızı okudum dün duş alıp KUra'n okudum
hepimiz adına bağışladım ALLAH'ım kabul eylesinnnnnnn(amin):nazar::emir_bebek::KK49:
amin canım allah kabul etsin inş. tüm dualarımızı :KK9: benimde hem çarpıntım var hemde kalp kapakçıklarımda yetmezlik :KK14: inş herşeyimiz yolunda gider :KK31:
iyi gezmeler kızçele sanaaa :21:

yupppiiiiii :21: :21: :KK8: :21:
biz 89 a düşmüşüzzzz canlaarrrrr :KK16: :KK9: :KK9:
o kadar yazdım yazdım daaa şimdi farketttiiimmmmm :KK9: :KK9: :nazar:
rabbim güzel mübarek günlerde 29ları 19ları 9ları görmeyide hepimize nasip etsin inşalllaaaaahhh :21: :21: :119:

Son düzenleme:
rabbim güzel mübarek günlerde 29ları 19ları 9ları görmeyide hepimize nasip etsin inşalllaaaaahhh :21: :21: :119:

bizde öyleydik ama değiştirdik... çünkü dün doktora gittiğimizde dr 27+1 dedi... ona göre güncelledim şimdi bende :KK9::KK9:
9 muuuu :21::21::21: çok heycannnııııı :KK12::KK12:

Son düzenleme:
Kızlar benim sütüm geliyor arada ama 1 damla, hatta dün tv izlerken bir baktım tişörtümde 1 tl büyüklüğünde iz yaptı -aslında kendiminkiler olmadığı için kocamın tişörtünü giyiyorum:KK9:-

Başına gelen var mı??? Annemin de 6.ayda gelmeye başlamış herşeyim ona benziyor doğumumda benzer inşallahh...

Canım seninki genetik heralde. Benim daha hiç sütüm gelmedi de ucunda beyaz birikinti halinde bişeyler oluyor. çokta ellemiyorum bende onları.

yani bilmiyorum yediğim bişey mi dokundu... ilk olmadı çünkü, ama dikkat ediyorum ne yersem yiyeyim hep mide ağrım oluyor... çok mu yiyiyorum acaba diyorum... az yediğimde de oluyor... bunun için doktorumu da aramak istemiyorum açıkçası...

Valla canım ben karın ağrım için doktorumu aradım. bebekle alakalı bişey değil o dedi. Zaten karnım ağrırken bile oğlum çok hareketliydi maşallah. hareket etmese koşarak gidicektim hastaneye.
Benim karın ağrım sanki çok yemişimde şişmişim gibi oluyor. bazen karnımın alt kısmında oluyor. bende sıcak su torbasını aldım bacaklarımın arasına karnımın alt kısmına koydum. ısınınca geçti ağrısı. çok ağrıyınca öyle yapıyorum artık.

Anaaammmm bişey kalmamış nerdeyseee :KK53::KK53: bende 100den düşücem yarın inşallah :KK16:
Geri sayıma az kaldııııı

Valla canım ben karın ağrım için doktorumu aradım. bebekle alakalı bişey değil o dedi. Zaten karnım ağrırken bile oğlum çok hareketliydi maşallah. hareket etmese koşarak gidicektim hastaneye.
Benim karın ağrım sanki çok yemişimde şişmişim gibi oluyor. bazen karnımın alt kısmında oluyor. bende sıcak su torbasını aldım bacaklarımın arasına karnımın alt kısmına koydum. ısınınca geçti ağrısı. çok ağrıyınca öyle yapıyorum artık.

aynen öyle... kızım kıpır kıpır olduğundan korkmuyorum bende... uzattım ayaklarımı keyif yapıyorum... :KK9:

merhabalr oglusum buyumesı uymayı zorlastırıyor benım ya dun gece zorlada olsa sag don sola donn ve suku r uyumusumm esım cok nazık ya bayılıyorm askımaa o kdr ıncekı aman sen rahat ett dıye dıye uyuya kaldıı askım benım oglumuzun da tam kaburka altına yaptıgı baskıyı fark edınce dıl doke dokee olguuza yer degıstırtdırdıı :)sbh uyandıgımda agrısı gecmıstı ancak tabı gece 3-4 sfer gene uyandımm ayy son aylarda ne yapıcam ben dıye merak etmeye basladım yaaaa zor ve guzel gunler beklıyor ogluma bır gun daha yaklastım bugn hayılrısı ılee 90 safakkkk:nazar:

kızalr aklıma yattı kv.ile 4-5 sene daha beraber oturacagızz ve ınsl nasıp se burdanda kendı evımıze gıdecegızz o yusden park degılde şu buyuyen besıklerden ıstıyorumm evımıze gecıncede ona ılave dolap sıfonyer fılan alırızz ıkıncı bebemızde olursa bu ona kalır oglusuma baza alırım nasıl fıkır nete fotosunu buldum ıstegıdım sseyın nasıl sızcee

Mobilya_1451777.jpg
cok hosuma gıdıyor teyzemıs sen beyen ben hedıye alıcam dedı ama bılmıyorumkıneeee oglusumm ne der???kurban olurum ben onu yaradanaaa:KK8::KK8::KK8:.

