2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

ÇOK MUTLUYUM ARKADAŞLAR, amniyosentez soucum belli oldu şükür Allahıma sorun yok. Cinsiyeti de netleşti Allah izin verirse ikinci kez erkek annesi olucam. İnşallah benim gibi sonuç bekleyen herkes hayırlı sonuçlar alırlar.Artık ben de alışverişe başlayabilirim ne dersiniz????:))))

ya kızlar bu grip için nane limon içsem zarar verirmi acabadün misafirim vardı çocuğu hastaydı banada geçti galiba çok başım ağrıyor bu zamana kadar korudum kendimi şimdi hasta oldum ne yapsam acaba

bence en fazla iki fincan iç

geçmiş olsun canım. bende bangbag e katılıyorum. iki fincandan fazla içme. bitki çayının fazlası zararlı çünkü

ÇOK MUTLUYUM ARKADAŞLAR, amniyosentez soucum belli oldu şükür Allahıma sorun yok. Cinsiyeti de netleşti Allah izin verirse ikinci kez erkek annesi olucam. İnşallah benim gibi sonuç bekleyen herkes hayırlı sonuçlar alırlar.Artık ben de alışverişe başlayabilirim ne dersiniz????:))))
:KK9::KK9: hadi gözünaydıınnn. çok sevindim senin adına. nihayet güzel haberlerini almışsın.:KK16::KK16:

e hadi gözün aydın canım :KK9:
çok sevindim gerçekten senin adına çok sancılı sıkıntılı bi dönemi atlattın
daha çookkk güzel haberler alırsın inşallah.
başla tabi alışverişe rahatla şöyle bi ooohhhhhhh :KK9: :KK9:

az once geldım hastaneden st 11,20 ye kadar ac durdum en son gece 12 de makarna yemıstım zorlada olsaa:26: sonra sbh hast.gıttım dedıgım gıbı otobusde mıdem az da ols abulandı ac acc da olunca az oldu bulantım dr odasına gttım asıstanı laboratuar kadıgını verdı bır tup kan verdım ve 100 gr lık 2 brkdk seker şiresını içtm kusarsan 2-3 gun sonra yneıden yapcaz dedıler kusmmaya sarlandırsamda kendımı hemen ıcıpp dısarsı bahveye attımkendımı derın derın nefes aldım ama elım ayagım ıtıtreedı hamılelelıgımde enn zor donemın bgndu sanırım banka oturdum kalkamadım derken 1 st sonra 2.tup knaı verdım sonra aynı skeılde aklıma geldıkce basım dondu mıdem bırsekıl oldu deken 2.ve ve 3.st de doldu ve topl.4 tup kanı verdım ve kantıne gıttım hızlıca hemen tost la vısne suyu ıctım az da olsa tıtremem gectıı ınsll sızınkıler normal cıkarda 100 luge gerk kalmaz sonra bankadakı ıslerımı halettım ogluma corap aykkabı ve don aldım poposundada ne yapam temızlıyorlar yazıyor hee e onu alınca ıstahımyeıne geldı oglumun tekmlerı arttı cok sukurr sımdı evı toparladım kv dıs cektırmeye gıtti hıc halım yok namazı kılıp yatıcam bıraz uyuyabılırsem tabiii:26:işte böle sbh dan berı yasadıklarım ama halen tam kendıme gelemedımmmm :KK35:

ya kızlar bu grip için nane limon içsem zarar verirmi acabadün misafirim vardı çocuğu hastaydı banada geçti galiba çok başım ağrıyor bu zamana kadar korudum kendimi şimdi hasta oldum ne yapsam acaba

Bende grip olmuştum. İnternetten baktım nane limon yararlı yazıyordu (2 fincan) yaptım iyi de geldi. Doktorum sordu grip için ne kullandın diye ıhlamur ve nane limon dedim. İyi yapmışsın dedi bilgine canım

