2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Merhaba kızlar. Hayırlı cumalar.

Nasıl gidiyo hamilelik ? Göbişler büyümeye başladı mı ?

Benim çarşamba günü kontrolüm vardı, normalde 21+1 olmam gerekiyodu ama ultrasonda 20+6 çıktım. 2 gün diye çok üstünde de durmadım açıkçası. 420 gr.olmuş kızımız :KK1: boyunu da 25-26 cm dedi sanırım, heyecandan aklımda zor tutuyorum zaten bunları :KK1::KK1: Herşey normal sanırım.. Doktor normal dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim.

Biz ufak tefek şeyler aldık kızıma, bi de lohusa tacı yaptırdım arkadaşıma :) ama öle pusetiydi beşiğiydi henüz girişmedik. Daha ismine bile karar veremedik ..:KK50:

maşallah canım ne güzel sağlıklıymış kızının güzel haberlerini almışsın.
İnşallah hep böyle mutlu haberlerle dönersin hastaneden :KK16:

aynen ben de öyle arada böyle saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum. ya şöyle olursa ya böyle olursa vs diye.. :KK43:

bi de az önce birine sinir oldum. dedim ki canım şunu şunu çekio ama hormonlu diye alıp da yemiyorum ya dedim.
o da canın ne çekiyosa ye, yemezsen çocuk şaşı olur dedi.
ben çıldırdım zaten (tabi kendi kendime)

doğru oldugunu tabi ki düşünmüyorum ama insanın aklına takıyorlar canım sıkılıyor şimdi.
durduk yere şaşı ettiler çocuğu offff delirecem ya. Allah korusun

canımız zaten hep sağlıksız şeyler çekiyor asıl onları yersek çocuk sağlıksız olur. neyin kafasını yaşıyormuş onu söyleyen kişi yahuu :KK9:

kızlar benim de aklıma takılan bişey var... aslında benden daha çok kocamın aklına takılıyo bu durum... biz her yıl eylülün 15-17si gibi tatile gidiyoruz... erken rez. fırsatlarından yararlanıp, ama bu yıl rez. yaptırmadık... babamız ısrarla gidebiliriz nolucakki diyo ama ben korkuyorum... kısmet olursa meleğimiz 2,5-3 aylık olmuş olucak... o kadar minik bir bebekle tatile çıkılırmı sizce? bide ilk bebeğimiz olduğundan tecrübesizliğimizden çocuğu hasta masta ederiz diye de korkuyorum ama kocam bikaç gündür rez. yaptıralım diyip duruyo napıcaz yaa... tatile gitmeden de olmasskiii... pfff....
Canım bizde çok düşündük onuda vazgeçtik. ben cesaret edemem ya küçücük olcaklar daha o zaman. o yüzden bir dahaki yaza gitmeye karar verdik. hem bebişte anlar gezdiğinden :))

aynen canım.bana da dedilerdi ilk zamanlar.aklımda yokken ne sokuyorsunuz dedim hep.
nerde bir olumsuz birşey var yapma,etme,tedbir al diyen ilk kişi kv dir.
eşime söyledim artık ben birşey demiyorum söyle de olumsuz şeylerden bahsetmesin demiştim.
yok yerden aklına sokuyor inanmasan bile acaba mı? diyorsun.sorumluluğu sana ait olan bir can taşıyorsun sonuçta.

inanmasakta insan tedirgin oluyor. babannem beni her gördüğünde saçını kestirmedin dimi kızım diyor. batıl inancı geçtimde sırf 80 yaşında kadına yalan söylemiyim diye kestirmiyorum yazık üzülmesin :KK16:

merhabalarrrrrr...:KK3: oğluşumla bizzz geldikkk... :KK16: okumadan direk yazıyım dedim sonra geçmişe bakarım.. günümüzü özet geçelim sabahtan 2. doz aşımızı yaptırdık bebişimizi dinledik genel kontroller iyi 4.5 kilo almışım tansiyonum biraz yüksek çıktı (14\9) ama genelde hep (10\6) çıkardı şaşırdım oyüzden ebemizde pazartesi bi uğra yine bakalım dedi.. öğlene doğru detaylı ultrasonumuz vardı gelelim oğluşuma maşallah kuzum 450 gr olmuş herşeyimiz çok güzel çıktı 22+1 günlüğüz:KK1: doğum tarihimiz 2 gün daha düştü 18 temmuz dediler ama tahmini tabi ki.. şeker tahlilimi doktorum erken yaptırmıştı oda güzel çıktı ancak kan testim iyi değil kan değerim 12 den 10'a düşmüş dahada altına düşerse takviye kan alırız dedi nolcak bilmiyorum.. :KK31:

vvvveeeeeeeee teyzeleri buda utangaç oğluşum hep eller yüzde....
Eki Görüntüle 658502 Eki Görüntüle 658504 Eki Görüntüle 658505

