2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
gidip namazımı kılıp uyumaya calısayım bakalım sonuclar 3 den sonra cıkıcakmısssssssss optum sızlerı ve göbişlerinizdekiniii oglusumlaaaaaaaaaaaa

ne güzel kaynanalarınız arıyo :)) benimki ararsak eşimle görüşürüz yoksa hiiiç aramaz çoçuğumuzun ismi ne olacak diye bile sormadı şimdiye kadar

canım ya taktığın şeye bak..sen arasınmı istiyosun ilahi sana ...bizimkiler sevdikleri içinmi arıyıp soruyo sanıyosun sırf meraklarından ve oğulları ile araları bozulmasın diyee...bak benim kv 3 aydır bizde hala gitmeye niyeti yok ben ne hazırlıklar yaptım bebeğim için ama o daha bir çorap bile almadı..kocama söyleyip duruyorum valla anasının nasıl biri olduğunu...bizimkide yani öle pek meraklı değilmiş gibi davranıyor..aman almasında ilgilenmesinde inan hiç istemem...uzak olsunlarda yuvamdan başka bişey istemem..

Kızlar daha önce konuşulmuştu biliyorum ama tekrar sorayım ben.
Şeker testi için aç mı tok mu gittiniz?? doktorunuz herhangi bişey söyledi mi bununla ilgili?
Bana doktorum şeker yüklemesi yapıcaz 3 hafta sonra gel dedi. Ama aç veya tok gel demedi? epeyde bir aç kalıyoruz heralde o esnada. Bende pek açlığa dayanamıyorum tok gitsem bişey olur mu acaba ?

ya burası da çok nemli oluyor o klima olayını ben de merak ediyorum ama herhalde gündüzleri kısa kollu akşamları uzun kollu tek set yeter bebişlerimize dedğin gibi iklim de önemli

bende öyle düşünüyorum canım, bakalım artık bi doğsun da

kızlar çatlaklardan bahsetmişsiniz baya.. bende henüz hiç çatlak ve selülit yok. aklıma geldikçe bebeyağı kullanıyorum, bazen günde 2 kere, bazen 2 günde bir.. gerçi ne zaman çok kaşınırsa o zaman sürüyorum hemen.. bi de günde en az 2 litre su içiyorum ben

ve haftanın 3-4 günü yürüyüşe çıkıyorum 45 dk 1 saat
şu sıralar hava rüzgarlı olduğu için pek çıkmıyorum, ama havalar düzelsin yürüyüşü her gün yapmayı düşünüyorum

şimdiye kadar 6 kilo aldım, 2 hafta sonra kontolüm var, 2 haftaya kilo almamam lazım yoksa doktorum beni kalaylayacak

kısmetse normal doğum düşünüyorum, doktorum da normalden yana. o yüzden şu zamanlarda çok kilo alma, nasılsa son zamanlarda alcaksın diyor.

pek yediğim bişey de yok aslında ama sanki durduğum yerde kilo alıyomuşum gibime geliyor:18:
size de öyle oluyor mu:18:

evet canım yaa bende belisten bi takım beğendim hep büyüyen beşik istiyodum ama bi gördüm devasa bişey hiç resimdekiler gibi değiller..benimde bebek odası çok küçük asla sığdıramam o yüzden mini takıma karar verdik normal takım (ama o beşiklerde de yaklaşık 4 5 yaşına kadar yatabilir diye düşünüyorum ..

cnm çok geçmiş olsun umarım önemli bişey değildir..benimde göğüs uçlarım çok hassaslaştı..üzerimi değiştirken ve temas ettiğimde çok acıyo...banada emzirirken çok zorlanacakmışım gibi geliyor bende alıcam slikon göğüs ucu..sen doktora mutlaka söyle ihmal etme emi kuzu...:))

aç gidiyosun canım malesef bununlada kalmayıp gece 9dan sonra bişey yemiyosun sadece su içebilirsin dediler bana
artı bide 1gün önceden bana hamurişi pirinç patates ve şekerli meyveler yeme demişlerdi bunlar cerrahpaşadan aldığım bilgiler ben bu şekilde yaptırdım testi istersen sende hastanene bi tlf. aç yine de onlara bi sor istersen şekercim

kızlar yha bebişlerinzn ismini ne koyucaksınz ben hala bulamadm benm oğlusum olucak

hayırlı olsun cnm..eğer önceden karar vermediyseniz gerçekten işiniz zor...bizim önceden belliydi Allahtan çok düşünmedik..Yiğit Alp olacak oğlumuzun ismi :)))

gözün aydın canım çok sevindim.

bilgileriniz için çok teşekkürler:))bende sizin yaptığının gibi yapmak istiyorum..bebek odasının dışında yatak odama yaklaşık 1 yaşına kadar kullanabileceği küçük bir beşik alıcam..geceleri benle yatar gündüzleride odasındaki yatağında yatırmak istiyorum..umarım bebeğim uslu bir çocuk olurda yatağını yadırgamaz iki yerdede yatırabilirim :))

Kizlar perdem geldi altinin fonunu henuz takmadim.badanadan sonra cikartip yikayip oyle ikisini de takari.nasil guzel mi

merlncim açıkçası bende süt pompası almayı düşünüyorum çünkü çevremde herkes lazım olacak diyo..bende lazım olmasını istemiyorum hemen sütüm gelsin ve bebeğimi beslemek istiyorum ama duyduğum herkesin ilk başta sütü gelmemiş ve ihtiyaç duymuşlar ( bazı hastanelerde veriyorlar süt pompasını ama ya hastaneden çıkıncada sütün gelmezse...bakalım hayırlısı nolcak

Merhabalar canım, ilgili cevabın için çok teşekkür ederim.