çoş şükür güzel haberini aldın kendisini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin allah

az once geldım hastaneden st 11,20 ye kadar ac durdum en son gece 12 de makarna yemıstım zorlada olsaa:26: sonra sbh hast.gıttım dedıgım gıbı otobusde mıdem az da ols abulandı ac acc da olunca az oldu bulantım dr odasına gttım asıstanı laboratuar kadıgını verdı bır tup kan verdım ve 100 gr lık 2 brkdk seker şiresını içtm kusarsan 2-3 gun sonra yneıden yapcaz dedıler kusmmaya sarlandırsamda kendımı hemen ıcıpp dısarsı bahveye attımkendımı derın derın nefes aldım ama elım ayagım ıtıtreedı hamılelelıgımde enn zor donemın bgndu sanırım banka oturdum kalkamadım derken 1 st sonra 2.tup knaı verdım sonra aynı skeılde aklıma geldıkce basım dondu mıdem bırsekıl oldu deken 2.ve ve 3.st de doldu ve topl.4 tup kanı verdım ve kantıne gıttım hızlıca hemen tost la vısne suyu ıctım az da olsa tıtremem gectıı ınsll sızınkıler normal cıkarda 100 luge gerk kalmaz sonra bankadakı ıslerımı halettım ogluma corap aykkabı ve don aldım poposundada ne yapam temızlıyorlar yazıyor hee e onu alınca ıstahımyeıne geldı oglumun tekmlerı arttı cok sukurr sımdı evı toparladım kv dıs cektırmeye gıtti hıc halım yok namazı kılıp yatıcam bıraz uyuyabılırsem tabiii:26:işte böle sbh dan berı yasadıklarım ama halen tam kendıme gelemedımmmm :KK35:
neyse canım atlatmışsın en zor kısmını inşallah sonuçların iyi çıkar yat dinlen birazda toparlan :KK54:

başla tabi alışverişe rahatla şöyle bi ooohhhhhhh :KK9: :KK9:[/QUOT
Çok haklısın 3 haftayı rahat atlattık ama şu son 4 gündür Allahım ne kadar sıkıntılıydı anlatamam, öldük öldük dirildik .
Şunu söyleyeyim ki eğer olumsuz bir sonuçta gebeliğini sonlandırmayacaksan kesinlikle bu testleri yaptırmayacaksın kesinlikle...
Acabamı falan mı filan mı insanı kemiriyor valla, ama Allaha şükür atlattık ...:KK43:

ay kızlar ben dün naptım yaaaaa??? :KK14:
öğlen günümüz vardı oraya gitmeden bi kuaföre uğrayayım dedim komşumda benle geldi.
tam kuaförün sokağına giricem önüme bi adam fırladı karşı yöndende bi minübüs geliodu adama çarpmamak için direksiyonu kırdım kaldırımın kenarına sürttüm lastiği, yardım bildiğiniz kenarından :KK9: o an direksiyonu kırmak yerine freni köklesem belki bişi olmazdı ama bi anlık bi olay refleks işte :KK9: sonra dedim içimden o an heyeanla fren yerine gaza basanlar bile var allahtan sakin davrandım yinede. biraz şöle elim ayağım boşaldı ama toparladım kendimi hemen :KK9:
içim yandı sonra yaa 4 lastiği yeni almıştık :KK31:
e bide eşime ben ne dicem şimdi stresi, akşama kadar yedi bitirdi zaten :KK9: hoş! bişi demedi adamcağız size bişey olmamış boşver canım dedi de ilk vukuatımı yapmış oldum :KK9:
ordan bi esnaf amca geldi yedek lastik lastik kriko fln herşey vardı bagajda allah razı olsun o amcadan değiştirdi lastiği. hamile olmasam bende değiştirirdim elimden gelir çok şükür :KK9:
bastım geri hiçbişi olmamş gibi, ver elini moral deposu kuaför :KK60: :KK60:
çok geçmiş olsun dikkatet aman. bende zorunlu olmadıkça çıkmıyorum. sırf bu yüzden evi işyerine yakına taşıdık arabayla gidip geliyordum işe şimdi öğle arası bile yürüyerek eve gidebiliyorum.

gözünaydın.. hemen başla bence çok zevkli bişii :KK9::KK9::KK9::KK9:
atlatmışsın şükür gözün aydın sonuçlarında iyi çıkar inşallahh

heheh inşallah çatlak olmaz da. olunca anlarsın canım nasıl oldunu. bende de yok bende eşiminkilerden biliyorum. onunda belinde var. çok sık kilo alıp verdiği için çatlamış :KK1::KK1:
Ayy insallaah.benim esimin gobegi de nevada çölü gibi.umarim catlamaz cok kotu gorunuyor cunkuu.annem 5 kez dogum yapmis kaymak gibi cildi bi cizik yok.insallah anneme cekerim o konuda.
Kız bende 52 kiloyum 3-4 kilo aldım ama cuma günü 22+4te kızımız 610gr'dı zaten, ee aminiyotik sıvı falanda var 3-4 kilodan fazla almış gibiyim çünkü 52 de olsam benim göbüş şu son 3 haftada fena büyüdü senin göbiş nasıl peki?? Bîrden çıktı benimki korktum çatlar diye şimdilik bişi yok

Benim de bir haftada aniden sisti.bebek 6. Ayda toplam buyumesinden iki kat hizli buyuyormus.iki katina cikiyormus agirligi.o yuzden ani buyume oldu sanitim.alt kasik tarafim biraz gdrgin ust karnim hala yumusak.umarim catlamaz altlar.

