2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bişi merak ettim dinletirken kulaklık dayıyormusunuz karnınıza yoksa ortam sesinimi dinletiyorsunuz?

bu benim de merak ettiğim konuların başında geliyo...

rahim duvarının bir kısım sesleri geçirmeme özelliği olduğunu biliyorum o yüzden acaba kulaklıkmı dayamalı?
ama o zamanda rahatsız olursa ??
müzik dinleyenler nasıl dinlettiklerini paylasabilirmi acebaa??? :KK31:

Kizlar gecenlerde tv de bi saglik programinda bi doktor kulaklik dayamasaniz da duyabilir bebekler demisti. Ama ben de dinletirken kulakligi karnima koyuyorum, oyle daha cok tepki veriyo gibime geliyo. Tabi once kendi kulagimda ayarlitorum sesi sonra koyuyorum karnima. Bi de mozart in bestelerinin bebekler uzerinde cik etkisi oldugunu okumustum nette, ne kadr dogrudur bilemem ama ben de mozart dinletiyorum.

rahim duvarının bir kısım sesleri geçirmeme özelliği olduğunu biliyorum o yüzden acaba kulaklıkmı dayamalı?
ama o zamanda rahatsız olursa ??
müzik dinleyenler nasıl dinlettiklerini paylasabilirmi acebaa??? :KK31:

bak cnm sorunu biraz olsun yanıtlıyor bu 1.yazı 2.videoda bilgi veriyor
Anne Karnnda Mzik, Bebek ve Mzik, Hamilelikte Mzik Klasik Mzik itme e-gebelik

Bebeğe anne karnındayken müzik dinletmek ruh sağlığını nasıl etkiler? - UZMANTV

Çok teşekkür ederim fotolar daha açıklayıcı olmuş :KK16: Bende mobeskoya gidicem önce ...bu bahsettiğin beşik banada çok mantıklı geldi
Oyun parkına dönüşebilmeside avantaj görünüyor.Malipaşa tarafında bebekodası satan dükkanlar varmış ama henüz gidemedim.Güzel alternatifler bulursam haber veririm...

Merhaba canım...Dün Mehmetalipaşaya gittik dolaştık dolaştık dolaştııııııık sadece 2 dükkan var..Dükkanlardada sadece 2-3 bebek odası var sakın ola gideyimde kendimi yorayım deme :) Sorduk nerede bu bebek mağazaları diye hepsi Mobeskoya gitti dediler...Nerden alacağız odaları bilmem yani....
Bu arada o bahsettiğim beşik (oyun parkına dönüştürülen,ayrıca sallanıyormuş) Fethiye caddesinde (adını unuttum mağazanın) yukarı çıkarken çeşmeyi geçince ilk pasaj...Zemin kat....Orada buldum aynısından bir bak istersen...Hem 100 tl daha uygun fiyatı..Mobeskoda 750 demişlerdi...

ben eşime dedim ki eğer doğumdan sonra gitmezsem bunlaıma girerim bebeğe bile bakamam logusalıkta anneler bazen bunalıma giriyormuş.sütüm bile gelmez dedim.oda inandı:)gitmesen olmazmı diyo arada ama ben taviz vermiyorum sende öyle yap.kv ylede 1 2 hafta vakit geçir yine.yada doğumdan önce çağır doğumdan sonrada 2 hafta kalır hem uzun süre görüşmüş olursunuz ayıpta olmaz.yada eşin yinede izin vermezse en kötü kv yide götür yanında.hiç yoktan iyidir

:)) aferin iyi demişsin lohusalık hamileliğe benzemez valla benden hiç çekmedi eşim ne aş erdim ne midam bulandı öylesine geçirdim ama loğusalıkta başının etini yerim dersem korkar :))) cnm yaa kv şuan bizde 3 aydır gidemedi daha..şimdi gidip temmuzda gene gelecek anlıcan bayaaaa bi görüşmüş olucaz:))görüşmesek daha iii benim sağlığım için :))

slm kızçelerim
oğluşun yeni cicileri lcwfiyatlar uygun bakmanızı tavisye ederim
aldıklarımı topluca temmuz anneleri neler aldı bölümüne de yüklücem :KK31:

