2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
çok sağol canım evet son hız hazırlıklara başlıcam bende 20 temmuz diyor doktorum olası doğum tarihi olarak hayırlısıyla o günleride kolaylıkla atlatırız hepimiz inşallah hamilelik takvimi dediğin mesajın altında yazalılanlar değilmi yapmaya çalışıcam bakayım becerebilicemmi:))

Şimdi okudum tatlımmm olmuş tabiii :)

selam güzel anneler biz geldik...
bugün sabah doktor teyzemize gittik... çok şükür tüm ölçümleri yapıldı ve minik meleğimiz artık haftasıyla uyumlu... yani kilo almış bebeğimiz... anneannesi iyi baktı demekki... 2 haftada 3 kilo almışım ama bebeğimin tüm ölçümleri haftasıyla birebir uyumlu... artık 27+1 olduk... inşallah 31. haftada tekrar kontrole gidicez... birde açlık şekerimize baktırıp gidicez ki, sınıra yakın olan şekerimiz bi kontrol edilsin... hastaneden çıkınca bide bayramlık aldım bebeğimize... ohhh miss keyfimize diyecek yok... Allah'ım her birimizin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... sakın aç kalmayın güzel anneler... bebeklerinizi de aç bırakmayın... bu arada kilomuz 1084 gr boyumuz 35 cm... maşallah bize :nazar::nazar::nazar::nazar:

maşallah bebişine canım :KK1: Nazar değmesin :KK1:

Son düzenleme:
mrb çiğdem.. benimde göbeğim aşağıda..iş yerinde hamileliği benden 3 hafta önde olan arkadaş var onun hemen göğsünün altından başlıyor.kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama benimse daha göğsümün altı dolmadı.. işyerinde yaşça büyük bi abla var dün o da göbeğin aşağıda bi doktora git istersen dedi..acaba bebek kız yada erkek olunca değişiyormu ..dün acayip kafaya taktım habire hamile fotolarına bakıp durdum..bu hafta doktora gittiğimde soracam bakalım ne dicek..

ben bi internet sitesinde okumuştum eğer bebek erkekse karnın daha aşağıda olurmuş. benimde öleydi ama yavaş yavaş doluo yukarı doğru bence daha aşağıda olması daha ii çünkü kaburgam acımaya başladı şimdiden ,azcık yükselmeye başladı o kadar:KK14::KK14:

günaydın herkese sabah haberlerde izledim 6 aylık doğum izni bakanlara verilmiş onyadan geçicekmiş en geç 45 gün sonra haberi gelicek hadi bakalım çok sevinçliyimmm inş gelir haberi iyi bi şekilde bir an önce...

olucak olucak inşallah dört gözle bekliyorum:))))

Demeeeeee demeeeee.. Ay fıstık gibi bi şey olur ay ay.. Kızım bile tepik attı bu habereee

heheeh benim oglanda acaba ondan mı burak mutlu :))))

çocuğunu ne zaman dışarı çıkarmaya başlayacaksan bebek arabası da lazım oluyor canım.dışarda sürekli kucağında taşıyamıyorsun.hem bazen uyuyakalıyor arabasında uyuyor.alışveriş merkezine falan gittiğinde çok gerekli oluyor.hele dışarda gezeceksen şart zaten.

kızlar ben de sabaha karşı çok güzel bir rüya gördüm bebeğimi emziriyordum ama benim erkek olacak rüyamda kızdı.bir de doğalı 5-6 saat olmuş ben daha yeni emziriyorum diyorumki tüh geç kaldım niye bu saate kadar emzirmedim.ben de buna taktım heralde.daha önce de birkaç kez böyle geç emzirdiğimi gördüm

evet bakalım ilk zamanlar heralde kucakta taşırız baktık olmuyo hemencik bi araba alırızz
ben öyle pek evde durabilecek bir tip değilim:)

Kızlar
İyi kötü herşeyimizi paylaşıyoruz. Bi şey anlatcam size. Cok sevindim dün..
biz dün arabamızı sattık sıfır model yeni araba aldık.. Çünkü iki bebekle artık jip tarzı bi arabaya gecmek zorundaydık.

kaynanam yeni arabamız için tuttu çıkarttı bin lira verdi.. İçinden gelmiş.. Tamam cok küçük bi miktar bi milyar ama kim yapıyo ki.. Zaten benzinlerimizi onun kredi kartı ile alıyoruz.. Ne bileyim cok mutlu oldum.. Benim de bi erkek evladım var. Ve bana nasıl örnek oluyo bu kadın.. Allah tuttuğunu altın etsin onun ...

ne güzel :)) keşke hep böyle iyi olsalar laf sokmasalar....