Bende grip olmuştum. İnternetten baktım nane limon yararlı yazıyordu (2 fincan) yaptım iyi de geldi. Doktorum sordu grip için ne kullandın diye ıhlamur ve nane limon dedim. İyi yapmışsın dedi bilgine canım

çok saol canım hazırladım içiyorum şimdi birazdan da yatıcam iyi olurum inşallah

Ben de aliyim o zaman lazim olursa el altinda olsun.silikon ucu bence kesin al.kurtarici gibi bisey resmen zaten 15 lira felan fiyati.biberon bi tane kucuk alacagim ne olur ne olmaz diye.emzigi kesin alacagim.ama marka konusunda kararsizim.buyuk ihtimalle chicco alirim.

Benim doktorum da soylememisti.buradan duymustum.kiloya gelirsek evet biraz fazla almissin.ben 5 kilo aldim ona bile kizdi doktorum.son uc ay 6-7 kilo aliniyormus o yuzden basta en fazla 3-4 kilo almak gerekiyor.yapacak bisey yok biraz tutacaz agzimizi:KK9:hep oyle diyom bu son diyom yine ayni yine ayni:KK9:

5 aylık hamiledede 5 kılo cok ıyı bence doktorlarda bıraz abartıyor

başla tabi alışverişe rahatla şöyle bi ooohhhhhhh :KK9: :KK9:[/QUOT
Çok haklısın 3 haftayı rahat atlattık ama şu son 4 gündür Allahım ne kadar sıkıntılıydı anlatamam, öldük öldük dirildik .
Şunu söyleyeyim ki eğer olumsuz bir sonuçta gebeliğini sonlandırmayacaksan kesinlikle bu testleri yaptırmayacaksın kesinlikle...
Acabamı falan mı filan mı insanı kemiriyor valla, ama Allaha şükür atlattık ...:KK43:

bende bebeğimden vaz geçmeyeceğim için ve o stresi yaşamamak için yaptırmadım inşallah benim bebeğimde de hiç bir sorun olmaz kızlar aklınıza gelirsem benim bebişim için de dualarınızı esirgemeyin teyzeleri:KK43:

Gözünaydın canım çok sevindim senin adına.. :KK9: Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin oğluşunu. :emir_bebek:

Geçmiş olsun canım sonuçlarında iyi çıkar inşallah!

ay kızlar ben dün naptım yaaaaa??? :KK14:
öğlen günümüz vardı oraya gitmeden bi kuaföre uğrayayım dedim komşumda benle geldi.
tam kuaförün sokağına giricem önüme bi adam fırladı karşı yöndende bi minübüs geliodu adama çarpmamak için direksiyonu kırdım kaldırımın kenarına sürttüm lastiği, yardım bildiğiniz kenarından :KK9: o an direksiyonu kırmak yerine freni köklesem belki bişi olmazdı ama bi anlık bi olay refleks işte :KK9: sonra dedim içimden o an heyeanla fren yerine gaza basanlar bile var allahtan sakin davrandım yinede. biraz şöle elim ayağım boşaldı ama toparladım kendimi hemen :KK9:
içim yandı sonra yaa 4 lastiği yeni almıştık :KK31:
e bide eşime ben ne dicem şimdi stresi, akşama kadar yedi bitirdi zaten :KK9: hoş! bişi demedi adamcağız size bişey olmamış boşver canım dedi de ilk vukuatımı yapmış oldum :KK9:
ordan bi esnaf amca geldi yedek lastik lastik kriko fln herşey vardı bagajda allah razı olsun o amcadan değiştirdi lastiği. hamile olmasam bende değiştirirdim elimden gelir çok şükür :KK9:
bastım geri hiçbişi olmamş gibi, ver elini moral deposu kuaför :KK60: :KK60:

Geçmiş olsun cancazım aman dikkat et yaw..

