2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ne kadar çok konuşmuşunuz yaa işe geleli 1 saati geçti sadece burayı okudum anca bittiii:KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:
selam güzel anneler biz geldik...
bugün sabah doktor teyzemize gittik... çok şükür tüm ölçümleri yapıldı ve minik meleğimiz artık haftasıyla uyumlu... yani kilo almış bebeğimiz... anneannesi iyi baktı demekki... 2 haftada 3 kilo almışım ama bebeğimin tüm ölçümleri haftasıyla birebir uyumlu... artık 27+1 olduk... inşallah 31. haftada tekrar kontrole gidicez... birde açlık şekerimize baktırıp gidicez ki, sınıra yakın olan şekerimiz bi kontrol edilsin... hastaneden çıkınca bide bayramlık aldım bebeğimize... ohhh miss keyfimize diyecek yok... Allah'ım her birimizin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... sakın aç kalmayın güzel anneler... bebeklerinizi de aç bırakmayın... bu arada kilomuz 1084 gr boyumuz 35 cm... maşallah bize :nazar::nazar::nazar::nazar:
gözünaydın canım o kadar üzüldüğün boşa giitti maşallah 1 kiloyu geçtiniz demek:KK9::KK9::KK9::KK9:
Selammm canlarrr

Bugün pek uğrayamadım yanınıza b ir ara geldim ama çok duramadım. Çünküü bugün izinliydik gezmelere gittik :KK55::KK55:

Şansımıza havada çook güzeldi. Bizde bol bol yürüyüş yaptık gezdik. Birdee eşimin arkadaşı bebek mağazasında çalışıyordu. Oraya da gittik. Alacağımız bebek arabasına nihayettt karar verdik :KK1::KK1: Önümüzdeki hafta eşim maaşını alınca hem bebek arabasını hem de park yatağını alıcaz. E tabi bir kaç kıyafette alırız. Birde emzik biberon ateş ölçer gibi ihtiyaçlarınıda tamamlarız. yani haftaya alışverişimizi tamamlıycaz inşallah :KK16:
bir saatten fazla durmuşuz orda hiiç farketmedim. herşey o kadar güzeldi dahada bakabilirdim heralde :KK9:
Birde annemlere gittik bugün. Anneannesi oğluşuma bi sürü cicişler almış bayıldıımm :KK16:
Beğendiğimiz bebek arabasınında resmini göstereyim. alınca orjinal resmini çekip paylaşıcam sizlerle tüm aldıklarımı

Eki Görüntüle 674996 Eki Görüntüle 674997
Ben şimdi geçmişi okuyayımm :KK1::KK1:
çok güzel görünüyorr güle güle kullansın bebeişin
kızlar komple bu sekilde almayı düşünüyorum nasıl sizce??
ohh ayrı ayrı almaktandaha iyi tek seferde halletmiş olursun güzel gözüküyor hepside
günaydın herkese sabah haberlerde izledim 6 aylık doğum izni bakanlara verilmiş onyadan geçicekmiş en geç 45 gün sonra haberi gelicek hadi bakalım çok sevinçliyimmm inş gelir haberi iyi bi şekilde bir an önce...
inşallahh bize yetişir yaaa 2 ay 2 aydır:KK49::KK49:

doğru ya yengeç olacak sen demesen hiç düşünmemiştim.ben de akrebim yengeçlerle iyi anlaşırım.oğlumla iyi mi anlaşcaz bakalım

benimde 3 temmuz ama doktor 15 hazirandan sonra hazır ol diyor bende 22 hazirandan sonra olsun olacaksa dedim ikizler olmasın hiç anlaşamam çünkü etrafımda ki tüm ikizlerle aram kötü :)

ben listeye giremeden doğum yapıcam heralde kızlar,kaç kere yazdım bilmiyorum ama birkez daha yazıcam:
sat:4 ekim beklenen doğum 11 temmuz. konyadayım.2.doğumum olacak.oğlum olacak.konya medline hastanesine gidiyorum.garfcım burdan okuyamazsan yine özeline yazayım bir de bu mes.i de listeye gireyim canım artık.

Canım graf çok fazla giremiyor ya nete ondan dolayı pek göremiyor sanırım. Bence en iyisi özeline yazmak.. Olmadı en sonunda senin için okuruz dualarımızı sen rahat ol. :KK66:

Çift sayılı günlere düşmüşsünüz.. Gözümden kaçmadı.. Maşallah.. Darısı bizlere.. Yengeç bebekleri... Ben de kocamda kaynanamda yengeç.. En yakın dostum da...