Maşallah. allah nazarlardan saklasın. çok tatlıymış oğlunnn :nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

şu isim olayı üstümde öyle büyük bi yük ki anlatamam..

ah canım yaa allah kolaylık versin. biz karar verdik gerçekten üstümden büyük bir yük kalktı. yok mu hiç aklında bişey ??

gıtmedımmm dr yaaaaaaaaaaa basından gecen komsular gerek yok dedı bende faranjıtın etkılerıne baktım agız yolunu temıs tut ve agızdan nefes alma gıbı orn vardı yapıyorum ve oksurmuyorm o vakıttt:KK9::KK9: ınsll canım yaaaaaaaaaaaaaa:KK16::KK16:

bak yaa yaramaz çocuklar gibi :KK20:
bi gitseydin keşke. bende hiç sevmem doktoru hastaneyi. kendi kendime atlatırım bende faranjiti. ama şimdi karnımda bana muhtaç bi bebek var. o yüzden gitmiştim bende. bir antibiyotik verdi doktor daha çabuk atlattım çok şükür bebeğimde iyi. :KK16:
Selam tatli anneler ve bebkleri
Gecen haftadan beri giremedim :KK43: faranjit olmusum birde ustune kum doktum cok zor zamanlar gecirdim
1gece hastsnede kaldik :KK43:
Suan daha iyiyim ama tam iyilesemedim ilac aliyorum lutfen benim ve minik kusum icin dualrinizi esirgemeyin
Allah hepimize saglik sihhat versin insallah meleklerimizi korusun(amin)
Sevgiler

çoookk geçmiş olsun canım. dualarım senin ve bebeğinle. çok sıkıntı yaşamadan atlatırsın inşallah. yat dinlen bol bol :KK16:

maşallah kuşum bizim yeğene bak, ne utangaçmış kıızzz :KK9:
ya kuşum bide bu yaptırdığın 3 boyutlu ultrasonmu yaa şu görüntü hangi cins ultrasondan alınıyor bi türlü öğrenemedim :KK9:

ya canım bnde bilmiyorum:KK1: ayrı bi yerde radyoloji merkezinde yaptırdık biz kendi doktorumda bi kağıt yazıp verdi onda 2. düzey ultrason organ taraması yazıyodu..

cnm benim kv zaten ist da değil memeleketten gelecek doğum için gelmese olmaz zaten napcaksa sinir bozmaktan başka..işte o buraya bizim için gelecekken benim bebeği alıp gitmem acaba doğru olurmu..ben eşimin şimdiden ağzını arayım bakıym ne diyoo.hem yazlıkta yakın 2 saat uzaklıkta eşim gelir haftalık izinlerinde denizede girer bebeğinide görür..kılağa çok hoş geliyo ama inşallah eşim kabul eder...

ben eşime dedim ki eğer doğumdan sonra gitmezsem bunlaıma girerim bebeğe bile bakamam logusalıkta anneler bazen bunalıma giriyormuş.sütüm bile gelmez dedim.oda inandı:)gitmesen olmazmı diyo arada ama ben taviz vermiyorum sende öyle yap.kv ylede 1 2 hafta vakit geçir yine.yada doğumdan önce çağır doğumdan sonrada 2 hafta kalır hem uzun süre görüşmüş olursunuz ayıpta olmaz.yada eşin yinede izin vermezse en kötü kv yide götür yanında.hiç yoktan iyidir

ben eşime dedim ki eğer doğumdan sonra gitmezsem bunlaıma girerim bebeğe bile bakamam logusalıkta anneler bazen bunalıma giriyormuş.sütüm bile gelmez dedim.oda inandı:)gitmesen olmazmı diyo arada ama ben taviz vermiyorum sende öyle yap.kv ylede 1 2 hafta vakit geçir yine.yada doğumdan önce çağır doğumdan sonrada 2 hafta kalır hem uzun süre görüşmüş olursunuz ayıpta olmaz.yada eşin yinede izin vermezse en kötü kv yide götür yanında.hiç yoktan iyidir

çok fenasın yaaa :KK9::KK8:
iyi yapmışsın ama :KK34:

kızlar ben pompa düşünmemiştim ama herkes illa al deyince kafama takıldı. şunu almayı düşünüyorum ne dersiniz pahalı mı sizce daha uygun fiyata aynı markayı gördünüz mü başka yerde
Philips Avent SCF312/60 0% BPA PP Elektronik Göğüs Pompası - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
birde emzik olarak da şunu düşündüm
Philips Avent SCF176/68 0% BPA Yalancı Emzik 0-6 Ay (Karanlıkta Parlar,2'li) - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

sizin fikriniz nedir ?