Eki Görüntüle 658678 Eki Görüntüle 658679 Eki Görüntüle 658680 Eki Görüntüle 658681 Eki Görüntüle 658682

göğüs pompası ve sterilazatör siparisi de verdim gelince resimleri eklerim bir tek ateş ölçer kaldı :KK31:

uyku setimizde bunun aynısı
Funna Baby Lovely Bear Beyaz Uyku Seti 80*140 4301 - Bebefix.com-Bebeinin Hereyi Burada,bebek arabas,bebek beik

çok güzeller yaa maşallah..sağlıkla giyer inş..bende hepsini toparlayıp öle koymak istiyorum ama ara ara alıncada insan dayanamıyo hemen paylaşmak istiyo :))

kızlar ben mozart dinliyorum bu aralar.farkettimki bebek mozart dinlerken çok hareketleniyo.demek ki klasikmüzik seviyor bebekler sizde dinleyin.dinlerken birde çikolata yersem off taklalar atıyo:)

ben yaklaşık 1 aydır klasik müzik dinliyorum en az 1 saat bebekler üzerinde etkiliymiş uysal ve sakin oluyorlarmış..doğduktan sonra bu müziğe alışıp isterlerse yandık ozaman çünkü benim çok uykumu getiriyo :)))

:)) aferin iyi demişsin lohusalık hamileliğe benzemez valla benden hiç çekmedi eşim ne aş erdim ne midam bulandı öylesine geçirdim ama loğusalıkta başının etini yerim dersem korkar :))) cnm yaa kv şuan bizde 3 aydır gidemedi daha..şimdi gidip temmuzda gene gelecek anlıcan bayaaaa bi görüşmüş olucaz:))görüşmesek daha iii benim sağlığım için :))

ya sormaı ayıp napıyo 3 aydır? evi yokmu? hiçmi sıkıılmaz arkadaş bi insan? ben anamın evinde 3 gün kalamıyorum evimi özlyorum hemen...

ya sormaı ayıp napıyo 3 aydır? evi yokmu? hiçmi sıkıılmaz arkadaş bi insan? ben anamın evinde 3 gün kalamıyorum evimi özlyorum hemen...

Ayy canım hiç sorma valla sabrediyorum ama bakalım nereye kadar...ya bikeresinde artık sordum biliyomusun anne nezaman döneceksiniz siz ona göre bebeğin odasını hazırlamaya başlıcam dedim(bebek odasında şuanda 2 koltuk var onlar orda kalıyo)
ne dedi biliyomusun sen hazırla kızım biz diğer odaya geçeriz :))) gülermisin ağlarmısın.allahtan bi 10 gün sonra gidecekler inşallah

Ayy canım hiç sorma valla sabrediyorum ama bakalım nereye kadar...ya bikeresinde artık sordum biliyomusun anne nezaman döneceksiniz siz ona göre bebeğin odasını hazırlamaya başlıcam dedim(bebek odasında şuanda 2 koltuk var onlar orda kalıyo)
ne dedi biliyomusun sen hazırla kızım biz diğer odaya geçeriz :))) gülermisin ağlarmısın.allahtan bi 10 gün sonra gidecekler inşallah

o ne be öyle... benim annem geldi sırf kadıncağız biz taşınıcaz yardımcı olucak diye geldi 1 hafta kaldılar ama bir mahçup oldularki anlatamam... bide herşeyi annem yaptı allah razı olsun... otobüsüne saatler kala da evi süpürdü sildi... giderken de kusura bakmayın çok kaldık dedi... bi hafta lan bu epi topu... keyif de yapmaya gelmemiş ayrıca... neyseki benim kv gelemez öyle... pek aramız yok... iyi ki de yok... bana uzak allaha yakın olsun...

o ne be öyle... benim annem geldi sırf kadıncağız biz taşınıcaz yardımcı olucak diye geldi 1 hafta kaldılar ama bir mahçup oldularki anlatamam... bide herşeyi annem yaptı allah razı olsun... otobüsüne saatler kala da evi süpürdü sildi... giderken de kusura bakmayın çok kaldık dedi... bi hafta lan bu epi topu... keyif de yapmaya gelmemiş ayrıca... neyseki benim kv gelemez öyle... pek aramız yok... iyi ki de yok... bana uzak allaha yakın olsun...