Evet canım artık 3 ay kaldı. ben de yengecim kızımla çok iyi anlaşacağıma eminim.. :)

Merhaba tatlı bebişler ve anneleri
Bugün kızlarımla anneannemiz ve babaannemizle güne gittik. Canımız biraz sıkıldı, çünkü teyzelerimiz bizim göbeğimizin yukarıda olmadığını aşağıda olduğunu söylediler. Kız kardeşimin düşük tehlikesi vardı ve hep göbeği aşağıdaydı. Biraz korktuk. Sizde de göbeği aşağıda olan var mı?

mrb çiğdem.. benimde göbeğim aşağıda..iş yerinde hamileliği benden 3 hafta önde olan arkadaş var onun hemen göğsünün altından başlıyor.kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama benimse daha göğsümün altı dolmadı.. işyerinde yaşça büyük bi abla var dün o da göbeğin aşağıda bi doktora git istersen dedi..acaba bebek kız yada erkek olunca değişiyormu ..dün acayip kafaya taktım habire hamile fotolarına bakıp durdum..bu hafta doktora gittiğimde soracam bakalım ne dicek..

kızlar ya benim aklıma takıldı şimdi bu emzik biberon mevzusu. almadım ama baktım emin olamadım alsam mı almasam mı. genelde şöyle bi kanı var çocuk biberon emerse anne sütünden emmiyormuş akış az geliyormuş. o yüzden sağsan bile sütü kaşıkla ver diyor herkes biberona alışmasın diyor. sonra emzik de verme diyorlar kimisi ver diyor vs kafam çok karıştı :KK43: annem diyor ki ben hep kaşıkla verdim size off bilemedim

Canım sen al 1 er adet yine de bulunsun derim ben. doktorların tavsiyesi kaşıkla vermek. Ama benim yengemin sütü gelmemişti mecburen ufaklığa biberonla vermek zorunda kaldılar. Emzik konusunda bir fikrim yok malesef ben yine de 1 er tane almak istiyorum.

Huzuru, mutluluğu, sevgiyi kendi içinizde bulacağınız bir gün olsun
BUGÜN, YARIN ve DAİMA...
Mutlu Olun, Sağlıklı Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın, Günaydın Herkese..

bide ben şimdi bebek arabası alcam dersem kaynanam kalp krıizi gecirir heraldeee :KK37::KK23::KK53::KK35::KK36:

bebek arabasını ben dogumdan sonra düşünüyorum nedense...
gec mi olur ki ....

100lük mü ?? bana 50 lik yapıldı -
neden farklı acaba bu yüklemeler

bana 50 lik yapıldı biraz yüksek çıktı onun için tekrar yapıldı ama 100 lük

benimde 2 ye düşmüş :) iyi geceler
Az kaldı bebeciklerimizi görmeyee yuppiii :KK16:

bide ben şimdi bebek arabası alcam dersem kaynanam kalp krıizi gecirir heraldeee :KK37::KK23::KK53::KK35::KK36:

bebek arabasını ben dogumdan sonra düşünüyorum nedense...
gec mi olur ki ....

Bizimkiler yaz bebesi olucak ya bende doğum izninden sonra çalışmaya başlıycam. o yüzden izinli olduğum sürece alır oğluşumu gezerim diye hayaller kuruyorum o yüzden arabayı hemen alıcaz :KK16:

Gunaydin kizlar simdik hastanedeyiz seker yuklememiz yapiliyo ictim sekerli suyu sandigim kadar tasi kotu degilmis umarim sonuclar iyi cikar

Günaydın canım. İçini ferah tut güzel haberler alıcaksın inşallah :KK16:

Günaydın güzel anneler ve onların tosibikleri... :emir_bebek: Biz sabahın 6 sından beri ayaktayız :KK9: Benim cimcime sağolsun 2-3 sert tekme ile beni uyandırdı bir daha da yatmadık artık. Kahvaltımızı yaptık haberlerimizi izledik içimize sıkıntılar bastı haberlerden biz de buraya geldik. he bir de duamızı okuduk. Happymother duanı okudum canım Allah kabul etsin inş. Birazdan dışarı çıkıp yürüyüş yapacağız.
Günaydıınnn
Canım hiiçç izleme haberleri valla insanın içi daralıyor. Sen aç göbüşünü bebişini izle :KK1:

günaydın herkese sabah haberlerde izledim 6 aylık doğum izni bakanlara verilmiş onyadan geçicekmiş en geç 45 gün sonra haberi gelicek hadi bakalım çok sevinçliyimmm inş gelir haberi iyi bi şekilde bir an önce...