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah...
:KK64:

neslihan bu şeker yüklemesini bende yaptırdım hiç zor bişe değil,zaten bildiğin şeker değil suya koydukları o yüzden de ölee bal gibi tatlı bişe bekleme. zor olmuyo yani. bende burda yazılanlardan dolayı ön yargılıydım gördümki lafını yapmaya bile değmez.

anneler dün atletimde tam göğüs ucumun olduğu yerde sarımsı bir akıntı olmuş minik yuvarlak şeklinde.ayy bir sevindim ki sormayın sanki süt gelmiş gibi =)
ne akıntısı bu acep?

anneler dün atletimde tam göğüs ucumun olduğu yerde sarımsı bir akıntı olmuş minik yuvarlak şeklinde.ayy bir sevindim ki sormayın sanki süt gelmiş gibi =)
ne akıntısı bu acep?

ne akıntısı bu acep?

ama öyle sıvı gelirmiş normalmiş :) bi yerde okumuştum
inşallah sütün bol olur:))

neslihan bu şeker yüklemesini bende yaptırdım hiç zor bişe değil,zaten bildiğin şeker değil suya koydukları o yüzden de ölee bal gibi tatlı bişe bekleme. zor olmuyo yani. bende burda yazılanlardan dolayı ön yargılıydım gördümki lafını yapmaya bile değmez.

Cumartesi olan randevumu yarın sabaha aldım bende:emir_bebek:...50'lik yapacaklarmış banada o yüzden tok gel demişti doktorum..İnşallah iyi çıkarda 100'lük tam işkence...Saat başı aç aç kan ver...Felaketti....Olumlu düşünüyoruuuuuz ve iyi çıkacak diyoruuuuuz :KK1:

Cumartesi olan randevumu yarın sabaha aldım bende:emir_bebek:...50'lik yapacaklarmış banada o yüzden tok gel demişti doktorum..İnşallah iyi çıkarda 100'lük tam işkence...Saat başı aç aç kan ver...Felaketti....Olumlu düşünüyoruuuuuz ve iyi çıkacak diyoruuuuuz :KK1:

anlamadım önce 100lük yaptı yarın 50lik mi yapıcak?Bana yaptığı kaçlıktı bilmiorum valla açtım önce kan aldılar sonra içtim suyu bi saat bekledim çok hareket etmeden tekrar kan aldılar.bu kaçlık oluyo??:):):):) ben hiç zorlanmadım:KK55::KK55:

ama öyle sıvı gelirmiş normalmiş :) bi yerde okumuştum
inşallah sütün bol olur:))

evet cnm baktım şimdi bu ay süt üretmeye hazırlanırmış göğüsler bu sıvı normalmiş.
çokk istiyorum emzirmeyi inş. sütümüz bol olur.
ben sadece 3 aycık emmişim inş. benim kızım bana çekmez

Son düzenleme:
Merhaba güzel temmuza anneleri ve tatlı bebekleri ..herkese güzel keyifli bir gün diliyorum:) Şiddetli boğaz ayrısı için önerilerinizi bekliyorum.Soğuk birşey yemedim içmedim nasıl oldu anlamadım yutkununca ağrı hissediyorum :44:

kızlar günde 3-4 tane hurmanın zararı olurmu sizce?
o kadar yiyebiliyor musun canım. Ben niyeyse çok zorlanıyorum hurma yerken. hoşuma gitmiyor tadı :KK50: normalde severim aslında ama..

Zaman çok hızlı geçiyor sanki değil mi:KK17:

evet gerçekten çoookk hızlı geçiyorrr

yarim cnm hurmayı son ayda ye bence doğumu kolaylaştırıyor çünkü erken doğum falan risk oalbilir belki...

bugün daha iyiyiz kızlar yorumlar için sağolun,kızım daha bir sakin hamdolsun...

unnadoda prima bezler indirimde kargo bedava haberiniz olsun :KK66:

İnşallah hep iyi olursunuz canımm.:KK16:

ben hemn almicam arabayı yazn dogucak zatn kucuk oldugu için bindirmm bn bebegmı kışa düşünüorum havalar soguk olmazzsa cok allah zn ederse bınmıcegı için herseye bıanda yuklenmek ıstemıorum eşimede acıorum :KK9:

canım ben çalıştığım için para geliyorken alayım dedim. Doğum izninde ben maaş alamıycam çünkü. doğumdan sonra toplu bir şekilde alınıyormuş maaş.izin boyunca tek maaş olucağımız için o zamana pek bişey bırakmak istemiyorum canım :KK16:

biz cıktıkk bırseyler yıyelımm az da olsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK39::KK39:dua ıle...........:KK16::KK16:

Afiyet olsunn canımm :KK3::KK3:

evet cnm baktım şimdi bu ay süt üretmeye hazırlanırmış göğüsler bu sıvı normalmiş.
çokk istiyorum emzirmeyi inş. sütümüz bol olur.
ben sadece 3 aycık emmişim inş. benim kızım bana çekmez