canım benim annemle biz çok yakın oturuyoruz ama ayda yılda bir gelir evime düşün...sanki kv benimaram çokmu iyi sürekli laf sokuyorum ama nafile..dişe diş anlıcan...hatta oğlumu özledim geldim falan bile diyo yüzsüzlük onlarınki cahil aklı işte düşünce yokki...aman neyse şimdi onları konuşup sinirlenmeyelim..benim paşamda hazır tekmelemeye başladı beni keyfini çıkarayım(gün boyu sesi çıkmıyodu :)))

canım benim annemle biz çok yakın oturuyoruz ama ayda yılda bir gelir evime düşün...sanki kv benimaram çokmu iyi sürekli laf sokuyorum ama nafile..dişe diş anlıcan...hatta oğlumu özledim geldim falan bile diyo yüzsüzlük onlarınki cahil aklı işte düşünce yokki...aman neyse şimdi onları konuşup sinirlenmeyelim..benim paşamda hazır tekmelemeye başladı beni keyfini çıkarayım(gün boyu sesi çıkmıyodu :)))

ohh ohh gelsin tepiklerr :KK9:

Ben aciyim bari kogusu gunayyyyyyddddddiiiiiinnnnnnnn biraz erken ama :KK1::KK1:

Merhaba canım...Dün Mehmetalipaşaya gittik dolaştık dolaştık dolaştııııııık sadece 2 dükkan var..Dükkanlardada sadece 2-3 bebek odası var sakın ola gideyimde kendimi yorayım deme :) Sorduk nerede bu bebek mağazaları diye hepsi Mobeskoya gitti dediler...Nerden alacağız odaları bilmem yani....
Bu arada o bahsettiğim beşik (oyun parkına dönüştürülen,ayrıca sallanıyormuş) Fethiye caddesinde (adını unuttum mağazanın) yukarı çıkarken çeşmeyi geçince ilk pasaj...Zemin kat....Orada buldum aynısından bir bak istersen...Hem 100 tl daha uygun fiyatı..Mobeskoda 750 demişlerdi...

Harikasın cansın çok teşekkür ederim :) bende nasıl dolaşıcam o caddeyi diye gözümde büyütüyordum.Demekki mobeskoya gitmişler.Fotodaki beşiği çok beğenmiştim dediğin yere bir bakayım.Pek çok seçenek yok anlaşılan ya internet yada ist yolu görünüyor bize...Sanat sokağına giden sokakta altay bebe diye bir yer gördüm.Orayada bir göz at istersen güzel şeyler var

yatıyo herkes tabi çalışan ben yine saat 7 de kalktım evi topladım giyindim 8 de çıktım şimdide iş başı ne yicem derekn tost yaptırdım yedim :) herkese güzel günler diliyorum sabah bi kalktım heryer kar istanbula kar geldi ama hafta sonu gelmeseydi keşkeee :KK43:(

Ben aciyim bari kogusu gunayyyyyyddddddiiiiiinnnnnnnn biraz erken ama :KK1::KK1:

Günaydıınn tatlım :KK16:

yatıyo herkes tabi çalışan ben yine saat 7 de kalktım evi topladım giyindim 8 de çıktım şimdide iş başı ne yicem derekn tost yaptırdım yedim :) herkese güzel günler diliyorum sabah bi kalktım heryer kar istanbula kar geldi ama hafta sonu gelmeseydi keşkeee :KK43:(

günaydıınnn canım :KK16:

Yine haftasonu geldi. Biz çalışan hamişlerin Allah yardımcısı olsun. Hepinizi öpüyorum canlarr.:KK54::KK54:
Herkese bebişleriyle ve eşleriyle tabiiki tatlı bir haftasonu diliyorumm. Hava biraz kötü ama bizim bebişlerin tekmeleri varken bizim keyfimizi hiiiiççç bişey bozamaaazzz :KK8::KK8::KK55:

bugun erken kalktıkk cunkuuu bebegıme alısverıse gıdecegımmmmmmmmmmm babamız sonunda ıkna oldu artık oglumuzun buyudugune ve eksıklerını al dedı bende eltımle bır carsı turu dusenledım heheh cok sukur her gunumuze cok heyecanlıyım oglum ıcın alıcamm yasasın ve kendıme hamılelık ustu bakıcammm:44::44::44:acıl olanları alıcamkı fazla acılmayayım malumm bızım ıcın harcamalı aylar baslıyorrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:

2 dk gecmıse bakalım bır vınnnnnnnnn
:KK55::KK55::KK9:

maşallah canım ne güzel sağlıklıymış kızının güzel haberlerini almışsın.
İnşallah hep böyle mutlu haberlerle dönersin hastaneden :KK16:

canımız zaten hep sağlıksız şeyler çekiyor asıl onları yersek çocuk sağlıksız olur. neyin kafasını yaşıyormuş onu söyleyen kişi yahuu :KK9:

Canım bizde çok düşündük onuda vazgeçtik. ben cesaret edemem ya küçücük olcaklar daha o zaman. o yüzden bir dahaki yaza gitmeye karar verdik. hem bebişte anlar gezdiğinden :))

inanmasakta insan tedirgin oluyor. babannem beni her gördüğünde saçını kestirmedin dimi kızım diyor. batıl inancı geçtimde sırf 80 yaşında kadına yalan söylemiyim diye kestirmiyorum yazık üzülmesin :KK16:

Maşallah. allah nazarlardan saklasın. çok tatlıymış oğlunnn :nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

ah canım yaa allah kolaylık versin. biz karar verdik gerçekten üstümden büyük bir yük kalktı. yok mu hiç aklında bişey ??

bak yaa yaramaz çocuklar gibi :KK20:
bi gitseydin keşke. bende hiç sevmem doktoru hastaneyi. kendi kendime atlatırım bende faranjiti. ama şimdi karnımda bana muhtaç bi bebek var. o yüzden gitmiştim bende. bir antibiyotik verdi doktor daha çabuk atlattım çok şükür bebeğimde iyi. :KK16:

çoookk geçmiş olsun canım. dualarım senin ve bebeğinle. çok sıkıntı yaşamadan atlatırsın inşallah. yat dinlen bol bol :KK16:

dün dr ıyıkıde gıtmemısım gırıbı gectı 1 haftayı doldurdukyaa

ve faranjıktım cok az kaldııııı hehe cok sukur bunuda atllattımmmmmmmmmmm canımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:ayy cok sevınclıyım yaa cok sukur atessız gecer dedım ve olede olduu bebegım de cok sukur artk yerı daraldıgı cıın canımı yakaraktan yer degıstırıyorrrrrrrr mazarat oglum benımmmmmmmmmmmmm annesı kurban olsun yaradan aa:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

günaydın annişler ve kuzucukları:))))
Sabahın Bütün Güzel renkleri Odanıza dolsun,
Bugününüzün Ayrı Bir güzelliği Olsun
Hayatınız tatlı, Gününüz aydınlık,
Zamanınız huzurlu yüzünüzde gülücükler olsun

dün dr ıyıkıde gıtmemısım gırıbı gectı 1 haftayı doldurdukyaa

ve faranjıktım cok az kaldııııı hehe cok sukur bunuda atllattımmmmmmmmmmm canımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:ayy cok sevınclıyım yaa cok sukur atessız gecer dedım ve olede olduu bebegım de cok sukur artk yerı daraldıgı cıın canımı yakaraktan yer degıstırıyorrrrrrrr mazarat oglum benımmmmmmmmmmmmm annesı kurban olsun yaradan aa:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Canım iyileşmişsinde gezmelere bile gidiyorsun maşallah :nazar::KK16:
benim oğlumda öyle bütün gün hiç durmuyor nerdeyse. gece yatınca hele kıpır kıpır. Yer değiştirdiğinde içim bir tuhaf oluyor :KK9:
maşallah kuzularımıza inşallah hep böyle bizi mutlu ederlerr :KK16::KK16:

X