ben lanisoh pompa sipariş verdim kullanan kuzenim memnun :KK31: aynı anda iki meme iyi yani

günaydın hatunlar :)

ya zaten ben netten alıyorum kıyafeti bedenimden 1 beden büyük alıyorum oda çuval gibi oluyor hepsini daralttım ama son aylarda o çuvallara ihtiyacımız olabilir :) gerçi dün yürüyüş yaparken bi arkadaşı gördüm 2 haftası kalmış çokta büyümemiş en son 30 haftalıkken görmüştüm umarım bende çok büyümem. zaten benim arkadan bakınca bişey yok ama önden bakınca facia :)

aynen bende sen gibi geçen ay müthiş kilo almaya başladım meyve çok yiyordum ama azalttım meyveyi onda da şeker var ya kilo yapıyor şimdi öğlenle akşam arası 1 elma yada herhangi bir meyve birde akşam 1 meyve yiyorum canım meyveden olabilir. bu ara yavaşladı kilo alımım inşallah böyle gider.

ya ben de alayım diyordum daha önce yazmıştım arkadaşım almıştı rahat etmişti ama vazgeçtik bez kumbarası yaptık her ay oraya para atıyoruz o oğlumun bez parası olacak hatta eşim dalga geçiyor kaka için para biriktiriyoz diye :)

walla canım bence doktoruna danış önce içinde kimyasal varsa bebeğe zararlı olabilir belki bilemedim.

sabah sabah aldığım kötü haber ya :KK43: ama benim hala umudum var :)

kaka kumbarası sevdim bu fikri yarın ilk işim bir kumbara edinmek :KK52:

Günaydın sevgili anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Ve tabi hayırlı cumalar hepinize. kkarabiberim duanı okudum bu mübarek günde Allah kabul etsin inş. Kızlar eşim kızımıza isim bulmuş AZRA olsun diyor yanına da bir isim sen bul dedi. Ama bir türlü yakıştıramadım yaa.. Fikirlerinizi almak istiyorum. Kısa isim arıyorum 3-4 harfli olsun istiyorum.

minel=cennetteki inci tanesi...
minel azra birbirine yakışan iki isim...
bende kızımın iki ismi olsun diye isterdim ama sonrasında zorlanıcağı ihtimalini düşünerek değiştirdik meleğimizin adını...

azra minel hoş geldi bana azra nil ya da azra su

kızlar benim de aklıma takılan bişey var... aslında benden daha çok kocamın aklına takılıyo bu durum... biz her yıl eylülün 15-17si gibi tatile gidiyoruz... erken rez. fırsatlarından yararlanıp, ama bu yıl rez. yaptırmadık... babamız ısrarla gidebiliriz nolucakki diyo ama ben korkuyorum... kısmet olursa meleğimiz 2,5-3 aylık olmuş olucak... o kadar minik bir bebekle tatile çıkılırmı sizce? bide ilk bebeğimiz olduğundan tecrübesizliğimizden çocuğu hasta masta ederiz diye de korkuyorum ama kocam bikaç gündür rez. yaptıralım diyip duruyo napıcaz yaa... tatile gitmeden de olmasskiii... pfff....

arkama bile bakmam :KK55:

merhabalarrrrrr...:KK3: oğluşumla bizzz geldikkk... :KK16: okumadan direk yazıyım dedim sonra geçmişe bakarım.. günümüzü özet geçelim sabahtan 2. doz aşımızı yaptırdık bebişimizi dinledik genel kontroller iyi 4.5 kilo almışım tansiyonum biraz yüksek çıktı (14\9) ama genelde hep (10\6) çıkardı şaşırdım oyüzden ebemizde pazartesi bi uğra yine bakalım dedi.. öğlene doğru detaylı ultrasonumuz vardı gelelim oğluşuma maşallah kuzum 450 gr olmuş herşeyimiz çok güzel çıktı 22+1 günlüğüz:KK1: doğum tarihimiz 2 gün daha düştü 18 temmuz dediler ama tahmini tabi ki.. şeker tahlilimi doktorum erken yaptırmıştı oda güzel çıktı ancak kan testim iyi değil kan değerim 12 den 10'a düşmüş dahada altına düşerse takviye kan alırız dedi nolcak bilmiyorum.. :KK31:

vvvveeeeeeeee teyzeleri buda utangaç oğluşum hep eller yüzde....
Eki Görüntüle 658502 Eki Görüntüle 658504 Eki Görüntüle 658505

yerim onun totosunu :emir_bebek: :nazar:

şu isim olayı üstümde öyle büyük bi yük ki anlatamam..

senin mi benim mi :KK19:

Selam tatli anneler ve bebkleri
Gecen haftadan beri giremedim :KK43: faranjit olmusum birde ustune kum doktum cok zor zamanlar gecirdim
1gece hastsnede kaldik :KK43:
Suan daha iyiyim ama tam iyilesemedim ilac aliyorum lutfen benim ve minik kusum icin dualrinizi esirgemeyin
Allah hepimize saglik sihhat versin insallah meleklerimizi korusun(amin)
Sevgiler

amin cnmmmmmmmmmm

Aklımdaki isimleri söylim bana bi fikir verin yahu nolur..