Bende öyle canım. 3 ayda zorla emmişim. Ama kardeşim nerdeyse 2 yaşına kadar emdi. :KK1::KK1:

slm kızlar :KK16:
sohbet almış başını gitmiş oku oku zor bitirdim :KK68:
bugun kendimi çok ağırlaşmış hissediyorum sanki ağır çekim film gibiyim
yaklaşık 1 aydır nerdeyse her gece kabus görüyorum gündüz yaşadığım normal olayların gece kabus olmuş hali :18:
ve bu beni çok yıpratıyor ve korkutuyor :KK19:
2 gündür daha iyi gibiyim ama inş geçer

bu dönemlerin bir parçası herhalde bu kötü karışık rüyalar suya anlat öyle derler hayırlara çıksın inşallah rüyan

anlamadım önce 100lük yaptı yarın 50lik mi yapıcak?Bana yaptığı kaçlıktı bilmiorum valla açtım önce kan aldılar sonra içtim suyu bi saat bekledim çok hareket etmeden tekrar kan aldılar.bu kaçlık oluyo??:):):):) ben hiç zorlanmadım:KK55::KK55:

Bana 2 ay önce falan yaptılar 100 lük...İçmeden önce kan aldılar sonra içtim şekerli suyu...1. saat...2.saat...ve 3.saatte kan verdim...En son kanı vermeye giderken dizlerim birbirine vuruyordu açlıktan...Kiiii 50 leler düşmüştü 3. saatte...
Şimdi ise tok gel dedi sadece 1 kez kan vereceğim herhalde senin gibi...Şekerli suyu içtikten 1 saat sonra...Tahminim bu yönde yani...İyi çıkar inşallahhh yoksa diğerine şu oburlukla dayanamam gibi geliyorr:KK56::KK56::KK56::KK1:

aynen öyle Allahtan eşimde aynı senin dediğin gibi dedi... oooh içimin yagları eridiiiii
ha 3 ay önce ha 3 ay sonra ne fark eder dediii canıma degsinnnn
ama sinir oldugumla kaldım...

illa laf söylüceklerr ne geciyosa ellerinee....

boşver boşuna üzme kendini, kendini üzersen bebeğine ve kendine zarar verirsin. benimkide karışıyodu bana, herşeye, çalışıyordum ve evime aldığım eşyalarımı gidip kaynıma şikayet etmiş :) kaynımda sağolsun sanane anne kendisi kullanıcak ve parasını kendisi ödeyecek deyince susup kalmış :) eşimde bu konuda çok anlayışlı. evliliğimizin 5. yılındayız ve çok mutluyuz ve kaynanam ile konuşmuyorum, bebeğim olacağını öğrenince dahi beni aramadı :KK43: kafama takıp üzülmüştüm ama artık sallamıyorum eşim ve bebeğim bana yeter :)

Bende öyle canım. 3 ayda zorla emmişim. Ama kardeşim nerdeyse 2 yaşına kadar emdi. :KK1::KK1:

nddd sağol cnm önceki mesaj için.annemin göğüs ucu hiç yokmuş.benimde öyle gibi birşey.artık silikon uç,pompa,göğüs ucu çıkarıcı,kalkan Allah ne verdiyse kullanıp başarmaya çalışacağımm :KK9:

Son düzenleme:
merhabalar koca göbişliler :) nasılsınız? ben ve oğlum okuldayız sabırsızlıkla annesinin dersinin bitmesini eve gidip dinlenmeyi bekliyor kuzucum:) ama benim bu ödemle başım dertte kızlar ayaklarım ayak bileklerim ve ellerim çok şişti. hatta ayaklarıma parmağımla bastırınca çukur oluşuyor:KK43: günde en az 3 lt su içiyorum tuz tüketimimi sıfıra indirdim ama geçmiyor. sizlerde de aynı durumda olan varmı ve neler yapıyorsunuz rahatlatmak için?

merhaba güzel anneler. aday değiliz artık o ana rahmine düştüğü andan itibaren anneyiz bence.

aynı durum bende de 2 gündür başladı. ara ara şişiyordu ama dün hele çorabımın bittiği yer resmen boğum boğum olmuştu.
bir de inanılmaz derecede çatı kemiğim ağrıyor. neredeyse zor yürüyorum yattığımda sanki oraya taş bağlamışlar da altında kalmışım gibi dönemiyorum.
evde olduğum zaman sıkıntılarım azalıyor. biraz da işe gidip gelmekten strese giriyorum ve akşama kadar ayaklarım sarkık vaziyette oturduğum için sanırım ayaklar şişmeye başladı.

Nihayet bugün doğum izni ile ilgili güzel haberler okudum. meclis tatile girmeden halletmeyi düşünüyorlarmış. öyle olursa 32. haftanın başında bye bye derim inşaallah.

X