Ben 3-5 yaş arası için değil yenidogan döneminden kreş dönemine kadar olan yaklaşık 30 aylık bir süre içinde bebeğimi yanımda yatırmayı düşünüyordum. Kayınvalidem ve görümcemin bebek odası yapılmasına yönelik ısrarları ise bebeğimin pedagojik açıdan gelişimini gözettikleri için filan değil de sadece bebek odasının daha sükseli olacağını düşündüklerinden mütevellit bu ısrarlarını samimi bulmuyorum. Bu yüzden onları dikkate almadan , bu konuyla ilgili sunulmuş olan "uzman" görüşlerini araştırıyorum.

Uzman görüşlerine gelince ise bu konuda tek bir somut gerçeklikte buluşuluyor denemez. İlk 6ay mutlaka anne yanında olmalı diyenlerde var, ilk 2yıl boyunca olmalı diyenlerde var, anne yanında yatırmak özgüvenini artırıp sakin huzurlu bir bebek olarak anne çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirir diyen de var ,odasında ayrı yatırmak kişisel olarak kendini kanıtlamasını sağlar ve anne bağımlılığını azaltır diyen de var. ..

Yani eskiden bu yana savunulan her görüş zaman içinde değişmiş ve çeşitlenmiş. Ve şuanda aslolan ne ? Ve en önemlisi benim bebeğimin yapısına hangisi daha uygun olacak ? Ben bunları değerlendirmeye çalışıyorum. İlgilenirseniz okuduğum bir kaç yazıyı da sizinle yeniden paylaşmak isterim.

Çocuk ilk iki yılını annesinin yatağında geçirmeli… | Uzman Pedagog Adem Güneş
Bebeğin Odasını Ne Zaman Ayırmalı / Çocuğum Bizim Yanımızda Yatmak İstiyor? | Annelik,Çocuk Büyütmek,Blog,Okul Sorunları,İletişim
Anne Olunca Anladm - ocuum Byrken - OCUUN ANNE BABAYLA UYUMASI MESELES...
Çocuğun anne baba ile yatması doğru mu?
Birlikte Uyumakmı, Odasına Göndermek mi? - Genç Gelişim Kişisel Gelişim
Doğum sonrası anne ve bebeğin aynı odada kalması

Son düzenleme:

Evet canim sanirim almamiz gerekiyor.basit bisey alayim elimin altinda bulunsun.ne olur ne olmaz.

cnm bendede var o korku her kontrolden önce çok geriliyorum ya bişey çıkarsa sorun olursa diye aslında yapmamak lazım ama elimde değil işte ister istemez düşünüyorum..allahıma emanet artık...ben daha ilk hamile kaldığımı öğrendiğimde doktoruma sordum ben yoga yapmak istiyorum doğumum kolay olsun diye..daha çok erken son aylar yavaş yavaş yaparsın dedi..erken yapmak erken doğuma sebep olabilir demişti sadece yürüyüşü önerdi..

Sinir oldugun seye bak ayol..

Ayy dra gıcık olduk da ondan hiç konuşmadı adam, usg'ye bakıyor bişeyler ölçüyor ediyor bişi anlatmıyor bi tırstık bi tırsttık yazık kocam ecel terleri döktüm o sustukça dedi, kilosunu sorduk 610 gr 5-6 gün önde dedi ama bu güzel durumu bile öyle bi söyledi ki sanırsın hastalık Allah korusunnnn, benim koca en son orda patlıcaktım zor tuttum kendimi diyo neyse dedik kullandığı cihaz ege bölgesinde tek bundaymış kocaman lcd de koymuş baktık rahat rahat, ama dr bi değişikti hiç sevmedikkk bir daha da gitmemmmm,

hayırlı olsun cnm ohh negüzel büyük bir yük kalkmıştır üstünüzden..hepsini güle güle kullansın :))

canım gözün aydın çok şükür

saol canım ya hemen yapayım da içeyim burun da başladı şıpır şıpır:))

iyi dinlen bol c vitamini limon portakal vs vs

canım geçmiş olsn cicileriniz de hayırlı olsun...keşke yanında biri de olsaymış teste giderken

canım aç olman gerek dayanamayacaksan da mümkün olan ilk saate git ki bir an önce bitsin zaten şekeri içtikten sonra açlığın susuzluğun yatışıyor biraz ama yine de yanına bir yakınını al istersen

Eki Görüntüle 669682

Kizlar perdem geldi altinin fonunu henuz takmadim.badanadan sonra cikartip yikayip oyle ikisini de takari.nasil guzel mi

güle güle kullanın

ay hele de doğumcunun uyuzu hiç çekilmiyor

neyse canlar msade bugün bize.. öptük

ben özel bir deterjan almıcam beyazlara ariel renklilere rinso kullanıyorum.

o kremin içeriğinde praben var mı acaba gördüm eczanede ama içeriğe bakamadım. tam inceleyemedim emin olamadım yani. ben bebek yağı kullanıyordum şimdi hindistan cevizi yağına döneceğim bakalım

Proply paraben yazıyor evet var.paraben neki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…