İlk favorimiz Nehar = Gündüz demek.

Lena = ALLAH'ın kulu demek. Yasin suresi 78.ayette geçiyor.

Efnan = Cennetteki güzel gözlü kız

Özüm = Anlamı üstünde zaten

İlkim = İlk çocuğum anlamında.

Beray = Ayın en parlak hali vs gibi bi sürü isim var aklımda. daha aklıma gelmediği için kesin buraya yazamadığım da vardır .. Hee evett Arya ve Maya da vardı :KK1::KK1::KK1:

bi el atın ne olurrrrr

lena ve nehar hoşuma gitti :KK31:

sanırım kızımın odasının eksikleri tamamlanmak üzere... tercihlerimiz aşağıda kızlar... akşam babamız da gelsin hayırlısıyla bakıp inceleyip alalım cicilerimizi... madem ki belis iyi herkeşler memnun... çok miss...
Belis Kardelen Byyen Beik Tr 4813 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Belis Civciv Uyku Seti Tr 9831 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Caploonba Candy Hal 9054 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Viskoleks Pedli Yayl Bebek Yata - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada

prenses odası :KK31: çok güzel :KK31:

uuu güzel fikir tuttum bunu sinsice bende uygulim :KK23:

öyle tabi.şımartmanın manası yok :KK1: ama bizim her zaman şımartılmaya hakkımız vaarr :KK8:

dimi yaaa :KK23:

slm kızçelerim
oğluşun yeni cicileri lcwfiyatlar uygun bakmanızı tavisye ederim
aldıklarımı topluca temmuz anneleri neler aldı bölümüne de yüklücem :KK31:

$Fotoğraf0100.jpg $Fotoğraf0101.jpg $Fotoğraf0103.jpg $Fotoğraf0104.jpg $Fotoğraf0105.jpg

göğüs pompası ve sterilazatör siparisi de verdim gelince resimleri eklerim bir tek ateş ölçer kaldı :KK31:

uyku setimizde bunun aynısı
http://www.bebefix.com/Funna-Baby-Lovely-Bear-Uyku-Seti-80140.html#0

Son düzenleme:
slm kızçelerim

Eki Görüntüle 658678 Eki Görüntüle 658679 Eki Görüntüle 658680 Eki Görüntüle 658681 Eki Görüntüle 658682

göğüs pompası ve sterilazatör siparisi de verdim gelince resimleri eklerim bir tek ateş ölçer kaldı :KK31:

Funna Baby Lovely Bear Beyaz Uyku Seti 80*140 4301 - Bebefix.com-Bebeinin Hereyi Burada,bebek arabas,bebek beik

iyi günleerde giysin inşallah sağlıkla,,,

kızlar ben mozart dinliyorum bu aralar.farkettimki bebek mozart dinlerken çok hareketleniyo.demek ki klasikmüzik seviyor bebekler sizde dinleyin.dinlerken birde çikolata yersem off taklalar atıyo:)

kızlar ben mozart dinliyorum bu aralar.farkettimki bebek mozart dinlerken çok hareketleniyo.demek ki klasikmüzik seviyor bebekler sizde dinleyin.dinlerken birde çikolata yersem off taklalar atıyo:)

aynen sanırım çikolataya bayılıyor bende brahms dinliyorum :KK24:

Son düzenleme:
slm kızçelerim

Eki Görüntüle 658678 Eki Görüntüle 658679 Eki Görüntüle 658680 Eki Görüntüle 658681 Eki Görüntüle 658682

Funna Baby Lovely Bear Beyaz Uyku Seti 80*140 4301 - Bebefix.com-Bebeinin Hereyi Burada,bebek arabas,bebek beik

hepsi çok güzeller güle güle kullansın bebişin canım

Kızlar bilen biri yardım ederse sevinirim. Nasıl anket açabiliriz ??

rahim duvarının bir kısım sesleri geçirmeme özelliği olduğunu biliyorum o yüzden acaba kulaklıkmı dayamalı?
ama o zamanda rahatsız olursa ??
müzik dinleyenler nasıl dinlettiklerini paylasabilirmi acebaa??? :KK31:

Son düzenleme:
X