Eki Görüntüle 674694 babası ve bızzz oğlşmla :))) çok kıloluyum demı :))
cnm cok tatalısnız cekırdek aılee maasallah sıze gobısınde benımkı ıle aynı ve bız suan daa 76,5 kg yızzzzzzzzzz:KK8:

canım ohh sen suyu ne güzel kaynağından içiyosun bizim burada(ist)nerdeeee hep hazır alıyoruz yani...
evet dogru bızde ıst.daken(evlenmeden once)arıtıyorduk yada hazır ıcıyordukk:KK17:.
hanımlar bugün bi bayandan duydum normal doğum yapmış gayet kolay olmuş. hatta 40 haftasının dolmasını beklememişler annede bi sağlık problemi olmuş 8. ayda suni sancı ile alınmış. dedi ki bana hurma yiyormusun yok dedim duydum ama hiç yemedim. bana suni sancı verdiler 12 saat çektim 3cm açılma oldu doktor artık sezeryana alacağız kaç saat oldu 3cm olmuş dedi bende lütfen az daha bekleyelim dedim o sırada bi kaç tane hurma verdi annem yedim 3 saatte 6cm açıldı dedi. yüklenin hurmalara :)
evet ben son haftalarımda hurma yıcem bolcaa ve nette buldugum hz.fatma annemızın dogum otundan bulup suya koyduracagım k v eltısı hac dan geldı o getırmıss ondan bır dal da bı alıcagız ınslll arastırın umreye gıdenınız fılan varsa getırtın benceeeeeeeeeeee:KK15::KK15:
kızlar biraz saçma gelebilir ama bildiğiniz korkuyorum ben :KK43:

dün gezdim yoruldum biraz.gecede 3 e doğru yatabildim.afedersiniz kabızlık yüzünden tuvaletteydim hep :KK43:

gece 12den bu saate kadar uyuduğum vakit hariç kızım sürekli tekme halinde.ama nasıl tekmeler bir sağ bir sol aynı anda.karnımın içşnde ses oluşuyor resmen... karnımı açıp bakıyorum Allahım bir aşağı iniyor bir yukarı çıkıyor.takır tukur vuruyor yavrum vallahi korkuyorummm,böyle birşey yaşayan varmı hiç?

kızlar bu arada nerede okudum hatırlamıyorum bir hamilenin bebeği zayıfmış doktor nesquikli süt iç demiş böyle birşey okuyan duyan varmı

sanırım sporcularda içiyormuş :44:
cnm o hareketlerı normall bebegımızın yaaaaaaaaaa sbh kaymasına uyandım bende hopp sag hopp asagı hehehe venekuık de kakoo var ben sutu ıcemıyorudm dr kakolu ıcıyımmı dedım zorlada olsa o zmn hıc ıcme hıcbır anlamı yok o vakıt dedııı:KK12:

selam güzel anneler biz geldik...
bugün sabah doktor teyzemize gittik... çok şükür tüm ölçümleri yapıldı ve minik meleğimiz artık haftasıyla uyumlu... yani kilo almış bebeğimiz... anneannesi iyi baktı demekki... 2 haftada 3 kilo almışım ama bebeğimin tüm ölçümleri haftasıyla birebir uyumlu... artık 27+1 olduk... inşallah 31. haftada tekrar kontrole gidicez... birde açlık şekerimize baktırıp gidicez ki, sınıra yakın olan şekerimiz bi kontrol edilsin... hastaneden çıkınca bide bayramlık aldım bebeğimize... ohhh miss keyfimize diyecek yok... Allah'ım her birimizin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... sakın aç kalmayın güzel anneler... bebeklerinizi de aç bırakmayın... bu arada kilomuz 1084 gr boyumuz 35 cm... maşallah bize :nazar::nazar::nazar::nazar:
ayyy ne gusel 1 kg gecmısısnız cnm yaa ınsl bızde oleyızdırr ben arada bır yıyrumm vıcdan yapıyorum ıstah olmadııg ıcın dun aıle hekımıne sordum bebek ı se sorun yok dedı bu aydan sonra sıl kg alıcaklasınız dedııııı :nazar sızeeeeeeeeee

canım sızde 100 altına dusuyorsunuz ne gusell darısı dıger kızlara hayırlısı ıleeeeeeeeeee:KK8::KK8::KK8:

aynen öyle... kızım kıpır kıpır olduğundan korkmuyorum bende... uzattım ayaklarımı keyif yapıyorum... :KK9:

ohh canım iyi yapıyorsun. Benimde oğlum bu sabah çok hareketli. O yüzden hiiçç iş yapasım yok oturup onu dinliyorum. çok keyifli birşey. Bugün birde erken çıkıcam 2 de mesaim biticek :KK16: oğluşumla evde keyif yapıcaz bizde :KK16:

ohh canım iyi yapıyorsun. Benimde oğlum bu sabah çok hareketli. O yüzden hiiçç iş yapasım yok oturup onu dinliyorum. çok keyifli birşey. Bugün birde erken çıkıcam 2 de mesaim biticek :KK16: oğluşumla evde keyif yapıcaz bizde :KK16:

bursa'da olsaydım süt içmeye davet ederdim sizi... kardeş kardeş içerlerdi sütlerini :KK9::KK9::KK9:

X