Ayyy hadi inşallah onaylansın artık yaaa. alt tarafı 2 ay daha ekliyorlar sanki çok bişey :KK19::KK19:

bende salı göreceğim özellikle kg sunu merak ediyoum :)

Aynen canım bende kilosunu çok merak ediyorum. Bu kadar güçlü tekmeler attığına göre büyümüş olmalı :KK1:

günaydın güzel annecikler ve yavrucukları :))
hepimize huzur,sağlık mutluluk dolu bir gün diliyorum :)
Happymother duanı okudum kuşum Allah kabul etsin inşallah...
sevgilerimle,

Günaydıınn. Seninde günün ennn güzell geçer inşallah canımm

Kızlar
İyi kötü herşeyimizi paylaşıyoruz. Bi şey anlatcam size. Cok sevindim dün..
biz dün arabamızı sattık sıfır model yeni araba aldık.. Çünkü iki bebekle artık jip tarzı bi arabaya gecmek zorundaydık.

kaynanam yeni arabamız için tuttu çıkarttı bin lira verdi.. İçinden gelmiş.. Tamam cok küçük bi miktar bi milyar ama kim yapıyo ki.. Zaten benzinlerimizi onun kredi kartı ile alıyoruz.. Ne bileyim cok mutlu oldum.. Benim de bi erkek evladım var. Ve bana nasıl örnek oluyo bu kadın.. Allah tuttuğunu altın etsin onun ...

Ne kadar güzel yaa. İnşallah böyle tatlı güzel olur canım aranız. Allah dualarını kabul etsin seninde oğlun hayırlı evlat olsun inşallah canım.
Ve tabiki hepimizin bebecikleri hayırlı evlat olurlar inşallah :KK16:
Bizlerde kv olucaz. Benimde kv ile aram iyidir çok şükür. Hamile kaldığım günden beri evde yemek yapmadım. O da çalışıyor ama hergün yemek hazırlıyor. Ayrı evlerimiz gidip ordan alıp yiyoruz.
Ben tek olduğum akşamlar evime getiriyor. İnşallah bozulmaz bu huzurumuz :KK16:

kızlar ya benim aklıma takıldı şimdi bu emzik biberon mevzusu. almadım ama baktım emin olamadım alsam mı almasam mı. genelde şöyle bi kanı var çocuk biberon emerse anne sütünden emmiyormuş akış az geliyormuş. o yüzden sağsan bile sütü kaşıkla ver diyor herkes biberona alışmasın diyor. sonra emzik de verme diyorlar kimisi ver diyor vs kafam çok karıştı :KK43: annem diyor ki ben hep kaşıkla verdim size off bilemedim

Canım çalışmıyorsun biberona ihtiyaç kalmayabilir. Ama ben çalışacağım için mecburen biberona alışıcak :KK50:

ne kadar çok konuşmuşunuz yaa işe geleli 1 saati geçti sadece burayı okudum anca bittiii:KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:

gözünaydın canım o kadar üzüldüğün boşa giitti maşallah 1 kiloyu geçtiniz demek:KK9::KK9::KK9::KK9:

çok güzel görünüyorr güle güle kullansın bebeişin

ohh ayrı ayrı almaktandaha iyi tek seferde halletmiş olursun güzel gözüküyor hepside

inşallahh bize yetişir yaaa 2 ay 2 aydır:KK49::KK49:

Çook sağol canım :KK16:

ben kızımda hiç biberon kullanmadım gerekli birşey değil yani.sadece ben işteyken ilk aylarda sağdığım sütü kayınvaldem kaşıkla vermeye zorlanmış biberonla vermiş bazen.yine de ek gıdaya geçince ona da gerek kalmadı.zaten biberonla meyve suyu falan vermek diş çürüğü yapıyor.inek sütüne geçildiğinde de zaten bardakla içer çocuk.o yaştan sonra diş yapısını bozar.biberon belki bir tane bulundurulabilir her ihtimale karşı ama gereksiz genel olarak.emzik kullanılmasına da karşıydım ben.kızıma almadım bile ama malesef benim kızım parmak emmeye alıştı.zor vazgeçirdim.şimdi de bunun korkusuyla oğluma emzik vericem sanırım
Canım graf çok fazla giremiyor ya nete ondan dolayı pek göremiyor sanırım. Bence en iyisi özeline yazmak.. Olmadı en sonunda senin için okuruz dualarımızı sen rahat ol. :KK66:

Evet canım artık 3 ay kaldı. ben de yengecim kızımla çok iyi anlaşacağıma eminim.. :)
sağol canım.ben önceki listede vardım hergün dua okurduk o alışkanlıkla arada okuyorum zaten.mesela dün gece yatarken aklıma geldiniz genel olarak dua ettim.ama liste olunca düzenli oluyor tabi.hem doğumları da listeden takip etmiş oluruz iyi olur.

Huzuru, mutluluğu, sevgiyi kendi içinizde bulacağınız bir gün olsun
BUGÜN, YARIN ve DAİMA...
Mutlu Olun, Sağlıklı Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın, Günaydın Herkese..

Günaydıınnn sanada :KK16:
Bebişin mutlu güzel birgün olur inşallah senin içinde

Günaydıınnn En geveze annişlerr :KK1::KK1:
Maşallah Allah muhabbetimizi bozmasın :KK16:

ben kızımda hiç biberon kullanmadım gerekli birşey değil yani.sadece ben işteyken ilk aylarda sağdığım sütü kayınvaldem kaşıkla vermeye zorlanmış biberonla vermiş bazen.yine de ek gıdaya geçince ona da gerek kalmadı.zaten biberonla meyve suyu falan vermek diş çürüğü yapıyor.inek sütüne geçildiğinde de zaten bardakla içer çocuk.o yaştan sonra diş yapısını bozar.biberon belki bir tane bulundurulabilir her ihtimale karşı ama gereksiz genel olarak.emzik kullanılmasına da karşıydım ben.kızıma almadım bile ama malesef benim kızım parmak emmeye alıştı.zor vazgeçirdim.şimdi de bunun korkusuyla oğluma emzik vericem sanırım

sağol canım.ben önceki listede vardım hergün dua okurduk o alışkanlıkla arada okuyorum zaten.mesela dün gece yatarken aklıma geldiniz genel olarak dua ettim.ama liste olunca düzenli oluyor tabi.hem doğumları da listeden takip etmiş oluruz iyi olur.

Birer tanede olsa emzikle biberon almak lazım yani dimi?
Ben bir tane yenidoğan küçük biberon almak istiyorum. Lazım olursa bulunsun. Bir tanede emzik alsam olur heralde ? :44:

Mrb arkadaşlar bu siteyi hep okuyordum ama anca üye oldum ben de temmuz 31 doğumu görünen bir anne adayiyim inşallah saglikla alirz bebislerimizi

:))) cok sirin olmus sizin ki.. mesajini okur okumaz hemen bende ayni oneride bulundum ve bizim henuz belli degil cinsiyeti terbiyeli yavrumuz gostermiyor :p catliyoruz meraktan o da ayri bir konuya .. canim bizde soyle bir sorun var buldugumuz isim 5 farkli dilde kabul edilebilir bir anlami olmasi lazim ki cocugumu ilerde komik rahatsiz bir duruma dusmesin :KK43: turkce, farsca, pashtuca, ingilizce ve ruscada :KK43:(( cunku esim pashtun ben turkum ve rusyada yasiyoruz ..ailesinde farsca, dari,pashto ve ingilizce konusuluyor..ismin igreti kotu bir anlami olmamasi lazim.. bu yuzden kafayi yiyorum.. :KK43:( ve Ikra ismi Turkce ve arapca olarak cok guzel ama ruscada ikra=havyar demek mesela :KK43: olurda yavrun birgun rusyaya gelirse tuhaf bir isim tasiyor olcak ..
Rusyayi yasakliyorum o zaman bebegime:) ayy evet tuhafmis:) ama esimin begendigi tek isim bu.rusyaya giderse baska isim kullansin bari kizim:KK9:
hanımlar şimdi haberlerde dinledim dogum izni 6 ay olmuuuuuşşşşş galibaaa tam da anlayamadım amaaa kesin bize denk gelicek galibaaa ay cok mutlu oldum sankiiiiii
kesin duyan varsa paylaşabilirmi??
Canim meclise sunulacakmis.merak etme 6 aya kadar kesin cikar.bize denk gelir yani.
hanımlar bugün bi bayandan duydum normal doğum yapmış gayet kolay olmuş. hatta 40 haftasının dolmasını beklememişler annede bi sağlık problemi olmuş 8. ayda suni sancı ile alınmış. dedi ki bana hurma yiyormusun yok dedim duydum ama hiç yemedim. bana suni sancı verdiler 12 saat çektim 3cm açılma oldu doktor artık sezeryana alacağız kaç saat oldu 3cm olmuş dedi bende lütfen az daha bekleyelim dedim o sırada bi kaç tane hurma verdi annem yedim 3 saatte 6cm açıldı dedi. yüklenin hurmalara :)
Kizzz fazla yeme allah korusun erken dogum felan olur.dogum yaklasinca yersiniz:KK1:
doktora gittim bu gun sordum ilk gebelikte kemikler esnemediği için olurmus diğer gebeliklerde bu kadar ağrılı olmaz dedi..
hamıle kadınlara hep kızardım yürüyüşlerine oturmalarına abartıyorlar ay ıyıkı bi hamıleler derdim meger mecbur kalınıyormuss
su kemık ağrısı olmasa bnm ıcın uyku problem değil gercekten..
yanlız düz yatmayın kızalr erken doğuma sebeb oluyormus istersenız netten bi arastırın
Duz derken sirt ustu mu.ayy bilmiyordum yaa.ben cok yatiyorumm.:KK53:

Birer tanede olsa emzikle biberon almak lazım yani dimi?
Ben bir tane yenidoğan küçük biberon almak istiyorum. Lazım olursa bulunsun. Bir tanede emzik alsam olur heralde ? :44:

bence de öyle yap ilk zamanlar anne sütü vermek gerekirse ve kaşıkla vermeye zorlanırsanız kullanırsın başka da gerek yok bence.emziği de dediğim gibi parmak emmeye alışmasın diye vercem ben.her bebek de alışmaz tabi istersen duruma bakarsın onu da ona göre verirsin

elifim22
happymother dualarınızı okudum Allah kabul eder inşallah.
herkes iyidir umarım, fazla giremiyorum nete :KK43:

Kızlarr ben yürüyüşe çıkıyorum eminim döndüğümde dünya kadar sayfa olacak yine şaşı olacam :KK9: Neyse size keyifli muhabbetler biz yarım saat gezip gelelim görüşmek üzere...

Mrb arkadaşlar bu siteyi hep okuyordum ama anca üye oldum ben de temmuz 31 doğumu görünen bir anne adayiyim inşallah saglikla alirz bebislerimizi
Hoşgeldin canım. Akşam rüyamda Tuğba adında bir arkadaşımın hamile olduğunu gördüm. Hatta benim kadar göbüşü vardı. çok şaşırmıştım rüyamda. çünkü hamile bile değil kız :KK1::KK1:
Şimdi sende gelince daha bir tuhaf oldu benim için. :KK1::KK1: Seni mi görmüşümki ben acaba :KK9::KK9:

bence de öyle yap ilk zamanlar anne sütü vermek gerekirse ve kaşıkla vermeye zorlanırsanız kullanırsın başka da gerek yok bence.emziği de dediğim gibi parmak emmeye alışmasın diye vercem ben.her bebek de alışmaz tabi istersen duruma bakarsın onu da ona göre verirsin

Öyle yapayım ben. Haftaya alışverişe çıkıcaz. O tarz eksikleride almak istiyorum. Bari liste yapayım eve gidince :KK16:
Aldıklarımın listesini yapmıştım zaten. bir de eksik kalanlarada bakayım.
Birde bir türlü karar veremediğim göğüs pompası var elektrikli olanlarında fiyatı çok yüksek alsam mı lazım olur mu bir türlü karar veremedim? sen hiç kullandın mı?

Kızlarr ben yürüyüşe çıkıyorum eminim döndüğümde dünya kadar sayfa olacak yine şaşı olacam :KK9: Neyse size keyifli muhabbetler biz yarım saat gezip gelelim görüşmek üzere...

Güle güleee.:KK3:
Ben daha kahvaltı bile yapamadım. aç kaldı bu sabah oğluşum. Bu sabah poğçadan başka bişey yok etrafta bende onu yemiyorum. şimdi marketten ekmek domates peynir falan alıp sandiviç yapıcaz :KK1:

X