günaydın anneler :)

yalnız bana ilginç geldi durum biraz ben 22 hafta iken bebek 500gr dedi ama +50 -50 olabilir dedi. yaklaşık olarak aynı kgları ama bana beslenemiyor demedi. bence bozma moralini normal gibi geldi bana kilosu ama ilerleyen zamanda yavaş gelişirse bilmem.

benimde öyel doktor kafası aşağıda ayakları sol göğsün altında dedi bende tırstım daha erken değil mi diye ama olmazmış bişey kokma

ooo gayette belli ben diyordum benim mi çok belli diye benimkinden belirsgin en azından gayet sevimli bence :)

bende bulamadım şimdilik sarı çizmeli mehmet ağa yada isimsiz kahraman diyoruz :) şaka bir yana benimde içimde sıkıntı oğlumun isimi:KK43:

cicim bence doğuma kadar kızın toparlancak ve inş sıkıntısız normal yapacaksın bozma moralini. banada limonata gibi yapıp verdiler bende sordum hiç bişey olmaz dedi. ben en baştan beri devlet hastanesine gidiyorum tabi arada özelede ama devletteki doktorumu kimseye değişmem o nederse koşulsuz güveniyorum. doğum konusunda da o anaki duruma bağlı benim bildiğim evet almıyorlar devlette doğuma yanına kimseyi. ama ben zaten eşim girsin istemiyorum beni öyle görmesin :KK43: ama annem olabilir gerçi annem benden panik bi insan daha sakin biri lazım bana :) bakma olayı devamlı bakıyolar zaten nerde olursan ol açılımına bakmak için özel de de bakıyorlar. şimdi sana söyle anlatayım. 3 kişi tanıyorum biri özelde prof da yaptı ona da gelen giden asistan bakmış. biri devlette yaptı onun dediğine göre aynı sen gibi kimseyi almamışlar ve 10 kadın aynı odada sancı çekmiş kendimden çok onarın bağırışından korktum dedi. diğer örnek ise geçen yılın temmuz annesi rica etmişler ayrı yerde çekcem diye eşini vermiş yanına bir oda vermişler ona 7-8 cm olana kadar başbaşa bağırdık eşimle dedi :) yani şans biraz o an nasıl olur hiç birimiz bilmiyoruz. rahat ol bence.

ben devletein tecrübesine daha çok güveniyorum katılıyorum o görüşe. yukarda da yazdım ben ilk baştan beri devlete gidiyorum kalabalık haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım. gayette kibar özellikle doktrum hemşirelerde fena değil hatta ilk gittiğimde bana hemşirenin biri artistlik yapmaya kalktı sen kimsin diye kavga etmiştim sağlık bakanlığının şikayet hatları var mesela ondan beri gayet kibar o hemşirede. tamam özel insanı daha çekici geliyor malum ortam dizayn vs ama ben yinede devlette yapacağım. 1 ay önce sezaryan oldu arkadaş normal o yeşil ameliyat önlüğü giydirmişler çıplak kaldım diye hiç duymadım.

kırmızııııııııııııııııı:)
evet cok sukur cnm saglıklıca kucagımıza lasadık hayırlısı ıle zamanında tabıı:KK53:

Devamlı gittiğim doktorum hiç aydınlatmamıştı tetanos aşısı konusunda beni, sağlık raporu almaya aile hekimime gittiğimde o hemen yapmamız gerekiyor,geç bile kalmışsın dedi.benim gibi yaptırmayan varsa mutlaka yaptırsın.

26 ve 27. haftalarda olan gebiş arkadaşlar bebeklerin boy ve kiloları nasıl? hangi ölçüler bu haftalarda normalmiş.?ben ağırlaşmaya başlıyorum,kilo mu alıyor acaba :)

Bu arada hamileliğin başından itibaren 10 kilo aldım.doktor kızdı ve sadece 3 kilo daha alabilirsin, dengeli beslen ve 3 beyazı bırak, dedi.
Siz de kilolar ne alemde?
3 beyazdan uzak durmak gece lerı sıslıgı engellıyor seker bende 7.ayımdayım 7,5 kg almısım hayırlısı dr beyenıyor kg alımımıı:KK16:

Günaydın güzel anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Sabah sabah kargonun gelmesiyle uyandık. Anneannemiz dedemiz ve dayımızdan hediyelerimiz geldi. :KK1: Benim beğendiğim her şeyi almışlar sağolsunlar. Bebek arabası, puset, ana kucağı, ana dizi, kanguru, 6-7 ay kullanacağı beşiği ve örümceği (bunu bile almışlar) geldi. Ancak bebek arabasını sipariş etmişler firma direk buraya gönderecekmiş. fotolayıp koyarım buraya. Nasıl mutlu ettiler bizi. Eşim bile şaşkınlık içerisinde. Büyük eşyalar neredeyse bitti artık. :KK9:

Kırmızı çok güzel canım güle güle iyi gezmelerde kullanın inşallah!
ohh keselerıne bereket ınsl cnm hayılrısı ıle kullanmaknasıp olkur ınsl:21:

şirine senii

ya burası da çok nemli oluyor o klima olayını ben de merak ediyorum ama herhalde gündüzleri kısa kollu akşamları uzun kollu tek set yeter bebişlerimize dedğin gibi iklim de önemli

canım bence bu haber de çok güzel ister normal ister sezeryan yapabilirsin, allah hakkına hayırlısını versin, çıplaklık ya da doğum koşulları için hemşirene ya da dotkoruna sor bence ona göre hazırlıklı olursun

ben karar verdim philips avent.. bunda yeni doğum yapmış arkadaşalrım ve görümcemin tavsiyesinin payı var

sezeryanda da mı yalnız kalıyormuşsun..korkma sen o an mutlaka allah yardımcımız olacak

evet haklısın ben de çocuum babaannesi tarafından dışlansın istemiyorum ve korkuyorum diğer torunları kadar sevmezse diye... ama onlar bebişten kaçarken bebiş de onların peşinden gitmez herhalde..yani çocuk için babaanne sevgisi neyse onlar için de torun sevgisi o kadar ihtiyaaç olmalı.. ama minnoşunu kucakalrına aldıktan sonra bence vazgeçemezler

canım hamile pilatesi ayrıymış ve uzmanlarca yaptırılmadığında ters sonuçları olabiliyormuş

canım bakmışlardır yani bizim dr baktı en azından ben de çok şaşırdım nereden görüyor diye ama seninki de o kadar detaylı usg bakıyor mutlaka değerlendirmiştir
:KK69::78::78::78::78::78::79::79::80::80::81::81::81::81::kk77:

Herkes selam
İyisinin inşallah annislerrr
Bugün arkadasım acilen doktora gitti.34 haftalık hamile ama 2cm açılması olmuş.bebek 2500kg gelişimi tamamlamış demiş doktor.cigerlerinin hızla gelişmesi için iğne yapmışlar.anneyide yatırmışlar ve erken dogum bugün yarın bekliyorlar saka gibi
Bende rüzgarıma diyorumki aman kuzum erken gelme nolar
Allah herkesin yardımcısı olsun
Öpüyorum annislerrr.:KK49:
rabbım kolay gecıten gecırsınınsll cnm benım ar.gecen hafta 3 hatalık dogum yaptı 12 cm aılması olmus hemde 2 de dgll kızı 1 hafta kuvee emzırdı fılan dun eve cıktılarr coksukurr:KK31:

haydı gozünuz aydın cnm benımmmm :KK16::KK16:

dr atesın omadıgı surece sorun yok deıı ıhlamus ıc gunde 2 brdk sınırı ıle dedıı:KK34:

neyse canım atlatmışsın en zor kısmını inşallah sonuçların iyi çıkar yat dinlen birazda toparlan :KK54:
ınsl cnm yaa sanada gecmıs olsun beterınden korusun rabbım ınsl:KK76:

çok geçmiş olsun dikkatet aman. bende zorunlu olmadıkça çıkmıyorum. sırf bu yüzden evi işyerine yakına taşıdık arabayla gidip geliyordum işe şimdi öğle arası bile yürüyerek eve gidebiliyorum.

gözünaydın.. hemen başla bence çok zevkli bişii :KK9::KK9::KK9::KK9:

atlatmışsın şükür gözün aydın sonuçlarında iyi çıkar inşallahh
ınsl cnm yaaaaa sagolasınnn

Gözünaydın canım çok sevindim senin adına.. :KK9: Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin oğluşunu. :emir_bebek:

Geçmiş olsun canım sonuçlarında iyi çıkar inşallah!

Geçmiş olsun cancazım aman dikkat et yaw..
ınsl cnm yaa bır arayım bakaım cıkmısmı sonucumuzzzzzzzzz:KK16::KK16:

X